Close
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 148
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime

  Si e kupton q sht dashuri??

  E shikon heren e pare dhe mendon qe eshte shume simpatik...as gje me shume.
  Mbas 30 minutash iken dhe e haron fare eksistencen e tij
  Vjen mbas 1 jave dhe te buzeqesh nga larg...mundohesh te kujtosh ku e ke pare...e vetjma e sigurt eshte qe te beri pershtypje dhe kete radhe.
  Vazhdon te vij dite per dite...eshte ber si tip zakoni.
  Mbas pak kohesh fillon te kthesh koken nga dera ter oren me shpresen qe do ta shikosh mbrapa deres xhamit duke u afruar.
  E shikon qe erdhi dhe i ndjen faqet te ngrohta
  Fillon te ndjesh afersisht te njejtin ankth qe ndjen para se te shkruash nje exam shume te rendesishem ne shkolle.
  Afrohet dhe te flet dhe mundohesh mos ta shikosh shume ne sy dhe mos ti flasesh shume.
  Mundohesh te pretendosh qe prezenca e tij nuk ndikon fare tek ty, por nuk mundesh.
  Ulet tek i njejti vend qe ulet gjithmon dhe i ka ngjitur syt tek ty.
  Mundohesh mos tja hedhesh syt fare
  Wow sa fuqi ka shikimi i tij!...si reziston dot..e shikon tepakten 2 here ate 1 ore qe ri i ulur atie...per ty kjo eshte shume sepse ka raste qe si heq dot syt nga ai..kjo te ben te ndihesh e dobet...nuk komandon dot as syt!
  Mundohet here mbas here te hapi muhabet me ty
  Do te di gjithcka qe ka te bej me ty...nefakt di me shume sesa i ke then ti!!
  Te jep telefonin...
  Telefonin e hedh ne kosh qe momentin qe ai kthevi kurizin
  Te jep dhe nje "leter dashurie"...
  ..Menyren e shkrimit e paska interesant...
  Nuk i jep shume rendesi atyre qe shkruante brenda...te kujtohen kartolinat qe ke shkruajtur here mbas here per shoqet e vellait...me emrin e tij posht!!!!..
  Je mesuar mos te "prekesh" shume nga fjalet e bukura te cunave...
  ..Por ky nuk eshte si gjith te tjeret...ky hariti te bej ty pershtypje!!!
  "nuk jam gati per relationship...kam gjera me te rendesishme tani per tani" mban mend qe thua ne situata te tilla!
  Nga ato qe shkruante fillon te ndihesh ne nje menyr fajtore sepse atij i kishte ber pershtypje menyra qe skuqeshe kur te fliste dhe shikimi jot sa here e shikoje "fsheuraz".....
  ..por ato ishin gjera qe nuk komandoje dot!..kshu qe del e pafajshme
  E verteta eshte qe nuk ke ndjer ndo nje here keshtu dhe fillon te mendosh..."mos vall kjo quhet dashuri?"


  --->Kush nga ju ka dashuruar ndo nje here? Sa kohe i mori ta kuptoj qe ishte dashuri dhe jo thjesht nje simpati?  personalisht akoma se di ca eshte dashuria..."kam gjera me serioze per tu menduar!"

 2. #2
  vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
  Antarsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  kur per ate ndjen me shume , shume here me shume sec mund te ndjesh per nje shok/shoqe....
  ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

 3. #3
  gone Maska e helene
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Per mendimin tim fakti qe s'je ndjere ndonjehere keshtu s'do te thote qe eshte dashuri.
  Mbase asnjehere s'je ndjere keshtu sepse asnje s'ka ditur te sillet ne menyre te tille qe te vetekenaqesh. Dashuria eshte cfare ti ndjen , jo cfare simpatia e tij te ben te ndjesh.

 4. #4
  . Maska e nausika
  Antarsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  e kupton qe eshte dashuri kur rrezikon per ta humbur...
  When in Doubt, Act Stupid!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime n 95 postime
  Sipas mendimit tim, kjo mund t quhet fillim i nj dashurie, e cila edhe mund t mos finalizohetpor edhe mundet, prse jo.
  Eh tani: Si e kuptoj un q sht dashuri: dashuri sht kur n do sekond t jets mendon pr te (dhe jo vetm kur e takon), kur t dridhet do pjes e trupit kur prmend emrin e tij apo t saj, kur nuk t z gjumi pa e par n ndrr, kur nse e thot nj fjal ti e mban n mend gjat koh dhe ehoja e tij t prcjell do moment.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 6. #6
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  36
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  njeher moti e ne nje film te demi moor mos gabofsha ishte nje citat "Nese diqka enderon me afsh lere le te shkoj,nese te kthehet do te jete perher e jotja e nese jo,atehere kurr ska qene e jotja",e mu me duket se do ta kuptosh se e shte dashuri ne nje moment te caktuar e heton qe gjdo qeliz e trupit ta kerkon ate,qe me tere qenjen tende e kerkon ate,kur te dridhen kembet porsa e sheh kur te miret zani posa e ndigjon kur te dritheron shpirti posa mendon per te
  ylli i mngjesit

 7. #7
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Qe ta kuptosh n eshte dashuri apo jo, hidh nj hap m tutje. Tani per tani, eshte thjesht loje adoleshenteske e tipit, "Me pa fshehurazi, u skuqa, m rrahu zemra fort." Ballafoqohu me fjale dhe shihe n sy de, s'eshte aq e veshtire.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  36
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kur e don nje njeri...e don me verte....dhe do ta kuptosh si pa e ditur....

 9. #9
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga Rebele
  Tani per tani, eshte thjesht loje adoleshenteske e tipit, "Me pa fshehurazi, u skuqa, m rrahu zemra fort."
  Pr sa koh t dashurosh Rebele, zemra do t t rrahe fort, je apo s'je adoleshent. Mos e harro kt.
  Biles po tu pre oreksi dhe s't z gjumi natn, ka marr fund ajo pun.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  36
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  far thua mi Fiona ??!!
  Pse c'uditesh....ashtu thuhet ne anglisht...se di nqs robt e marin vesh ne shqip...nqs e thash mir dmth....Por, desha te thoja...se kur e don nje person me verte, e din vete....dmth U KNOW WHEN U LOVE SOMEONE.

 11. #11
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Pr sa koh t dashurosh Rebele, zemra do t t rrahe fort, je apo s'je adoleshent. Mos e harro kt.
  Biles po tu pre oreksi dhe s't z gjumi natn, ka marr fund ajo pun.
  Ashtu eshte.
  Bile tani ku e degjova une qe e rekomandojne dashurine per renien nga pesha?

 12. #12
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Fiona
  Pse c'uditesh....ashtu thuhet ne anglisht...se di nqs robt e marin vesh ne shqip...nqs e thash mir dmth....Por, desha te thoja...se kur e don nje person me verte, e din vete....dmth U KNOW WHEN U LOVE SOMEONE.
  Ashtu deee, tani t paktn e the.
  Mendoj se kur ndjehesh n LOVE, gjithka q t rrethon e prcakton nga ai/ajo n nj far mnyre. Q t ndjesh sa thell dashuron, jan nj sr faktorsh q e bjn t mundur treguesin q t dallosh vrtet k do.....ndjen do gj pr t, e fal , xhelozohesh (jo rral her), drithrohesh kur e ndjen pranin e atij/asaj dhe kjo jo vetm n astet intime, por prgjithsisht . Treguesi m i mir sht, se pr personin q dashuron, je n gjndje t bsh gjithka n do moment.
  Nuk di sa u shpreha q t m kuptoni.

 13. #13
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  xhelozohesh
  Nuk di sa u shpreha q t m kuptoni.
  E po kjo pik e zez ! E pse t xhelozosh? Se mos sht ajo m e mir se ty? No way! Un s'xhelozoj. Biles, as pr Jackun q sht movie star e ka fjet me erekun e femrave t bots, s'kam xhelozu kurr. (lol)
  Un jam kundr xhelozis n nj lidhje. Tani e kam me tr mend.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 14. #14
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  E po kjo pik e zez ! E pse t xhelozosh? Se mos sht ajo m e mir se ty? No way! Un s'xhelozoj. Biles, as pr Jackun q sht movie star e ka fjet me erekun e femrave t bots, s'kam xhelozu kurr. (lol)
  Un jam kundr xhelozis n nj lidhje. Tani e kam me tr mend.
  Corason !!
  Nuk sht absolute xhelozia ( n t gjitha dashurit )dhe pr m tepr sht ndjenj inferioriteti dhe aspak e kndshme, por nuk mund t prjashtohen raste t tilla, sepse jeta e ka treguar q ka xhelozi edhe n dashurit e mdha.
  Xhelozia egziston, pavarsisht se jo tek ti apo tek un...por sht prezente tek t tjer.

 15. #15
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  Hahahahahaahaha
  Nuk di sa e thon ata q dgjove pr sa kilogram bhet fjal q t biesh i dashuruar me 1 person....sepse ka nga ata/ato t "majmit" q duan disa dashuri q tu bien tulet...po "dashuro 1 dhe merr 1 free" a ka??
  ...
  Ata e kane pisk punen, ndaj dhe nga halli dashurohen me me shume se nje person, dhe kur i konfronton partneri, i thone ma ka rekomanduar doktori....

  P.S. Mos e beso Cora qe te thote qe nuk eshte xheloze, se kshu ne fillim te gjitha kshu do te te thone....

 16. #16
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Pr sa koh t dashurosh Rebele, zemra do t t rrahe fort, je apo s'je adoleshent. Mos e harro kt.
  Biles po tu pre oreksi dhe s't z gjumi natn, ka marr fund ajo pun.


  Citim Postuar m par nga Leila
  Biles, biles... zemra te rreh me fort pas ballafaqimit, Rebele.
  Thoni pastaj pse vdesin njerzit nga zemra. Gjithe ajo mbingarkese. Rreh fort edhe pa ditur n eshte e dashuruar, si n rastin e kesaj vajzes. Te pakten e te paktes, ballafaqimi (i kryer) i jep nje arsye per te rrahur.

  Nejse, per mendimin tim vajza te ballafaqohet per te vertetuar ndjenjat qe i kane lindur. Tani per tani, po e quajme "infatuation"- terheqje fizike qe detyrimisht do marre reagime fizike.

  Gje qe me ben te mendoj, pse eshte pikerisht zemra organi i dashurise? U pa puna, do hap teme per kete.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Rebele
  ....Gje qe me ben te mendoj, pse eshte pikerisht zemra organi i dashurise? U pa puna, do hap teme per kete.
  Rebele, vertetoje njehere qe zemra ESHTE organi i dashurise paraprakisht, pastaj hape ate temen tjeter...

 18. #18
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Rebele, ku ta gjesh te vdesesh nga dashuria, jo nga ndo nje aksident makine apo homicide apo kancer, qe po na shfarosin fare.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 19. #19
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Jasht teme, ti me lart.

  PERFUNDIMISHT: zemra eshte organ perfaqsues i dashurise. Tingellon sikur thashe organ partiak. Duket qe eshte e lidhur ngushte me politiken dashuria.

  Per te mos devijuar nga tema: Fieralda, besoji zemres !!

  Ika, se mbeta ketu 24-tersh. Sikur s'kam pune te tjera une.

  Naten.

 20. #20
  gone Maska e helene
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Organi i dashurise eshte TRURI:P

  Rebele greket thone syte e mi)

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. A jeni xheloz në dashuri?
  Nga ~Lovely_Gurl89~ n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 131
  Postimi i Fundit: 03-02-2011, 13:51
 2. Nderto fort folene tende. Martesa
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
 3. Koncepti i Dashuris Kristiane
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 4. Dashuri e Paprekshme
  Nga Antitrup n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-12-2004, 16:19
 5. Si do t vepronit nse i dashuri ju dashuron marrzisht?
  Nga BOY_Michigan n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 10-08-2004, 15:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •