Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 104 prej 104
 1. #101
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: Disa pyetje, pr ata q e lodhin trurin :

  pula ben vezen apo veza ben pulen!!!!!!!!!!!
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 2. #102
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Antarsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 3 postime

  Pr: Disa pyetje, pr ata q e lodhin trurin :

  1. Zgjuarsia eshte mungesa e budallallikut dhe budallalliku eshte mungesa e zgjuarsise.
  2. Njeriu lind injorant. Persa i perket zgjuarsise ajo lidhet fort me eksperiencen. Pra te gjithe lindim njelloj te zgjuar. Ajnshtajni thoshte "Une nuk jam me i zgjuar se ju, thjesht qendroj me shume kohe me problemin".
  3. Substanca me fondamentale eshte vetedija. Truri eshte thjesht proxhektori qe nxjerr driten ne mur. Ne jemi limiti qe krijon truri ndaj vetedijes.
  4. Vdekja fshin gjithcka per te krijuar gjithcka ndryshe. C'kuptim do i mbetej jetes nese te gjitha do ishin te ngrira?
  5. Shiko 3.
  6. C'do gje rrjedh (ndryshon). Herakliti Personaliteti eshte shembellimi i personit "i nje individi".
  7. Dicka quhet e drejte kur pranohet si e tille nga morali i shumices.
  8. Shiko 1. Cdo veprim qe favorizon ekzistencen eshte i mire, por probabiliteti i te berit nje te mire me te madg eshte ekzistent keshtu qe shiko 1.
  9. Shiko 1.
  10. Jeta eshte mister, ne jemi pjese e misterit dhe misteri nuk mund te zgjidhe misterin. Veten asnjehere nuk do e njohim nese fizikisht jemi te limituar.

 3. #103
  i/e regjistruar Maska e Hipnotizuesssi
  Antarsuar
  24-07-2013
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 3 postime

  Pr: Disa pyetje, pr ata q e lodhin trurin :


 4. #104
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Disa pyetje, pr ata q e lodhin trurin :

  te lodhesh trurin pa program stervitor, kjo eshte vetevrasje dhe nuk eshte e keshillueshme. Ndersa njerezit e medhenj e gjejne vete rrugen per te stervitur trurin edhe programet edukative te njerezve te vegjel, ndonese me vonese dhe duke mohuar disa breza prinderish ne pergjithesi, kane arritur te lindin dhe rrisin pengesa-loje shume te sukseshme kunder gjenive apo njerezve te medhenj.

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema t Ngjashme

 1. Prifeterinjte Pyesin Hoxhallaret Pergjigjen
  Nga Fjala e drejte n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 05-02-2009, 07:33
 2. C'far pyetje duhet te beni!
  Nga Noerti n forumin Lojra dhe rebuse
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-08-2004, 20:00
 3. Pyetje shkencore , por
  Nga Anton n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 03-07-2004, 03:22
 4. Interviste e rradhes e Kadarese per "Korrieri"
  Nga Eni n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-06-2002, 20:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •