Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 184
 1. #41
  Uploader Maska e valooo
  Antarsuar
  03-02-2006
  Vendndodhja
  pRiShtIn
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga megiru
  si i behet nqs them qe eshte kenge normale, jo kush e di se cfare. Mos ia rrisni kaq shume mer vlerat Albanit sikur cfare me qene. Eshte nje kengetar qe kendon kenge normale qe biget e muzikes boterore i kendonin 20 vite me pare. Duhet me ec me kohen. Eshte i vjeter ne stil kendimi, mos t'ju vije keq

  ndoshta kendon ne stilin e vjeter po nje eshte e vertet qe kenget e tij te flejn ne zemer , jane keng qe po ti ndegjoj tere diten sdo me behen monton e jo si shumica e kengeve qe dy her me ndegju s'vlen mo

  P.S me qfar stili te hec mos ndoshta po mendon per stilin qe per momentin ndoshta eshte me i popullarizur per momentin e kom fjalen per zhanrin e muzikes Hip Hop :s

  Mua m pelqen stili i Albanit se shum pak ka kengetar qe kendojn kete stil te muzikes pra ndoshta eshte ajo qe the ti stil i vjeteruar mirpo eshte stil te cilin e pelqej une te pakten dhe seshte qudi qe shum e shum hite qe i ndegjojna edhe ne kohen tone jane kenduar 20 vite me pare mirpo ajo muzik ende eshte prezente e veq paramendo a ka me jetu aq gjat nje keng e stilit Hip Hop ska shanc

  nejse mendimi im

  ju pershendes

 2. #42
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Realiteti i vetem o valooo eshte se nga kenget me larte qe ke dhene si lidhje interneti per shkarkim te kengeve, asnjera nuk punon.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime

  Arrow Alban Skenderaj

  Alban Skenderaj eshte nje nga kengetaret e preferuar te mi ne shqipri tani per tani. Besoj se eshte nga te paktet kengetar te kompletuar qe ka Shqipria kte 10-15 vjecarin e fundit. Ka shume ze te bukur qe ke qejf ta degjosh dhe kenget i ka shume te lezeteshme (sidomos kenga "dicka" eshte nga te preferuarat e mija)

  Zerin e ka afersisht njesoj si kengetari kryesor tek Elita 5 gje qe me ben te mendoj nese mundohet te imitoj ata.

  fansat e albanit te shkruajn ktu dhe te siellin ca photo dhe tekste kengesh. Do mundohem te siell dhe une material me vone.

 4. #44
  NJE TOQE NGA BERATI Maska e Ligesia
  Antarsuar
  26-09-2005
  Vendndodhja
  Ne qytetin e miut
  Mosha
  35
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ka dhe ai ca veti te mira por jo me i miri. Kenget jane paksa si te njejta, por megjithate eshte i mire dhe me pelqen. RITFOLK, do te mbetet ne shekuj.

 5. #45
  femmedecarriere Maska e Visage
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  LarG ... aty ke veriu i veriut
  Postime
  590
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk kam c'te them, vec qekur me prezantuan kenget e tij, s'ka dite qe te mos i degjoj, sidomos "Dicka" dhe "Vetem ty".

  Ze shume te embel. Suksese me te medhaja shpresoj qe te kete.

 6. #46
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Antarsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 25 postime
  Alban Skenderaj eshte nje kengetar i mire por ka dhe te tjere te mire.
  E pelqej si kengetar
  Ndryshuar pr her t fundit nga mitjuk : 11-06-2006 m 03:36

 7. #47
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Antarsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,771
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Definitivisht kengetari me i mire qe ka Shqiperia momentalisht,

 8. #48
  ElBaSaNi Kampion Maska e ElbasanBoy
  Antarsuar
  18-02-2006
  Vendndodhja
  Ne Kerthis te shqiperise
  Postime
  72
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Cfare te thuash per kte kengetar Per dy vjet ka mare nje fame shume te madhe.Dhe shume njerez e dashurojne per kenget qe kendon ai...
  Gjithcka qe kam gjithcka qe me rethon esht per.........

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Sa i bukur

  Citim Postuar m par nga MiLaNiStE
  po qis i foto qe per menimin tim osht nom :P
  Albani vertet e meritonte vendin e pare ne top fest!Eshte kaq i bukur dhe ka nje ze aq te embel sa me kenget e tij te ben vertet te qash!!!!Une jetoj ne greqi dhe kengetar si albani nuk kam par dhe nuk kam degjuar!ALBAN FALEMINDERIT!!!

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Epo qenkam e vetmja ketu qe them : NUK BEN NJE LEK!!!!!!!!!!!! Eshte bere i famshem sepse qendron pas dy emrash te medhenj si Top Channel dhe Vodafone. Live kendon skandal fare dhe kenget jane imitime te viteve 80. Muzika ecen para nuk mbetet mbrapa ashtu si cdo fushe tjeter. Nuk perdoret me makina e shkrimit, por kompjuteri. Cdo gje ka kohen e vet

 11. #51
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Digjo o njeri i dashur je cun prandaj nuk te pelqen albani ke zili!Albani nuk ka nevoj as per Top channelin as per Vodafonin dhe as per fjalet e tua te bukura!!!!Neqofse nuk te pelqen albani mos e digjo dhe mbaroj puna mos na bej me nerva dhe ne!!!!!

 12. #52
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  megiru.....kujdes me fanset e Albanit,lol

  Alban Skenderaj per mendimin tim eshte shume me origjinal nga shumica e kengetareve Shqiptare.

  Ndalemi pak te Top Feste !! C'fare skandali !!! Rapers wannabe qe kur thirren ne studio per nje interviste te thjeshte nuk dine te thurin dy fjale.Thjeshte imitues,fallco dhe pa pike talenti.Albani dhe shum pak te tjere bejne diference dhe jo pa arsye marrin cmim.

  megriu...ti mbase nuk je dakort po pas viteve 90 muzika ka qene vazhdimisht ne renie dhe per kete bien dakor shume muzikante te botes.Shume figura te patalentuara perpiqen te gjejne pak fame dekadave te fundit.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Cia bere mir o shok qe ja ketheve pergjigjen dhe ja bylle gojen!Tipa te till si ky miku nuk jan te meresh me ta mendojn se i din te gjitha dhe besojn shume te vetja e tyre!!!!Bravo te qoft!  dicka qe me ngazmon
  dicka qe me pushton
  Dicka qe nuk arri
  dicka qe vien nga ti
  Dicka qe fort kerkoj
  dicka qe enderoj
  Dicka qe e ke ti
  dicka qe nuk arri

  Dicka me ka verbuar
  nuk isha i mesuar
  me ben te fluturoj
  vetem kaq kuptoj

  Qe at here nu kohen
  nuk e kam ndier
  zerin ten degjoj dhe boten e harroj

  (RIT)

  Gjerat nuk kan me vlere
  kur zerin ten degjoj
  dhe un si per boten e harroj

  Dhe un si per here
  kur zerin ten degjoj
  gjerat nuk kan me vlere dhe boten e harroj

  Dicka qe me ngazmon
  dicka qe me pushton
  Dicka qe nuk arri
  dicka qe vien nga ti
  Dicka qe fort kerkoj
  dicka qe enderoj
  Dicka qe e ke ti
  dicka qe nuk arri

  Dicka me ka verbuar
  nuk isha i mesuar
  me ben te fluturoj
  vetem kaq kuptoj

  Qe at here un kohen
  nuk e kam ndier
  zerin ten degjoj
  dhe boten e harroj

  (RIT)

 14. #54
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime
  Kengen me poshte si edhe gjithe albumin Fllad ne shkretetire, mund ta degjoni KETU

  Bukuri e frikshme

  Me nje fjale me nje veshtrim
  Me nje puthje me nje ledhatim
  Me nje gjest ti me ndryshon
  Nje tjeter njeri ne mua ti zgjon

  Ref.
  Eheej uu me nje veshtrim
  Ti godite ne qender,
  Pushtove gjithe shpirtin tim
  Eheej uu veshtire ta pranoj
  Si valle, une ndjenjen e fshehur
  Kaq lehte ta zbuloj!

  Brenda meje ndjej nje ze
  Qe i bindur me flet
  Eshte bukuri e frikshme
  Qe nga qielli zbret
  Te gjen te pambrojtur, te vret..

  Te vret me nje shenje, me nje qendrim
  Me nje buzeqeshje, me nje perqafim
  Une vrapoj larg teje vrapoj
  Po perseri me ben te qendroj
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 15. #55
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Antarsuar
  07-11-2002
  Mosha
  44
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Shume kengetar i mire, nje nga me te miret qe ka tani Shqiptaria. A di kush a e ka nxjerr albumin e dyte akoma, apo vetem Single-in Ky Ritem?
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 16. #56
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Nuk kam fare simpati per ate kengetar pasi e pame edhe ne cmimin e top-fest qe ishte gjithcka fallco dhe nuke meritonte fare vendin e pare,por thuaj qe sa te jete Top-chanal dhe Vodafone ai do i mari cmimet e para per reklamat qe ka bo per kete kompani.

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-10-2006
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kengetar i mire me zet te buku dhe tekste shume shume te mira sidomos kengen e fundit

 18. #58
  i/e larguar Maska e ArNaUtI_
  Antarsuar
  09-10-2006
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po boll mo se lat nom ci keni keto qe shkruani.
  Po kendon bukur ,por se kuptoni qe kjo eshte vetem nje reklame e tij dhe cmimin ne top fast s"e meritonte .

 19. #59
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-11-2006
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mos u merrni me me Albanin se eshte nje kengetar i cfardoshem.Nuk ka asgje me teper nga te tjeret pervecese i buzeqeshi fati dhe TOPI qe doli ne skene dhe tani mundohet te mbaj veten larte.Eshte shume siperfaqesor dhe artificial pasi ndoshta se kishte menduar qe nje emigrant si ai do te shkonte deri ketu....!!!! Ky eshte prodhim i realitetit shqiptar te dashur miq, flen si puntor dhe ngrihen artiste.........!!!!!!!! tung

 20. #60
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga KILI
  Mos u merrni me me Albanin se eshte nje kengetar i cfardoshem.Nuk ka asgje me teper nga te tjeret pervecese i buzeqeshi fati dhe TOPI qe doli ne skene dhe tani mundohet te mbaj veten larte.Eshte shume siperfaqesor dhe artificial pasi ndoshta se kishte menduar qe nje emigrant si ai do te shkonte deri ketu....!!!! Ky eshte prodhim i realitetit shqiptar te dashur miq, flen si puntor dhe ngrihen artiste.........!!!!!!!! tung
  Kili, nuk jam ndonje adhurues i Albanit, por do te gjykoj ne kete rast duke dashur te mos e fsheh te verteten dhe te mohoj te paverteten. Alban Skenderaj eshte nje kengetar relativisht i ri ne skenen/xhungllen e muzikes shqiptare dhe me kenget e tij ka lene gjurme tek shume artdashes. Ai kultivon nje muzike qe pranohet nga shume shtresa te shoqerise dhe te j'a mohosh suksesin me keto pak vite qe ka ai ne skene, eshte mekat! Mos gjykoni dikend nga preferencat personale, por vleresimi te jete nga ana profesionale!
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Adelina Ismaili
  Nga The Dardha n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 1208
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 02:06
 2. Cili nga kta kngtar sht m i miri?
  Nga Zevzeku n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 09:49
 3. Kadare: Lufta e par morale u b n Kosov
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 122
  Postimi i Fundit: 03-01-2007, 09:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •