Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 95
  1. #21
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Pyetja ime do ishte:

    Kam aq shume per te te pyetur , sa qe nuk me kujtohet asgje , eshte e mundur qe kete pyetje ta bej pasi te vdes ?
    Sui generis

  2. #22
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    do i pyesja jemi te vetem ne univers apo ka edhe te tjer ?
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    me mire do kerkoja superfuqi, fuqite e superman, + aftesi per te parashikuar te ardhmen.
    Ne kete menyre do mbroja te dobetit nga padrejtesite qe te sheh sot syri.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xfiles : 25-10-2007 mė 12:16

  4. #24
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Kush je ti?!
    • The rest is silence.


  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2007
    Postime
    197
    Si ta gjej kodin e sė tejjetshmes?!

  6. #26
    Volter.... Maska e Goldanitus
    Anėtarėsuar
    24-09-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    328
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    me mire do kerkoja superfuqi, fuqite e superman, + aftesi per te parashikuar te ardhmen.
    Ne kete menyre do mbroja te dobetit nga padrejtesite qe te sheh sot syri.
    Xfiles ti nuk mund t'i kerkosh atij te plotosoje deshira, mirpo ju duhet tia beni atij nje pyetje te cilen juve ju intereson. Nese ai i di te gjitha pyetjet e mundeshme ai duhet te jete mbi njeri pra ai tashme e din se qka eshte njeriu, dhe po tia bejme kete pyetje ai do te na e tregonte menjehere pergjigjen. Ajo pyetje qe une do te kisha pasur deshire tia beja njekohesisht eshte nje pyetje e cila do t'a linte ate gojehapur.

    Per sa i perket pyetjes te ciles do tia beja une do te ishte keshtu:
    Perveq Zotit qka ka ekzistuar atehere kur nuk ka ekzistuar asgje? Qka ka ekzistuar para se te ekzistonte hapesira dhe koha?
    Imagjinata eshte me e rendesishme se dija sepse dija ka limit ndersa imagjinata perfshin tere boten

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga Goldanitus Lexo Postimin

    Per sa i perket pyetjes te ciles do tia beja une do te ishte keshtu:
    Perveq Zotit qka ka ekzistuar atehere kur nuk ka ekzistuar asgje? Qka ka ekzistuar para se te ekzistonte hapesira dhe koha?
    jam i sigurte se kjo pyetje do ta linte gojehapur, sepse ti, duke qene ne hapesire dhe kohe, nuk do ishe ne gjendje ta kuptoje plotesisht shpjegimin e tij.
    Dhe sikur te dije ēkishte perpara hapesires dhe kohes, si do mund ta perdorje kete dije ne dobine tende?

  8. #28
    i larguar :-)) Maska e albunkers
    Anėtarėsuar
    10-04-2007
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    139

    po citoj se pertoj me shkru..

    Citim Postuar mė parė nga Goldanitus Lexo Postimin
    nuk mund t'i kerkosh atij te plotosoje deshira, mirpo ju duhet tia beni atij nje pyetje te cilen juve ju intereson. Nese ai i di te gjitha pyetjet e mundeshme ai duhet te jete mbi njeri pra ai tashme e din se qka eshte njeriu, dhe po tia bejme kete pyetje ai do te na e tregonte menjehere pergjigjen.
    un do ta kisha pyet te me tregoje gjithcka qe nuk di,,,, sepse thuhet qe ai di gjithcka pra di edhe ate qe nuk di se e di,,,,
    .....................................

  9. #29
    Volter.... Maska e Goldanitus
    Anėtarėsuar
    24-09-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    328
    Para hapesires dhe kohes, nuk ka ekzistuar as asgjeja. Pra ai nuk mund te pergjigjej-Zoti se une ne pyetjen e bere thash "perveq Zotit". Pra kjo pyetje nuk do te kishte pergjigje. Dhe ai mua do te thoshte: "Te lumte. Ju me mundet mua. Ju me bet nje pyetje qe nuk e di". Dhe ne fund do te pranonte se une jam me i menqur se ai. Mirpo kur te me pyeste ai mua kete pyetje une do t'i pergjigjesha "nuk di". Une jetoj ne hapesire dhe kohe prandaj nuk di se qka ka ekzistuar para se te ekzistonin keto.

    Kam nje propozim. Po sikur ne anetaret e forumit per dy dite , pra nga tani 3.10.07 dhe deri te me 5.10.2007 te benim postimet tona ne se cila eshte pyetja universale,por ajo pyetje te mos jete pa zgjidhje, por te jete nje pyetje e cila me te vertet do te ndyshonte pozitivisht gjithe boten. Pra le t'a bejme secili nga nje pyetje dhe te tregojme se cilat do te jene pasojat pozitive nga pergjegja e asaj pyetje. Ju lutem te mos i perserisni pyetjet e njejta. Per shperblimin qka te bejme sepse ne vete do te zgjedhim me te mirin(votojme) apo pyetjen me te mire.(keto pyetje p.sh. me meso si te behem si ju, si mund te behem me i menqur se ju etj-nuk mund te behen)

    Une do t'a pyesja: Si ndertohet makina e kohes? Ai do te me tregonte keshtu e keshtu. Dhe me pas une do t'a ndertoja ate. Dhe do te udhetoja ne universet e tjera per te pare ne mos eshte zbuluar ilaqi Anti-AIDS. Jo vetem kete por do t'a gjeja ilaqin per te gjitha semundjet e tjera. Poashtu do te ndihmoja boten te bente zbulime te reja.... per te cilat do te duheshin qe te kalonin shekuj per t'u zbuluar ne universin ku jetojme ne. Keshtu do t'a ndryshoja boten ne menyren me te mire te mundshme-sipas meje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Goldanitus : 03-11-2007 mė 16:14
    Imagjinata eshte me e rendesishme se dija sepse dija ka limit ndersa imagjinata perfshin tere boten

  10. #30
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Existon bota e pertejshme pas vdekies?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  11. #31
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    une do ti thoshja nje enigme,"cila krijese ecen,ne mengjes me kater kembe,ne dreke me dy dhe ne darke me tre kembe?".nese do ti pergjigjeshte kesaj enigme,do te bindesha qe ishte gjeni i vertete.akoma me i mencur edhe nga vete Sfinx...

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga augusta b Lexo Postimin
    une do ti thoshja nje enigme,"cila krijese ecen,ne mengjes me kater kembe,ne dreke me dy dhe ne darke me tre kembe?".nese do ti pergjigjeshte kesaj enigme,do te bindesha qe ishte gjeni i vertete.akoma me i mencur edhe nga vete Sfinx...
    pergjigjen e kesaj pyetjes e dine goxha njerez .

  13. #33
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783

    Smile

    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    pergjigjen e kesaj pyetjes e dine goxha njerez .
    mund te ishte nje gjeni i rreme....ku ta di une?po te me pergjigjeshte,do te sigurohesha se ia vlente dikush ti bente nje pyetje....

  14. #34
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Gjenite nuk ekzistojne,kush mendon se eshte gjeni dhe i di te gjitha eshte budalla...........te zgjuarit po,ka sa te duash,por ka shume pyetje qe keta nuk ju pergjigjen dot.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga land Lexo Postimin
    Gjenite nuk ekzistojne,kush mendon se eshte gjeni dhe i di te gjitha eshte budalla...........te zgjuarit po,ka sa te duash,por ka shume pyetje qe keta nuk ju pergjigjen dot.
    sa shume analizoni punen e gjeniut o land,
    hipoteza e pyetjes ishte qe kjo qenia eshte gjeni, nuk e luan as topi, problemi qendron se si do mund ta perdorim dijen e ketij gjeniu sa me mire me nje pyetje te vetme.

  16. #36
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    sa shume analizoni punen e gjeniut o land,
    hipoteza e pyetjes ishte qe kjo qenia eshte gjeni, nuk e luan as topi, problemi qendron se si do mund ta perdorim dijen e ketij gjeniu sa me mire me nje pyetje te vetme.
    Kush eshte ai gjeniu?ma thuaj qe ti bej pyetjen
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga land Lexo Postimin
    Kush eshte ai gjeniu?ma thuaj qe ti bej pyetjen
    ku di une, e zeme se ekziston, nje engjell apo demon, vete djalli, perdor imagjinaten .

  18. #38
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    ku di une, e zeme se ekziston, nje engjell apo demon, vete djalli, perdor imagjinaten .
    Nuk bej pyetje kot,kur e di shume mire qe nuk kam per te marre pergjigje nga askush......per ca gjona capito????
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  19. #39
    gjithcka ka pergjegjje ne ket bote, vetem, se e verteta e pergjegjes eshte relative.
    haha, sa te cmendur jemi!

  20. #40
    Volter.... Maska e Goldanitus
    Anėtarėsuar
    24-09-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    328
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Existon bota e pertejshme pas vdekies?
    Perla si po mund te beni kete pyetje kur ju qenkeni ne qiellin e shtate para dyerve te parajses-kjo ishte vetem sa per te qeshur.

    Nese nuk do te ekzistonte perjetesia pas vdekjes atehere ekzistenca-qellimi i ekzistences sone nuk do te kishte kurrfare kuptimi. Ne kete rast ne po ekzistojme per te vdekur, pra ne po ekzistojme per tu shuar. Sipas mendimit tim ne ekzistojme per te vdekur dhe me pas ne ekzistojme per te ekzistuar ne boten e perjetesise.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Goldanitus : 04-11-2007 mė 18:28
    Imagjinata eshte me e rendesishme se dija sepse dija ka limit ndersa imagjinata perfshin tere boten

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Si duhet ta komentojmė Kur'anin?
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-04-2009, 09:54
  2. Partite Dhe Sektet
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 96
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 13:25
  3. Cili eshte qendrimi i muslimaneve ndaj apostasise (blasfemis)!
    Nga Gostivari_usa nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 84
    Postimi i Fundit: 09-02-2009, 08:38
  4. Pėr mėsuesit e matematikės
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-02-2009, 10:22
  5. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
    Nga rapsod nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •