Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 54
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599

    Për çfarë do ta gënjenit të dashurin/të dashurën tuaj ?

    Cila do ishte arsyja ose momenti qe do genjenit ate njeri qe donit edhe perse ?
    Edhe ne e keni genjyer ndonjehere por kjo nuk do te thote qe nuk e duam ate njeri keshtu qe mos u keqkuptoni

  2. #2
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Njeriu nuk niset me vetedije dhe me plan qe do genjej per kete apo ate ... aksidentalisht ndodhin dhe keqkuptime ne jete ... ndodh te na genjejne por dhe genjejme .. rendesi ka mos jene genjeshtra qe vrasin .. pa per keshtu budalliqe , isha ne dyqan , me doli nje maskara .. me vodhi canten me para ... etc etc lolol nuku ka problem lolol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #3
    S'eshte zgjidhje shume e mencur te genjesh njerez me te cilet je shume i lidhur, apo qe te rrethojne nje pjese te mire te kohes.
    Do te duhet te "mbulosh" me vone budalleqe, genjeshtra sikur dhe te vockla fare, gje qe i jep jetes intensitet negativ. Sidomos me njeriun e zemres s'ia vlen te genjesh e te "zbukurosh" (shkurt s'ia vlen te shitesh per asgje)...

    Ndryshon puna kur tjetri te detyron te genjesh, sepse ashtu i tingellon atij me bukur?! Mgjte keto lloj tipash mundesisht sa me larg prej meje...
    Ndryshuar për herë të fundit nga green : 21-03-2005 më 23:01 Arsyeja: shkurtim

  4. #4
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anëtarësuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    962
    Nga genjeshtra nuk vjen asgje e mire.
    Ndodh qe duhet te genjesh per te miren e partnerit por persa kohe qe ke ndergjegjen e paster mund te shpjegosh dhe te gjesh mirekuptim.
    Nqs abuzon duhet te paguash nje cmim te larte qe nuk mund ta pershkruaj kur behet fjale per njeriun qe do. Mos genje, nese genjen mbaje te thjeshte dhe nese ka te tjere te perfshire mos u lodh.

  5. #5
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga vajze_mire
    Cila do ishte arsyja ose momenti qe do genjenit ate njeri qe donit edhe perse ?
    Edhe ne e keni genjyer ndonjehere por kjo nuk do te thote qe nuk e duam ate njeri keshtu qe mos u keqkuptoni
    Per te qene nje njeri praktik dhe real po them me koshience te plote se arsyeja e vetme qe do ta genjeja eshte qellimi final: (Te jemi bashke).

    Dito.

    Ps. Mjeti justifikon qellimin.

  6. #6
    ♥Electronics♥ Maska e ^TIRONA^
    Anëtarësuar
    10-01-2005
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    45
    Genjeshtra ka disa subjekte,qellime dhe drejtime te cilat varen nga ngjarja qellimi dhe arritja e objektivit.Me aq sa lexova genjeshtra per disa nuk eshte veprim i mire dhe nuk perfiton por menyra se si trajtohet ka te tjera zgjidhje.ashtu sic na genjejne ashtu dhe i genjejme.
    -Alby
    KI I VETMI
    ALBY

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar më parë nga Odeon_relax
    Per te qene nje njeri praktik dhe real po them me koshience te plote se arsyeja e vetme qe do ta genjeja eshte qellimi final: (Te jemi bashke).

    Dito.

    Ps. Mjeti justifikon qellimin.
    Te jemi bashke ashtu sic dua une ---shume mire -dmth -do te shtoja une

    po jo ta genjeshm thjesht manipulosh per nje fare kohe te vogel, dhe pastaj ti thuash qe ja se cfare bere, dhe une prape te dua, po ti nuk me meriton --ta dish aman

    genjeshtra i ka kembet e shkrutra, aman -dhe kjo e jona eshte bote e vogel

  8. #8
    ga ga Maska e bunny
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    momentalisht nuk me kujtohet ndonje rast ku te kem genjyer...por mendoj qe ajo perdoret si pergjigje e shpejte per ate moment...dalje e 1 situate...disi pa vetedije...
    Por ne disa raste thone qe e vertete te vret me shum...kshq mbase genjeshtra (per disa) shkakton me pak dhimbje ne ate momente (edhe pse personalisht nuk perpuqem me kete)

    Mua me vret me shum genjeshtra sesa e verteta....sado e rende te jete e verteta...kshq prandaj mundohem ti shmangem genjeshtres...
    Sic thane me lart...'kembet e shkurtera i ka'..kshq...mbase zgjat te sotmen..por shkurton te nesermen..
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Citim Postuar më parë nga vajze_mire
    Cila do ishte arsyja ose momenti qe do genjenit ate njeri qe donit edhe perse ?
    Edhe ne e keni genjyer ndonjehere por kjo nuk do te thote qe nuk e duam ate njeri keshtu qe mos u keqkuptoni

    Un nje njeri qe do ta doja me gjith shpirt , do ta genjeja vetem kur e vriste ate shume ne shpirt . Dhe thjeshte do ta genjeja per te mirene saj qe mos ta shikoja te vuante .
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  10. #10
    i/e larguar Maska e DINA
    Anëtarësuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    I ♥ New York
    Postime
    103

    Nice One Albi

    Citim Postuar më parë nga ^TIRONA^
    Genjeshtra ka disa subjekte,qellime dhe drejtime te cilat varen nga ngjarja qellimi dhe arritja e objektivit.Me aq sa lexova genjeshtra per disa nuk eshte veprim i mire dhe nuk perfiton por menyra se si trajtohet ka te tjera zgjidhje.ashtu sic na genjejne ashtu dhe i genjejme.
    -Alby

    Cik me spec por shume interesante pergjigja juaj Albi.

    Ne te vertet une e urrej genjeshtren dhe nqs nje me genjen do jem armiku Nr1. Mbase eshte e ekzagjeruar por kshu jam ne kete drejtim.
    -Sic e ka thene dhe Albi me siper qe varet nga qellimi dhe drejtimi i genjeshtres, por do shtoja qe eshte dhe ndertimi i saj e cila perben gjene me kryesore. Pastaj eshte dhe talenti sepse ca njerez e kane per sport per te genjyer.

    ==================Me respekt Dina===============

  11. #11
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga Larsus
    Te jemi bashke ashtu sic dua une ---shume mire -dmth -do te shtoja une

    po jo ta genjeshm thjesht manipulosh per nje fare kohe te vogel, dhe pastaj ti thuash qe ja se cfare bere, dhe une prape te dua, po ti nuk me meriton --ta dish aman

    genjeshtra i ka kembet e shkrutra, aman -dhe kjo e jona eshte bote e vogel
    Me vjen keq qe konceptoni vetem anen negative te genjeshtres pasi qellimi eshte konstruktiv dhe mireqenes, gjithsesi respektoj mendimin e tjetrit packa se kundershton idene personale timen.

    Dito.

  12. #12
    Djal i poshter Maska e Varjant
    Anëtarësuar
    28-02-2005
    Vendndodhja
    milano
    Postime
    6

    mmmmmmm

    Citim Postuar më parë nga vajze_mire
    Cila do ishte arsyja ose momenti qe do genjenit ate njeri qe donit edhe perse ?
    Edhe ne e keni genjyer ndonjehere por kjo nuk do te thote qe nuk e duam ate njeri keshtu qe mos u keqkuptoni

    Une per vete i kam genjy shume here te dashurat qe kam pas por nqs flasim per nje person qe e dashuroj me te vertete atehere do e genjeja vetem per nje motiv: per ta mbrojtur nga nje dicka qe mund te veje ne rrezik qenien e saj dhe qe me perket mua, per te tjerat do u tregoja i sinqerte edhe nqs e tradhtoj se sinqeriteti eshte dicka teper e rendesishme per mua nje genjeshter per mua ndryshon cdo gje ne nje raport

  13. #13
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anëtarësuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Citim Postuar më parë nga vajze_mire
    Cila do ishte arsyja ose momenti qe do genjenit ate njeri qe donit edhe perse ?
    Edhe ne e keni genjyer ndonjehere por kjo nuk do te thote qe nuk e duam ate njeri keshtu qe mos u keqkuptoni
    personin do ta genjeja vetem kur ajo do fillonte te me genjente dhe mua

  14. #14
    . Maska e nausika
    Anëtarësuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    genjeshtrat jane te poshtra...nuk do genjeja kurre. Kur te genjejne dhe e mer vesh me vone (gjithmone dalin ne shesh) atere humb besimin tek te gjithe...Po edhe kur genjen ndonjehere te duket vetja i/e vogel dhe njeri pa vlere...

    me mire nje e vertete e shemtuar sesa nje genjeshter e bukur...

    shendet, fjale e vertete
    When in Doubt, Act Stupid!

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Do E Genjeja Kur Do Beja Dashuri Me Nje Tjeter Dhe Do Ithoja Jam Ne Pune Tani Mos Me Bezdis
    Pune Eshte Dhe Seksi Apo Jo Cuna

  16. #16
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar më parë nga ^TIRONA^
    Genjeshtra ka disa subjekte,qellime dhe drejtime te cilat varen nga ngjarja qellimi dhe arritja e objektivit.Me aq sa lexova genjeshtra per disa nuk eshte veprim i mire dhe nuk perfiton por menyra se si trajtohet ka te tjera zgjidhje.ashtu sic na genjejne ashtu dhe i genjejme.
    -Alby
    MU DUK NGA PERGJIGJET ME TE SAKTA



    Di nje ngjarje per 2 persona qe duheshin.Goca ndryshoj ,nuk e donte me si me pare,kishte nje arsye qe ndryshoj ne menyre te papritur,por sdonte ta lendonte e tja thoshte te verteten e arsyes ,djalit te saj. Ajo nuk i tha te meten e madhe qe shifte ke ai,qe cdo dite e kuptonte me shum,se ishin shum ndryshe per te qen bashk,por zgjodhi genjeshtren si rrug me te mire(tha kam filluar te ndjej per nje djal tjeter)sepse vetem keshtu mund te ndahesh perfundimisht prej tij.Pra me ane te genjeshtres qe ajo perdori ajo mori fain mbi vete ,pa qen fajtore,ajo donte te shkeputesh nga ai patjter ,por dhe njekosisht te mos e lendonte duke i then te
    verteten e hidhur ne sy,per te meten e tij.

    Pak e hidhur si genjeshter ,por teper funksionale.
    gjenjeshta ka disa menyra perdorimi,por gjithsesi mbetet genjeshter(ndonjer duhet,si p sh emigrantve u eshte dashur ta perdorin shum dhe u ka sherbyer pa pasoj)
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  17. #17
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395

    Genjeshtrat ne nje marredhenie ...

    nuk jane te mira por jane te domozdoshme.
    Partneri ose partnerja,gjate jetes ne cift bejne shume gabime.Jo te gjitha keto mund te mirekuptohen nga partneri dhe si pasoje e kesaj,ka dale genjeshtra.E paragjykojme te gjithe nje veprim te tille por
    nga ana tjeter, nuk mund te bejme dot pa te...

    A ka kuptim qe per nje gabim qe une e kam bere pa vetedije,te shkaterroj
    marredhenien time me partneren?!

    Gjithmone qellimi justifikon mjetet,sado te papranueshme qe ato te jene.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    une sdo e genjeja te dashuren per asigja

  19. #19
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    genjejne ata qe jane frikacake !!! edhe nuk eshte arsye qe mos lendosh tjetrin u dashka me genjy !!! po ia u morr vesh e verteta ??? cfare do benit !!! do lendohej me shume ai person qe eshte genjyer !!! me mire nje e vertete e hidhur se sa nje genjeshter e embel !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  20. #20
    shqiptar Maska e eagle's son
    Anëtarësuar
    17-10-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    161
    e mer mire, dakort me ty sas po ketu e kena llafin per ato genjeshtrat e vogla jo per mungese trasparence ne cift
    proud 2 be me, the eagle's son

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Skandali, prifti katolik ne plazh me te dashuren
    Nga Vista në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 193
    Postimi i Fundit: 05-07-2009, 17:59
  2. Arrestohet Chris Brown, rrahu të dashurën, Rihanna
    Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ në forumin Muzika botërore
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 07-03-2009, 17:51
  3. Tentoi te digjte te dashuren
    Nga FЯODO në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 26-07-2005, 00:04
  4. Si mendoni per te dashuren ose te dashurin tuaj..
    Nga ergys18 në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-04-2003, 23:46
  5. A Mund Ta Falni Nje Shok Kur Ai Ka Shkuar Me Te Dashuren Tuaj
    Nga ben-shkodrani në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 15-01-2003, 15:10

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •