Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
  1. #1
    forever hers Maska e Eagle
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Vendndodhja
    boston-temporarly
    Postime
    505

    Muzika e lehte shqiptare--per te qare hallin

    keshtu mendoj

    kur degjoj kenge te lehta shqiptare me merr te qaret..por jo nga malli a nostalgjia , por nga e keqja qe nis e me ha perbrenda
    tekste skandaloze
    muzike amatore, tmerresisht e dobet
    kengetare qe te vjen ti hedhesh ne plehra
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 17-03-2005 mė 20:06 Arsyeja: gjuhe e huaj
    nuk e duroj dot i-ne pa pike.

  2. #2
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    hMMMM , nuk eshte pikerisht siq thua ti Eagle , ti i ke futur te gjithe ne nje thes edhe kenhetaret e mire , edhe ata me te dobetiti. Per tekste pajtohem , qe nuk jane edhe shume kualittative duke marre parasysh se qdo tekst ka keto fjale " Me le , me ike me tradhtove , me nje tjeter shkove " por ka edhe kengetare qe te kenaqein veshin dhe te disponojne e keto do te cekja emra te njohur si Rovena Dilo , Gili , Adelina Thaqi , Alma Bektashi e shume te tjere .
    Thjeshte mesohu me faktin se qdo e mire eka edhe nga nje te keqe !!
    ArsGothicė

  3. #3
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Eagle nuk jam aspak Dakord me mendimin tuaj dhe me kte lloj shprehje qe ke bere ndaj kenges se lehte Shqiptare dhe Kengetareve


    Ne Shqiperi ka shume Kengetare qe kendojne shume kenge te bukura dhe me tekstet shume fantastike


    Talenteten ne Shqiperi jan shume

    e keqja ktu eshte qe skan sponsor

    me vjen keq qe kjo teme qe ke hap, flet kaq keq per kenget e lehta shqipetare dhe kengetaret tane

    Sa per kujtese dua te te them qe mos haro Anjeza Shahinin qe mori pjese ne festivalin Europian dhe ariti deri ne ate vend sa Shqiperia dhe Shqiptaret jan krenar

    Me Respekt
    Eduardi
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  4. #4
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Tung Eduardi !!
    Eshte fakt qe Anjeza Shahini na beri te ndjejhemi krenar qe jemi shqiptare , mos te harrojme edhe Elsa Lilen qe shkelqeu ne San Remo , e sivjet eshte ftuar ne kete festival si mysafire nderi pasi qe nuk ka arritur te kualifikohet .
    ArsGothicė

  5. #5
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Ermelita
    Un thash Anjeza shahini per te vetmen arsye qe ti thoja ktij qe ka hap kte teme qe ka shume kengetare shqiptare dhe shume te mire dhe muzika jone eshte shume e bukur
    nuk u nisa per te then shume emra po i rash shkurt
    kuptohet dhe Elsa lila dhe shume e shume te tjere jan yjet e muzikes shqiptare.
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  6. #6
    Eagle ka shume te drejt, kur thote keshtu per muziken e lehte shqiptare, ajo le vertet shume per te deshiruar, ne qoftese ato qe ju po flisni jane vetem dy persona qe ne i vecojm, jane me te vertet te talentuar ne kete fushe, po dolem prape atje ku ishim, me dy kokra nuk behet shqiperia.
    Elsa Lila ne sanremo nuk kendoj nje kenge te lehte shqiptare ishte totalishte kenge me motive italiane, ne vetem mund te krenohemi qe eshte shqiptare por jo me kengen, nuk e di sa dakord jeni me mua po une keshtu mendoj.

  7. #7
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Nuk themi vetem per Elsa lila dhe Anjeza shahini
    ka shume dhe shume kengetare qe te len per te deshiruar dhe kendojn shume bukur kenget dhe tekstet jan shume melodioze,kshu qe sjam dakord me mendimin tuaj.
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  8. #8

    Unhappy

    Sado qe mund te jene te bukura jane pa vlera, dhe jetgjetesija e tyre zgjat shume pak 1 muaj max dhe cdo gje shuhet sikur nuk ka ekzistuar kurre, eshte e vertete qe cdo gje ka lindur per te vdekur, por muzika e bukur dhe me vlera nuk vdes kurre dhe muzika e lehte shqipetare nuk ka vlera, kjo eshte e verteta, sado e hidhur qe eshte.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Il_principe86 : 06-04-2005 mė 17:39

  9. #9
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    NUK PAJTOHEM ME MENDIMIN E MESIPERM , nuk mund ta pelqejme te gjithe embelsiren e njejte , thote nje proverbe gjilanase por une them se dhe do ta mbroj gjithnje tezen se muzika e lehte shqiptare eshte e mire , te ngjall emocion dhe kemi kengetare mjaft te talentuar .
    ArsGothicė

  10. #10
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Ke quan embeli e njejte

    muzika shqiptare eshte vertet e mire dhe shume e kendshme ndoshta do jet me mire per ty Ermelta qe te degjosh me shume muzike shqiptare te lehte dhe te dish akoma me shume per kengetaret qe ka shqiperia...
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  11. #11
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Eduardi , kjo puna e emblesires ishte vetem per ilustrim , me kete desha te them se nuk mund ti pekqejme te gjithe kenget e njejta e as kengetaret e njejte , secili ka shijet e veta dhe degjon ate qe ia don shpirti , por nese mendon edhe ti si Eagle se muzika e lehte shqiptare eshte per te te ardhur keq , atehere mua do te filloje te me vije keq per ty lol. se secila kenge e ka bukrine e vete e secili kengetar e ka stilin dhe fansat e vet .
    ArsGothicė

  12. #12
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Ermerlita po te lexosh postimin tim un jam ai qe kam then kodra eagles yllo

    un jam qe muzika jone eshte shume e mire dhe qe kemi shume shume kengetare te mire
    pra qe un nuk jam dakord me Eagle

    prandaj te lutem para se te shkruash lexo dhe mendimet e te tjereve

    ok lal
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  13. #13
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Lere ore Eduard se i nxehem gjakrat kot , une nuk postoj kurre pa i lexuar mendimet e te tjereve ,bir Tirane por te kesaj keshilles do i shtoja edhe diqka exoji postimet por me me teper kujdes dhe vemendje!
    ArsGothicė

  14. #14
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Postime
    2,551
    Pak A Shum Ke Te Drejt ..
    Gjith Fajet Qeveria I Ka Na Ka Lon Pas Dore .. :!

    /me Posht Qeveria
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  15. #15
    forever hers Maska e Eagle
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Vendndodhja
    boston-temporarly
    Postime
    505
    ..mos u eksitoni kot..mendoni cik me shume para se te flisni..me cfare po mburreni ju? me anjeza shahinin? ajo e ka akoma emrin me laps ne kengen shqiptare...duhet te japi shume prova e sprova... shkelqimet shpesh jane te perkohshme..plus qe kenga qe kendoi nuk ishte kushedi cfare..as si tekst, as si linje muzikore..elsa lila? e njejta gje mund te thuhet dhe per te..
    megjithate e kisha fjalen per kengen e lehte shqiptare...nje konfuzion i vertete, pike origjinaliteti, as mish, as peshk, i ndjen aty te gjitha esencat turke, greke, sllave...te vjen keq qe s'dalim dot nga bataku i majmunerive.

    nejse, se po ju ngarkoj kot juve...mbase s'jemi fare ne frekuence

    shndet
    nuk e duroj dot i-ne pa pike.

  16. #16
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    Ha ha mė bėri tė qesh kjo tema.
    Sa ironike ėshtė kur ne shajmė muzikėn tonė dhe harrojmė qė grupe tė ndryshme amerikane po shesin miliona kopje mė ca kėngė qė tė pėlqejnė vetėm kur je pijshėm, me tekste qė ulet e cohet banaliteti dhe diletantizmi qė gjithcka mund tė bėjnė por muzikė shkolle jo.

    Jam dakort qė muzika shqiptare ėshtė nė krizė identiteti por kjo ėshtė njė fazė qė cdo muzikė nė botė e ka kaluar.
    Por kujdes mos flisni pa pėrgjegjėsi pėr muzikėn shqiptare.
    Ajo ndodhet e pa mbrojtur dhe e pa financuar. Mos harroni se ne po degjenerojmė muzikėn tonė me atė arabe, turke, sllave apo ku di unė. Dhe kjo masėn injorante po e ekzalton dhe po e sposton kėngėn tonė tė mirfilltė duke e shpėrfillur dhe penguar origjinalitetin me banalitet qė s“ka lidhje me zhanėrin e lehtė dhe origjinal shqiptarė.
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

  17. #17
    forever hers Maska e Eagle
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Vendndodhja
    boston-temporarly
    Postime
    505
    s'e mora vesh pse po qesh kaq shume..se po ta lexosh me kujdes cfare ke thene ke perseritur fjalet e mia.. pra ke pohuar problemin ne fjale qe te paska bere te qeshesh kaq shume...

    interesting
    nuk e duroj dot i-ne pa pike.

  18. #18
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    Citim Postuar mė parė nga Eagle
    keshtu mendoj

    kur degjoj kenge te lehta shqiptare me merr te qaret..por jo nga malli a nostalgjia , por nga e keqja qe nis e me ha perbrenda
    tekste skandaloze
    muzike amatore, tmerresisht e dobet
    kengetare qe te vjen ti hedhesh ne plehra
    Kjo ėshtė ajo qė unė pohova ha ha ha edhe njėherė tjetėr mė bėre tė qesh.
    S“ėshtė deri nė kėtė hall muzika shqiptare qė e degjeneron me vulgaritet.
    Nejse ky ėshtė mendimi yt por jo pohimi im
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

  19. #19
    super saiyan Maska e vampiro
    Anėtarėsuar
    04-04-2005
    Vendndodhja
    eneh probe
    Postime
    293
    Citim Postuar mė parė nga I-amėshuar
    ... dhe po e sposton kėngėn tonė tė mirfilltė duke e shpėrfillur dhe penguar origjinalitetin me banalitet qė s“ka lidhje me zhanėrin e lehtė dhe origjinal shqiptarė.
    kush eshte muzika shqiptare e mirfillte, zhanri i leht origjinal shqiptar ?

  20. #20
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Eagle , mendoj se skepticizmi yt po shkon drejt ekstremitetit . Eshte fakt qw ne muziken tonw ka edhe bastardime po ajo qe dua te te le te kuptosh eshte s ekemi edhe kenge e kengetare te mirefillte .
    Hajde shendet !
    ArsGothicė

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Plavė e Guci
    Nga Davius nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
  2. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
  3. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
  4. Ortodoksia dhe Shqipėria
    Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16
  5. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
    Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •