N MILANO U KAP BOSSI I SHUMKRKUAR NGA POLICIA NDRKOMBTARE, METUSH BAJRAMI SHTETAS I MAQEDONIS ME PASAPORT BULLGARE


KA SHITUR N EUROP MBI 500 KILOGRAM DROG

HEROIN DHE KOKAINIshte i krkuar nganjsite t specializzata t policis s SHBA-ve, t Bullgaris, Turqis, Norvegjis, Greqis, Gjermanis dhe Zvicrs. U kap nga njsitet e specializuara t repartitr t antidrigs t Guardia di Finanza t Lombardis Pablo Escobar, n Milano, n operacionin Italian PremierMilano, 21 maj 2005

Engjll KOIQI

Njsiti special i repartit t antidrogs Pablo Escobar i Guardia di Finanza t Lombardis, n operacionin e emruar Italian Pemier, dje n ort e hershme kan kapur dhe arrestuar si thuhet boss-in e trafiqeve t narkotikve nga Ballkani, shtetasin e Maqedonis Metush Bajrami-n, 47 vje, me pasaport bullgare.

N kumtesn q lshuan dje organet e ndjekjes thuhet se Metush Bajrami ishte prgjegjs per shitjen e mbi 500 kg heroin turke dhe kokain npr shum qendra europiane dhe se ishte shum i krkuar dhe n ball t kartelave t policive t specializuara t SHBA-ve, t Bullgaris, Turqis, Greqis, Norvegjis, Gjermanis, Zvicrs. M par ishin kapur dhjetra korrier t bandave t tij, n flagranc, thuhet n komunikat dhe theksohet roli kryesor i pjestarve shqiptar t atij rrjeti mafioz.

Kapja e Metush Bajramit ishte ndrr e do komandanti, ka thn koloneli Claudio Pascucci komandant i njsitit q ka realizuar kt operacion shum t rrezikshm, por t suksesshm, pas plot dy vjet prgatitjeje dhe ndrmarrjeve speciale n kt drejtim. Dyshohet se n kt rrjet mafioz ende ka bandit t rreziksh n veprim dhe se lufta pr emrimin e pasardhsit t Metushit (si shef i rrjetit) ve mund t ket filluar. Gjithka po prcillet me vmendje t shtuar dhe me profesionalitet t lart, bjn t ditur prgjegjsit e operacionit t realizuar.