Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 182
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e CooL_Djale
  Anėtarėsuar
  11-11-2005
  Vendndodhja
  Prishtine:D
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume i mire edhe zerin e mire.Kisha rastine ta shof tani live sepse ishte ne nje disco ne gjakove me 12-13 nentore.
  Shume u ka lenen pershtypje te mira te rinjeve kosovare.
  Gjdo gje e ktheva ne vendin e vete...

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nje nga me te talentuarit deri me sot.
  I uroj karriere dhe jashte kufijve tane sepse ky djale e meriton.
  I kompletuar,eshte nje pakete per sukses te garantuar.

  My Oasis!
  Perle....!

 3. #23
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Alban Skenderaj

  Hej per te gjithe ju qe jeni kurioze per Albanin....

  Alban Skenderaj rrjedh nga njė familje e formuar ne Vlore qė ne vitin 1972.
  Babai, ish oficer me origjinė nga mallakstra dhe nėna nga Vlora, linden katėr fėmijė, te katert djem. Pėr arsye te sherbimit ushtarak te te atit, familja zhvendoset disa kohe ne Lushnje, ku me 20 prill 1982 lindi Albani.Me vonė rikthehen pėrsėri ne Vlore ku kishin te gjithė te afermit e tyre..

  Albani qė ne vitet e para te femijerise ka treguar interes te dukshėm pėr muziken, influencuar nga i ati shkrimtar dhe vellai me i madh me prirje te dukshme muzikore, i cili i ka transmetuar rryma te degjuara, qė ende pelqehen prej tij. Pasioni pėr muziken i kishte mberthyer te katėr vellezerit, por Albani shquhej mbi te gjithė . Buzet nuk i reshtin se mermerituri kėngė e melodi. Radioja dhe televizioni ishin ushqimi i perditshem qė nuk e ngopen kurrė. Me kanaēe te vjetra e steka druri ndertonte bateri e krijonte ritme interesante qė terhiqnin vemendjen.

  Hapja e Shqipėrisė ja zgjeroi me shumė interesin pėr muziken. Tashme degjonte dhe kendonte gjithēka qė i pelqente.. Megjithatė veshtiresite qė krijoi tranzicioni nuk e mundesuan te vazhdonte shkolle muzikė pėr te kėnaqur njė nga dėshirat e tij me pasionante. Ne Mars te vitit 1997 e rrembeu ikja e madhe duke nderprere studimet ne gjimnazin 'Halim Xhelo' te Vlorės.Ishte njė ikje pa adrese, njė humbje, njė kulm trishtimi pėr te gjithė familjaret e tij, qė nuk kishin asnjė lajm pėr te. Pas pesembedhjet ditesh njė kulm tjetėr qė mberrinte ne kufijte e njė ēmendurie ngazellyese. Albani ishte shendosh e mirė dhe u bashkua me dy vellezerit e medhej ne Itali. Deti nuk ja kishte nderprere aventuren dhe nuk ja kishte fshirė endrrat e thurura pėr muziken.

  Ne bregun tjetėr te Adriatikun edhe pse shumė i ri, punoi nej vit e gjysėm ne njė fabrike tekstilesh te siguronte te ardhura qė do ti duheshin pėr tė ardhmėn.Me vonė vazhdoi studimet ne njė shkolle profesionale pėr hoteleri-turizem.Bleu njė kitar, kreu njė kurs njė vjeēar dhe me vonė studio si autodidakt duke u lidhur me njerėzitė e muzikes. Merte leksione private pėr kanto dhe herė pas herė angazhohej ne festa e konkurse pėr te rinjtė. 'Like a bird with broken wings' titullohet kėnga e pare qė kompozoi, kur ishte 16 vjeē.

  Qe nga ajo kohe ka vazhduar te shkruaj pa u shkeputur nga puna. Perpara publikut Shqipetar u prezantua me kėngėn 'Vetėm ty' e para kėngė e shkruar nė shqip. Sapo ka pėrfunduar albumin e pare, pėr te cilin mund te thuhet se ėshtė i i gjithė ne nivelin e kenges me te mirė. Siē thekson vetė ai, nuk do tė donte asnjėherė qė kėngėt e njė albumi te ndaheshin ne 'te bukura' dhe 'mbushese'.Ka qenė dhe endrra e tij qė disku te dėgjohet pa bėrė kapercime preferencash.

  Marrė nga nje forum tjeter
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 4. #24
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Julie, flm per hapjen e kesaj teme. E kisha degjuar kte kengen e Albanit por sja dija sakt titullin. Eshte e bukur vertete. Edhe patrioti qenka shume simpatik. I uroj suksese...

 5. #25
  [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
  Anėtarėsuar
  06-08-2005
  Vendndodhja
  Stadium........ Grupi: Tetova Clan
  Postime
  305
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Veshtrusja
  Julie, flm per hapjen e kesaj teme. E kisha degjuar kte kengen e Albanit por sja dija sakt titullin. Eshte e bukur vertete. Edhe patrioti qenka shume simpatik. I uroj suksese...
  Mmmmmmmmm, vertet nuk ja din emrin kenges se Albanit, qe eshte kenga me e mire pas vitit 90' ne trojet shqiptare.

  Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr...shtyje sa tė mundesh...

 6. #26
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Po mire me Adriano dhe une ketu ne forum e degjova per here te pare. Eshte fatkeqesi e di, qe shume informacione nga Shqiperia na mungojne, por ky eshte fati i shqiptareve.
  Mgjth Albani kendon sh. bukur kjo ka rendesi.
  Ja kalofsh mire Ad
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Julie : 06-01-2006 mė 21:09
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 7. #27
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Veshtrusja
  Julie, flm per hapjen e kesaj teme. E kisha degjuar kte kengen e Albanit por sja dija sakt titullin. Eshte e bukur vertete. Edhe patrioti qenka shume simpatik. I uroj suksese...
  S'ka prob veshtruese, edhe mua me pelqyen shume kenget e Albanit dhe zerin e kishte shume te bukur. Gjynah qe si dhane mundesi per cmim te pare ne festival.
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 8. #28
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Citim Postuar mė parė nga Adriano-10
  Mmmmmmmmm, vertet nuk ja din emrin kenges se Albanit, qe eshte kenga me e mire pas vitit 90' ne trojet shqiptare.

  Adriano, Julie e ka then mire, duke qene larg nuk kemi gjithmone mundesine te jemi ne rryme me kengetaret e rinje te Shqiperise. Une, te them te drejten, para 1 apo 2 muajsh e kam degjuar kte kenge per here te pare. Kengen ma kish derguar vellai ne nje cd mix qe kish vetem emrin e kengetarit dhe jo titullin e kenges... kshu qe....

  Sidoqofte, paska ekzistuar teme me pare ketu dhe se kisha pare ....


 9. #29
  little runaway Maska e Elated
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gjeri imen ne top fest eshte ne vend te dyt mbas product 28. Qe te dy kan kenge shume te bukur, qe do jet e veshtir konkurenca.

  Erion123 ke te drejt tek top fest 2 ishte i ndrojtur, si i ngrir pakez. Por tek ky edicion top fest (3) ke qejf ta shohesh. Tani ai i grupit 'kthjellu' seshet aq i gjall ne levizje sa albani.

  Ai per mua eshte vertet i talentuar qe eshte nje nag te paktmit ne shqiperi. I shkruan vet kenget, zerin te mrekullushem, personalitetin qe ka treguar neper intervista ishet i thjesht e cool edhe last but not leats ka pamjen fizikale, has the x-factor looool. Ne tv me duket me i mir se sa ne picture.

  Julie mendoj se adriani e kishte qe kenga vetem ty eshte votuar si me emira nga viti 90'. Me pak fjal, qe nga 90' e kendej ska qen ndonje kenge me nivelin e vetem ty.

  Ciao pra e ja kalofshni sa me mir

  Ela'
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elated : 06-01-2006 mė 21:35

 10. #30
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Alesram
  Julie mendoj se adriani e kishte qe kenga vetem ty eshte votuar si me emira nga viti 90'. Me pak fjal, qe nga 90' e kendej ska qen ndonje kenge me nivelin e vetem ty.

  Ciao pra e ja kalofshni sa me mir

  Ela'
  E korigjova ne vend Ela rrofsh. Por dhe ti paske qene ne te njejtin moment me mua ne te nejtin vend.
  Ja kalofsh mire
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 11. #31
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  34
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Un vetem nje kenge kam degjuar nga Alban Skenderaj. Vetem ty. Shum e bukur. Besoj se dhe te tjerat ashtu do jen.
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 12. #32
  kurrė s'do ta kuptosh Maska e hope_thebest
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Vendndodhja
  nė njė shtėpi tė vogėl
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga cubanezi
  Alban Skenderaj kendon me shpirt dhe kenget i ka te bukura
  Sidoms kengen e fundit me ate kosovarin nuk ja di emrin
  Dicka qe ke ti.... N'qofse nuk gaboj
  Kengetari i Ri me mir ne shqiperi
  Kenga e ka emrin "Dicka" dhe eshte vertet shume e bukur ...fantastike.
  Ti mė ke bėrė magji, se nuk ka mundėsi tė tė dua kaq shumė unė ty!!

 13. #33
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Nga albumi i Albanit me pelqen shume kenga "Nje thirrje e deshperuar" si dhe kjo e fundit Dicka nga top feste 3 me grupin Kthjellu.
  Mendoj se kumbon shume ngjashem me Elita 5 po prapseprap ka nje stil teper origjinal,ne nje kohe qe mjerisht shumica derrmuese e kengetareve te rinj Shqiptare jane aktivizuar vetem ne rrymen Hip Hop.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-02-2006
  Vendndodhja
  kosov ku nuk ka rrym
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Wink foto

  hej kush do te me ndimoj qe te gjej ndonje foto te princit te kenges shqipe Alban Skenderaj .verted do te isha falemenderuse

 15. #35
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleoparta
  hej kush do te me ndimoj qe te gjej ndonje foto te princit te kenges shqipe Alban Skenderaj .verted do te isha falemenderuse
  i ke ke website i atit Ketu

 16. #36
  Nr. 1 Maska e marius
  Anėtarėsuar
  21-08-2005
  Vendndodhja
  Diku afer ferrit...
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me ka pelqyer shume kenga Dicka e Albanit me Kthjellu.Nje realizim vertet i KENDShEM!

 17. #37
  COLORADO Maska e lajkatari
  Anėtarėsuar
  09-02-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  39
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ej ej, mos flisni kot ndonje here, ne radhe te pare albani e ka pasur kengen e vjedhur edhe mori fame nga tjetri, e ka pasur nje italian qe nuk ka bere fame ne itali, albani thjesht ndroi tekstin edhe e kendoi vari bidonat. mos u nisni nga fama por degjoni nje here baladen nga ermal ponoci edhe llafosemi ndryshe...
  ajde ciao
  colorado

 18. #38
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Alban Skenderaj eshte tu ecur shume mire ndoshta edhe ket radhe ndoshta edhe fiton pse jo kenget i ka te mira ndoshta e kam njohur edhe ne itali disa kohe me pare e pershendes dhe suksese me tutje urime per kenget e bukura ndoshta e ka kenduar shpesh ne itali kengen lej di tbi e ka pas ne zemer

 19. #39
  So much in LOVE:) Maska e azuro
  Anėtarėsuar
  18-11-2005
  Vendndodhja
  Prane reve ne krahet e shpirtit tim binjak
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mua me pelqen shume rryma qe ai kendon dhe i uroj te vazhdoje keshtu se e ka mire
  All you need is LOVE

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  si i behet nqs them qe eshte kenge normale, jo kush e di se cfare. Mos ia rrisni kaq shume mer vlerat Albanit sikur cfare me qene. Eshte nje kengetar qe kendon kenge normale qe biget e muzikes boterore i kendonin 20 vite me pare. Duhet me ec me kohen. Eshte i vjeter ne stil kendimi, mos t'ju vije keq

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Adelina Ismaili
  Nga The Dardha nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 1208
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 02:06
 2. Cili nga kėta kėngėtarė ėshtė mė i miri?
  Nga Zevzeku nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 09:49
 3. Kadare: Lufta e parė morale u bė nė Kosovė
  Nga dodoni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 122
  Postimi i Fundit: 03-01-2007, 09:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •