Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6

Tema: Eliza Dushku

 1. #1
  Shmekeri Prishtines
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  41
  Postime
  66

  Eliza Dushku

  Te dashur anetare:

  Para nje disa dite pata rastin ta shoh nje film, "The new guy," ne te cilen luant edhe aktresha me emrin, Eliza Dushku. Ne kete film ajo flet pak ne Shqip dhe thot se Gjyshen e ka te Shqiperise. Ju sygjeroj qe ta shihni, nqs nuk e kni pare.

  Pyetja ime shte se a dini dicka lidhur me biografine e saj? a eshte ajo vertete shqiptare, edhe pse nga emri tingulllon se eshte, apo eshte vetm gjysem Shqiptare etj etj?

  Keni material?
  Love is Just a Temporary Form of Insanity--Sylvester Stallone

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Raskolnikov
  Anėtarėsuar
  21-08-2002
  Vendndodhja
  Toke
  Mosha
  41
  Postime
  13
  Eliza Dushku ka babane shqiptar, mamane amerikane, Ka lindur ne Danimarke. Mamaja punonte ne nje universitet ne Danimarke. Prinderit i ka te divorcuar.
  Te gjithe derrat nje turi kane

 3. #3
  Taulant,
  tek Forumi i Kinematografise po diskutohet me gjere per Eliza Dushkun. Kliko ketu per te vajtur tek ajo teme.

  Pershendetje

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2010
  Postime
  98
  Sipas mendimit tim qdo shqiptare qe ka dhene kontributin ne te mire te tokave shqiptare dhe qeshtjes shqiptare eshte patriot dhe duhet te rradhitet ne altarin e kombit aty sa ka kontribuar.Vlera e qdo njerit matet me sakrificen dhe punen qe ka bere per atedhe dhe komb.Vleresimi i patrioteve duhet te behet ne te gjitha lemit.

 5. #5
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vetė se di.... :)
  Postime
  808
  Citim Postuar mė parė nga Raskolnikov Lexo Postimin
  Eliza Dushku ka babane shqiptar, mamane amerikane, Ka lindur ne Danimarke. Mamaja punonte ne nje universitet ne Danimarke. Prinderit i ka te divorcuar.
  Deri dikund ia ke qėlluar, kjo mamin e ka nga Danimarka dhe ka lindur nė amerikė. Njė googlim dhe gjen mjaft info pėr biografin e saj. Dhe se a ke ka vendin kėtu, sipas mendimit tim po se ja njė video-klip ku kjo vetė deklarohet para Regis Philbin (edhe ky me prejardhje shqiptare ) se ėshtė shqiptare:
  Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  allahile po kto hoqen deshmoret e ushtric clirimtare te kosoves i qiten en nen forumin shqipe nga kosova qe kan dhan jeten per ket tok

  e kjo vec se pranoka qe asht shqiptare e paska venin ke elita kombtare?

  per ket bes ju u ka lan menja
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

Tema tė Ngjashme

 1. Eliza Dushku
  Nga Fiori nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 21-01-2021, 10:21
 2. Artistet tane - Foto dhe diskutime.
  Nga Orion_DYRRAHU nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 11-06-2007, 15:46
 3. Ndoka, kryetar i ri i PDK me 6 deputetė
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 24-11-2006, 14:47
 4. PS fiton zgjedhjet nė komunėn e Dushkut
  Nga Dr Rieux nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 19-12-2004, 15:20
 5. Eliza Dushku
  Nga Lekė Rezniqi nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 06-08-2003, 14:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •