Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Mafia kineze dhe shqiptare punojn s bashku

  Rom, 10:15h, 20 Maj 2005

  Policia italiane prcaktoi se ekzistojn lidhje ndrmjet kriminalitetit t organizuar n Kin dhe Shqipri.

  Kjo sht prcaktuar gjat hetimit q rezultoi me arrestimin e 30 personave, t dyshuar pr rrmbim, posedim t armve dhe falsifikimit t dokumentave.

  Gjat hetimit, q zgjati dy vjet, ishte prcaktuar se ka lidhje ndrmjet mafis kineze dhe asaj shqiptare, m s shumti n pjesn e migrimit ilegal. Kt e bn t ditur drejtoria pr antimafi n Firenc, sipas t cils ekziston kanal i organizuar pr tregti me emigrant ilegal kinez.

  Kanali shtrihet nga Pekini deri tek qyteti italian Ankon dhe kalon npr Greqi dhe Shqipri. Gjat arritjes n Shqipri, shumica e emigrantve kan qen t mbajtur n mnyr t detyrueshme prej grupeve, t ndrlidhuara me mafin lokale. Pasi q do ta paguanin blerjen, ata jan drguar n Itali.

  Sipas policis, dy bandat kan punuar bashk edhe gjat blerjes s armve, kokains dhe ekstazit. /Makfaks/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

Tema t Ngjashme

 1. Drafti pr Unitet
  Nga Modesti n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
 2. Letersia Shqiptare
  Nga new-man n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-01-2009, 12:28
 3. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 4. Mesjeta e hershme shqiptare
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2006, 15:10
 5. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 1915
  Nga ORIONI n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •