Close
Faqja 2 prej 24 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 478

Tema: Liverpool FC

 1. #21
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Cisseeee..............................
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #22
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Forza LIVERPOOLLLLLLLLLLLLLLL......................
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #23
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  ..........................
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #24
  Blanc et noir
  Anėtarėsuar
  28-03-2005
  Postime
  465
  Me ra goja tu thone ''Magji gur i zi,Liverpooli pa kup te shkoj ne shpi''
  Cti bej Sheves une qe e humbi golin

  Milan Milan :P:P:P
  Quand le doigt montre le ciel, l' imbécile regarde le doigt.

 5. #25
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  Urime

  Urimet me te mire per ju Liverpoolas per fitoren e arritur Mbreme.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 6. #26
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Gjithe interistat falenderojne Liverpoolin per dhuraten e paharrushme ...

  25 MAJI DO NGELET NE HISTORI ......

  BENITEZ beri mrekulline...Nje zot e di se cfare u ka thene lojtareve ne pushim te ndeshjes...

  Gjithe sitet e interistave kane ne faqe te pare kete foto....
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2004
  Postime
  349

  Talking hmmmmm

  hahahahahahhahahaha
  sa tifoza me liverpool qe dolen mer jahu.
  nejse urime per fitoren.
  suksese per me tutje.

 8. #28
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771


  Forca Liverpool

  When you walk through a storm,
  Hold your head up high,
  And don't be afraid of the dark.
  At the end of a storm,
  There's a golden sky,
  And the sweet silver song of a lark.
  Walk on through the wind, Walk on through the rain,
  Though your dreams be tossed and blown..

  Walk on, walk on, with hope in your heart,
  And you'll never walk alone.......
  You'll never walk alone.

  Walk on, walk on, with hope in your heart,
  And you'll never walk alone.......
  You'll never walk alone.

 9. #29
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  Kur ke perballe nje ekip antipatik si bilani eshte normale qe do behesh me kundershtarin ...
  Une isha me Liverpoolin edhe kur lozi me Juven ... na nderoi ...Shpresojme te na nderoje edhe kesaj rradhe ....
  Na nderoi Liverpool ...hallall....

  Kjo ndeshje do mbahet mend ne histori....
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 10. #30
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Citim Postuar mė parė nga viganv


  Forca Liverpool

  When you walk through a storm,
  Hold your head up high,
  And don't be afraid of the dark.
  At the end of a storm,
  There's a golden sky,
  And the sweet silver song of a lark.
  Walk on through the wind, Walk on through the rain,
  Though your dreams be tossed and blown..

  Walk on, walk on, with hope in your heart,
  And you'll never walk alone.......
  You'll never walk alone.

  Walk on, walk on, with hope in your heart,
  And you'll never walk alone.......
  You'll never walk alone.
  Vigan edhe Poezi ke nis me shkruajt a?
  Ej me siguri milanistat thone mezi paskan prit me humb Liverpool te na sulmojne , jo more nuk eshte ashtu me vetem po japim komente dhe debate..

  Persri spanjolle ne finale more...
  My silence doesn't mean I am gone!

 11. #31
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Eshte himni Liverpoolit Davius ... e kendonin edhe dje pas fitores...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 12. #32
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  Eshte himni Liverpoolit Davius ... e kendonin edhe dje pas fitores...
  Po pra Davius nuk eshte kurrfare poezie

  por eshte himni i skuadres se liverpoolit


 13. #33
  ...........
  Anėtarėsuar
  24-12-2002
  Vendndodhja
  home
  Postime
  679
  Edhe disa foto nga nata e mromshme e paharrushme
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

 14. #34
  ...........
  Anėtarėsuar
  24-12-2002
  Vendndodhja
  home
  Postime
  679
  Steven Gerrard....(ky o si rrush dhe nje lojtar me nom fare)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

 15. #35
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Gezimi i tifozave te Liverpoolit...

  p.s
  angelgirl mos je ti ajo ke foto e fundit...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 16. #36
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Ja edhe qyteti me Tifozat....
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 17. #37
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Anglia: Jeni fantastikė, mirė se vini heronj!


  Lojtarėt e Liverpulit u cilėsuan si "tė mahnitshmit" nga media britanike, pas pėrmbysjes sė rezultatit 3-0 ndaj ekipit tė Milanit. "Redsat" fituan kupėn e pestė tė Ligės sė Kampioneve, pasi mundėn me penallti ekipin e Milanit. "Mrekullia e Stambollit", kėshtu e quajti gazeta "Times" pėrmbysjen e madhe tė Liverpulit, qė i dha kupėn pas 21 vitesh. Revista sportive "Mirror" e quajti arritjen e Liverpulit njė "pėrmbysje tė pabesueshme", madje edhe kryeministri Toni Bler deklaroi: "Tė pabesueshėm, fantastikė dhe tė jshtėzakonshėm. I gjithė vendi ėshtė shumė krenar pėr ju". Trajneri i kombėtares angleze, Sven Goran Erikson, gjatė njė interviste pėr rrjetin televiziv "Sky", tha: "Pėrgėzime Liverpulit. Ishte njė fitore fantastike. Ata nuk rreshtėn kurrė sė shpresuari dhe arritėn tė pėrmbysnin gjithēka." Gazeta "Daily Mail" e pėrshkroi ndeshjen e sė mėrkurės si njė natė tė artė pėr ekipin e Rafael Benitezit, i cili pėr herė tė parė nė historinė e Championsit arriti tė pėrmbyste njė disavantazh prej tre golash.

  "Edhe Brazili nuk do t'ia kishte dalė mbanė", - ky ishte titulli i faqes sė parė tė gazetės "The Sun", e cila ngriti ovacione mbi trajnerin Rafa Benitez, qė ishte padyshim njė nga ideatorėt e kėtij suksesi. Pjesa mė e madhe e shtypit britanik nuk la pa pėrmendur dhe paraqitjen fantastike tė kapitenit Stiven Xherrard. Artikujt mbi Xherrardin, i cili shėnoi golin e parė, dhe mbi portierin Dudek, i cili priti dy penallti, zinin pjesėn mė tė madhe tė gazetave sportive britanike. Por mediat angleze nuk harruan tė pėrmendnin edhe tė ardhmen e Xherrardit, i cili pas ndeshjes siguroi tifozėt pėr qėndrimin e tij nė "Anfield Road". Gazeta "The Indipendent" cilėsoi portierin Dudek fitues tė sfidės mes tij dhe portierit brazilian, Nelson Disės. Polaku u kthye nė "heroin" e finales sė Stambollit, pasi priti penalltinė e Pirlos dhe tė Shevės, duke i dhėnė kupėn ekipit tė tij. Gjithashtu, media angleze nuk la pa pėrmendur trajnerin Rafa Benitez, i cili pas pjesės sė dytė arriti tė fitonte sfidėn me trajnerin italian, Karlo Anēeloti.


  Toni Bler: Jemi krenarė pėr ju
  Kryeministri britanik ka pėrgėzuar lojtarėt e Liverpulit dhe veēanėrisht trajnerin spanjoll, Rafa Benitez, pėr fitimin e Ligės sė Kampioneve. Kryeministri, i cili ėshtė tifoz i Njukasėllit, ka qenė nga tė parėt qė e ka festuar suksesin e Liverpulit: "Ndeshja e djeshme ishte e jashtėzakonshme dhe e pabesueshme. I gjithė vendi ėshtė krenar pėr ju. Edhe lideri i opozitės, Majkėll Hauard, pėrgėzoi ekipin e drejtuar nga Rafa Benitezi, pėr fitoren e sė mėrkurės: "Kur ishte rezultati 3-0, i humba tė gjitha shpresat, por nė pjesėn e dytė ata ishin tė pabesueshėm. Kėtė e them nga zemra, pasi jam njė tifoz i zjarrtė me Liverpulin."
  My silence doesn't mean I am gone!

 18. #38
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Benitezi, ideatori i suksesit anglez

  Suksesi i Liverpulit ėshtė i lidhur ngushtė me ardhjen e Rafael Benitezit nė krye tė ekipit anglez. Spanjolli, i cili sezonin e kaluar u shpall kampion me Valencian nė Spanjė, erdhi te Liverpuli nė qershorin e kaluar. Nėse Liverpuli arriti tė dilte fitimtar nė stadiumin "Ataturk" tė Stambollit, pa dyshim meritė tė madhe pati edhe trajneri spanjoll, i cili arriti tė fitonte sfidėn e tij me trajnerin italian, Karlo Anēeloti. Pasi arriti tė eliminonte ekipin e drejtuar nga Fabio Kapelo, tashmė Benitezi buzėqesh edhe nė pėrballjen me Karlo Anēelotin. Pas disavantazhit 3-0 tė pjesės sė parė, Benitezi pėrgatiti njė kundėrpėrgjigje tė pabesueshme nė pjesėn e dytė. Nė sezonin e kaluar, tekniku 40-vjeēar pati deklaruar: "Nė fazėn mbrojtėse ispirohem kryesisht nga futbolli italian". Por mbrėmė nė mbrojtje diēka nuk funksionoi dhe "redsat" u detyruan tė vuanin presionin e Milanit pėr 45 minutat e para.

  Benitezi nuk rreshti kurrė sė shpresuari dhe nė pjesėn e dytė hodhi nė fushė njė ekip krejt ndryshe nga ai i pjesės sė parė. Goli i parė i Xherrardit ktheu buzėqeshjen e trajnerit spanjoll, i cili arriti tė pėrmbyste njė rezultat tė pamundur. Finalja e Ligės sė Kampioneve ishte njė shfaqje e bukurisė sė futbollit dhe pėr t'u kėnaqur, ndonjėherė nuk mjafton tė fitosh. Pas finales sė ditės sė mėrkurė, Benitezi deklaroi: "Nė pjesėn e parė, Milani ishte shumė mė superior sesa ne. Nė mesfushė ishim tė shpėrqendruar, pasi nuk e prisnim tė pėsonim njė gol qė nė minutėn e parė tė takimit. Nė pushim bisedova me lojtarėt dhe u kėrkova tė mos dorėzoheshin, edhe pse gjendeshim nė disavantazh tė tre golave. Merita e kėtij suksesi nuk mė pėrket vetėm mua, por tė gjithė ekipit." Gjatė finales sė Stambollit, Liverpuli tregoi edhe njė herė se ishte njė rival i denjė i Milanit tė madh. Heroi i ndeshjes ishte portieri polak, Jerzi Dudek, i cili arriti tė priste dy penallti, duke i dhėnė kupėn ekipit tė tij, pas 21 vitesh.
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #39
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Liverpuli, nė kėrkim tė "madhėshtisė"

  Edhe nė vitet e ardhshme, finalja e Stambollit nuk do tė harrohet lehtė. Triumfi i Liverpulit nė vitin 2005 ka qenė prova e bukurisė dhe emocioneve, qė futbolli mund tė dhurojė. Pėrmbysja nė stadiumin "Ataturk" ka qenė e vetme nė historinė e finaleve tė Ligės sė Kampioneve. Por mos tė ngatėrrojmė arritjet e mėdha me ekipet e mėdhenj. Liverpuli, nėn drejtimin e Rafael Benitezit, ėshtė njė ekip shumė i fortė. Megjithatė, fitorja ndaj Milanit do tė kujtohet si njė arritje e pabesueshme. Kjo ishte meritė e trajnerit Benitez, paaftėsisė sė Milanit pėr tė mbrojtur njė avantazh 3-0, njė atmosferė tė zjarrtė tė tifozėve anglezė, disa pritjeve tė jashtėzakonshme tė portierit Dudek dhe padyshim meritė e fatit nė "llotarinė" e penalltive. Pasi eliminuan kampionėt e Anglisė, Ēelsin, dhe kampionėt italianė tė Juventusit, askush nuk mund tė thotė qė nuk e merituan kėtė trofe.

  Megjithatė, Liverpuli i viteve tė fundit ėshtė larg atij tė viteve '70-'80, ku me nė krye trajnerin Xho Fagan, "redsat" arritėn tė fitonin Kupėn e Kampioneve tri herė, nė vitet 1977, 1978 dhe 1981. Nė ato kohė, Liverpuli dominonte plotėsisht arenėn europiane tė futbollit. Nė pėrbėrje tė tyre ishin yjet Kevin Kigan, Emlin Hjuzhs, Alan Hansen, Ian Rash, Keni Dalgish dhe Grim Sounes. Edhe pse me emra mė modestė, Liverpuli i sotėm arriti tė mundte njė Milan tė pėrbėrė nga lojtarėt mė tė mirė tė botės. Edhe legjenda e futbollit, Maradona, pas ndeshjes u shpreh: "As Brazili i viteve 1970 nuk do tė kishte pėrmbysur njė disavantazh prej tre golash ndaj Milanit." Ekipet e futbollit u ngjasojnė disi liderėve botėrorė. Disa lindin tė tillė, si Reali i Madridit, i cili e ka fituar kupėn nėntė herė. Performanca e jashtėzakonshme e Liverpulit nė finalen e Stambollit konfirmoi edhe njė herė statusin e ekipit legjendar. Edhe pse legjendat largohen dhe futbolli vazhdon, ekipe tė tilla mbeten gjithmonė tė mėdha.
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #40
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Xherrard, "lideri" i Liverpulit

  Kapiteni i ekipit tė Liverpulit, Stiven Xherrard, e drejtoi ekipin e tij drejt fitimit tė finales mė tė bukur tė historisė sė Ligės sė Kampioneve. Pa kontributin e tij, Liverpuli nuk do tė kishte pasur asnjė mundėsi pėr ta pėrmbysur disavantazhin e tre golave ndaj ekipit tė Milanit. Gjatė njė sezoni tė vėshtirė, si nė kampionat, ashtu edhe nė Champions, Xherrardi ka qenė lideri i padiskutueshėm i ekipit tė Liverpulit. Nė dhjetorin e kėtij viti, Liverpulit i duheshin dy gola diferencė ndaj Olimpiakosit, pėr t'u kualifikuar pėr nė 1/16-at e Championsit. Njė gol i Xherrardit nė minutat e fundit tė takimit i dha fitoren 3-1 ekipit tė "redsave". Ndikimi i Xherrardit nė skuadėr ėshtė vėnė re nė momentet mė tė vėshtira tė ekipit anglez.

  Ndaj Milanit, mesfushori 25-vjeēar shėnoi golin e parė pėr ekipin e tij. Pas pėrfundimit tė pjesės sė parė tė takimit, asnjė nuk mund ta mendonte njė pėrmbysje tė tillė. Pas ngritjes sė kupės, Xherrardi tashmė ėshtė njė nga mesfushorėt mė tė kompletuar tė Europės. Ish-trajneri i Liverpulit i dha mesfushorit shiritin e kapitenit nė vitin 2003. Ky ishte sinjali i parė i njė talenti tė ri, qė mund tė ndiqte hapat e legjendave tė "Anfield Road"-it, si Fil Tompson, Alan Hansen dhe Grim Sounesit. Gjatė njė interviste tė dhėnė pėr gazetėn "Mirror", Xherrardi deklaroi: "Kam ardhur te Liverpuli qė nė moshėn 8-vjeēare dhe dua tė falėnderoj dy persona pėr suksesin tim.

  Zherrard Hulier dhe Stiv Heiuei kanė qenė ata qė mė kanė pėrkrahur gjithmonė." Xherrardi ka luajtur njė rol tė rėndėsishėm edhe nė kombėtaren e Anglisė. Mesfushori 25-vjeēar pėlqehet shumė nga ekipe si Reali dhe Ēelsi, por pėrkushtimi i tij ndaj Liverpulit ėshtė i pandryshueshėm. Presidenti i Ēelsit, Roman Abramoviē, ka shprehur admirimin e tij pėr lojtarin e Liverpulit dhe ishte i gatshėm t'i ofronte ekipit njė shumė prej 31 milionė stėrlinash, pėr ta sjellė Xherrardin nė "Stemford Bridge". Me fitoren e "Stambollit", Xherrardi kėrkon tė rifillojė njė cikėl tė ri tek ekipi i Liverpulit.


  Erikson: Liverpuli ishte "heroik"
  Trajneri i kombėtares angleze ka pėrgėzuar ekipin e drejtuar nga Rafa Benitezi, pėr fitoren e arritur nė Stamboll, ndaj ekipit tė Milanit. "Ishte njė ndeshje e mrekullueshme, ku u pa njė Liverpul heroik. Nuk kisha parė asnjėherė njė finale tė tillė. Edhe pse mė duhet tė pranoj qė Milani dominoi takimin, 15 minutat e para tė pjesės sė dytė ishin njė makth i vėrtetė pėr kuqezinjtė."

  Grobelar: Dudeku i ktheu krenarinė Liverpulit
  Ish-portieri legjendar i ekipit tė Liverpulit, Brus Grobelar, i cili ka luajtur 627 ndeshje me fanellėn e "redsave", pėrgėzoi Jerzi Dudekun pas pritjeve tė jashtėzakonshme nė finalen e Stambollit. Gjatė penalltive, portieri polak Dudek pėrsėriti disa lėvizje karakteristike tė Grobelarit, i cili duke lėvizur, mundohej tė shpėrqendronte kundėrshtarin. "Jerzi e bėri Liverpulin tė ndihet krenar. Priti dy penallti fantastike," - pėrfundoi Grobelari.
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 2 prej 24 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. LIVERPOOL kualifikohet
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 156
  Postimi i Fundit: 07-03-2007, 15:19
 2. AC Milan vs Liverpool - (Liverpool Champion)
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 169
  Postimi i Fundit: 26-05-2005, 18:23
 3. AC Milan - Liverpool
  Nga kacaku basket nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 76
  Postimi i Fundit: 24-05-2005, 13:03
 4. Liverpool vs Chelsea - (Liverpool Kualifikohet)
  Nga Bledari nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 04-05-2005, 18:35
 5. Legjenda Manchester United!
  Nga Cool_Durrsak nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 06-04-2004, 13:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •