Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 80
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960

  Arrow Champions League - #3

  Pershendetje...

  Ja erdhi edhe dita e fillimit te ndeshjeve te shume pritura ne Champions League. Do jete me i sukseshem Reali apo Juveja, Milani apo Machesteri, Chelsea apo Barcelona, Bayeri apo Arsenali...

  Le te fitoje me i miri...

  PS:
  Edi, Porto - Inter x
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Real Madrid-Juventus (M-20:45)
  Bayern Munich-Arsenal (M-20:45)
  PSV-Mónaco (M-20:45)
  Liverpool-B. Leverkusen (M-20:45)
  Barcelona-Chelsea (M-20:45)
  Werder Bremen-Ol. Lyon (M-20:45)
  Oporto-Inter (M-20:45)
  Manchester United-Milan (M-20:45)
  -------------------------------

  Dyshe interesante a???
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  35
  Postime
  260
  arsenali sigurisht. ndeshjen e par e ka me bayernin. besoj se kjo do jet ndesheje e lehte per arsenalin. chealsea po fillon te tregoje dobesite e tij me humbjen me newcastiln.

  arsenali do fitoj kupen, padyshim
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Ballina e te perditshmes spanjolle MARCA...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  35
  Postime
  260
  davius - ska per t'fituar gje real ne kte seson. mund ta mund juven, po pasaj do ta ket veshtire. si thua
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 6. #6
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Me duken te forta perplasjet..sikur te mund ti ndiqja te gjitha!
  Te bej nje mini parashikim?
  1/1/x/1/1/x/x dhe me vjen keq po kte te fundit do ta ve si e dua e jo si do dali..Manchester United-Milan 2
  Uroj te kete sa me shume spektakel dhe sigurishte te fitojn me te miret!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 7. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Nuk eshte fer te parashikohet
  Si zakonisht une do komentoj pas ndeshjeve.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #8
  Open your mind now! Maska e besart
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  36
  Postime
  480
  Reali do ta ketė tė veshtirė me Juventusin, por shpresoj qe do ta mund nė ketė ndeshje pasi luan nė fushen e vet.
  Ligji i aksionit dhe reaksionit ėshtė universal. Keni kujdes!

 9. #9
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Juveja sonte do te leshon Santiago Bernabeun koken ulur sepse do te mundet rrende nga Madrilenet te cilet tani do te hakmeren per humbjen qe pesuan para dy viteve...
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  43
  Postime
  1,079
  Parashikimet e mia

  1 Real Madrid-Juventus
  x Bayern Munich-Arsenal (M-20:45)
  x PSV-Mónaco (M-20:45)
  1 Liverpool-B. Leverkusen (M-20:45)
  x Barcelona-Chelsea (M-20:45)
  1 Werder Bremen-Ol. Lyon (M-20:45)
  2 Porto-Inter (M-20:45)
  1 Manchester United-Milan (M-20:45)
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 11. #11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Reali me nje loje me se fantastike mundi Juven me rezultat minimal por te mjaftueshem qe une te kap bastin

  Zidane ishte sikur ne ditet me te mira te tij, mandej edhe te tjeret ishin ne nivel te duhur, vlen te ceken edhe dy goditjet ne shtylla te Raulit ne pjeselojen e pare dhe te Samuelit pjeseslojen e dyte. Reali luajti me mire dhe meritoi fitoren sonte. Goli u shenuar Helguera nga nje krosim i Beckhamit.

  Bayern shkateroi Arsenalin me rezultat bindes 3-1, ku goli i anglezeve u shenua ne minutat e fundit te takimit. Golat per bavarezet i shenuan Pizarro ne minuten e 4, dhe 58 dhe Salihamidzic ne min e 64, ndersa golin per anglezet e rigjeti mbrojtesi Toure.

  PSV-se i mjaftoi nje gol qe te mund ekipin komod te Monacos me rezultat 1-0, me nje gol te shenuar nga R.Alex ne minuten e 9.

  Liverpool deklasoi gjermanet e Leverkusenit me rezultat 3-1, ku golat i shenuan Luis Garcia ne minuten e 15, Riise ne minuten e 35 dhe Hamman ne minuten e 90, ndersa per gjermanet ne kohen shtese shenoi braziliani Franca.

  Vamos madridista...
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #12
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Perpara REALIIIIIIII MADRIDIIIIIIIIII
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #13
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Pash ndeshjen Real-Juventus,dhe sic prisja fitoi Reali

  Kishte ca gabime nga Lubosh Michel,qe po te mos ndodhnin Reali do fitonte edhe me shume.
  Nga shanset kishte nja dy shtylla te Raulit,pastaj goditja me koke e Samuel dhe shanset qe bonte Zidane.
  Realin e kishim te motivum shume sonte,arsye kjo edhe qe fituan.
  Gabim i refereve qe nuk akorduan penallti kur ra Raul ne penaltikun e Juves.
  Lojat tjera nuk i kam pa kshu qe nuk i komentoj dot.
  Pres me shpirt ndeshjen e neserme.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 14. #14
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Keto jane ndeshje ...Ke qef te shikosh futboll ....

  Champions eshte me te vertete arene e futbollit spektakel ...
  Na gerricen nervat ndeshjet e kampionatit italian , ku lozin me skemen 1-10-0 , katenacio dhe vetem me kundersulm...

  Edhe une pashe Realin....
  Spektakel...R. CARLOS dhe ZIDANE ishin mrekulli...kishe qef te shifje ndeshjen...
  Megjithese nga ana tjeter ishte ekipi anti-futboll xhuventus ....nuk kishin blere arbitrin sot ndaj sesi i dukej kur u hjepej ndonje faull kundra...jane mesuar ne Itali te droguarit ku u jepen penallti dhe faulle sa ti doje trapi...
  Megjithese Reali ka probleme ne mbrojtje , sot me presingun ia doli mos te hante gol...
  Megjithese xhuve sot uishte me te vertet dobet...
  Megjithate duke pare problemet qe ka Reali ne mbrojtje them se rezultati eshte i hapur...

  Liverpool - B.Leverkusen duhet te kishte dale 6-3 ...Loje e hapur me plot raste nga te dyja palet...Liverpool nje hap drejt kualifikimit...

  Arsenal dobet... Megjithese goli ne fund sikur i jep pak shprese ...por me ate loje qe beri sot nuk ka mundesi te permbyse rezultatin...

  Monaco u rraf me merite nga PSV....
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Loja e Zidanit , me ka tranu krejt , i mbanke Ligjerata Lojtarve te Juventusit neper Fush o zot..

  Davius Urime mer Fitoren bro..

  Suksese tash per ndeshjen e kthimit
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 16. #16
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,320
  Pershendetje njerez,

  ndeshjet e mbremshme ishin pothuajse te parashikuara si do dilnin. Bayerni nuk diskutohej qe do e mundte Arsenalin. Reali ne fushen e tij u dinte qe do e thyente Juventusin dhe mendoj qe nje gol ishte pak sonte. Bayern Leverkusenin nuk prisja ta shikoja te mundur ashtu nga Liverpooli. Kjo ndeshje me cuditi pak. Sonte ne darke ka ndeshje akoma me te bukura. Perplasen Barcelona me Chelsea. Te dyja kryesojne ne shtetet e tyre. Tranjeri Chelseait nuk pushoi duke deklaruar qe do ta mundi Barcelonen dhe duke pohuar qe ai eshte tranjeri me i mire e Rajkard. Une mendoj se gabohet shume dhe sonte do ti thyhen hundet mire. Kurse Manchester United pret Milanin ne shtepi. Edhe kjo ndeshje do jete kryeveper. Shevchenko nuk luan. Ruud Van Nilsteroi kthehet nga demtimi qe e la pa luajtur per kaq kohe. Mendoj qe vendasit do fitojne. Interi do ta mundi Porton edhe pse luan jashte. Kam shume besim tek Interi por edhe nje barazim nuk do ishte surprize per ate ndeshje.

  Barcelona
  Manchester United
  Inter
  Kam bindje qe keto te tre sonte do fitojne.
  Po pres me padurim qe Barcelona ta trullosi pak Chelsin. Ai Ronaldinho do beje spektakel them. Arjen Roben nuk luan. Fitore per Barcelonen dhe Manchester United.

  Bayern
  Barcelona
  Manchester
  Juventus
  Inter
  Liverpool
  Psv
  Lyon

  Kalojne ne raundin tjeter.
  Te tjeret te marrin valixhet.

 17. #17
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  35
  Postime
  260
  nje fitore 2 - 0 per arsenalin ne highbury eshte e kollajshme
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 18. #18
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Citim Postuar mė parė nga Gjilanasi_csi
  Loja e Zidanit , me ka tranu krejt , i mbanke Ligjerata Lojtarve te Juventusit neper Fush o zot..

  Davius Urime mer Fitoren bro..

  Suksese tash per ndeshjen e kthimit
  Mire ja kemi filluar, kishim mundesi te shenojme edhe ndonje gol, por per shkaqe objektive apo subjektive nuk e shenuam, Sic thuash gjilanasi mka kalle krejt Zidane...eshte vertet me se fenomenal...
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #19
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  Pershendetje

  Me Pelqyen Shume Ndeshjet E Djeshme Dhe Besoj Se Ai Rezultat Pritej.

  Gjithashtu I uroj Milanit Sot Ne Mbremje Fitore Ndaj Machensterit.

  Por Dje Qesha Me Ate Komentatorin Shqiptar Kur po Komentonte Ndjeshjen Real - Juve, Lojtari Raul Bravo Sec Beri Nje Levizje Per Sulm Kur Kometatori meqe Ishte Juventin Tha "Por Kur u Be Edhe Ky Raul Bravo Te Bej Ashtu"


  Jeta ime, mban emrin e saj..

 20. #20
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Barca - Chelsea 2-1, nje loje fantastike e katalonasve te cilet ishin ne cdo pikepamje me te mire se londinezet e Chelseas te cilet pas nxjerrjes nga loja me karton te kuq te Drogbas ishin sa me te dobet dhe shpetuan vetem me 2 gola ne porten e Chehit se merionte Barca te shenonte edhe me shume...

  Porto - Inter 1-1, rezultat qe pritej nga te gjithe edhe nje here Interi del X

  Bremen - Lyon 0-3, nje rezultat qe francezet e Lyonit i plason nen roundin tjeter...

  Man UTD - Milan 0-1, rezultat shume i bukur per italianet te cilet me shenimin e golit ne fushen kundershtare kane bere nje hap te madh drejt kualifikimit te metutjeshem.ne keto gara.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 23-02-2005 mė 19:28
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Genjeshtra me e madhe ne historine Shqipe
  Nga gladiator nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 219
  Postimi i Fundit: 06-01-2012, 14:55
 2. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 3. Inter - Manchester United
  Nga strong_07 nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 362
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 05:23
 4. BAYERN MUNCHEN kualifikohet
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 164
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 18:41
 5. Ekipi me i dobet i Champions League?
  Nga Eros nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 03-10-2004, 16:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •