Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 69
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Irfan
  Antarsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  Aty ku Allahu me krijoji
  Postime
  464

  Forcat amerikane vrasin rreth 75 kryengrits n Irak

  Forcat amerikane vrasin rreth 75 kryengrits n Irak


  Autoritetet ushtarake amerikane n Irak thon se se kan vrar rreth 75 vet gjat nj operacioni kundr kryengritsve afr kufirit me Sirin.
  N nj deklarat, ushtria amerikane thot se rajoni Al-Anbar ishte i njohur si rrug pr kalimin lufttarve t huaj nga Siria n Irak.

  Deklarata pohon se 75 vet jan vrar gjat 24 orve t para t operacionit, por nuk ka dhn hollsi se kur ka filluar ai dhe nse ka patur edhe viktima amerikane.

  Ndrkoh, zyrtart n Irak thon se katr persona jan vrar nga nj sulm vetvrass me makin bomb n jug t Bagdadit
  Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

 2. #2
  Edhe sot degjova se ishin vrare me autobombe rreth 68 persona. Kesaj i thone "Asgje e re nga fronti i perendimit" ...

 3. #3
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  40
  Postime
  2,169
  keto vrasjet ne Irak jane bere si telenovelat ne shqiperi...
  Injoranca nuk zhduket me top

 4. #4

  BBC ....... Perseri dhune ne Bagdad

  Prsri dhun n Bagdad

  Dy makina bomb kan shprthyer n kryeqytetin irakian, Bagdad, duke shkaktuar t paktn 15 t vrar dhe shum t plagosur.

  Shprthimet gati t njkohshme ndodhn pran njri-tjetrit n nj rajon tregtar t mbushur me njerz n lindje t qytetit.

  Policia sugjeroi se ai ishte nj sulm i qllimshm ndaj civilve, sepse pran nuk kishte asnj stacion policie.

  M par, persona t armatosur n Bagdad vran nj gjeneral t ushtris irakiane ndrsa po shkonte n pun n ministrin e mbrojtjes, dhe nj kolonel policie ndrsa po largohej nga shtpia pr n pun n ministrin e brendshme.

  T mrkurn, nj seri sulmesh n t gjith Irakun shkaktuan m shum se 70 t vrar, nj nga ditt m t prgjakshme q kur u shpall qeveria dy jav m par.
  ----------------------------------

  Koment: Cfare te komentosh me perpara? Dikush ne nje teme tjeter tha se sulme te tilla behen kunder atyre qe jane "aleate me pushtuesit." Ne treg, kur shperthen nje bombe, dua ta di cfare metode perdorin terroristet per te seleksionuar "tradhtaret!"

 5. #5
  Shum iraken po vriten sikur jan harabela jo si njerez. Nuk e di kujt i intereson kjo gje, nga vin keta terrorist ge bejn gjullurdi ne irak se mesa dihet shumica nuk jan iraken. Keta sikur i rrisin si derra ne ferma dhe pastaj i cojn te bejn vetvrasje te hedhin tregun ne er.

 6. #6
  In God I trust Maska e fjollat
  Antarsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes s hitlerit
  Postime
  1,085
  ." Ne treg, kur shperthen nje bombe, dua ta di cfare metode perdorin terroristet per te seleksionuar "tradhtaret!"
  far metode prdorin mediat pr t zbuluar kush jan vrassit, apo m mir thn terroristt?!
  do tregim i ka dy an Lioness, mos u bazo vetm n storiet e CNN-it apo motrave t saja.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-10-2004
  Postime
  349

  Talking Ej

  Po Car Behet Kshu Mer Lal.
  I Grin Mor I Grin Ropt E Shkrete.
  Mire Se Naften E Benzine Etj Etj Ja Moren.
  Po Me Njerezit Ckane?

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  Kush jane vrasesit ose terroristet?
  Ne nje teme qe u hap kohe me pare shkruhej qe forcat e koalicionit kane vrare mbi 100.000 civile iraken.
  Nga lajmet e perditshme del qe sulmohen njerez neper merkata,njerez qe rrijne ne rradhe per te marre ushqime,njerez qe presin ne rradhe per tu shkruajtur ne policine irakene.
  Valle do jene amerikanet qe vishen si terroriste dhe duke bere thirrje per lufte te shenjte hidhen ne ere duke vrare njerez te pafajshem?
  Shume te shkathet keta amerikanet qe duan ti hedhin sy njerezve qe kane veshe.
  Terroristet nuk kane nevoje per shpjegime mbi tradhetaret.Jepi nje makine te mbushur me eksploziv,dhe prit rezultatet.Femije,gra e te moshuar pak rendesi ka.
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 9. #9
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Antarsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Citim Postuar m par nga INDRITI
  keto vrasjet ne Irak jane bere si telenovelat ne shqiperi...

  hahahaha fiks

  S'ju duhet vec te mendoni sa lufta ka pas gjate njerezimit, sa opozite e pozite, sa te vdekur e te vrare, sa te keqinj e sa te mire, per te arrit perfundimin qe s'ka asgje te mire e asgje te keqe, ka vec realitet...dhe realiteti esht shum mistik...as nuk justifikohet, as nuk pranohet...s'mund te jesh as kunder tij as pro...kshuqe ta kishit mendu kaq thelle sa un (lol) do t'ja kishit kursy vetes opinionin.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  Realiteti ka shume emra i nderuar mik dhe si i tille objekt diskutimesh dhe shprehje opinionesh.
  Te jesh kunder ose pro realitetit eshte irrilevante.Ta pranosh ose refuzosh po e njejta gje eshte.
  Qendrimi yne nuk ndryshon asgje do thuash ti,dhe mbi kete te jap pjeserisht te drejte.
  Por me kohet qe kalojme dhe rendesin e mediave ne pershkrimin e realitetit ndodh shpesh qe te gabojme mbi eventet,dhe per kete kemi forumin qe na ben te kemi diskutime qe te behemi pak objektiv,ose e kunderta
  Ti si thua Ryder,kush jane te keqinjte e kush te miret ne konfliktin iraken?
  Po deshe mos shpreh opinion se e shoh qe qenka kohe e humbur.
  pershendetje
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Antarsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Citim Postuar m par nga leci
  Po deshe mos shpreh opinion se e shoh qe qenka kohe e humbur.
  pershendetje

  Amin

  pershendetje edhe ty

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Irfan
  Antarsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  Aty ku Allahu me krijoji
  Postime
  464
  Citim Postuar m par nga leci
  Kush jane vrasesit ose terroristet?
  Ne nje teme qe u hap kohe me pare shkruhej qe forcat e koalicionit kane vrare mbi 100.000 civile iraken.
  Dihet more vella...
  Vrasesit dhe terroristet jan ata qe poshtuan Irakun.U futu pa deshiren e pop.irakijan.....
  Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

 13. #13
  I shkreti Mahmut Jihadi Maska e LONDON-TIRONC
  Antarsuar
  08-12-2002
  Postime
  279
  Citim Postuar m par nga Irfan
  Dihet more vella...
  Vrasesit dhe terroristet jan ata qe pushtuan Irakun.U futen pa deshiren e pop.irakijan.....

  Pa-Deshiren e popullit irakian e pame tek zgjedhjet ku me shume se 70% e elektoratit votoi edhe pse u kerrcenua me Dinamitim Tajareje nga ''Ne asnje menyre''-Terroristet, por ju vazhdoni me Hereoglifiku neper tema te tilla nga Internet Cajtorja e Krye-Baballekut Boteror,(mbi Havllin e se ciles shkruhet me ''presje'' te arta, ''Haj nje tas Hashure per Zhvillim e Perparim''), se jeni te kendshem.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Irfan
  Antarsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  Aty ku Allahu me krijoji
  Postime
  464
  Citim Postuar m par nga London-Tironc90
  Pa-Deshiren e popullit irakian e pame tek zgjedhjet ku me shume se 70% e elektoratit votoi edhe pse u kerrcenua me Dinamitim Tajareje .
  Pershendetje i dashur shqipetar....

  Me thua ti se kush ishin ata qe i ndihmuan qe Toni Bleri u zgjodhe Kryetare?Ate,me shume se gjysma nuk e vutuan...!!!!Fotat i viotoji nga ifutet e mallkuar.Po ashtu edhe Bushi.ifutet jan ata qe e prunun ne kryesi Ton Blerin,sepse ai po i ja realizon planin e ifuteve...
  A mundesh t'm tregosh se Kush ishin mbikshyres te zgjedhjeve ne İrak,nga kush ishin te udhehequr....?Mos ishin zgjedhje demokratike, e te udhehequr nga deshira e vete popullit.Jojo,ata nuk ishin njerz te zgjedhur nga populli irakijan,ata jan te diskriminuar,qe punojn per SHBA....
  Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

 15. #15
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Ata qe mbikqyren zgjedhjet ne Irak ishin irakene spiune te SHBA's.

 16. #16
  In God I trust Maska e fjollat
  Antarsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes s hitlerit
  Postime
  1,085
  Terroristet nuk kane nevoje per shpjegime mbi tradhetaret.Jepi nje makine te mbushur me eksploziv,dhe prit rezultatet.Femije,gra e te moshuar pak rendesi ka.
  Leci,

  Thon: "gjuha nuk ka asht, nga ti japish shkon"
  Sa leht q gjykon pr gjra kaq t vshtira, sikur kta njerz jan t br nga guri. sht edhe nj thnie:"if walls could talk", madje bile jo vetm muret, po edhe toka, sikur t kish folur kjo tok pr padrejtsirat q bhen, do t kishim mbetur t mahnitur ti dhe un dhe shumica q shtiren si shum t ditur ktu.

  A t kujtohet para do kohe ai incidenti kur ushtart amerikan hyn n nj xhami dhe i vran me arm zjarri n kok, nga afr, t gjith t plagosurit q e kishin mbijetuar sulmin. I vran me gjakftohtsi, sikur ishin kafsh, bile as kafsha nuk vritet n at mnyr, far mund t pressh prej bishave t ktilla... mos qofsh fukara se besa s't vlen asgj.
  Njerzit vrtet jan t prirur pr paragjykime

 17. #17
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Allahu Akbar!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Labeati
  Antarsuar
  31-07-2003
  Vendndodhja
  North America
  Postime
  1,232
  Citim Postuar m par nga fjollat
  A t kujtohet para do kohe ai incidenti kur ushtart amerikan hyn n nj xhami dhe i vran me arm zjarri n kok, nga afr, t gjith t plagosurit q e kishin mbijetuar sulmin. I vran me gjakftohtsi, sikur ishin kafsh, bile as kafsha nuk vritet n at mnyr, far mund t pressh prej bishave t ktilla... mos qofsh fukara se besa s't vlen asgj.
  Njerzit vrtet jan t prirur pr paragjykime
  Ne fakt duhej ti kishin vrare me nje cope hanxhar duke i prere ne fyt ashtu si veprojne si trimat e xhihadit me grate e civilet e lidhura duarsh e kambesh.... natyrisht duke ja kenduar edhe ndonje sure ...

  Apo ndoshta si ata rekrutet 18 vjec qe i ulen nga autobuzi per ti vra me nga nji plumb krese e duke i hedhur trupin nder plehrat...

  Apo ndoshta duke kape ndonje ndertues civil qe shkon ne pune per te riparuar centralin elektrik, djegur e vare nder ura...

  Apo ndoshta vrasje me shumice (ka edhe zbritje cmimi-kostoje) duke shperthyer ndonje bombe ne tregun e fukarave apo shkollat e femijeve...


  Apo jo o fjolle? Kush eshte bisha e vertete ketu??

 19. #19
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Mira ja u bene. Te dyve paleve.

  Jeton me kallash. Nga kallashi do gjesh vdekjen. Zoti ka thene "hakmarrja eshte e imja".

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  fjollat

  Fillo te kuptosh shkrimet para se te gjykosh mendimin tim,shume e gabuar edhe kjo.
  Une po flas per rendesine qe mund te kene te pafajshmit per terroristet,e ti me flet brokulla diturie e paragjykimesh.

  Terroristet nuk kane nevoje per shpjegime mbi tradhetaret.Jepi nje makine te mbushur me eksploziv,dhe prit rezultatet.Femije,gra e te moshuar pak rendesi ka.

  E pertyp mire shqipen ti apo ke probleme me gjuhen?Po them qe per terroristet nuk ka dallim ke vrasin,mjafton qellimi qe eshte terrori.
  Ku e lexove ti qe shkrujta mbi vleren e njerezve?
  Une po komentoj dika qe vjen nga kendveshtrimi im,dhe mbi te gjitha komentet e mija jane perhere per me te dobetit dhe ata qe vuajne poshte tiranise.Asnje here nuk kam folur keq per popullin iraken po per ata qe ne emer te ketij populli vrasin e presin,ne menyre paradoksale po te njejtin popull.
  Prandaj kontrollo ashtin e gjuhes tende se po shkon gabim.

  Mua me kujtohet kur hyne tek xhamia dhe vrane nje te plagosur.Nje ushtar vrau nje te plagosur.Dhe po ti kesh vene re une kam hapur edhe tema mbi denimin e ushtareve amerikan qe benin krime te tilla,sepse eshte drejtesia qe duhet te triumfoje perhere.

  pershendetje
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Kshtu foli Tahir Zemaj
  Nga Nice_Boy n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
 3. A sht krcnim Amerika pr paqen botrore?
  Nga ORIONI n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 212
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 09:49
 4. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-01-2007, 10:58
 5. Politika e SHBA-se karshi Shqiperise
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-10-2002, 22:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •