Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 101
 1. #41
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Citim Postuar m par nga White_Angel
  Te lumte Mirsad se na zjerove horizontin , por nje pyetje kisha une , Persa i perket te gjitha ketyre fallzhoreve , ose ato qe lexojne letrat , filxhanet e kafeve doren , etj etj ne cfare kategorie i fusim keta njerez. Se ne nje fare menyre edhe ata parashikojne te ardhmen ose cfare te ka ndodhur.
  Pyetje interesante kjo.
  Te them te drejten, fallxhoret ndoshta kane ndonje fuqi qe te parashohin sendet ose thene shkurt jane cdohere ne gjendje te "deja vu", mirepo vertetesia e asaj qe ata thuajne nuk e di se sa eshte ne rregull.
  Astrologjia nga ana tjeter eshte dicka qe spjegohet pak me ndryshe.
  Kisha dikund neper librat sqarim dhe per kete, mirepo do duhet ta kerkoj dhe ta sjell ketu. Shpresoj ta gjej.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 2. #42
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga helene
  .....
  Une ne lidhje me kete fenomen kam lexuar kohe me pare nje shpjegim shkencor qe e lidhte thjesht me funksionimin fiziologjik te transmetimit te mesazheve ne tru.
  Kur ne shohim verdalle, gjithshka depozitohet ne trurin tone ne formen e nje memorieje fotografike.Me pas kur shohim dika te ngjashme kjo therret ate ka eshte depozituar ne trurin tone duke bere vetvetiu krahasimin, duke na dhene informatat qe ne me pare kemi depozituar ne lidhje me kete pamje.Kjo eshte menyra normale sesi memoria jone funksionon e shpjeguar pak ne menyre "trashanike".
  ....
  Nuk mund te them me siguri, pasi nuk kam lexuar per kete fenomen direkt, por me kujothet ne nje klase psikologjie...profesori na nxjerr papritur para klases, duke mbajtur ne duar, nje foto qe kishte nja delfin a balene ne uje, dhe na pyet: "A ke keni pare kete foto me pare?"
  Ne thame jo te gjithe, dhe me pas ai shpjegoi qe edhe pse ne qe ne momentin kur ishim lindur deri ne ate dite kemi pare me miliona pamje te ndryshme, foto etj. truri jone vetem ne pune sekondash eshte ne gjendje te afirmoje qe ajo pamje nuk gjendet ne memorjen tone....ai shpjegoi dicka per memorjen fotografike qe eshte goxha e shpejte dhe e sakte, (packa se jo absolute)...

  duke menduar ate, nuk me duket shume e mundur qe truri jone thjesht te ndodhe qe te ngaterroje gjerat ashtu...per me teper pasi shpesh here kur degjon per keto dejavu-te disa here degjon qe ambienti ne te cilin njeriu e percepton kete dukuri ndodh qe s'ka asgje te perbashket me ambientet qe ai njeri eshte perballur ne te kaluaren...per me teper shpesh dejavu provokon dhe emocione te ndryshme me cme kujtohet, dhe nese ajo memorie provokon emocione te tilla, dhe nese do ishte dicka qe njeriu e kishte pare dikur me pare ne kete jete, prap eshte dicka e veshtire per tu besuar, pasi gjerat emocionale, ose thjesht nje pamje, ose nje muzike, etj. qe asosaciohet me gjera emocionale regjistrohet me mire dhe me 'forte' te themi ne tru (multiple coding), ndaj dhe ca gjera p.sh. na fiksohen dhe i mbajme mend gjithe jeten me detaje, kur dicka emocionale eshte e asocsaciuar me keto gjera.
  Pra nese shikon dicka dhe te provokon emocione kur e shikon, dhe kujton se e ke pare po prape nuk mund ta lidhesh me asnje ngjarje te kaluar, shanset jane te pakta qe truri te mos kete regjistruar asgje ne lidhje me kete vend apo ngjareje emocionale qe ti ke jetuar ne te shkuaren, sidomos kur emocioni eshet pozitiv...

 3. #43
  Miush modern Maska e miushi
  Antarsuar
  04-08-2007
  Vendndodhja
  si thua shpirt te mungoj ndo pak?
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te gjithe juve keni dhene pergjigje te bukura por asnjeri si eshte afruar tani meqe une jam mjeshter per filozofi psikologji dhe sociologji po ju shpegoj se ca do te thote DEJA VU


  Shqip, dicka a nje dukuri te cilen e kemi hasur me pare.
  Gati kushdo e ka provuar nje fenomen te tille, nese ndodh rralle, nuk ka vend per shqetesim. Por episodet e shpeshta, mund te kene rendesi.

  DJ VU
  _ _ _ _ _ _
  Nje term qe tashme ka hyre ne gjuhen e perditshme e ka fituar atribute origjinale ne cdo gjuhe, per nga thjeshtesia e praktikaliteti. Di apo de –zha-vu vjen nga frengjishtja, i tille perdoret dhe ne anglisht qe si ekuivalent me te afert ka “already seen” .

  Shqip, dicka a nje dukuri te cilen e kemi hasur me pare.
  Gati kushdo e ka provuar nje fenomen te tille, nese ndodh rralle, nuk ka vend per shqetesim. Por episodet e shpeshta, mund te kene rendesi. Termi Dj vu, aplikohet kundrejt nje besimi te menjehershem e te gabuar qe nje eksperience e re e momentit actual, ka ndodhur me pare..
  Eshte nje ndjesi e forte dhe e cuditshme familjariteti, zakonisht me kohegjatesi prej disa sekondash, “mbushje e mendjes” ne vertetesine e saj me pas gati gjithnje e zhgenjyer, qe ne e dime se cdo ndodhe me pas.

  Nga perkufizimi, dj vu nuk ka lidhje me eksperiencat aktuale te perseritura apo me kujtesen, pra interesi qendron : se pse vjen kjo ndjenje?
  Nje shpjegim mundshem eshte se ky fenomen vjen nga nje “mase- apo lidhje e shkurter” ne nje kohezgjatje teper te shpejte, e lidhjeve neurologjike. Ku informacioni aktual arrin ne ne ‘depon” e Kujteses perpara se te arrije Vetdijen.
  Eksperienca e vetedijshme e nje kujtese te tille do jete teper e forte, pasi eshte aktuale.

  Disa eksperte sugjerojne qe Kujtesa nuk eshte thjeshte nje problem lidhur me nje ngjarje fikse, te stabilizuar, por eshte nje proces rikonstruktimi, nga komponente te ruajtur, e cila perfshin elaborime, shtremberime, e lenje jashte te nje pjese ngjarjesh.
  Cdo rithirrje e ngjarjeve eshte thjesht rithirja e kujteses se fundit qe kemi per ato ngjarje. Ndjesia e te njohurit perfshin perputhjen ndermjet nje ngjarje aktuale dhe informacionit te ruajtur, por kjo mund te ndryshoje aq shume nga ngjarja origjinale sa qe ju “e dini” qe se keni provuar kurre me pare.
  Psikologet akoma po debatojne rreth Dj vu-se, e do vazhdojne ne te njejten menyre derisa te dihet me shume rreth mekanizmave te trurit.

  Dj vu qe ndodh shpesh, mund te jete nje simptome e shqetesimeve qe vijne nga demtime ne Tru, si, p.sh.epilepsia e lobit temporal. Pra nese kjo ju ndodh shpesh, do ishte ide e mire te shihni mjekun e te sugjeroni nje ekzaminim neurologjik
  What Must the world be like in order that man may know it? -Thomas Kuhn

 4. #44
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 30 postime
  Deja vu, eshte sensacioni qe kemi ne ne nje moment te caktuar( qe zakonisht zgjat disa sekonda)te perjetimit te nje ngjarje e cila ka ndodhur ne te kaluaren,ne nje realitet tjeter alternativ,pra eshte lidhja fare e shkurter qe kemi ne me realitetet alternative,disa thone qe ne jetojme ne realitete te ndryshme alternative,secili me hapesiren dhe kohen e vet,ndoshta ne nje realitet tjeter alternativ ne mund te kemi vdekur,ne nje tjeter nuk kemi lindur akoma,por ne shume realitete mund te jetojme ne kohe te ndryshme.
  Ne vitin 2000 u duk ne internet nje personazh spektakolar ne nje forum Amerikan, i cili quhe John Titor i cili vinte ne realitetin tone nga viti 2036,pervese nje fizikan i shkelqyer ky person tha edhe shume profeci qe ne fakt ndodhen,pas nje kohe te shkurter ne internet ky personazh u zhduk nje here e pergjithmone,kerkoni ne google per John Titor,eshte fantastike.
  po ju sjell nje fotografi te tij
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 5. #45
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  deja vu o me pa tnjojten onderr dy her hahahhahahahaha
  no glove no love

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e ivanur
  Antarsuar
  01-08-2006
  Vendndodhja
  Cosenza
  Mosha
  40
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga armandovranari Lexo Postimin
  une kam nje lloj shpjegimi per dejavu-ne. - sipas meje-

  idene e kohes ne e kemi vetem me ane te mendimit, sikur mendimi te mos ekzistonte nuk do ekzistonte koha.

  Ne nje rast dejavuje per ate moment kemi nje shkeputje ne mendim,nje lloj si nje luhatje tensioni ose shkeputje korrenti ne telat elektrike. nuk e di pse ndodh.
  pra ne ate moment qe na ndodh kjo shkeputje ne fillin e mendimin(qe na shoqeron tere jeten-mendim -ketu kuptoj mendimet si pasoje e cdo kontakti me jashte ose brenda nesh, komunikim i panderprere,ndergjegjesim i panderprere per situatat qe ndodhemi) koha pushon se ekzistuari, ky cast eshte i pakohe, eshte infinit dhe zero njekoheshit, dhe ne duke qene pothuajse ne te njejten situate sic ishim perpara se te na ndodhe kujtojme se kjo e dyta pas dejavu-se eshte situata qe ishim ne fillim ndersa ajo e para nje casti ka qene DIKUR! , shume kohe me pare, sepse po ta vini re ne pergjithesi na krijohet ideja se e kemi perjetuar nje cast te tille me pare por nuk e kemi te qarte kur.

  Pra eshte i njejti cast, ne nuk kemi kujtime nga ndo nje e kaluar, eshte po i njejti cast i ndare me dysh nga nje cast tjeter, i cili ngaqe eshte i pakohe na krijon nje boshllek e na ngaterron.
  keshtu e mendoj dhe une. Me duket spjegimi me i mire.

 7. #47
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  degjoj shume shpjegimin "shkencor" se gjoja dejavu eshte thjesht keqinterpretimi i nje ngjarje qe na duket sikur ka ndodhur. Si ka mundesi te gabojme skena e dialoge te tera?
  Une nuk di te jap nje shpjegim, po i bazuar ne besimet e mia te mepareshme qe i mbaj ende, mendoj se dejavu eshte rikujtimi i ketyre skenave qe i kemi pare me pare ne enderr.
  Thuhet se gjate nates nje pjese e shpirtit te njeriut shkeputet nga trupi, duke qendruar e lidhur , dhe bredh , jo vetem ne hapesire por edhe ne kohe ose unverse paralele ose ne boten e fantazive(per mua ekziston dhe bota e mendimeve). Jo pak here me ka qelluar qe gjate nates te shoh veten duke fjetur , ose kur isha me i vogel, te rrija "zgjuar" gjysem i ngritur ndersa flija. Mbase imagjinate e tepruar, po ku i dihet. Pa llogaritur endrrat qe nuk dallojne nga realiteti.
  Duke u kthyer tek dejavu, mendoj se nuk jane gje tjeter vese memorie te fshehura nga keto udhetime gjate nates. Ne te vertete njeriu enderron vazhdimisht, por rralle kujton ate qe enderron, zakonisht endrren e fundit fare, e cila zbehet sa me shume qe mundohemi ta kujtojme.

 8. #48
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  794
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Smile

  ashtu si shume nga ne e dime,deja vu ne frengjisht,do te thote dicka qe kemi pare me pare.sic e thote edhe shprehja,eshte nje gjendje ,gjate se ciles per pak sekonda kemi idene se e kemi rijetuar.disa e jetojne perdite.disa te tjere e kane jetuar vetem nje here ne jeten e tyre.por gjithsesi,eshte nje ndjenje e zakonshme.
  une e shpjegoj me nje menyre tjeter.perfytyroni nje kompiuter,i cili cdo dite fut brenda tij me miliona fakte.nuk mund te gjitha keto fakte te mos ngjajne me njeri tjetrin.prandaj ndodh nje lloj difekti,dhe duket se nje fakt iri,eshte i njejte me dike te vjeter.
  ka shume teori qe e shpjegojne kete fenomen.disa jane shkencore,disa fetare dhe disa thjesht te pashpjegueshme.
  e para shpjegon kujtesen si deja vu.
  e dyta,nuk e shpjegon fare,por thjesht thote se ngaterrohet me te kaluaren.
  e trete na flet per nje jete te meparshme,e cila ben prezentin e saj ne jeten e tanishme.
  per mua asnje nuk qendron.si ka mundesi te gjithe njerezit pa perjashtim te kene kete experience?
  mosha e njeriut percakton veprimin dhe zhvillimin e mendjes dhe te ndjenjave.
  dhe lind pyetja.mos ndikon dhe ne fenomenin deja vu?

 9. #49
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime n 29 postime
  Llojet e dj vu

  1. Dj vcu - Tashme e jetuar ( dicka qe ke perjetuar)
  2. Dj senti - Tashme e ndjere (dicka qe ke ndjere)
  3. Dj visit - Tashme e vizituar (ndonje vend qe ke vizituar me pare)

  Mua me kane ndodhur shpesh te tre llojet, kam ndjere ate qe dikur kam ndjere dhe kjo ndodh zakonisht edhe tek te gjithe njerezit, psh dashuria, urrejtja. Ndonje takim, bisede te riperseritet per disa sekonda sekuenca dhe kjo e fundit me ka ndodhur ne vendet qe si kam vizituar kurre por gjithcka me eshte dukur e njohur.

  Me ben pershtypje fakti se koheve te fundit nuk kam perjetuar dejavu-ne mbase edhe kjo ka te beje me moshen?!
  • The rest is silence.


 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Citim Postuar m par nga Zombi Lexo Postimin
  Me ben pershtypje fakti se koheve te fundit nuk kam perjetuar dejavu-ne mbase edhe kjo ka te beje me moshen?!
  Mosha s'ka te thoje, jane ndjenjat .
  Ndoshta jemi aq te stresuar nga jeta e perditshme sa qe nuk i veme re dhe kur na ndodh.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime
  SA PA LIDHJE !...DEJAVU ? apo "dezha vy" ?

  Pika e pare edhe pse jeni specialist i filozofis, me falni i nderuar, asgje nuke ke thene me tere kete filozofine tende...
  sht tmer kur njeriu lexone lloje lloje marrine, me e keqja eshte kur dis amundohen te hecin para kohes e jo me kohen.

  kam then edhe njehere tjeter se ky term "DEJA VU" si e shkruani Ju, ne asnje gjuhe te botes nuke thote asgj !
  Qe te mirret nje fjale e shkruar nga nje gjuhe e huaje qe ka gerrma latine si ne dhe te shkruhet ne shqipe eshte gabim katastrofal ....
  Se pari "dja vu" po te flitet ne shqip degjojmi kete z; DEZHA VY !
  Nese e perdorim edhe ne shkrim duhet te thuhet njesoje; dezha vy e kurrsesi si thoni ju; deja vu.

  DEJAVU ?- qe se qka shkruani ju, krejt pa lidhje dhe se besoje se do e merrni vesh ndonjehere...

  Xhems Kuk kur e zbuloi Australin e pa per here te pare Kangurin e pyet nje vendas aborigjen ne anglishte duke i treguar kengurin, ai aborigjeni i ngrit supet dhe shenon ne bllokun e tije fjalen ; KANGURU !
  Mirepo pasi qe tani dihet gjuha e vendasve, eshte vertetuar se kanguru ne gjuhen aborigjene do thote= NUK PO JU KUPTOJ !
  Poashtu edhe nje shqiptar qe do vije nga shqiperia ne france e qe nuk e kupton frangjishten poashtu as ai franqezi nuke e kupton shqipen, ky shqiptari do i thoje francezit; dajavu !
  Mesiguri qe ky francezi do ti ngrite supet e do ju thoshte; zhe ne vu komprand pa !
  Qe pra se si nje njeri yni qe i ka then veti "jam i menqur" ka hedhur nje guri ne lumin tone e 3milion shqiptar nuke mund ta nxjerrin...
  NUK PO JU KUPTOJ FARE !
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kreksi : 10-11-2007 m 11:37

 12. #52
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Nga Newtoon,"dja_vu",eshte shpeshhere e pershkruar si nje nje ndjenje ku ne te cilen ke pare dicka ose ke jetuar nje ngjarje.Shume shkencetare mendojne qe prej shume kohesh qe ky lloj tip fenomeni shfaqet kur imazhi i pare prej njerit nga syte,arrin ne tru para imazhit qe shfaqet te syri tjeter.
  Kerkuesit kane gjetur gjithashtu edhe persona te verber te cilat kane ndjere edhe ata sensacionin e "dja_vu".
  Kjo gje ndikon per keq te teoria e privilegjuar!
  Meqe ky lloj sensi eshte teper i rralle dhe teper i shpejte,psikologet nuk jane perqendruar shume aty me friken se nuk do jene edhe aq objektive.Disa te tjere jane perqendruar te ajo qe themi ndonjehere.."E kam ne maje te gjuhes po nuk po e gjej dot qe ta shpreh",atehere kur nuk arrijme te besojme qe dime dicka dhe nuk arrijme ta themi!
  "Deja_vu",po studiohet edhe me anen e hipnozes..shpjegimet thone qe nje eksperience e tille ,ndjehet kur nje pjese e trurit "drejton gjerat familjare"!
  Le te shpresojme qe te dime me teper nje dite..
  "Carpe Diem"

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  o kreksi, nese ti nuk kupton , apo ben sikur nuk kupton nuk eshte faji jone.
  Deja vu, pa u ndalur ktu se si shkruhet, se nuk na intereson, eshte nje term qe perdoret ne mbare boten, dhe ne itali, madje bene dhe nje film ne amerike me te njejtin titull.
  une nuk po kuptoj se 'kerkon te na thuash ti.

 14. #54
  Lavdi Deshmoreve! Maska e Hero i Popullit
  Antarsuar
  21-05-2007
  Vendndodhja
  Ke Varrezat e Deshmoreve: Between Nowhere and Good-Bye!
  Postime
  385
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Dj vu!

  A u ndodh shpesh qe kur shihni nje person ne autobuz, ne rruge apo ne ndonje dyqan te duket sikur e ke njohur tere jeten edhe pse nuk e ke takuar ndonjehere?
  Kjo gje ndodh shume rralle ama kur ndodh te le shenja te thella ne mendjen tende.
  Pashe ne fjalor dhe ky fenomen ne gjuhen e pskologeve quhet Dj vu: pershtypje ose eksperince qe ke pare apo qe e ke provuar me pare me dike apo me dicka....

  Mua me ka ndodh njehere. Edhe pse ate person gjate gjithe historise se jetes time nuk e kisha takuar apo pare ndonjehere realisht, me dukej se e kisha njohur tere jeten dhe e njihja imtesisht... Edhe ai person me dukej se po tregonte te njejtin interes. U mundova te kerkoja ne memorien time se ku mund ta kisha pare apo njohur ate njeri, por nuk munda ta gjeja.. Vetem njehere e pashe dhe nuk mund ta harroj ate fytyre (sic mund te harrojme fytyra interesante qe i shofim cdo dite ne rruge apo lokale). Kjo me beri te mendoj nese ky fenomen ka te bej me ndonje eksperience qe kemi kaluar ne nje jete tjeter apo ne nje bote tjeter. Megjithate eksperienca ne nje jete tjeter, me duket e pamundur qe te ndodh.....
  FLANGO MA NON FLECTO

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Antarsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime n 26 postime

  A keni perjetuar nje deja vu

  Ju ka ndodhur qe nderkohe qe jeni duke bere dicka kjo tju jete dukur sikur e keni perjetuar njehere?
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 16. #56
  Erando
  Antarsuar
  19-07-2004
  Vendndodhja
  Perendim
  Postime
  887
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  me ka ndodhur shum her, kur me ndodh mendoj per momentin, dhe shof verdalle mos jam ne enderr.

 17. #57
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  32
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Po me ka ndodhur shum here dhe vazhdon te me ndodh.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Elonaa
  Antarsuar
  17-09-2005
  Postime
  1,679
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mua asnjehere!! .Na tregoni ne ca rrethanash ju ka ndodhur???!!
  Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

 19. #59
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Me ka ndodhur disahere.
  Kur takova dike per here te pare, se kisha pare me perpara, por cuditerisht e dija kush ishte, tamam sikur te ishim njohur dikund tjeter, ne nje vend tjeter. Dija madje edhe cfare bisede do zhvillohej, edhe cfare rrjedhe do merrte biseda. Me dukej sikur ai takim kishte ndodhur edhe njehere me pare, sikur kishte ndodhur ne te kaluaen time... Isha tamam ne medyshje, mos e jam gje ne enderr??? Kjo me ka ndodhur edhe ne raste te tjera, siku kam qene diku edhe me pare, kur ne fakt ne ate vend nuk kam qene kurre...
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 20. #60
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Me ka ndodhur disahere.
  Kur takova dike per here te pare, se kisha pare me perpara, por cuditerisht e dija kush ishte, tamam sikur te ishim njohur dikund tjeter, ne nje vend tjeter. Dija madje edhe cfare bisede do zhvillohej, edhe cfare rrjedhe do merrte biseda. Me dukej sikur ai takim kishte ndodhur edhe njehere me pare, sikur kishte ndodhur ne te kaluaen time... Isha tamam ne medyshje, mos e jam gje ne enderr??? Kjo me ka ndodhur edhe ne raste te tjera, siku kam qene diku edhe me pare, kur ne fakt ne ate vend nuk kam qene kurre...
  Ca e kishte titullin ky filmi? lol

  S'me ka ndodhur ndonjehere!

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. 25 pyetje rreth Islamit - Pjesa e pare
  Nga biligoa n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 09:09
 2. Feja dhe politika
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 98
  Postimi i Fundit: 24-09-2007, 19:02
 3. Barcaleta te ndryshme nga antare te forumit
  Nga markaj05 n forumin Humor shqiptar
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 11:26
 4. Ideali dhe qenia njerezore
  Nga Redi n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 11-03-2006, 14:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •