Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722

  Nje tjeter sukses per folklorin shqiptar.

  FOLKLORI SHQIPTAR, CMIM TE DYTE NE GJERMANI

  LINBURG - Trupa e Ansamblit Kombetar te Kengeve dhe Valleve Popullore eshte vleresuar me cmim te dyte ne "Harmoni Festival 2005", qe u zhvillua ne datat 5-9 Maj ne Linburg (Gjermani), ku moren pjese 30 shtete. Drejtori i AKVP-se, Haxhi Dalipi, u shpreh sot (e Premte) gjate nje konference per shtyp, se " artistet e korit dhe solistet e e ansamblit moren pjese ne kete aktivitet me pjese te ripunuara te kompozitoreve shqiptare si: Cesk Zadeja, Xhemal Laci, etj".

  Kengetaret Bardhyl Xhafka, Sabaet Vishnja dhe Irini Qiriako se bashku me korin e perbere nga 16 kengetare, pas ketij festivali do te marin pjese ne festivale te tjera qe organizohen ne Spanje, Austri, Greqi.

  Ansambli Kombetar i Kengeve dhe Valleve Popullore eshte krijuar ne vitin 1957. Trupa e ansamblit numeron mbi 3 mije shfaqje te dhena per publikun brenda dhe jashte kufijve te Shqiperise, si dhe mjaft cmime e vleresime ne festivale te ndryshme ku ka marre pjese. Prej dy vjetesh AKKVP funksion si nje institucion i pavarur nga Teatri Kombetar i Operas dhe Baletit. M.A.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 2. #2
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Bravo Ansamblit! Gjera te tilla na bejn te krenohemi vertete.

  I uroj suksese ne te ardhmen gjithashtu!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,616
  Sukses qe na ngrite moralin !
  Iu urojm suksese edhe ne festivale tjera te botes qe te promovojn kulturen e vjeter shqipetare.
  Me ju jemi krenare.
  Bravo pjesemarresve !

 4. #4
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Shummee Urime ansamblit per fitoren.

 5. #5
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081
  Ansambli shqiptar i kengeve dhe valleve popullore eshte fantastik.Une e mbaj mend ne vitet 90 kur fillova studimet ne Tirane ishim shume pak veta nga diaspora dhe takoheshim cdo te premte tek pallati i kultures ku shifnim shfaqjet e ansamblit.Cdo te premte dhe kenaqeshim shume sme merzitej edhe pse e kam pare cdo te premte per rreth 3 vjet.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 6. #6
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Ky ansambėl, nė vitet 70', fitoi brezin e artė nė Francė (tė mė falni qė nuk po sjell ndėrmend vitin tamam)
  Balerinėt Besim Zekthi dhe Leta Mulliri ishin ata qė pėr vite tė tėra
  ēuan peshė shqiptarėt nė ēdo cep me kėrcimet e tyre nga ēdo krahinė shqiptare.
  Gjithsesi ēdo sukses na gėzon........u shtofshin mė shumė sukseset kudo qė flitet shqip.

Tema tė Ngjashme

 1. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 2. Shteti grek, ky armik i kombit shqiptar
  Nga ~Geri~ nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 07:33
 3. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2002, 13:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •