Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
 1. #1

  Ma shuani nji kuriozitet :)

  Pershendetje.

  Kisha 1 pyetje per ēuna e goca.
  A do te lidheshit (martoheshit) me nji ēun ose nje goc e/i cili te kishte nje femije? (ilegal si i thone )
  Pra te ishte nene ose baba, por jasht martese.

  pres mendimet tuaja
  shendet Tironsja.
  :^zilet

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  38
  Postime
  1,451
  JO
  its a sin

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Alban
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Prishtne
  Mosha
  36
  Postime
  143
  jo

 4. #4
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  45
  Postime
  731
  Mundet ,them jo........
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 5. #5
  alvi
  i/e ftuar
  Hell no!
  S'kena pun tjeter ne te rrisim kalamojt e dynjos.

 6. #6
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  45
  Postime
  731
  VERTETE E VESHTIRE , them PO TE JENE TE DY NE TE NJEJTIN POZITE OK ska asgje te keqe ok

  perndryshe mire e tha alvi......
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 7. #7
  Po he edhe ju me kto pergjigje te shkurtera "po,jo" jepni noi argument pse JO?
  ejjjjj mos harroni edhe dashurin eeeeeeeeee
  :^zilet

 8. #8
  alvi
  i/e ftuar
  Nigjo Tironse, kom pas un nji lidhje me nje single mother. Nuk ja vlen se sado mire te jete, ate kalamonin as e disiplino dot, as nuk te ngrofet, te thote ik ore se nuk je im ate, ose ngaqe nuk e rref dot se merzitet nona, fillon e flet, babi im kshu, babi im ashu dhe ty te vjen ta mysesh.
  Plus, mos harro sikur te kesh femije te tute me ate femren, dhe natyrisht qe nuk do trajtosh te dy njesoj, pra gjaku nuk bohet uje, dhe kjo nuk eshte fair per femijen por dhe krijon probleme me femren pasi fillon, jo ti e do ate tatin me shume jo me pak.
  Pra jane kokecarje qe nuk i duhen njeriu.
  Ky eshte mendimi im, i nisur nga pak eksperience qe kam patur. Madje un as nuk kam bashkejetuar, po ma merr mendja se do ishte ferr i vertete. Needles to say, as i vit jo, u dha dalja.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e tiziana
  Anėtarėsuar
  26-05-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  44
  Sikur kjo pyetje te ishte bere ne nje forum tjeter, anglez p.sh me siguri pjesa me e madhe e pergjigjeva do te ishte "pse jo ,ku eshte e keqja".
  Fakti qe ketu shumica dhane menjehere nje" jo" te prere njerr se miri ne pah mentalitetin qe kane fatkeqesisht shume shqiptare.
  ......ate kalamonin as e disiplino dot, as nuk te ngrofet,....dhe ty te vjen ta mysesh..... NO COMENT!!!

  .....mos harro sikur te kesh femije te tute me ate femren, dhe natyrisht qe nuk do trajtosh te dy njesoj, pra gjaku nuk bohet uje...
  Me duket se me keto qe po shkruan ty ne vend te gjakut te qarkullon vetem uje!
  ticiana

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-08-2002
  Vendndodhja
  Boston
  Mosha
  36
  Postime
  23
  Tiziana,
  Kam nje pyetje? Cfare do te benit ju?

  Une them se po te lithesh me nje njeri qe ka karakter dhe sigurisht ne qoft se femija do te ish nen 2-3 vjec, eshte e mundur. Madje them se femija ska nevoj de di gje fare.
  Per cdo rrethan tjater them JO.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Them jo por nuk e di se do ti qendroja fjales sime. Dashurina thone qe eshte e verber. ne te njejten kohe nuk do te thoja se eshte dicka imorale n.q.s dikush lidhet me dike qe ka nje femije qe nuk i dihet babai, apo qe nena nuk mban me kontakt me kete femije.

 12. #12
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  ahahaha ...me erdhi per te qeshur sa jane trembur shumica e atyre qe jane pergjigjur

  Kam dy shembuj, me njerez fare te afert...nje vajze 17 vjecare, jeton me te jemen, gjysem motren e vogel dhe njerkun dmth babain e vajzes se vogel. Familje me te lidhur nuk kam pare...i jati (njerku) e merr dy here ne tel kur eshte ne shkolle, e regjistron ne klasa per kercim, per gjuhet e huaja, i meson notin, makinen se eshte "vajza e madhe" thote...kur babai i saj e la kur ishte e vogel dhe e mori ne tel vetem kur kjo kishte familjen e saj dhe nuk vuante nga gje.

  Rasti tjeter, nje vajze qe e kam ne pune, hmm vajze eshte 28 vjec. I fejuari i saj ka nje vajze (pasi gruaja e pare i vdiq kur vajza ishte dy vjec)...cdo dite kur vjen ne pune kjo na tregon fotot e vajzes se vogel, e shikon yllin, thote si po rritet dhe foton e te jemes ja ka lene tek koka e krevatit (se eshte e drejta e saj thote ta njohe nenen qe e ka bere)....


  Bota ka lloj lloj njerzish dhe mendjesh...nuk eshte shume e veshtire te besosh edhe ne gjerat e mira nganjehere, kur arrin do nje njeri do dhe dheun ku ai shkel dhe jo me femijen e tij...po ka shkalle te ndryshme dashurish, dhe jo te gjithe duan njesoj

 13. #13
  Une po them njehere, te rroj partia. lol
  Se per te marre keshtu vendimesh duhet me pyt njeher partine. Nese ti ben nje pyetje te tille, o Tironse, mua me duket sikur ka vetem dy mundesi.
  Ti ose po te ndodh kjo gje edhe po pyt tani, ose do me u tall.
  Sepse kjo pyetje qe thua ti do me shume informacion, per shume gjera. Une s`mund te te them dot as po, as jo, nese harrin te me kuptosh drejt. Si mund te them une jo, kur psh keta te dy duhen kaq shume edhe ai femije ka nevoje per nje nene, ose babe ne vend te atij, ose asaj qe e ka lene ne mes te rruges. Por nga ana tjeter, si mund te them une po, kur nuk kam asnje informacion per prindin qe ai ka. Sepse nese ai ose ajo qe e ka femijen eshte nga ato, ose ata qe dit per dit ka rrezike te ket nje femije jashtmartese, si ky ne fjale. Pra eshte e kote pergjigja. Te gjitha pergjigjet qe jane dhene ketu, jan kot. Si puan e asaj " Upupu, kategorikisht jo, c`eshte kjo. Dmth nje pikpamje komplet jasht gjendjes" Nuk e di ne me kuptove.


  Bye

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-07-2002
  Vendndodhja
  Vaqarr plako
  Mosha
  46
  Postime
  133
  Pune me rrezik!
  I"M A PLAYA!

 15. #15
  o Kavaradosi pse e keni ket mendim?Sipas jush ē'do njeri qe hedh nji teme ne diskutim, ose eshte tu e kalu ne kurriz ose po tallet me pjesmarrsit ne forum.
  Edhe une po te sqaroj nuk eshte as e para as e dyta.Nuk do kisha turp ta thoja nqs po me ndodhte mua kjo gje, dhe te kesh nje gje parasysh, asnji dite nuk kam hyre ne forum per tu tallur.
  Thjesht doja te dija mendimin e pjesmarrseve ne forum ne lidhje me kete teme.Qe te jesh i qete idene e ksaj teme ma dhe nje film qe pashe para nja 4 ditesh

  Rrespekte Tironsja.
  :^zilet

 16. #16
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  41
  Postime
  944
  Une do tu lidhesha, nese vajza qe Dua ka nje femi ilegal.

  Sepse ajo ma beri te qarte dhe nuk ma tha nje tjeter tille gje, pra do e vleresoja, mirekuptimi.
  Pastaj te gjithe ne jete bejme gabime, mjafto ta kesh kuptuar ate.

  Per mua nuk ka rendesi statusi te cilin ka pasur ajo, per mua ka rendesi nese ajo me do me shpirte, dhe nese e kuptoj tille gje, nuk i mar para syshe te kaluaren, pasi mendoj per te ardhmen.

  Ju pershendes!
  Redi
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e tiziana
  Anėtarėsuar
  26-05-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  44
  Ja ku doli edhe nje shqiptar per se mbari me ne fund.Me pelqeu ajo qe shkruajte Number1. Vetem nje gje , eshte e vertete ajo qe thua ti qe te gjithe ne jete bejme gabime por ne rastin e single mother gabojne edhe PAGUAJNE. Duhen sakrifica te medha te sjellesh nje femije ne jete e ta rritesh e vetme e te besh nene e babe njehkohesisht duke sfiduar shume here edhe sesi gjykohesh nga injorantet meriton vetem respekt e jo perbuzje.Personalisht ketyre femrave kam njohur disa dhe u heq kapelen.E jo s'i ato qe edhe pse jane te martuara, e me gjithe te mirat po u erdhi nje femije " i padeshirueshem" as e marrin mundimin ta lindin po e flakin tej menjehere.(eshte edhe gjaku i tyre ,palé!)
  ticiana

 18. #18
  UNE S'JAM DAKORT TE LIDHEM ME 1 GOC QE KA FEMIJE ILEGAL. PSE MBAROJE SHQIPERIA PER GOCA???? UNE ATE LLOJ FEMRE E MARR VETEM PO TE ME THONE -O KETE GOCEN QE kA BO FEMIJE ILEGAL, O DO RRISH BEQAR GJITHE JETEN .

 19. #19
  alvi
  i/e ftuar
  O Tiziana ti mi lale fol ne teori une flas ne praktike. Ky eshte mendimi im dhe menyra se si i shoh une gjerat. Te pakten une jam i ndershem me veten dhe nuk i futem kot per eksperiment asaj rruge, dhe e pranoj se cilat jane mendimet e mia. Fakti qe ndoshta nuk perputhet me tendin nuk do te thote se eshte i prapambetur, apo mrapc apo ku e di une. Ty, nuk ta uroj nje situate te tille se ti kur nuk ke tolerance per mendimet e tua dhe nuk respekton rracen e prejardhjen tende duke then ja ne shqiptaret, nuk ke per te dash as kalamojt e dynjose.
  Pershendetje me respekt, Alvi!

 20. #20
  MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
  Anėtarėsuar
  06-08-2002
  Vendndodhja
  *Ju es ej*
  Mosha
  35
  Postime
  61

  Smile Per femijet jashte martese!

  Per mendimin tim te lidhesh me njerezit qe kane femije (jashte martese) nuk mund te konsiderohet 1 lidhje normale, dhe pa probleme. Ata njerez qe kane bere femije te tille, e kuptojne vet sa e veshtire eshte. Pasi femijet nuk jane kukulla qe i bleve sot, dhe e le menjane, por ata rriten dhe kerkojne prinderit e tyre te vertete, dhe nese krijon familje me dike tjeter, ata femije do jene ne jeten tende, dhe do behen pjestar te familjes qe ti ke krijuar. Ndoshta s'jeton me ty, po kerkon mbeshtetje financiare, mbeshtetje prinderore, dhe do qe te ndertosh mardheniet (Prinder-femije)..Prindi ngelet prind, nuk e mohon femijen e vet.
  Te lutem mos qaj.

  Mos qaj sonte,
  lote nuk dua te te shoh mbi sy,
  une jam prane teje,
  dhe pse ti nuk me sheh aty.

  Te qeshur dua te te kujtoj,
  pranoj cdo gabim,cdo faj,
  vec te lutem,
  sonte, ti mos qaj!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
  Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:12
 2. Trafikimi i Fėmijėve
  Nga Gimi3 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-03-2007, 15:08
 3. Tė mėsosh aktrimin njėherėsh me abetaren
  Nga TiLoNcE nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48
 4. Femijet anemik behen agresiv!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-12-2004, 19:32
 5. Tragjedia, vret dy fėmijėt dhe veten
  Nga Living in Vain nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-09-2003, 05:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •