Close
Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 324
 1. #1
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Si t rikthej skedart e fshir/formatuar

  Per te rikthyer ndonje skedar qe eshte hequr pa dashje nga
  koshi Recycle bin(jo koshi forumit lol) eshte me shume vlere te perdoret nje program Restore i cili pasi ke klikuar te butoni "Search deleted Files" i tij ben nje skanim te plote te kompjuterit per te gjitha files qe jane bere delete dhe jane hequr edhe nga koshi
  dhe liston te gjitha fajllat e hequra sipas emrit dhe direktorise ku kane qene.Ky program ka vlere per raste te vecanta kur pa dashje eshte hequr ndonje dokument ose skedar i windowsit qe kuptohet krijon probleme crashi ose mesazhe gabimi.Aty kerkohet per nje skedar te vecante qe te duhet ta kthesh prape aty ky ishte ne windows klikohet dhe i behet copy.
  Gjithashtu programi ben heqjen e plote te skedareve ne liste qe jane pa vlere duke liruar me te vertete memorje disk.Programi eshte ne kete faqe
  http://hccweb1.bai.ne.jp/~hcj58401/
  ketu keni edhe nje skedar se si duket
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 27-08-2003 m 19:12
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #2
  HiGhEqUiPeD Maska e Akulli
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Prague, Czech Republic
  Mosha
  45
  Postime
  178
  Cool Program,
  kam ca kohe qe e kam marre dhe e perdor se bjondet e firmes nganjehere bejne delete ca t'u doje qejfi ;-)
  Por ka nji bug te vogel. Nuk gjen dot filet qe jane bere delete nga DOS. Me sakte ne rastim tim ne perdorim ne kompani nji DOS file manager called FAR.
  Kur i ben delete nga far, nuk i gjen me, kurse nga window i gjen menjehere.
  Sidoqofte eshte program i lezetshem.
  Oni

 3. #3
  i/e larguar
  Antarsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  www.powerquest.com-

  Ketu do te gjeni nje program PowerQuest SecondChancei cili do tju ndihmoje shume. Ju ndihmon edhe sikur te ndryshoni parametra ne sistemin e komputerit, ashtu sikurse dhe nese keni fshire skedare te tere ne windows apo qofte dhe ne DOS

  Ju kthen komputerin ne gjendjen e meparshme( cakto nje pike checkpoint) e cila mund te jete nje date e caktuar nga ju. Per te tere amatoret madje dhe per profesionistet.

  Ja kalofshi sa me mire.

 4. #4
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  Nuk e di po mbase heqja e skedareve nga dosi eshte heqje e vertete nje here e pergjithmone kurse windowsi nuk e ben kete
  edhe kur zbras koshin me sa kam pare kur ben delete dhe heq
  skedare nga windowsi atehere windowsi jo se e heq nga disku skedarin.Skedari eshte akoma aty ne disk>Vetem se perdoruesi nuk e shef me skedarin ne direktorine C>Dmth per perdoruesin
  nuk ekziston si skedar
  Dhe tjetra qe do te shtoja ketu eshte fakti qe duke bere delete
  hequr nje skedar apo program psh 3 mb atehere pas heqjes
  se ketij programi nga windowsi sektori i diskut ku ka qene ky
  program mund te behet aksesibel dmth aty mund te shkruhet nje skedar ose program tjeter kur behet download
  Powerquesti nuk me del si faqe ka mundesi serveri eshte down
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 28-08-2003 m 18:36
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  Behet ajo te Windows XP tek sistem restore krijon nje restore point(duke vene nje date psh) kjo eshte mire te behet kur kompjuterin e ke ne rregull pa asnje problem.me vone kur ndonje gje ne kompjuter te shkoje shume keq dmth te kete shume ngrirje dhe crash e ristauron komplet sistemin me sistem restore
  duke e rikthyer sistemin (rollback) ne daten qe ke vene si restore point
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #6
  Titulli Personal Maska e Sentinus
  Antarsuar
  05-12-2002
  Vendndodhja
  c:\sytem volume information
  Postime
  129
  Qenka e vjeter si teme por po shkruaj nja dy llafe.

  Fshirja nga windowsi i nje file eshte komanda e meposhteme ne dos .

  copy fileqedoprishet x:\recycler

  ndersa ku fshin nje file nga koshi (empty recycle) file nuk fshihet vertet si rrjedhe datash por pointeri mbi kete file fshihet.me vone mbi kete rrjedhe datash rishkruhet dhe file humb pergjithmone.

  kur e heq qafesh filen nga dosi (kill) ath fshihet rrjedha e datave bashke me pointer.

  kaq-
  C:\>tracert GOD
  Unable to resolve target system name GOD.

 7. #7
  Open your mind now! Maska e besart
  Antarsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  36
  Postime
  480

  A mund te kthehen shenimet

  Nese ne kompjuter gabimisht gjate instalimit te Windows XP fshihen edhe shenimet,a ekziston ndoje menyre per ti kthyer ato pas.
  Ju faleminderit.
  Ligji i aksionit dhe reaksionit sht universal. Keni kujdes!

 8. #8
  shenimet ?
  Per cfare e ke fjalen?
  Pastaj nje gje eshte e sigurt..nqs eshte clean installation nuk kthehet asgje...nqs eshte upgrade nuk fshihet gje. Kam frike se ti je rasti i pare....

 9. #9
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  Active@undelete tek www.active-undelete.com/download.htm
  shiko edhe manualin se si ta perdoresh keto lloj programesh jane nje cike me rrezik
  Active uneraser(kete beje download jo ne kompjuter po ne floppy disk) punohet si program ne Dos; e ke tek download.com.com/3000-2248-10185515.html
  oseRestorer 2000 data recovery
  http://www.fdepot.com/main_list.asp?...ree%20Download
  ke me qindra programe si keto per te restauruar skedaret e fshire te dokumentave si dhe programe te humbura prej riinstalimit te windowsit
  bej nje kerkim tek
  www.gogole.com(lol)
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 10. #10
  dIsOrDeR Maska e Orso
  Antarsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  313

  Question Si t rikthej skedart e fshir/formatuar

  A ka nai menyre me bo recover te gjithe gjonat pas formatimit te pc???
  Se mbreme si tarrallak,formatova C: kur shof D: ishte bosh dhe ajo,kam pas nje 25 gb mp3 dhe shume e shume gjona te tjera.


  Nqs di nai njoni nai menyre ose nai program...

 11. #11
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  Provo nje here final recovery version 1,21
  http://www.tucows.com/preview/309993.html
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Patrioti
  Antarsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  Neumuenster
  Postime
  347
  Kisha nje problem si tendin, para ca kohesh.
  Perdora "Recover my files" dhe me dha rezultat, jo te plote por nuk di te ta them nga perdorimi jo ne rregull i programit apo se programi nuk ben dot ate qe premton.
  te shkume
  Duhet te dish dicka, per te kuptuar qe sdi asgje.

 13. #13
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Antarsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  ka shume programe qe te bejne te mundur kete.
  Vec kerko ne google per recover my files, po nuk gjete gje se jane shumica me leke me fol ne pm dhe te dergoj une nje ok.

  P.S. Gjera qe ndodhin

 14. #14
  dIsOrDeR Maska e Orso
  Antarsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  313
  Mado he mer mrroklle,qysh te kom?E more vesh ti qe ai ka pre bileten dhe ka mundesi ta pres dhe une kto dite.Behu gati ti.


  Puna eshte qe thash mos ka pas nai nji te njejtin hall edhe nai program i ka maru pune,sepse ke google gjen none edhe babe bashke.Gjithsesi flm shume te gjitheve.

 15. #15
  Open your mind now! Maska e besart
  Antarsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  36
  Postime
  480
  Shume e veshtire eshte te kthehen fajllet pas formatizimit te kompjuterit,por kjo nuk do te thote se nuk eshte e mundshme.!
  Suksese.
  Ligji i aksionit dhe reaksionit sht universal. Keni kujdes!

 16. #16
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  programet e rikoverimit duhet ti lexosh me kujdes ne pershkrim se cfare bejne pasi ka shume lloje qe jane ne qarkullim,ca bejne rikoverim te driverave duke rikthyer particionet,windows settings sic kane qene ne kompjuter me perparapsh ka programe rikoverimi te tjera qe jane te specializuara vetem per skedaret media,muzike video fotografi dhe documenta.
  Programet e rikoverimit mund te deshtojne ne rikoverim te fajllave ne rastet kur skedaret qe do rikoverosh jane shume shume te vjeter si dhe kur ke bere shpesh
  defragmentarizim te kompjuterit perpara formatizimit
  Defragmentarizimi eshte armiku kryesor i recoverimit te skedareve sidomos kur defragmentarizimi behet disa here ne muaj dmth shpesh.Ne kete rast vete defragmentarizimi ben rishkruarje te diskut duke i zhvendosur skedaret ne driverin C plus shtoji kesaj edhe formatizimin kur kompjuteri shkon keq atehere llogarit 3 defragmentarizime ne muaj=3 shkruarje + 1 format= 4 shkruarje ne harddrive qe eben ricoverimin nje cike te veshtire dhe disa skedare ose pjese te diskut te parikoverushme
  Gjithashtu skedaret e krijuar/modifikuar perpara 1-2 muajsh jane me te veshtire per tu rikoveruar krahasuar me ato te rejat
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #17
  ANGEL Maska e ledi01
  Antarsuar
  10-07-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  32
  Postime
  53

  Question Fshirja e llogariv n Windows XP

  para pak ditesh krijova nje user account te ri ne kompjuterin tim.(me pak fjale po losja). me vone e fshiva accountin tim nepermjet faqes se administratorit. mirepo edhe pse klikova ne opsionin"keep folders" pashe qe disa programe me ishin fshire dhe mu desh ti instaloja nga fillimi. a ka ndonje menyre per ti shpetuar keto programe?? flm
  ~~Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
  ~~~Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresira,miliona mendje te errta....

 18. #18
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Nese ke kthyer serish programet ne PC,nuk e di se cka eshte problemi.Nuk po funksionojne apo thjeshte eshte dicka tjeter?
  Here tjeter kur te luash me PC,vendosi komplet programet qe te duhen ne Administrator edhe masandej krijo User Accounts sa te duash.
  Edhe do i kesh programet ne Pc edhe cdo gje do jete ne rregull,besoj.
  Cdo te mire,
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 19. #19
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  kur ben shkarkim te programeve mire eshte te zgjedhesh opsionin save(dhe e ben save ne program files) dhe jo open Po te zgjedhesh opsionin open programi te shkarkohet si instalues (setup emriprogramit.exe)ne Temporary folders me default i cili fshihet si instalues menjehere sa ben 1 pastrim/mirembajtje te kompjuterit
  Kur ne momentin qe fillon te shkarkosh nje program zgjedh opsionin save dhe e ben save ne Crog Files,kjo te jep mundesi qe ta riinstalosh programin perseri
  nga direktoria c:\Program files duke klikuar te skedari instalues i programit dmth Setup file.exe e cila zakonisht ka nje ikone kompjuteri blu gjithe setup files qe shoqerohen me emer programi jane instalusa Riinstalimin mund ta besh per raste mesazhesh gabimi ose kur programi punon keq pasi nje file i mungon ose prishur si dhe per difekte ne regjister,mungesa celesash qe kane lidhje me programin per keto raste setup file( programi instalus ka shume vlere,nuk ke nevoje ta besh download programin nga internetei pasi e ke ne kompjuter si setup file.Ne qofte se setup file eshte shume e vjeter mbas instalimit te programit mund ti besh programit update rifreskuar per ta sjelle ne versionin me te ri

  kur ke fshire accountin e userit ke fshire vetem nje account per te bere login user/password
  e verteta eshte qe programet jane akoma ne kompjuter
  duke bere login si administrator mund te shkosh ne direktorine
  C:\programs ose C:\Program files(dmth shkon ne direktorine ku e ke shkarkuar programin ne fillim
  e ben kopy kete tekst C:\program files
  shkon ne start/run dhe e ben paste ne run
  do te te hapet windows exploreri ne direktorine program files
  aty kontrollon per ikonen e verdhe me emrin e programit,ne rast riinstalimi (nqs e ke bere programin save kur e ke shkarkuar) mund ta gjesh setup file emri i programit i shkurtuar.exe shikoji me kujdes pasi emrat e programeve setup jepen te shkurtuar e gjen i klikon dy here dhe ndjek instruksionet e instalimit
  ====Ne qofte se do kerkosh te besh rivendosjen prape te userit qe fshive sic ka qene plus listen e programeve qe ke pas nen ate user accountund te perdoresh
  System restore duke shkuar Start/all programs/accessories/system tools/system
  restore zgjedh nje date para 2-4 ditesh ndjek instruksionet per ta restauruar komplet sistemin ne nje gjendje me te hershme dhe pasi mbaron kete rindez kompjuterin
  Nqs ne rindezje kompjuteri te jep mesazhin Sorry dmth sistem restore deshton
  kjo do te thote qe kompjuteri nuk ka restore points fare
  atehere mund te perdoresh programe restaurimi qe te kthejne mbrapsht gjithe programet dhe ndonje dokument te humbur
  si psh programe EasyRecovery Professional
  http://www.ontrack.com/easyrecoveryprofessional/
  recover my files
  ose Restore IT
  Kur kompjuterin e ke ne rregull eshte mire ti krijosh nje restore point duke i vene daten kalendarike psh diten e sotme
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 20. #20
  ANGEL Maska e ledi01
  Antarsuar
  10-07-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  32
  Postime
  53
  faleminderit per pergjigjet.
  Benseven11, a mund te me japesh ndonje information me te detajuar per kete faqen ne internet??
  ~~Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
  ~~~Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresira,miliona mendje te errta....

Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •