Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 56
 1. #1
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731

  Cila eshte vegla muzikore qe pelqeni me shume (veglat muzikore te gjitha )

  Hey te gjithe e pelqejme muziken ,te gjithe kendojne me menyren e tyre ,muzika te shlodh ,zbavit .
  Po nuk eshte vetem muzika ajo qe i ben te gjitha jane e edhe veglat muzikore te cilat perbejne me shume se 60% te muzikes.
  Ju e bera thjesht kete pyetje te marr ca opinione per shijet qe keni ne veglat muzikore.
  Faliminderit per mirkuptimin!
  Mendoj se cdo kush mund te diskutoje ne kete teme se te gjithe ne kemi shije muzikore!


  Kalofshi kendshem nen melodine dehese te vegles suaj muzikore!

  Mund te vendosni edhe fotot e veglave muzikore qe preferoni .
  lete bejme nje koleksion .
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 2. #2
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731

  Vegla muzikore qe kam deshire eshte saksofoni !

  saksofoni me perlqen tmerresisht ......te gjitha kenget qe kane melodine e saksaofonit me pelqejne .....ja dhe nje foto e saksofonit!

  Saksofoni vegla muzikore qe me pelqen me shume !
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 3. #3
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623

  ..

  Saksofoni nuk me pelqen aq shume sepse eshte nje vegel muzikore serioze..( Me muziken e saksofonit nuk ke si te kercesh, vetem e degjon, eshte e bukur qe te vej ne gjume).
  Me pelqen me teper klarineta. Kenaqem kur e degjoj. Muzika e klarinetes nuk eshte e trishtuar, te jep kenaqsi.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga s0ni : 22-08-2002 mė 17:01

 4. #4
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731
  flm eliona!
  edhe me bukur..............
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Alban
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Prishtne
  Mosha
  38
  Postime
  143
  Vengla me e pėrsosur eshte gitarja eletrike, mua shum me pėlqen ka nje tingull shum te bukur.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e isli
  Anėtarėsuar
  29-03-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  56
  Postime
  16
  Kitarja klasike ose akustike jane instrumentet e mija te preferuara. E kane tingullin shume te embel qe te kenaqin dhe te nderojne ne cdo okazion.
  The greatest thrill is to let live not kill

 7. #7
  alvi
  i/e ftuar
  Un vdes per i cik qyp, def, ene gerrnete, si snake charmer, ose fakir me duket e kena pas qujt ne shqip.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e tiziana
  Anėtarėsuar
  26-05-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  44
  Per mua eshte piano. I bie shpesh ne kohe te lire me miqte e mi edhe me 4 duar.
  ticiana

 9. #9
  alvi
  i/e ftuar
  un kam pas njoft 2 goca qe i bishin cyrles me 4 duar. LOL

 10. #10
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Mbani mend kur kemi qene te vegjel i binim daulles prej kanace. Gjenim kanacen rruges dhe dy shkopa e benim dasem.(Biles edhe me te bukur se dasmat e te medhejve )

 11. #11
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731
  kur ishim te vegjel benim cudira...............tani qe u rritem...

  faliminderit te gjitheve !
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 12. #12
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731

  Piano kjo ta mbush syrin hahaha

  ja dhe Piano
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 13. #13
  Kitara akustike, ben mrekullira. Edhe klarineta gjithashtu. Violina me pelqen ne tinguj te muzikes popullore. (I kini degjuar kenget greke me violine? Fantastike...)

 14. #14
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731

  Violia ....

  Ja dhe Violia greke per NUSKA...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 15. #15
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731
  Violina tinguj te bukur ka poe eshte shume e veshtire ti biesh kesaj vegle muzikore .....
  Muzika dhe veglat muzikore kane te gjitha nje larmi te ndyshme kategorish dhe vecantish...
  por me pelqejne te gjitha tingujt...............
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 16. #16
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  43
  Postime
  439

  Violinceli

  qe te duhet nje furgon kastile per te dal rruges me te
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 17. #17
  Faleminderit per mundimin...qe ke postuar foton.

 18. #18
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  E mbaj mend gjithmone ne fund te vitit ne tetvjecare (shkolle muzike) ziheshim me te klases cila vegel ishte mbreteresha e veglave. Sigurisht secili do mbronte veglen qe i binte vete, aq dinim...me vone e kuptuam qe cdo vegel eshte mbretereshe ne llojin e saj.

  Une kuptohet per tere ato ore, qe kam dashur ose me kane detyruar te shpenzoj duke studiuar - violinen kam per zemer. Por edhe piano kur me zgjon motra qe ne 5se te mengjesit se u bie shkalleve nuk eshte keq...


  Nje shoqja ime me tha se nga klasa ku kam qene Nikolla, Eriola dhe Klejda vazhdojne liceun ne Tirane...po ju ra rasti te lexoni ketu - ju pershendes te treve


  Paēim

 19. #19
  MiStReCe^BR Maska e KaMeLaaa
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  FoRuM hihihi ;)
  Postime
  184
  Per mua mbreteresha eshte Piano... sepse e kam studiuar prej shume vitesh dhe e kam shume perzemer

  Po, dhe Hana do t'a dije
  Edhe Dielli do t'ket pa
  Se per qark ksaj rrokullije
  Si Shqypnija 'I vend nuk ka

 20. #20
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  46
  Postime
  731
  THX JUVE TE GJITHE PER KONSIDERATEN TUAJ NDAJMUZIKES DHE VEGLAVE MUZIKORE......

  All the best ...
  kalofshi kohen e lire nen melodine dehese te vegles sejuaj te preferuar ok

  uron Letersia 76 from Oxford city !
  bye!
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Adem Demaēi
  Nga lum lumi nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
 3. Polifonia Popullore
  Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 15:27
 4. Shkrimet e Hershme: Bariu i Hermansit
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-12-2006, 08:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •