Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 69
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Irfan
    Anëtarësuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Aty ku Allahu me krijoji
    Postime
    464

    Forcat amerikane vrasin rreth 75 kryengritës në Irak

    Forcat amerikane vrasin rreth 75 kryengritës në Irak


    Autoritetet ushtarake amerikane në Irak thonë se se kanë vrarë rreth 75 vetë gjatë një operacioni kundër kryengritësve afër kufirit me Sirinë.
    Në një deklaratë, ushtria amerikane thotë se rajoni Al-Anbar ishte i njohur si rrugë për kalimin luftëtarëve të huaj nga Siria në Irak.

    Deklarata pohon se 75 vetë janë vrarë gjatë 24 orëve të para të operacionit, por nuk ka dhënë hollësi se kur ka filluar ai dhe nëse ka patur edhe viktima amerikane.

    Ndërkohë, zyrtarët në Irak thonë se katër persona janë vrarë nga një sulm vetvrasës me makinë bombë në jug të Bagdadit
    Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

  2. #2
    Argjentinas Maska e ArberXYZ
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Postime
    867
    Edhe sot degjova se ishin vrare me autobombe rreth 68 persona. Kesaj i thone "Asgje e re nga fronti i perendimit" ...

  3. #3
    Vetvendosje Maska e INDRITI
    Anëtarësuar
    14-11-2002
    Vendndodhja
    I ulur ne zemren e njeres.
    Postime
    2,169
    keto vrasjet ne Irak jane bere si telenovelat ne shqiperi...
    Injoranca nuk zhduket me top

  4. #4
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049

    BBC ....... Perseri dhune ne Bagdad

    Përsëri dhunë në Bagdad

    Dy makina bombë kanë shpërthyer në kryeqytetin irakian, Bagdad, duke shkaktuar të paktën 15 të vrarë dhe shumë të plagosur.

    Shpërthimet gati të njëkohshme ndodhën pranë njëri-tjetrit në një rajon tregëtar të mbushur me njerëz në lindje të qytetit.

    Policia sugjeroi se ai ishte një sulm i qëllimshëm ndaj civilëve, sepse pranë nuk kishte asnjë stacion policie.

    Më parë, persona të armatosur në Bagdad vranë një gjeneral të ushtrisë irakiane ndërsa po shkonte në punë në ministrinë e mbrojtjes, dhe një kolonel policie ndërsa po largohej nga shtëpia për në punë në ministrinë e brendshme.

    Të mërkurën, një seri sulmesh në të gjithë Irakun shkaktuan më shumë se 70 të vrarë, një nga ditët më të përgjakshme që kur u shpall qeveria dy javë më parë.
    ----------------------------------

    Koment: Cfare te komentosh me perpara? Dikush ne nje teme tjeter tha se sulme te tilla behen kunder atyre qe jane "aleate me pushtuesit." Ne treg, kur shperthen nje bombe, dua ta di cfare metode perdorin terroristet per te seleksionuar "tradhtaret!"

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Shum iraken po vriten sikur jan harabela jo si njerez. Nuk e di kujt i intereson kjo gje, nga vin keta terrorist ge bejn gjullurdi ne irak se mesa dihet shumica nuk jan iraken. Keta sikur i rrisin si derra ne ferma dhe pastaj i cojn te bejn vetvrasje te hedhin tregun ne er.

  6. #6
    In God I trust Maska e fjollat
    Anëtarësuar
    15-02-2005
    Vendndodhja
    Para shfaqjes së hitlerit
    Postime
    1,085
    ." Ne treg, kur shperthen nje bombe, dua ta di cfare metode perdorin terroristet per te seleksionuar "tradhtaret!"
    Çfarë metode përdorin mediat për të zbuluar kush janë vrasësit, apo më mirë thënë terroristët?!
    Çdo tregim i ka dy anë Lioness, mos u bazo vetëm në storiet e CNN-it apo motrave të saja.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-10-2004
    Postime
    349

    Talking Ej

    Po Car Behet Kshu Mer Lal.
    I Grin Mor I Grin Ropt E Shkrete.
    Mire Se Naften E Benzine Etj Etj Ja Moren.
    Po Me Njerezit Ckane?

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Kush jane vrasesit ose terroristet?
    Ne nje teme qe u hap kohe me pare shkruhej qe forcat e koalicionit kane vrare mbi 100.000 civile iraken.
    Nga lajmet e perditshme del qe sulmohen njerez neper merkata,njerez qe rrijne ne rradhe per te marre ushqime,njerez qe presin ne rradhe per tu shkruajtur ne policine irakene.
    Valle do jene amerikanet qe vishen si terroriste dhe duke bere thirrje per lufte te shenjte hidhen ne ere duke vrare njerez te pafajshem?
    Shume te shkathet keta amerikanet qe duan ti hedhin sy njerezve qe kane veshe.
    Terroristet nuk kane nevoje per shpjegime mbi tradhetaret.Jepi nje makine te mbushur me eksploziv,dhe prit rezultatet.Femije,gra e te moshuar pak rendesi ka.
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  9. #9
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Citim Postuar më parë nga INDRITI
    keto vrasjet ne Irak jane bere si telenovelat ne shqiperi...

    hahahaha fiks

    S'ju duhet vec te mendoni sa lufta ka pas gjate njerezimit, sa opozite e pozite, sa te vdekur e te vrare, sa te keqinj e sa te mire, per te arrit perfundimin qe s'ka asgje te mire e asgje te keqe, ka vec realitet...dhe realiteti esht shum mistik...as nuk justifikohet, as nuk pranohet...s'mund te jesh as kunder tij as pro...kshuqe ta kishit mendu kaq thelle sa un (lol) do t'ja kishit kursy vetes opinionin.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Realiteti ka shume emra i nderuar mik dhe si i tille objekt diskutimesh dhe shprehje opinionesh.
    Te jesh kunder ose pro realitetit eshte irrilevante.Ta pranosh ose refuzosh po e njejta gje eshte.
    Qendrimi yne nuk ndryshon asgje do thuash ti,dhe mbi kete te jap pjeserisht te drejte.
    Por me kohet qe kalojme dhe rendesin e mediave ne pershkrimin e realitetit ndodh shpesh qe te gabojme mbi eventet,dhe per kete kemi forumin qe na ben te kemi diskutime qe te behemi pak objektiv,ose e kunderta
    Ti si thua Ryder,kush jane te keqinjte e kush te miret ne konfliktin iraken?
    Po deshe mos shpreh opinion se e shoh qe qenka kohe e humbur.
    pershendetje
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  11. #11
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Citim Postuar më parë nga leci
    Po deshe mos shpreh opinion se e shoh qe qenka kohe e humbur.
    pershendetje

    Amin

    pershendetje edhe ty

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Irfan
    Anëtarësuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Aty ku Allahu me krijoji
    Postime
    464
    Citim Postuar më parë nga leci
    Kush jane vrasesit ose terroristet?
    Ne nje teme qe u hap kohe me pare shkruhej qe forcat e koalicionit kane vrare mbi 100.000 civile iraken.
    Dihet more vella...
    Vrasesit dhe terroristet jan ata qe poshtuan Irakun.U futu pa deshiren e pop.irakijan.....
    Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

  13. #13
    I shkreti Mahmut Jihadi Maska e LONDON-TIRONC
    Anëtarësuar
    08-12-2002
    Postime
    279
    Citim Postuar më parë nga Irfan
    Dihet more vella...
    Vrasesit dhe terroristet jan ata qe pushtuan Irakun.U futen pa deshiren e pop.irakijan.....

    Pa-Deshiren e popullit irakian e pame tek zgjedhjet ku me shume se 70% e elektoratit votoi edhe pse u kerrcenua me Dinamitim Tajareje nga ''Ne asnje menyre''-Terroristet, por ju vazhdoni me Hereoglifiku neper tema te tilla nga Internet Cajtorja e Krye-Baballekut Boteror,(mbi Havllin e se ciles shkruhet me ''presje'' te arta, ''Haj nje tas Hashure per Zhvillim e Perparim''), se jeni te kendshem.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Irfan
    Anëtarësuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Aty ku Allahu me krijoji
    Postime
    464
    Citim Postuar më parë nga London-Tironc90
    Pa-Deshiren e popullit irakian e pame tek zgjedhjet ku me shume se 70% e elektoratit votoi edhe pse u kerrcenua me Dinamitim Tajareje .
    Pershendetje i dashur shqipetar....

    Me thua ti se kush ishin ata qe i ndihmuan qe Toni Bleri u zgjodhe Kryetare?Ate,me shume se gjysma nuk e vutuan...!!!!Fotat i viotoji nga çifutet e mallkuar.Po ashtu edhe Bushi.Çifutet jan ata qe e prunun ne kryesi Ton Blerin,sepse ai po i ja realizon planin e çifuteve...
    A mundesh t'm tregosh se Kush ishin mbikshyres te zgjedhjeve ne İrak,nga kush ishin te udhehequr....?Mos ishin zgjedhje demokratike, e te udhehequr nga deshira e vete popullit.Jojo,ata nuk ishin njerz te zgjedhur nga populli irakijan,ata jan te diskriminuar,qe punojn per SHBA....
    Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

  15. #15
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Ata qe mbikqyren zgjedhjet ne Irak ishin irakene spiune te SHBA's.

  16. #16
    In God I trust Maska e fjollat
    Anëtarësuar
    15-02-2005
    Vendndodhja
    Para shfaqjes së hitlerit
    Postime
    1,085
    Terroristet nuk kane nevoje per shpjegime mbi tradhetaret.Jepi nje makine te mbushur me eksploziv,dhe prit rezultatet.Femije,gra e te moshuar pak rendesi ka.
    Leci,

    Thonë: "gjuha nuk ka asht, nga ti japish shkon"
    Sa lehtë që gjykon për gjëra kaq të vështira, sikur këta njerëz janë të bërë nga guri. Është edhe një thënie:"if walls could talk", madje bile jo vetëm muret, po edhe toka, sikur të kish folur kjo tokë për padrejtësirat që bëhen, do të kishim mbetur të mahnitur ti dhe unë dhe shumica që shtiren si shumë të ditur këtu.

    A të kujtohet para do kohe ai incidenti kur ushtarët amerikanë hynë në një xhami dhe i vranë me armë zjarri në kokë, nga afër, të gjithë të plagosurit që e kishin mbijetuar sulmin. I vranë me gjakftohtësi, sikur ishin kafshë, bile as kafsha nuk vritet në atë mënyrë, çfarë mund të presësh prej bishave të këtilla... mos qofsh fukara se besa s'të vlen asgjë.
    Njerëzit vërtet janë të prirur për paragjykime

  17. #17
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Allahu Akbar!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Labeati
    Anëtarësuar
    31-07-2003
    Vendndodhja
    North America
    Postime
    1,232
    Citim Postuar më parë nga fjollat
    A të kujtohet para do kohe ai incidenti kur ushtarët amerikanë hynë në një xhami dhe i vranë me armë zjarri në kokë, nga afër, të gjithë të plagosurit që e kishin mbijetuar sulmin. I vranë me gjakftohtësi, sikur ishin kafshë, bile as kafsha nuk vritet në atë mënyrë, çfarë mund të presësh prej bishave të këtilla... mos qofsh fukara se besa s'të vlen asgjë.
    Njerëzit vërtet janë të prirur për paragjykime
    Ne fakt duhej ti kishin vrare me nje cope hanxhar duke i prere ne fyt ashtu si veprojne si trimat e xhihadit me grate e civilet e lidhura duarsh e kambesh.... natyrisht duke ja kenduar edhe ndonje sure ...

    Apo ndoshta si ata rekrutet 18 vjec qe i ulen nga autobuzi per ti vra me nga nji plumb krese e duke i hedhur trupin nder plehrat...

    Apo ndoshta duke kape ndonje ndertues civil qe shkon ne pune per te riparuar centralin elektrik, djegur e vare nder ura...

    Apo ndoshta vrasje me shumice (ka edhe zbritje cmimi-kostoje) duke shperthyer ndonje bombe ne tregun e fukarave apo shkollat e femijeve...


    Apo jo o fjolle? Kush eshte bisha e vertete ketu??

  19. #19
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Mira ja u bene. Te dyve paleve.

    Jeton me kallash. Nga kallashi do gjesh vdekjen. Zoti ka thene "hakmarrja eshte e imja".

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    fjollat

    Fillo te kuptosh shkrimet para se te gjykosh mendimin tim,shume e gabuar edhe kjo.
    Une po flas per rendesine qe mund te kene te pafajshmit per terroristet,e ti me flet broçkulla diturie e paragjykimesh.

    Terroristet nuk kane nevoje per shpjegime mbi tradhetaret.Jepi nje makine te mbushur me eksploziv,dhe prit rezultatet.Femije,gra e te moshuar pak rendesi ka.

    E pertyp mire shqipen ti apo ke probleme me gjuhen?Po them qe per terroristet nuk ka dallim ke vrasin,mjafton qellimi qe eshte terrori.
    Ku e lexove ti qe shkrujta mbi vleren e njerezve?
    Une po komentoj diçka qe vjen nga kendveshtrimi im,dhe mbi te gjitha komentet e mija jane perhere per me te dobetit dhe ata qe vuajne poshte tiranise.Asnje here nuk kam folur keq per popullin iraken po per ata qe ne emer te ketij populli vrasin e presin,ne menyre paradoksale po te njejtin popull.
    Prandaj kontrollo ashtin e gjuhes tende se po shkon gabim.

    Mua me kujtohet kur hyne tek xhamia dhe vrane nje te plagosur.Nje ushtar vrau nje te plagosur.Dhe po ti kesh vene re une kam hapur edhe tema mbi denimin e ushtareve amerikan qe benin krime te tilla,sepse eshte drejtesia qe duhet te triumfoje perhere.

    pershendetje
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  3. A është kërcënim Amerika për paqen botërore?
    Nga ORIONI në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 212
    Postimi i Fundit: 09-05-2011, 09:49
  4. Agim Vuniqi: Faktet e Millosheviçit i injorova para syve te tij
    Nga AVuniqi në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 17-01-2007, 10:58
  5. Politika e SHBA-se karshi Shqiperise
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-10-2002, 22:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •