Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Lazio, Roma, Fiorentina dhe Parma - Luft pr egzistenc!

  Ky vit mund te jete nje vit i cili nga Seria A mund te largoj disa ekipe te forta, dicka cka eshte e sigurte se njera nga keto 100% do bie ne Seria B, vetem te shohim cila...

  Le te jete nje teme kjo ku mund te debatojme me ate se cila nga keto do te largohet nga liga dhe cila do te mbijetoj.

  Ja edhe tabela sa per ilustrim:

  JUVENTUS 79
  MILAN 76
  INTER 65
  UDINESE 59
  SAMPDORIA 59
  PALERMO 50
  MESSINA 44
  CAGLIARI 43
  LIVORNO 43
  BOLOGNA 41
  LAZIO 41
  LECCE 41
  REGGINA 41
  ROMA 40
  PARMA 40
  SIENA 39
  FIORENTINA 37
  CHIEVO 36
  BRESCIA 35
  ATALANTA 34


  PS:
  Kjo teme hapet si rezultat qe ne forum te kete me shume laramani te temave se vertet po na mungojne temat e ndryshme...
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Harova dicka, Vetem Lazio te mos me bie nga lega se mandej krejt sezoni ne Calcio do me duket BAD

  Te lutemi te gjithe per keto ekipe se mandej me siguri nuk do te fillon sezoni ri sepse dihet te drejtat televizive njera tjetra dhe do te behet krejt llom

  Berluska mer dicka ne dore, ndjehu tash i forte
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Ekipet e Romes nuk bien por kjo Siena po ecen shum mir dhe po rreizkon te ler Fiorentine ne B.

 4. #4
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Javes tjeter

  Bologna - Brescia (gati ka rene Brescia por nje fitore do ta conte 38 pike do e fuste ne valle)
  Fiorentina - Atalanta (koke me koke)
  Inter - Livorno (pa interes)
  Juventus - Parma (Juventus ne mbrojtie te vendit te pare Parma ne kerkim te nje pike qe do ishte shume e vlefshme)
  Lecce - Milan (Milan i detyruar te fitoje per te shpresuar tek ndonje hap fallc i Juves)
  Messina - Cagliari (fitore messines asnje interes per cagliarin qe gati ka shpetuar)
  Palermo - Reggina (reggines do i shkonte per shtat nje pike por sicilianet me calabrezet dihet si shkojne kshu qe cdo gje flet per lufte sportive)
  Roma - Lazio (Derby ske ci thua)
  Siena - Chievo (Koke me koke )
  Udinese - Sampdoria(ndeshje koke me koke per vendin e katert)

  Rregullorja thote qe Ekipi katert nga fundi dhe ekipi peste nga fundi duhet te kene te pakten 5 pike diference per te mos bere ndeshjen spareggio(me eleminim).
  Pra kush lufton per vendin e peste nga fundi dhe per vendin e kater do te beje 2 ndeshje sistem vajtie-ardhie per te vendosur kush do te bjere nga kategori por vetem nqs kane me pak se 5 pike diference.

 5. #5
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Antarsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,771
  Do te doja te mos biej FIORENTINA,nejse besoj se do te fitojme me Atalanten dhe do te largohemi nga zona e rrezikshme tabelare.

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Citim Postuar m par nga viganv
  Do te doja te mos biej FIORENTINA,nejse besoj se do te fitojme me Atalanten dhe do te largohemi nga zona e rrezikshme tabelare.
  Vigan a me tregon more lal, me cilen e ekip je ty, eja behe me Realin sepse me duket se vetem une jam real e kam edhe Hotelin dhe Gjilanasin por ato nuk futen shume, mos me thuaj se do te behem Liverpool se do te jeshe i vetem mandej ne forum LoL....
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  mendoj qe duhet ses ben qe Roma, Lazio dhe parma te rrin ne Serie A sepse ato jane skuadra te medha packa se ne kete sezon skane treguar shum vlerat e tyre por mendoj qe qe te treja skuadra duhet te rrin ne Serie A

 8. #8
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Ekipet pretenduese per Seria B, mga kryeqiteti LAZIO dhe ROMA, barazuan kete jave ne nje ndeshje te merzitshme, e cila u pasua me nje varg porblemesh jashta fushes ngfa huliganet italian te cilet u ndeshen me policine...

  Do mbijetojne te dyjat me duket
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #9
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Roma shpton, frik pr Fiorentinn


  Pasi sht mbyllur diskutimi pr titullin, java e fundit e kampionatit italian ka dhuruar nj spektakl t vrtet, pavarsisht nga barazimet n disa fusha. Juventusi ka barazuar ndaj Livornos 2-2, n ditn e fests pr titullin. N zonn e Championsit, Udineze bn nj hapa para, teksa barazon me Kaljarin, ndrsa Sampdoria humbet n shtpi kundr Interit. N luftn pr shptim ka prshndetur Serin A Atalanta, e mundur n Bergamo 0-1 nga Roma, e cila siguron qndrimin n Serin A. Nj hap larg shptimit sht edhe Kievo, q mundi Bolonjn 1-0. Hap prpara, por jo vendimtar, ka br edhe Breshia, q fitoi ndaj Mesins 2-1. Gjithnj m e vshtir gjendja e Fiorentins, e cila barazoi dje mes shum polemikash ndaj Lacios 1-1. prfundojn n barazim Parma-Siena 0-0 dhe Rexhina-Lee 2-2.

  Dhe dita e fests erdhi. Titulli i fituar pas barazimit t Milanit me Palermon, e detyroi Juventusin t festonte n Livorno, nj skuadr q kishte nj tjetr fest n stadiumin "Armando Piki". Igor Proti i ka dhn lamtumirn futbollit (do t'i prkushtohet familjes) dhe n minutn e 60-t, kur sht zvendsuar nga Donadoni, i gjith stadiumi sht ngritur n kmb. Nj lamtumir q sht "kurorzuar" fare mir me nj gol t bukur ndaj bardhezinjve, t cilt zhbllokuan rezultatin me Nedvedin. M pas shnoi Lukareli, por barazoi Trezegeja. Gjithka u mbyll n paqe, n mnyrn m t mir pr t dyja skuadrat.

  Juvja titullin, Livorno qndrimin. Adriano rikthehet te goli me aksion thuajse pas pes muajsh dhe i jep fitoren Interit ndaj Sampit. Skuadra e Novelinos humbet nj rast t mir pr t synuar Championsin, duke par dhe barazimin e Udinezes n Kaljari. Fundi i nj ankthi. N tri dit, Roma kalon nga ferri n nj purgator dinjitoz. Pas kualifikimit n finale t Kups s Italis, Roma arrin nj tjetr objektiv, at t shptimit, q erdhi fal kmbve t Kasanos. Frik pr Fiorentinn q rrezikon t bjer n Serin B. Vjollct barazuan dje n "Olimpiko" ndaj Lacios 1-1, rezultat q nuk i mjafton pr t shptuar. Por ndeshja e djeshme ka pasur polemika t mdha. Fiorentins nuk i sht dhn nj 11-metrsh i dukshm nga gjyqtari Rozeti, pas kapjes me dor t topit (po hynte n rrjet) nga Zauri. Ishte nj gol i sigurt, i goditur nga Jorgenseni.
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #10
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Fiorentina shpeton vetem po mundi Brescian, por cdo gjo mund te ndodhi te djelen sic kaloi West Brom ne Angli qe ishte ne fund te tabeles dhe i kaloi te gjith per me shpetu.

 11. #11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Duhen edhe 90 minuta deri n mbyllje t kampionatit 2004-2005, por nse n krye gjithka sht vendosur (prve vendit t katrt pr Lign e Kampioneve), diskutimi pr rnien n Serin B sht ende i hapur. Verdiktet matematike jan shtyr pr javn e fundit dhe java e parafundit ka caktuar vetm shptimin e Roms dhe zbritjen nj kategori m posht t Atalants. Prsa i takon pjess tjetr, nnt skuadra rrezikojn seriozisht. Ndonj prej tyre edhe teorikisht, sepse mungon siguria matematike e shptimit. Shtat ndeshjet (Bolonja-Sampdoria, Fiorentina-Breshia, Inter-Rexhina, Lee-Parma, Palermo-Lacio, Roma-Kievo dhe Siena-Atalanta) prfshijn 9 skuadra q t dieln e ardhshme do t prodhojn n aspektin aritmetik 2.187 kombinacione rezultatesh. Pr shembull, sht 27 mundsia e arritjes me pik t barabarta pr 4 skuadra (Bolonja, Parma, Breshia e Siena). Ather shikojm se cilat rezultate mund t "shptojn" skuadrat. Fillojm nga gjendja e m t mirave. Tri formacione gjenden n kuotn e 43 pikve. Jan Lacio, Lee e Rexhina. Nj pik i shpton. Dhe asnj prej tyre, nse humb, mund t zbres n Serin B direkt, por n rast t disa rezultateve ndryshe, rrezikojn.

  Lacio, 43 pik - Nuk mund t bjer direkt n rast humbjeje, por mund t rrezikoj n rast t nj kombinimi rezultatesh (43) me Kievon, Leen, Sienn dhe Rexhinn. Renditja e fryr do t ndshkonte menjher Lacion, q duhet t zhvilloj nj ndeshje shtes (sht n eprsi me ndeshjet direkte ndaj Lees, Rexhins e Siens).

  Lee, 43 pik - E vetmja nga ekipet me 43 pik q ka edhe nj ndeshje direkte pr t luajtur, me Parmn. Lee shpton nse nuk humbet. Por edhe duke humbur ka shpresa t shptoj, pr shembull nse Breshia ose Kievo nuk fitojn, ose srish nse Siena, Breshia apo Bolonja nuk fitojn. Ka edhe ndonj mundsi pr ndeshje shtes, ku Lee mund ta shoh veten n krah t Siens dhe sht e detyruar t luaj ndaj toskanve ndeshje shtes pr t shptuar. Ose mund t gjendet me pik t njjta me shum skuadra, ku vendimtare do t bhej renditja, q n disa raste mund t'i ndshkoj puljezt.
  Rexhina, 43 pik - sht n nj situat t mir. I mjafton t mos humbas, por edhe n rast humbjeje sht e shptuar, nse Lee nuk humbet me Parmn, ose Siena nuk fiton. Prndryshe mund t qndroj me 43 pik si Siena e Lee. N kt rast do t shihet diferenca e golave t prgjithshm. Dhe kujdes, kjo aktuale do ta ndshkonte Rexhinn me nj ndeshje shtes. Por gjithka sht virtuale, sepse do t jen vendimtare golat e shnuar dhe t psuar t tri skuadrave n javn e fundit.

  Kievo, 42 pik - Nse mund Romn, shpton n "Olimpiko". Shptimi kalon prmes fitores. Nse barazon, shpton, gjithnj nse Breshia nuk fiton, prndryshe njra mes Parms, Bolonjs e Siens nuk duhet t fitoj. Nse kto hipoteza nuk plotsohen, Kievo do t mbetej me 43 pik, s bashku me Sienn e Leen, por kjo renditje do ta ndihmonte.
  Bolonja, 41 pik - N "Dal'Ara" vjen Sampdoria, ende n gar pr nj vend n Champions. Pr t shptuar, pa llogari t tjera, duhet vetm t fitoj. Nse barazon, mund t shpresoj q Breshia t fitoj dhe q Siena apo Parma t mos fitojn. Bolonja sht n disavantazh n takimet direkte me Lacion, Fiorentinn e Breshian. Edhe n rast humbjeje, skuadra e Macones mund t shptoj. Pr shembull nse Breshia t paktn barazon dhe Parma humb n Lee ose nse Siena humb. Por mund t verifikohet edhe nj ndeshje shtes, Bolonja-Siena, nse toskant barazojn.

  Breshia, 41 pik - Nse fiton takimin direkt me Fiorentinn, shpton. Prndryshe hapen hipoteza t ndryshme. Nj barazim e shpton, nse Siena nuk fiton ose njra mes Parms e Bolonjs humb. Mund t ndodh t ket edhe nj grup ekipesh, 3-4, me 42 pik, me Kievon, Bolonjn e Parmn. Breshia ka n favor takimet direkte me dy t fundit. Edhe nse humb, skuadra e Kavazinit shpreson t qndroj n A, sepse, pr shembull, nse Bolonja e Parma humbasin, n rast fitoreje t Siens, Breshia do t luante ndeshje shtes me Bolonjn (Parma menjher n B). N t njjtn koh, nse Siena humb, Breshia do t luante ndeshje shtes me Parmn.
  Parma, 41 pik - Duke fituar sfidn me Leen, shpton. N rast barazimi, Parma duhet t shpresoj q Breshia t fitoj dhe nj mes Siens e Bolonjs t humb. Prndryshe mbyllen hipotezat e shumta t arritjes s disa skuadrave me pik t barabarta (42). Parma sht e favorizuar n takimet direkte vetm me Rexhinn dhe e barabart me Lacion, dhe sht e ndshkuar me Bolonjn, Fiorentinn, Breshian e Kievon. N rast humbjeje, Parma shpreson t qndroj, nse Fiorentina nuk fiton dhe Siena humbet. Nj renditje e barabart me Bolonjn e Breshian do ta shikonte Parmn t luante ndeshje shtes me Breshian (Bolonja shpton).

  Siena, 40 pik - Duke fituar ndaj Atalants s Seris B, tashm nuk sht e thn se mund t shptoj. Duhet t shoh rezultatet e t tjerve dhe duhet t shpresoj q Fiorentina t fitoj apo barazoj, ose njra mes 3 skuadrave q ka sipr t mos fitoj. Toskant jan favorit n takimet direkte me Lacion e Kievon, ndrsa sht n barazim me Leen, Rexhinn, Bolonjn e Breshian. Nse barazon, Siena mund t shpresoj vetm q Fiorentina t humbas dhe q njra mes 3 skuadrave me 41 pik, t humbas ose barazoj. Nse disa skuadra arrijn n kuotn e 41 pikve, prfshir dhe Sienn, kjo e fundit duhet t luaj ndeshje shtes.
  Fiorentina, 39 pik - Pret Breshian pr takimin m ky t javs. sht e detyruar t fitoj, nse barazon ose humb, shkon drejt e n B. Por edhe duke fituar, vjollcve u duhen lajme t mira nga fushat e tjera. Pr shembull, q Siena t mos fitoj ose njra mes Parms apo Bolonjs t humbas. Fiorentina mund t shptoj edhe me nj renditje me 42 pik, me Bolonjn e Parmn: dy t fundit do t zhvillonin nj ndeshje shtes dhe vjollct do t festonin. Fiorentina sht n eprsi me ndeshjet direkte me Leen, Parmn, Bolonjn e Kievon.


  Vuini: Do t shnoj edhe ndaj Parms
  Nj sezon pr t'u kujtuar pr Mirko Vuiniin. Sulmuesi serbo-malazez, me 18 golat e tij, po e shpton Leen, edhe pse nuk ka mbaruar ende: "T shnosh, pr do lojtar sht nj moment ekzaltues, - tha Vuinii. - Pr nj sulmues sht dika speciale. Sa keq q matematika ende nuk na siguron shptimin. Tani duhet t mendojm pr Parmn. Do t jet nj jav shum prkushtuese, ku ne duhet t punojm shum. Shpresoj t shnoj ndaj Parms. Jam i sigurt q tifozt tan nuk do t mungojn me mbshtetjen e tyre. Shptimi sht i t gjithve".

  Zamparini: Objektivi yn sht Makinua
  Objektivi i Palermos pr sezonin e ardhshm sht nigeriani Makinua. Kshtu thot t paktn presidenti siilian, Mauricio Zamparini: "Jemi t interesuar pr Makinuan, por nuk e kemi marr ende. Nga Piaenca do t rikthehet Pepe. Guidolin? Konfirmoj q do t largohet. Mes s hns dhe s marts s ardhshme do t zbuloj emrin e trajnerit t ri".
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #12
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Fiorentina, dosje hetimi ndaj gjyqtarve

  Pasi u ndshkuan nga gjyqtari n ndeshjen e kaluar, e gjith Firence sht e mobilizuar pr t luftuar n t gjitha shkallt e gjykats. Qendra koordinative e klubit vjollc do t'i drejtohet gjykats, pr t qartsuar nse presidenti i ligs, Galiani, ka ndikuar n gjykimin e keq t arbitrave. Shoqria sht prgatitur pr t hapur nj dosje. Si tifozt, ashtu edhe shoqria vjollc, jan gati pr t luftuar ndaj padrejtsive q u jan br n kt kampionat. Gjykata duhet t vendos nse "fanellat e zeza" jan t lidhura me politikn e drejtuesve t Ligs.

  sht e qart q shoqata italiane e gjyqtarve t jet e varur nga liga, ku dhe prej saj paguhet. Pr kt gj, kjo shoqri sht br gjithmon objekt bisede n televizionet dhe gazetat kombtare. Sipas faqes elektronike t Fiorentins n internet, drejtuesit e klubit po prgatisin nj dosje, ku jan t prfshir t gjitha padrejtsit q u jan br nga gjyqtart. Duke filluar q nga ndjeshja e par ndaj Roms, me golin e Montels n nj pozicion jasht loje, i cili u dha dhe fitoren verdhekuqve. Duke vazhduar: 11-metrshi ndaj Portijos kundr Kaljarit, edhe pse n fund toskant fituan 2-1, barazimi me Parmn, me dy 11-metrsha t mohuara.

  M pas vjen barazimi me Interin (nuk iu dha nj penallti ndaj Jorgensenit) dhe humbja ndaj Juventusit; gjyqtari Farina nuk quan nj gol t rregullt nga Fantini. Pastaj vjen goli fantazm i Mikolit n Livorno, gjykimi skandaloz i Paparests n Mesin, fitorja laciale n Firence, nn drejtimin e gjyqtarit Ricoli. Humbja brenda fushe me Romn dhe Palermon, dhe "dora e rnd" e Dondarinit n Gjenov, i cili nxori nga loja dy lojtar (Bojinov dhe Deli *****) n minutat e para t lojs. Pastaj ndeshja e kthimit me Mesinn, gara me Milanin dhe pr ta mbyllur me prekjen e qart me dor t topit nga Zauri, i cili nuk u pa nga Rozeti dhe vijrojtsi Pizakreta. Ky i fundit mbahet mend mir pr anulimin e golit t rregullt t Kievos ndaj Juventusit n "Bentegodi".
  My silence doesn't mean I am gone!

Tema t Ngjashme

 1. SS Lazio
  Nga Sherri n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 336
  Postimi i Fundit: 22-08-2019, 11:54
 2. Kampionati Italian, Sezoni 2008/09
  Nga no name n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 25-05-2009, 08:25
 3. SERIA A 2006/07 - (FC Inter - kampion)
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 369
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 10:26
 4. Caf & Juventus , Milan , Inter , Fiorentina....
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 22-03-2006, 15:41
 5. FC Inter vs AC Milan - (3:2)
  Nga Davius n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 176
  Postimi i Fundit: 12-12-2005, 16:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •