Close
Faqja 11 prej 22 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 435
  1. #201
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anėtarėsuar
    21-06-2006
    Postime
    865

    turp tju vije atyre qe e mbajne veten shqiptare e nuk reagojne

    kur kta torret e lulishteve shajne Skenderbeun.TURP,TURP,TURP.Ketu nuk eshte puna me bo si atdhetar ne forum puna eshte qe me preket identiteti kombetar,me preket ajo qe na ka mbajtur gjalle deri me sot.GJUHA (kta torrelijte vetem me arabisht kenaqen),dhe simboli i popullit tim Gjergj Kastrioti,po e pranuat kete merrni flamurin me shqiponje e bejeini m.utin siper se kot rroni.Edhe sabri kafsha me mysliman 42 kafshen jetojne si kafshe ,hane ,pine dh.esin ,q.ne,vetem nje gje nuk kane, nuk ju vjen era njeri ,e jane dele pa kombesi.
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  2. #202
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar mė parė nga medaur Lexo Postimin
    Ta ****** muhametin te *****.Ta dhj.efsha profetin e ka.it ja ****** gruan kurve profetit edhe ty.mor pis ,le tme heqin nga forumi se sduroheni ju, ju q.if.ha fene e k.ar.t

    As ti nuk qenke krejt ne rregull.Edhe kjo cfare ke shkruar ti eshte nje poshtersi e njejt si poshtersite e Sabriut,por me nje ngjyre tjeter

  3. #203
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anėtarėsuar
    21-06-2006
    Postime
    865
    Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
    As ti nuk qenke krejt ne rregull.Edhe kjo cfare ke shkruar ti eshte nje poshtersi e njejt si poshtersite e Sabriut,por me nje ngjyre tjeter
    Mire lali mire, fshati digjet ,kurva krifet.Po ta shikosh ti qe ky legen ka 5 dite qe tall ****** me Gjegj Kastriotin duke i thene tradhtar, e Shqiperine duke thene "nje shqiptar i vertete eshte shqiptar mysliman",do ta kuptosh pse nuk jam ne rregull.Se shpirtin po ma plas ky kopil turku.
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  4. #204
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Pajtohem me Kreksin, Duhet Fshire Postimet jo vetem postimet por e gjith Tema se ky Turku i leshit ka erdh ketu per provokim kurse edhe ky tjetri MEDAUR e ka tepruar boll.

    Fakt eshte qe shqiptaret jane te ndare ne dy fe ne ate te Musliman dhe Krishter dhe nuk duhet te tolerohen sulme ndaj Muslimanve edhe Krishterve ne ekte forum pershkak se lind urejtje une per vetje jam Musliman edhe kam patur shum shok Krishter nga Prizreni edhe nga Ferizaj une nuk kam asnji lloj problemi me shqiptaret e krishtert une i konsideroj vellezer edhe ato poashtu si edhe te Muslimanet pershkak se ne jemi shqiptar.

    Mbani Bindjet fetare per vetje te pakten kur e dini se shume antar te forumit jan Musliman ose Krishter dhe para se te ofendoni nje fe qe nuk eshte e juaja pa mar parasysh a jeni Muslim ose Krishter ose Ateist kini pak respekt.

    Kjo teme duhet fshire se ky turku i felliqt SABRI-u e ka hapur temen me nje qellim dhe ai qellim eshte percarja dhe provokimi kur ne te gjith e dim se Skenderbeu eshte figura me e madhe shqiptare ne historine shqiptare dhe sulme te ketilla nuk duhen toleruar poashtu SABRI dhe MENDUAR duhet larguar nga forumi shqiptar per shkak te fyerjes se antarve te tjere dhe prekjen e ndjenjave fetare te antareve Krishtere ( nga ana e SABRI turkut) dhe nga ana e MENDUAR ( per ofendim ndaj shqiptarve te musliman ).


    pershendetje.
    Mia San Mia

  5. #205
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anėtarėsuar
    21-06-2006
    Postime
    865

    po lali

    Citim Postuar mė parė nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    Pajtohem me Kreksin, Duhet Fshire Postimet jo vetem postimet por e gjith Tema se ky Turku i leshit ka erdh ketu per provokim kurse edhe ky tjetri MEDAUR e ka tepruar boll.

    Fakt eshte qe shqiptaret jane te ndare ne dy fe ne ate te Musliman dhe Krishter dhe nuk duhet te tolerohen sulme ndaj Muslimanve edhe Krishterve ne ekte forum pershkak se lind urejtje une per vetje jam Musliman edhe kam patur shum shok Krishter nga Prizreni edhe nga Ferizaj une nuk kam asnji lloj problemi me shqiptaret e krishtert une i konsideroj vellezer edhe ato poashtu si edhe te Muslimanet pershkak se ne jemi shqiptar.

    Mbani Bindjet fetare per vetje te pakten kur e dini se shume antar te forumit jan Musliman ose Krishter dhe para se te ofendoni nje fe qe nuk eshte e juaja pa mar parasysh a jeni Muslim ose Krishter ose Ateist kini pak respekt.

    Kjo teme duhet fshire se ky turku i felliqt SABRI-u e ka hapur temen me nje qellim dhe ai qellim eshte percarja dhe provokimi kur ne te gjith e dim se Skenderbeu eshte figura me e madhe shqiptare ne historine shqiptare dhe sulme te ketilla nuk duhen toleruar poashtu SABRI dhe MENDUAR duhet larguar nga forumi shqiptar per shkak te fyerjes se antarve te tjere dhe prekjen e ndjenjave fetare te antareve Krishtere ( nga ana e SABRI turkut) dhe nga ana e MENDUAR ( per ofendim ndaj shqiptarve te musliman ).


    pershendetje.
    MOS po te dukem gje si Katolik une ty ? Cpune ka katolicismi ketu ???Po kur me shan ai Skenderbeun qe e kam gjakun tim ate tjetrin qe eshte arab as e llogaris fare.Ai legen me mire tme shaje mua nga nena se sa shan Gjergj Kastriotin.Se po ta heqesh nenen time (qe e kam drite te syve)do ngelin prape 9 milion shqiptare, po hiqja Gjergj Kastriotin e do ngelin 9 milion dele.Po nejse, kot sa lodhem.Si ka thene poeti
    Eshte koha e cakenjve
    Eshte kohe e maskarejve.
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  6. #206
    Harambash Killer Maska e Gameness
    Anėtarėsuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    Aty-ktu... por, parasegjithash nė "kullėn e fildisht".
    Postime
    623

    Ndėrroje pusherin djalo!

    Citim Postuar mė parė nga muslimani72 Lexo Postimin
    Eshte me se e vertet se skenderbeu ka bere shume here aleance me serbet per te luftuar kunder perandorise osmane ,por cdo here eshte tradhtuar si nga serbet,si nga papa sin\ nga venediku prandaj skenderbeu ka deshtuar cdo here ne lufte kunder perandorise se madhe otomane.ata qe mundohen ta pershkruajne skenderbeun si luftetare te madh ,kete e bejne vetem nga inati,njejte si maqedonet me aleksandrin e madh .

    Pastaj ,pse nuk beheni pak me realista te tregoni se skenderbeu eshte nip serbi?
    shoku mu!

    Nėse ėshtė e vėrtet qė Gjergji bėri shpesh aleancė me serb, me venetėt, me papėn, me hungarezėt dhe me mbretin napoletan, pyetja retorike qė jam i obliguar me ta nėnshtru ėshtė "Pse BURRI u mundua qė ti bėj kėto aleanca, pėr ēfar arsye, pėr me rrit famshmėrinė e tij? pėr pasuri? ose thjesht, Gjergji u DETYRUA tė kėrkojė ndihmė dhe mbėshtetje pėr luftėn kundėr Sulltanave? Edhe unė, personalisht jam i obliguar tė them qė speshherė nuk e ndihmuan fqinjėt Gjergjin, por natyrisht qė nuk mburrėm me kėtė. Kurse ty, mė duket qė tė vjen mir, u bone ēirak valla!!!

    Gjergji e ka pas njė armik shumė tė madh, njė armik me njė fuqi tė pamasė, Gjergji nuk ka pas shumė kohė qė tė mendohej e tė rri duarkryē, Gjergji i ka provuar tė gjitha rrugėt, Gjergji ėshtė munduar nė ēdo aspekt tė ket ndihmė prej tė tjerėve, pa marr parasysh kush ka qenė, sepse "aj" problemi i madh, o musliman72, ka qenė me tė vėrtet njė hall i madh, i madh dhe i zi, dhe i vikke era Azi, e aziatiku nė tokat tona nuk i ka pas dyert e hapura, sepse ka qenė shpata & mendja e mbrehtė e shqipeve qė ja ka pre veshėt aziatikut.

    Ti, shoku mu, ke kurajo tė shkruash qė Gjergji ka dėshtuar ēdo herė nė luftė? Mos ke pi cigare qė tė shtijnė me qesh, ose verė: Cabernet Sauvignon ose ndoshta Kallmet?!?!

    dmth qė NE jemi njė popull shumė i inatosur, sepse mendojmė qė Gjergji ka qenė njė luftėtar i fort dhe burrė?
    dmth (mbi)emrin qė ja kushtuan: "Iskander-beg", ose me fjalė tjera Aleksandri i madh, ja paskan vurė sepse ishte luftėtar i vocėrr?
    dmth mbiemrin "Athleta christi" kush ka qenė, ja paska vurė sepse ka qenė njė luftėtar i vocėrr?
    dmth kur mendjet mė tė ndritura europjane thonė qė tė mos kish qen Kastrioti atėherė Europa nuk do ishte si ne e njohim sot e kėsaj dite, dmth qė kėta tė diturit kan menduar qė Gjergji ka qenė njė luftėtr vocėrr?

    Kush janė maqedonėt o musliman72 aga?

    e................Aeksandrit t'madh a ja njeh ti prejardhjėn? apo thjesht, tė mjaftojnė propagandat anti-kombit tonė?

    Mė nė fund, kėtu sharrove nė lloē deri n'fyt more majmun-cirku: Gjergji nip i shkijeve?! e ti, a pom kallxon mu o gjo, nip i kujt je, o balosh? m'kish ardh marre me kon daja a mixha jot.....
    Shiqo, a e din ēka ėshtė realiteti ti? Pėr mendimin tim, ti shoku mu, jeton nė njė univers paralel, ku gomarrt fluturojnė dhe lumenjtė burojnė nga deti.

    tė jesh mirė

  7. #207
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Citim Postuar mė parė nga medaur Lexo Postimin
    MOS po te dukem gje si Katolik une ty ? Cpune ka katolicismi ketu ???Po kur me shan ai Skenderbeun qe e kam gjakun tim ate tjetrin qe eshte arab as e llogaris fare.Ai legen me mire tme shaje mua nga nena se sa shan Gjergj Kastriotin.Se po ta heqesh nenen time (qe e kam drite te syve)do ngelin prape 9 milion shqiptare, po hiqja Gjergj Kastriotin e do ngelin 9 milion dele.Po nejse, kot sa lodhem.Si ka thene poeti
    Eshte koha e cakenjve
    Eshte kohe e maskarejve.
    o vella a ja vlen te bjesh ne nivelin e keti lopes?????

    dhe a ja vlen te ofendosh ndjenjat fetare te Shqiptareve te musliman ose te krishter per nje njeri qe ka erdh bash per ate qellim bash ai ja arijti qellimit dhe te preku ty dhe ti nise te prekish ne ndjenja fetare se une per vete kam aq shum respekt per vellezerit e mij shqiptar te krishtert qe nuk do kisha thene as gjysem fjale per Jezu Krishtin edhe pse ai eshte JAUDI ose per te krishteret nepergjithsi ky turku i felliqt Sabriu me ka prek mua aq shum sa te ka prek ty se Skenderbeu eshte gjaku im aq sa eshte edhe gjaku jot se edhe une jam shqiptar edhe sic thua vet nese dikush me prek ne kombesi dhe Shqiptari ja nxjeri syt.


    me mire fshije postin qe e ke postuar me para dhe kerko falje.
    Mia San Mia

  8. #208
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
    Ku i ndegjove ti gjith keto te " verteta " mbi Skenderbeun?Nga ndonje " musliman " i pas luftes?
    Aleksandri i madh,nuk ishte maqedon por shqiptar.
    Sa u perket aleancave me shtetet fqinje,kjo ka qene me se normale.Biles edhe martesat ne mes mbreterive kan qene normale.
    Serbia e asaje kohe,nuk ka qene sikur Serbia e diteve tona.Andaj kot mundohesh ti dhe talibanet e tjere ta njollosni dhe ta perqeshni Gjergjin e madh.Ai gjithmone i madh do te mbetet.
    Eshte e vertete se eshte tradhetuar nje here nga mbreterite e Europes,por nuk e di se cfare deshte te thuash me kete.Skenderbeu eshte tradhtuar edhe nga vet shqiptaret(disa nga ta).Te tille ka pase gjithmone ne rradhet tona.Merre si shembull veten tende, Sabriun dhe 2 a 3 te tjere.Kjo gje nuk e bene Skenderbeun me pak madheshtore se sa ishte.Ai mbetet me i madhi i kohes se vet,nga te gjithe mbreterit dhe princerit duke mos perjashtuar as homoseksualet e Anadollit.
    Te thuash se:Serbia e asaje kohe,nuk ka qene sikur Serbia e diteve tona,bene njeherit amnestine e gjenocidit te ushtrise serbe te Brankoviqit mbi shqiptaret e pafajshem te Kosoves,veēanėrisht amneston urdherat per gjenocid ndaj shqiptareve te sundimtarin te Kosovės Brankoviē ne kohen e Skenderbeut.
    Kjo eshte e njejte sikurse dikush prej shqiptareve ta amnestoi Millosheviqin.

    A nuk ka te ti serbizem e sllavizem te kulluar, apo kete dashuri ndaj Serbise ta lan amanet te paret"heronjet kombetar"shqiptar per te cilet ti flet me dashuri sikurse edhe per serbet?

    Es Selamu Alejkum,
    Sabriu

  9. #209
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar mė parė nga medaur Lexo Postimin
    Mire lali mire, fshati digjet ,kurva krifet.Po ta shikosh ti qe ky legen ka 5 dite qe tall ****** me Gjegj Kastriotin duke i thene tradhtar, e Shqiperine duke thene "nje shqiptar i vertete eshte shqiptar mysliman",do ta kuptosh pse nuk jam ne rregull.Se shpirtin po ma plas ky kopil turku.

    Ky kopil turku,qe ne fakt mund te jet edhe kopil serbi,arabi apo dreqi,ma plasi edhe mua shpirtin sikur edhe cdo njerit qe e ndjene veten shqiptar.Por te shashe fe e pejgamber,zot e allah,kjo eshte shume e lige.
    Ky kopil mbase eshte edhe shqiptar,por nuk do te ishte e udhes te shaje per shkak te ketij budallai te gjithe shqiptaret nga i pari deri te i fundit.Shaje Sabri lopen dhe po te ndihmoj edhe une.Por mos shaj popullin,mos shaj religjionet se do te dalesh ne anen e gabuar.

  10. #210
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anėtarėsuar
    21-06-2006
    Postime
    865
    Citim Postuar mė parė nga Sabriu Lexo Postimin
    Te thuash se:Serbia e asaje kohe,nuk ka qene sikur Serbia e diteve tona,bene njeherit amnestine e gjenocidit te ushtrise serbe te Brankoviqit mbi shqiptaret e pafajshem te Kosoves,veēanėrisht amneston urdherat per gjenocid ndaj shqiptareve te sundimtarin te Kosovės Brankoviē ne kohen e Skenderbeut.
    Kjo eshte e njejte sikurse dikush prej shqiptareve ta amnestoi Millosheviqin.

    A nuk ka te ti serbizem e sllavizem te kulluar, apo kete dashuri ndaj Serbise ta lan amanet te paret"heronjet kombetar"shqiptar per te cilet ti flet me dashuri sikurse edhe per serbet?

    Es Selamu Alejkum,
    Sabriu
    Urdhero i dashur sturmgewer merru ti tani me kte.
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  11. #211
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Citim Postuar mė parė nga muslimani72 Lexo Postimin
    Eshte me se e vertet se skenderbeu ka bere shume here aleance me serbet per te luftuar kunder perandorise osmane ,por cdo here eshte tradhtuar si nga serbet,si nga papa sin\ nga venediku prandaj skenderbeu ka deshtuar cdo here ne lufte kunder perandorise se madhe otomane.ata qe mundohen ta pershkruajne skenderbeun si luftetare te madh ,kete e bejne vetem nga inati,njejte si maqedonet me aleksandrin e madh .

    Pastaj ,pse nuk beheni pak me realista te tregoni se skenderbeu eshte nip serbi?
    Mu per kete arsye ndoshta nje shkencetar gjerman me pyeti: pse Skenderbeu la amanet te varroset ne Serbi apo Greqi, ku une atehere mbeta i shtangur dhe nuk dhash pergjigje.

  12. #212
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Citim Postuar mė parė nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    o vella a ja vlen te bjesh ne nivelin e keti lopes?????

    dhe a ja vlen te ofendosh ndjenjat fetare te Shqiptareve te musliman ose te krishter per nje njeri qe ka erdh bash per ate qellim bash ai ja arijti qellimit dhe te preku ty dhe ti nise te prekish ne ndjenja fetare se une per vete kam aq shum respekt per vellezerit e mij shqiptar te krishtert qe nuk do kisha thene as gjysem fjale per Jezu Krishtin edhe pse ai eshte JAUDI ose per te krishteret nepergjithsi ky turku i felliqt Sabriu me ka prek mua aq shum sa te ka prek ty se Skenderbeu eshte gjaku im aq sa eshte edhe gjaku jot se edhe une jam shqiptar edhe sic thua vet nese dikush me prek ne kombesi dhe Shqiptari ja nxjeri syt.


    me mire fshije postin qe e ke postuar me para dhe kerko falje.
    Te gjithe pasuesit e krishtit ne bote ,e veqanerisht nder shqipetare kane gjake arab, bazuar ne faktin se Krishti vete ishte arab!!!

    Es Selamu Alejkum,
    Sabriu

  13. #213
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,632
    Kulmi, a ka moderator ju lutemi ?
    Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

  14. #214
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar mė parė nga Sabriu Lexo Postimin
    Mu per kete arsye ndoshta nje shkencetar gjerman me pyeti: pse Skenderbeu la amanet te varroset ne Serbi apo Greqi, ku une atehere mbeta i shtangur dhe nuk dhash pergjigje.

    Cili shkencetar gjerman ashtu? Cudi qe ti paske mbetur i shtangur me tere kete bagazh te njohurive qe ke per historine dhe Skenderbeu, sa qe do ta rishkruash historine. Kur te rishkruhet historia e sakte, qe ti po e kerkon, besoj se duhet te tregohen referencat e sakta, emrat e mbiemrat, e jo tha nje historian, e tha nje shkenctar.

    Eshte interesant se pretendimi i yt per ta shpallur Skenderbeun si nje serb apo grek, eshte i ngjashem me pretendimet greke dhe serbe, prandaj nuk je larg menyres se tyre te shkrimit te historise. Te gjitha ato me larte qe i ke shkruar nuk jane asgje e re, jane thene me pare edhe nga qarqet ekstreme nacionaliste greke dhe serbe. Ti, na dole gjithcka por vetem shqiptar nuk po del, keshtu qe le krejt punen e rishkrimit te historise, se ka kush e shkruan.

  15. #215
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Citim Postuar mė parė nga Sabriu Lexo Postimin
    Te gjithe pasuesit e krishtit ne bote ,e veqanerisht nder shqipetare kane gjake arab, bazuar ne faktin se Krishti vete ishte arab!!!

    Es Selamu Alejkum,
    Sabriu
    Shqiptaret nuk kan as NJE PIKE GJAKU PREJ ARABEVE ose prej gjakut tend Turko Mongolik te felliqet nese ke nevoj ateren ben Krahasimin vet Arabet jan J1 ose J Haplogroup Shqiptaret jane SHUME SHUUUUUUUUUMEEEEE larg nga Arabet Gjenetikisht nese ti je arab dhe ke lesh ne gjuhe dhe ne mollzat e syrit ateren tjeter problem un kam pa Arabe nuk ka ndonje dallim ne fizionomi ng Arabet dhe Magjupet.

    Ja ku jan faktet jo si ato te tuat Pordha te Kota

    SHQIPRIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=46

    BOSNJA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=38

    KROACIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=41

    ROMANIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=9

    BULLGARIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=7

    MAQEDONIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=40

    TASH MERI FJALET E TUA EDHE SHTINI NE BOTH MAGJUP TURKIE EDHE MER LECKAT EDHE KOKEN TENDE SI TOP LESHI ENE DREJT NE TURKI.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sturmgewehr : 15-05-2009 mė 06:55
    Mia San Mia

  16. #216
    e ėmbėl - pa sheqer :) Maska e Yllėza*
    Anėtarėsuar
    26-08-2008
    Postime
    2,315
    Citim Postuar mė parė nga Sabriu Lexo Postimin
    Mu per kete arsye ndoshta nje shkencetar gjerman me pyeti: pse Skenderbeu la amanet te varroset ne Serbi apo Greqi, ku une atehere mbeta i shtangur dhe nuk dhash pergjigje.
    Edhe fantazin e ke shume te zhvilluar. Ne baze te asaj se cfare lexojme nga ti, nuk je ti i nje niveli qe te te drejtohet ndonje shkencetar gjerman. Te lutem mblidh mendjen dhe leri trillimet!!!
    Thank God I'm a woman!!!

  17. #217
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
    Cili shkencetar gjerman ashtu? Cudi qe ti paske mbetur i shtangur me tere kete bagazh te njohurive qe ke per historine dhe Skenderbeu, sa qe do ta rishkruash historine. Kur te rishkruhet historia e sakte, qe ti po e kerkon, besoj se duhet te tregohen referencat e sakta, emrat e mbiemrat, e jo tha nje historian, e tha nje shkenctar.

    Eshte interesant se pretendimi i yt per ta shpallur Skenderbeun si nje serb apo grek, eshte i ngjashem me pretendimet greke dhe serbe, prandaj nuk je larg menyres se tyre te shkrimit te historise. Te gjitha ato me larte qe i ke shkruar nuk jane asgje e re, jane thene me pare edhe nga qarqet ekstreme nacionaliste greke dhe serbe. Ti, na dole gjithcka por vetem shqiptar nuk po del, keshtu qe le krejt punen e rishkrimit te historise, se ka kush e shkruan.
    Pėr tė mėsuar historinė e popullit tonė, sot lexuesi shfrytėzon literaturė tė huaj, gjegjėsisht serbe apo greke, ēka ėshtė vėrtet brengosėse. Nevoja pėr flakjen e teksteve filo-serbe nga bankat e shqiptarėve, s’ka dyshim qė ėshtė diēka e domosdoshme dhe e pashmangshme. Sot, nė kohėn e lirisė sė fjalės, pas shkėputjes nga sistemi sllavo-komunist - sistem i instaluar nga serbet (5)nė Shqipėrinė tonė - shqiptarėt s’kanė kurrfarė arsye tė mendojė akoma si Enveri, shėrbėtori besnik i marksizėm-leninizmit, i cili u nguliti shqiptarėve pėrmes dhunės dhe mekanizmit tė shpėlarjes sė trurit idenė se kėta shpėtuan e dolėn fitimtarė nė kohėn kur u shkėputėn nga Perandoria Osmane, e cila punoi pėr disa shekuj duke u mbėshtetur nė parimet e Sheriat (Sistemin e Zotit). Enveri mendonte kėshtu dhe impononte tė njėjtin mendim, sepse ish i ngarkuar me kėtė mision nga serbet, tė cilėt vetėm atėherė (1912), kur shqiptarėt u ndanė nga Perandoria Osmane, pushtuan tokat e shqiptarėve, ēka nuk patėn mundėsi qė ta bėnin mė herėt, nė kohėn kur aleati i shqiptarėve ishte Perandoria Osmane, pjesė pėrbėrėse e tė cilit qe edhe Shqipėria. Madje, nuk mbeti me kaq, ai (pėrhapėsi i ideve komuniste) vazhdoi me tė njėjtėn egėrsi kundėr shqiptarėve, e sidomos ndaj atyre myslimanė, njėlloj siē kishin vepruar punėdhėnėsit e tij(6) dekada mė parė. Prandaj, lipset thėnė qė nė fillim se antishqiptarizmi i krijuar nga njė kryetradhtar s’mund tė merret parasysh, dhe e njėjta gjė vlen edhe pėrsa i pėrket historiografisė nė lidhje me historinė e popullit tonė, krenaria e tė cilit u ngrit nė kohėn kur ishte mik e akraba me perandorinė mė tė fortė tė kohės.

  18. #218
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Citim Postuar mė parė nga Yllėza* Lexo Postimin
    Edhe fantazin e ke shume te zhvilluar. Ne baze te asaj se cfare lexojme nga ti, nuk je ti i nje niveli qe te te drejtohet ndonje shkencetar gjerman. Te lutem mblidh mendjen dhe leri trillimet!!!
    Profeti i jone s.v.s thote : " Dituria shkaterohet kur debaton me injoranta".

    Sabriu

  19. #219
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Citim Postuar mė parė nga Sabriu Lexo Postimin
    Profeti i jone s.v.s thote : " Dituria shkaterohet kur debaton me injoranta".

    Sabriu
    O Magjup a e lexove Postin tim apo nuk te konvenon a i pe Rezultatet apo jo???

    Apo me gjith Kto pordha qe naj shet ketu kur mbetesh pa fjal edhe me goj hapur i kercen postet qe permbajn fakte te verteta dhe meresh me PORDHA.

    Ti ke fol me shkencetar gjerman???????? Kjo ishte ndonji lloj barcalete a si e ke punen


    JA EDHE NJERE ME POSHTE PER TY PO CITOJ POSTIN TIM

    Citim Postuar mė parė nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    Shqiptaret nuk kan as NJE PIKE GJAKU PREJ ARABEVE ose prej gjakut tend Turko Mongolik te felliqet nese ke nevoj ateren ben Krahasimin vet Arabet jan J1 ose J Haplogroup Shqiptaret jane SHUME SHUUUUUUUUUMEEEEE larg nga Arabet Gjenetikisht nese ti je arab dhe ke lesh ne gjuhe dhe ne mollzat e syrit ateren tjeter problem un kam pa Arabe nuk ka ndonje dallim ne fizionomi ng Arabet dhe Magjupet.

    Ja ku jan faktet jo si ato te tuat Pordha te Kota

    SHQIPRIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=46

    BOSNJA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=38

    KROACIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=41

    ROMANIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=9

    BULLGARIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=7

    MAQEDONIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=40

    TASH MERI FJALET E TUA EDHE SHTINI NE BOTH MAGJUP TURKIE EDHE MER LECKAT EDHE KOKEN TENDE SI TOP LESHI ENE DREJT NE TURKI.

    LEXOJE O EVGJO SABRIU
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sturmgewehr : 15-05-2009 mė 07:06
    Mia San Mia

  20. #220
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anėtarėsuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Citim Postuar mė parė nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    Shqiptaret nuk kan as NJE PIKE GJAKU PREJ ARABEVE ose prej gjakut tend Turko Mongolik te felliqet nese ke nevoj ateren ben Krahasimin vet Arabet jan J1 ose J Haplogroup Shqiptaret jane SHUME SHUUUUUUUUUMEEEEE larg nga Arabet Gjenetikisht nese ti je arab dhe ke lesh ne gjuhe dhe ne mollzat e syrit ateren tjeter problem un kam pa Arabe nuk ka ndonje dallim ne fizionomi ng Arabet dhe Magjupet.

    Ja ku jan faktet jo si ato te tuat Pordha te Kota

    SHQIPRIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=46

    BOSNJA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=38

    KROACIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=41

    ROMANIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=9

    BULLGARIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=7

    MAQEDONIA

    http://igenea.com/index.php?content=49&id=40

    TASH MERI FJALET E TUA EDHE SHTINI NE BOTH MAGJUP TURKIE EDHE MER LECKAT EDHE KOKEN TENDE SI TOP LESHI ENE DREJT NE TURKI.
    Zoti Inshallah i ndihmone gjithe njerzimit e me shume neve shqiptareve qe te gjejme rrugen e drejte dhe te duhur

    BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės

Faqja 11 prej 22 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 109
    Postimi i Fundit: 30-11-2009, 05:18
  2. Historia kombtare
    Nga llokumi nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 14-02-2003, 20:51
  3. Major Gjergj Vata
    Nga Albo nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-12-2002, 20:31
  4. Gjergj Kastrioti-Skenderbeu
    Nga Kallmeti nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-08-2002, 14:58

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •