Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Dembeli i Stambollit

  U be shkak tema e lypsave. Me kujtohet nje perralle nga femijeria: Sulltani kishte mbledhur te gjithe dembelat ne pallat dhe i ushqente. Te gjitheve po u pelqente kjo jete dhe nen rehatllekun e sherbimeve dhe cdo gjeje qyl, jetonin te lumtur. Nje dite ordinaca i propozoi sulltanit idene e vet te zgjuar: Sikur t'i vinim flaken ketij pallatit te dembelave a mendon se te te konstatojme dembelin e vertete. Keshtu do te reduktohen ata qe vetequhen te tille. Sulltani ra dakord me kete ide. Pallati filloj te digjej dhe "dembelat" u ngriten dhe e lane pallatin te alarmuar. Ne fund kishin mbetur vetem dy. Njeri ishte me medyshje, madje e pyeste shokun se si do te benin. Shoku as qe e kishte nder mend te levizte vendit. I parafundit pas shume mundimesh, e la pallatin. I fundit qe mbeti nuk u tund nga vendi derisa e nxorren te tjeret dhe e shpallen "Dembeli i Stambollit". Keni degjuar qe edhe sot perdoret kjo nofke. Keshtu duhet bere edhe me lypesat sepse nuk jane te gjithe sakate.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 07-04-2005 mė 06:34
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 2. #2
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  E bukur, te meson diēka. Ai qe u shpall Dembeli i Stambollit, mund te digjej ne kete rast, duhej dikush ta nxirrte qe aty. Ne rastin e dembelizmit, mbase mire ti behet nese digjet, e ka mundesine te mos digjet, po nese eshte sakat ai nuk e ka mundesine te mbijetoje.
  Po ke te drejte, duhet pak sprove per te veēuar ata qe nuk e meritojne.
  Pershendetje.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

Tema tė Ngjashme

 1. Historia e alfabetit tė gjuhės shqipe - Stavri Skėndo
  Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-10-2009, 16:44
 2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 01:29
 3. Plavė e Guci
  Nga Davius nė forumin Shqipe nga Mali i Zi
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-10-2008, 00:36
 4. Dembeli dhe Xhindi
  Nga San_Valentino nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-01-2003, 14:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •