Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
 1. #1
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  54
  Postime
  2,492

  Romani shqiptar numeron 500 tituj ne 130 vjetorin e tij.

  Nga Robert Elsie;

  1872
  Romani ne turqisht i Sami FrasheritTaassuk-u Tal'at Fitnat, Stamboll. (Dashuria e Talatit me Fitneten).
  Pergjithesish ky merret si romani i pare turqisht, njeherazi si romai i pare i shkruar e botuar nga nje shqiptar, (180 faqe).


  1890
  Pashko Vasa; Bardha de Temal (Bardha e Temalit) Pashko Vasa kete roman e botoj ne Paris, ne gjuhen frenge, me pseudonimin Albanus Albano.
  Bardha e Temalit, edhe pse jo shqip, eshte, pas prozes shumete shkurter te Sami Frasherit, romani me i vjeter i shkruar e i botuar nga nje shqiptardhe padyshim romani mei vjeter me teme shqiptare.

  1914
  Zef Mati Harapi;
  "Pushka e tradhetarit"
  Shkoder.

  1921
  Foqion Postoli
  "Per mbrojtjen e atdheut"
  Tirane

  1923
  Mehdi bej Frasheri
  "Nevruzi"
  Tirane

  1924
  Foqion Postoli
  "Lulja e kujtimit"

  1929
  Llambi Dardha
  "Kthimi i Skenderbeut ne Kruje"
  Korce

  1935
  Sterio Spasse;
  "Nga jeta ne jete"-"Pse"
  Korce

  1936
  Haki Stermilli;
  "Sikur te isha djale"
  Tirane

  1944
  Stejo Spasse
  "Aferdita"

  1954

  Fatmir Gjata
  "Permbysja"
  Tirane

  1955
  Kin Dushi
  "Udha e Velanit", Tirane

  Sterjo Spasse
  "Aferdita perseri ne fshat, Tirane


  1957
  Sinan Hasani
  "Rrushi ka nise me u pjeke", Prishtine

  1958
  Martin Camaj
  "Diella", Rome

  Adem Demaci
  "Gjarpri i gjakut", Prishtine

  Petro Marko
  "Hasta la vista", Tirane.

  1959
  Ali Abdihoxha
  "Nje vjeshte me stuhi", Tirane

  Fatmir Gjata
  "Keneta", Tirane

  1960
  Ernest Koloqi
  "Shija e bukes se mbrume", Rome

  Petro Marko
  "Qyteti i fundit", Tirane

  Azem Shkreli
  "Karvani i bardhe", Prishtine

  (vijon)

 2. #2
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  54
  Postime
  2,492
  1963
  Ismail Kadare
  "Gjenerali i ushtrise se vdekur", Tirane

  1965
  Shqefqet Musaraj
  "Para agimit"(ne dy vellime), Tirane

  Jakov Xoxa
  "Lumi i vdekur", Tirane

  Nazmi Rrahmani
  "Malesorja", Prishtine

  1966

  Kapllan Resuli
  "Tradhetia", Tirane

  Nazmi Rrahmani
  "Malesorja", Prishtine

  Dhimiter Xhuvani
  "Tuneli",Tirane

  1968

  Ismail Kadare
  "Dasma", Tirane


  1969

  Nazmi Rrahmani
  "Tymi i votres se fikun", Prishtine

  Hivzi Sulejmani
  "Femijet e lumit tim", Prishtine

  1970

  Dritero Agolli
  "Komisari Memo", Tirane

  Sabri Godo
  "Ali Pashe Tepelena", Tirane

  Elena Kadare
  "Nje lindje e veshtire", Tirane
  (i pari roman i botur nga nje grua ne Shqpieri)

  Ismail Kadare
  "keshtjella", Tirane

  Dhimiter Xhuvani
  "Perseri ne kembe", Tirane

  1971

  Ismail Kadare
  "Kronike ne gure", Tirane

  Teodor Laco
  "Toke e ashper", Tirane

  Jokov Xoxa
  "Juga e bardhe", Tirane

  Ramiz Kelmendi
  "Heshtja e armeve", Prishtine

  Anton Pashku
  "OH", Prishtine


  1972

  Teki Dervishi
  "Pirgu i larte", Prishtine

  Frederik Rreshpia
  "Zeri i larget i kasolles", Tirane

  1973

  Dritero Agolli
  "Shkelqimi dhe renia e shokut Zylo",Tirane

  Nazmi Rrahmani
  "Toka e pergjakur", Prishtine

  1974

  Rexhep Qosja
  "Vdekja me vjen prej syve te tille", Prishtine

  Zejnullah Rrahmani
  "Zanoret e humbura", Prishtine

  1975

  Dritero Agolli
  "Njeriu me top", Tirane

  Skender Drini
  "Shembja e ishujve", Tirane

  Ismail Kadare
  "Nentori i nje kryeqyteti", Tirane

  Teodor Laco
  "Perballimi", Tirane

  Ramiz Kelmendi
  "Shtate persona ndjekin autorin", Prishtine

  1976

  Sabri Hamiti
  "Njeqind vjet vetmi", Prishtine

  1978

  Martin Camaj
  "Rrathe", Mynih

  Skender Drini
  "Midis dy koheve", Tirane

  Ismail Kadare
  "Muzgu i perendive te stepes", Tirane

  Ismail Kadare
  "Prilli i thyer",Tirane

  Ismail Kadare
  "Ura me tri harqe", Tirane

  Nazmi Rrahmani
  "Rruga e shtepise sime", Prishtine

  Zejnullah Rrahmani
  "Sheshi i unazes", Prishtine

  1979

  Murat Isaku
  "Plaget", Tirane

  Ismail kadare
  "Kush e solli Doruntinen?", Tirane

  1981

  Teki Dervishi
  "Herezia e Dervish Mullates", Prishtine

  Elena Kadare
  "Bashkeshortet", Tirane

  Ismail Kadare
  "Nenpunesi i pallatit te enderrave",Tirane

  Mehmet Kraja
  "Moti i madh", Prishtine

  Nasi Lera
  "Gjaku i prillit", Tirane

  1982

  Jusuf Buxhovi
  "Shenimet e Gjon Nikoll Kazazit", Prishtine

  1983

  Musa Ramadani
  "Ligatine", Prishtine

  1984

  Mico Kallamata
  "Asnjanesia e Zotit Lulo", Tirane

  Mehmet Kraja
  "Udhezime per kapercimin e detit", Prishtine

  1985

  Vath Koreshi
  "Rruge per larg", Tirane

  Ndoc Papleka
  "Gjaku i tokes", Tirane

  1986

  Diana Culi
  "Rrethi i kujteses", Tirane

  Fatos Kongoli
  "Ne te tre", Tirane

  Mehmet Kraja
  "Semundja e enderrave", Prishtine

  Ymer Shkreli
  "Rapsodi Kosovare, Prishtine

  1987

  Martin Camaj
  "Karpa", Rome

  Skender Drini
  "Njerezit dhe deti", Tirane

  Teodr Laco
  "Te gjithe lumenjt rjedhin", Tirane

  1988

  Valter File
  "Nata e kuajve te bardhe",Tirane

  Sabri Godo
  "Ujrat e qeta", Tirane

  Ismail Kadare
  "Koncert ne fund te dimrit", Tirane

  Dhimiter Xhuvani
  "Shpirtin nuk e shes", Tirane

  1989

  Jusuf Buxhovi
  "Libri i te mallkuarve", Prishtine

  Petro Marko
  "Nata e Ustikes", Tirane

  Neshat Tozaj
  "Thikat", Tirane

  Dhimiter Xhuvani
  "E nesermia e nje gruaje", Tirane

  Prec Zogaj
  "Vonesa", Tirane

  1990

  Kico Blushi
  "koka e prere", Tirane

  Diana Culi
  "Dreri i trotuareve", Tirane

  Sabri Godo
  "Koha e njeriut", Tirane

  Ismail Kadare
  "Dosja H", Tirane

  TEODOR KEKO
  "Loja", Tirane

  Mehmet Kraja
  "Net bizantine", Prishtine

  Teodor Laco
  "Pushimet e kolonelit", Tirane

  1991

  Diana Culi
  "Rekuiem", Tirane

  1992

  Adem Istrefi
  "Lemeria", Tirane

  Fatos Kongoli
  "I humburi", Tirane

  Mehmet H Myftiu
  "Shkrimtari", Tirane

  Qerim Pllana
  "Legjenda e dasmes", Prishtine

  Zejnullah Rrahmani
  "Udhetimi arbdhetar", Prishtine

  Hysen Sinani
  "Nje burre si ky", Tirane

  1993
  Mimoza Ahmeti
  "Arkitrau", Tirane

  Pjeter Arbnori
  "Muzgujt e mesjetes", Tirane

  Arif Demolli
  "Te gjalle e te vdekurit e nje femijerie", Prishtine

  Nasi Lera
  "Ngjallja e diktatorit", Tirane

  Ymer Shkreli
  "Azgal", Prishtine

  Dhimiter Xhuvani
  "Jete ne arkivol", Tirane

  Rexhep Zllatku
  "Plagoma", Shkup

  Prec Zogaj
  "Pa histori", Tirane
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 3. #3
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  47
  Postime
  731
  Romani eshte gjinia letrare qe nuk vdes kurre........
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  Shume thxxx Mace .. qe prure kte shkrim te Bukur e interesant per Romanin Shqiptare.


  Une besoj qe duhet te kete ndoj Roman (pamvaresisht se mund ta kene quajtur novele etj) edhe me perpara se SAMI FRASHERI.
  Ndoshta ne Shkoder ose ne Arbereshet e italise mundet te jene Shkruar Romane para kesaj date.

  Gjithashtu mendoj se para Elenes mund te shkruar dicka te tille Femra te tjera..
  Psh kam bindje se Musine Kokolari ose Selfixhe Ciu ose ndoj tjeter.. mund te kene shkruar para ose mbas lufte ndonji roman.
  Nejse ska rendesi ..
  Po ajo Elvira Done ishte ne liste?

  Kemi plot Romane te bukura..
  Ulu dhe ti bej ndonji Roman ose novele.. mos u tremb..mos kujto se jane me te mencur se ty ata tjeret..
  Po ti njohesh shkrimtaret nga afer dalin njeri me k- -e kandari se tjetri..lol.

 5. #5
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786

  ...

  U harrua ndoshta edhe romani me trondites qe e kam lexuar ne shqip : "Dragoi i Fildishte" nga Fatos Kongoli i botuar me 1994 nese nuk gaboj.

  Megjithate, pune shume e rendesishme!
  Disa te tjera .....

  ''Trendafili ne gote'', Dritero Agolli

  ''Trashja'', Rexhep Qosja

  ''Porosia e Madhe'', Rexhep Qosja

  ''Shpella e Pirateve'', Petro Marko

  ''Komisari Memo'', Dritero Agolli

  ''Ura me tri Harqe'', Ismail Kadare

  ''Pashalleqet e Medha'', Ismail Kadare

  ''Keshtjella'', Ismail Kadare

  ''Prilli i Thyer'', Ismail Kadare

  .....

  Do vazhdoje....


  StarCraftTrendafili ne gote

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e pelin
  Anėtarėsuar
  15-08-2002
  Postime
  214
  Me duket se ka nje harrese :

  Romani i pare shkruar ne shqip me duket se eshte
  konsideruar:

  ''Rrethimi i Shkodres'' (Bukurusha) me autor Filip(?) Ndocaj,

  botuar me 1908 ose 1911

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  472
  Porosia e Madhe e R.Qosjes nuk ėshtė roman.

  ----------------------------------------------------------------  M'u kujtuan edhe disa qė nuk u pėrmenden mė lart:

  Musa Ramadani
  "Zezona"- Prishtinė

  Teodor Laco
  "Lendina e lotėve" - Tiranė

  Elvira Dones
  "Ditė e bardhė e fyer" - Elbasan

  Elvira Dones
  "Yjet nuk vishen kėshtu" - Elbasan(Sejko)

  Brunilda Zllami
  "Cmimi i pėrjetėsisė" - Tiranė

  Dritero Agolli
  "Arka e djallit" - Tiranė

  Helena Kadare
  "Njė grua nga Tirana" - Tiranė

  Murat Isaku
  "Pėrroi vėrshues" - Prishtinė

  Jakov Xoxa
  "Lulja e kripės" - Tiranė

  Sabri Godo
  "Skėnderbeu" - Tiranė

  Sabri Godo
  "Ali Pashė Tepelena" - Tiranė

 8. #8
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  54
  Postime
  2,492
  hej ti lum...
  se ende nuk e kam mbaruar une radhitjen, mgjth flm per ndihmesen.
  ne fakt ke harruar se detyra jote eshte te mbarosh premtimin per te me derguar disa nga romanet qe ke permendur...
  premtimi...duhet mbajtur ...
  premtimi eshte me shume se detyra
  megjitheate...
  megjitheate...
  megjitheate...
  une lexoj... edhe jashte premtimeve te tua
  macia e zhgenjyer, te ben te fala
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  472
  flm. pėr pėrshendetjen mace_blu!

  Ke bėrė njė punė tė mirė me kronologjinė e romanit shqiptar.

  Unė i futa disa qė m'u kujtuan befas, e ti kur ta plotėsojsh vėje edhe vitin e botimit se nuk isha i sigurt(preciz).


  Ndėrsa, sa i pėrket "premtimit" dhe "zhgenjimit" kam kėtė spjegim:

  Po ja fillo mbrapshtė, me "zhgenjimin"......

  Jo vetėm ti, por krejt bota mė duket se ėshtė zhgenjyer mė mua,...edhe vetvetja ime ėshtė zhgenjyer mė vetvetėn time,...mos u qudit!...puna e zhgenjimit ėshtė si ajo e mallkimit.....njėherė nėna e zhgenjyer mė mallkoi....biri im tė qoftė Zoti ku brenė miza hekur...tash e kam kuptuar zhgenjimin dhe mallkimin e saj...mė zuri bashkė me kurbetin....se kėtu ku jam, mizat nuk kanė cfarė tė brejnė vec beton e hekur....pra zhgenjimi ėshtė njė pėrditshmeri e hidhur qė fajet i ka mallkimi qė ėshtė rritur sa Bjeshkėt e Shkelzenit....e shpina ime nuk po mund ta ndalė...;

  ndėrsa pėr "premtimin".....

  mė ndihmo....nese ke ndėrruar postė. Jam edukuar me mite....edhe me atė tė varrit tė hapur....

  pėrshendetje,

 10. #10
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786
  Lumi,

  tungat vella,

  a kish pas mundesi reale te na tregoje se cka eshte "Porosia e Madhe"?

  Te flm qetash...

  StarCraft

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  472
  I dashuri STARCRAFT,

  Libri "Porosia e Madhe" e R.Qosjes ėshtė njė vepėr analitike dhe sintetizuese pėr cėshtjen kombėtare.

  Me respekt,

 12. #12
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786
  I nderuari lum lumi,

  une e kam lexuar ate liber, por dua ta dij se cfare zhanri letrar e karakterizon nuk desha ta dij permbajtjen. Nese nuk eshte roman, duhet te jete skice, novele, ese, apo proze e shkruar ne vargje.

  Me zbardh fytyren...


  StarCraft
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 22-09-2002 mė 15:34

 13. #13
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  54
  Postime
  2,492
  ti po provokon, Starcraft???
  nese e ke lexuar porosine e madhe me siguri duhet ta dish se nuk eshte roman dhe se ne cilen zhaner hyn.
  Kisha me ta thane une po me duket se po mundohesh me ba tendenciozin e te mencurin?
  nese nuke di se cfare eshte ("Porosia e madhe" e meqe e ke lexuar, turp per ty se e lexon nje liber e ne fund nuk e di se cfare ke lexuar).
  Lexoje prap...e prap ...e prap e mos bej pyetje tendencioze ...ose pyetje te marra, e kam lexu librin thote robi e nuk e di se ca ka lexu..medet hallit ban edhe sikur je poet... !!!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 14. #14
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786

  ...

  Postuar mė parė nga macia_blu
  ti po provokon, Starcraft???
  nese e ke lexuar porosine e madhe me siguri duhet ta dish se nuk eshte roman dhe se ne cilen zhaner hyn.
  Kisha me ta thane une po me duket se po mundohesh me ba tendenciozin e te mencurin?
  nese nuke di se cfare eshte ("Porosia e madhe" e meqe e ke lexuar, turp per ty se e lexon nje liber e ne fund nuk e di se cfare ke lexuar).
  Lexoje prap...e prap ...e prap e mos bej pyetje tendencioze ...ose pyetje te marra, e kam lexu librin thote robi e nuk e di se ca ka lexu..medet hallit ban edhe sikur je poet... !!!

  Macia,

  Kur dy vete flasin ndermjet vete, te tretit i bie te kullot.

  Per ofendimet e tua, nencmimet do i le moderatoret te vendosen. Se a po provokoj une a jo mirret vesh edhe me lart. Pyeta se cfare kategorie eshte, nuk e morra nje pergjigje adekuate. Pasi nuk qenka Roman, pa ta shohim c'eshte.

  Une nuk pyes per permbajtjen e titullit, pyes se cka eshte. Dmth a eshte Poezi (dyshoj), a eshte Ese, a eshte Skice, a cka eshte. Ndodh qe ndonjehere e lexon nje liber e nuk e kupton se cilit kategorizim letrar i bie.

  Per kete faj nuk ka poetika, por ndoshta edhe (mos)dija e mjaftueshme ne ate lemi. Te kerkoj falje nese te kam bere te qorrohen syte ne kete nate te pakohe, por "kur e lyp e gjen"

  Le te jete kjo me e bukura...

  StarCraft

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  472
  Starcraft,

  Ti e paske lexuar librin "Porosia e Madhe", ndėrsa unė nuk fola pėr pėrmbajtjen.

  Tash tė ka mbetur ta gjesh njė liber mbi Teorinė e letėrsisė dhe tė mėsosh se c'ėshtė romani, novela, skica, epi (pra proza nė vargje). Pra, "Porosia e Madhe" nuk i takon asnjėrit zhaner qė e ke pėrmendur. Unė ta thash shkurt se c'ėshtė, por ty tė ėshtė dukur se po flas pėr pėrmbajtjen.

  Lexoje "Shqipėria c'ka qenė, c'ėshtė dhe c'do tė bėhet" tė Sami Frasherit, dhe pastaj futi tė dyjat nė njė thes tuajin letrar.

  Tung,

 16. #16
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786
  Lum lumi,

  nuk e bera per qellim krijimi keqkuptimesh. Vete jam shkrimtar dhe e di mjaft mire se c'eshte romani, c'eshte poezia etj. Nuk kam nevoje te lexoj Teorine e letersise, qe ta di se cilat jane zhanret apo kategorite, kur vete e kam shkruar nje.

  Po nejse, po e shoh se nje keqkuptim paska lindur. Une te pyeta si njeri se nese nuk eshte roman ( e pranoj se mund te kem gabuar) cka eshte pra? Thua qe nuk i takon asnje zhanri. Ok, kaq desha te dij, nuk ka nevoje ta bejme kete problem shekujsh. Flm per pergjigjen, te deshiroj suksese.

  StarCraft

  P.S. Macia Blu, sjelljet e tua lejne te tregojne se cfare niveli te kultures e ke pervetesuar neper kalime te koherave. Besoj se ke edukate familjare por sic duket nuk e praktikon. Sa per sharjet, te thashe - nuk jane fort me rendesi. Me mire eshte te shash se sa ta pranosh humbjen - thone ata te mendimit tend. Por, ketu nuk ka as humbes as fitues. Per ate edhe spo e di se pse po perzihesh ne pazar te huaj?!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  472
  Starkraft,


  Nuk ka keqkuptime nga ana ime.

  Nuk thash se nuk i takon asnjė zhanri.

  Thash se nuk ėshtė roman.

  Them se nuk ėshtė as poezi, as ep, as tregim, as skicė, as novelė.

  Librat e Qosjes: Porosia e madhe (1986), Populli i ndaluar (1990),
  Strategjia e bashkimit kombėtar (1992), Cėshtja shqiptare-historia dhe politika (1994), Ligjerime paravajtėse (1996),
  Fjalor demokratik (1997), Paqja e pėrgjakshme (1999), Tronditja e shekullit (2001), nuk i takojnė krijimtarisė letrare tė Qosjes, por autori trajton historinė dhe strategjinė e bashkimit kombėtarė.

  Veprat qė u pėrmenden i takojnė opusit publicistik tė Qosjes.

  Me respekt,

 18. #18
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  54
  Postime
  2,492
  lum
  ta hangsha zemren sa mire ke nerva....
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 19. #19
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,786
  Lumi,

  flm edhe njehere.

  Nuk e di se sa mendon se jam i sinqerte por une te them se nuk po flas me ironi ose dic te tille.


  Tung vella

  StarCraft.

  P.S. Liria e fjales eshte e domosdoshme, sidomos per ata qe nuk dine te flasin. Ndoshta keshtu do mesojne dic...

Tema tė Ngjashme

 1. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 3. Ēfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
  Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
 4. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
  Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22
 5. Kombi shqiptar ne prag te mijevjeēarit te trete - shkruar nga Ismail Kadare
  Nga Kallmeti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-12-2002, 09:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •