Close
Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 287
 1. #1
  ALAMET^CUNI Maska e Tironsi-009.5
  Antarsuar
  16-04-2004
  Vendndodhja
  chicago
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Arrow Shqiptart q jetojn n Chicago

  ho me.......mos me keni mua ju, s'shkoni perpara......Flisni o popull sa te kenaqeni!
  Note: ACTUAL EYE COLOR MAY BE DIFFERENT

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2005
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  fiona atje te parthenon sounds good por ama eshte problem i madh per parking, dhe s'besoj se shqipot do paguajne edhe per parking

 3. #3
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  ne radh te par pse u mbyll tema e meparshme se mora vesh nese

  tani kur dhe ca dit do vemi 26 e kemi lene po nga tema e meparshme pash edhe qe mund te shtyet na thoni hehheh
  edhe sa per lokale ka plot thjesht takohemi edhe vendosim byeee gjith te miratt
  Partizoni

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  36
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  parking heren e fundit qe pash une ishte 6 dollar........(une s'mendoj se eshte keq!!) Nejse...flasim iher...numrat e telefonit i keni...merrni ne telefon se keshtu online sikur s'mbarohen punet me sa shikoj une!!

 5. #5
  The_InTiMiDaToR
  Antarsuar
  28-11-2004
  Vendndodhja
  Chicago, IL
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mua me dha njera idene per tek Stoa, qeka nje rest/bar greek ne Milwakee dhe Austin ku behen private parties dhe ka parking me vete. I pakapshmi kishte qene atje, kshuqe mund te flasi me ate pronarin.

  Fiona,Ogerti njehere donte te bente party me forumistet atje po 'su be gje natyrisht.

  Nejse, nqs doni te takohemi, mire. Bye
  LIFE IS LIKE A BOX OF CHOCOLATES.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  36
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  kam qen iher tek stoa (a longggggggggggggggggggg time ago....lolz.) Nuk e di se si eshte tani. E mo mir, une me c'do gje e kam okay.

 7. #7
  The_InTiMiDaToR
  Antarsuar
  28-11-2004
  Vendndodhja
  Chicago, IL
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  El Coyote, gjalle je ti? Po behet gje apo jo?:P
  LIFE IS LIKE A BOX OF CHOCOLATES.

 8. #8
  madmoiselle Maska e angeldust
  Antarsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  C'ja keni futur kot dhe ju!

  Ku ka balte ne Chicago?
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-02-2005
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  A keni ndonje ide se si do te jete raporti djem/vajza ne party, apo ashtu sic ka qene ne 187 vitet e fundit me imigrantet shqiptare: 469 djem per 2.7 vajza? Jo per gje por ne cunave do te na duhet t'i mprehim mire dhembet para se te vijme...you know...konkurence e madhe per nje cope...nejse (jk). Mire do qe qe ju vajzat te sillni vajza te tjera sepse "Partia ka nevoje per gjak te ri" por edhe per efekt te sigurise tuaj, sepse ka rrezik te "shqyeni" nga krahet ndermjet "dueleve" maciste.

  P.S: I promise I'll be good. I don't bite...hard.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  36
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  lolz....dusty....Ashtu eshte e vertet...jan gjithe ato djem...dhe vetem....3-4 goca....

 11. #11
  The_InTiMiDaToR
  Antarsuar
  28-11-2004
  Vendndodhja
  Chicago, IL
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Angeldust, ne e gjejme balten i/e dashur sikur te jete ne fund te pusit, se s'na rrihet (edhe ne mes te veres vllai im e gjen balten, pffff as vete s'e di nga e germon lol)

  Dusty sa per raportin goca/cuna, s'i dihet. Prandaj do behet promotion, dhe shpresoj qe idete e vjetra dhe attitudes te mos merren me vete, te lihen ne shpi, se perndryshe s'do dali gje party. Uroj gjithashtu qe mos kete te dashur/a apo te fejuar/a xheloze se pastaj do behet katastrofe, do zihen robte pse ma more t dashuren per te kercyer(shyqyr qe sdo kete prinder). Megjithate, u better be good lol, kjo do funksiononte me mir sikur te merrje shoqe (nje ose disa) me vete ne menyre qe mprehja e dhembeve mos te shkoje kot
  Kalofshi mire te gjithe.
  LIFE IS LIKE A BOX OF CHOCOLATES.

 12. #12
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  ok un jam brenda ca te thoni dhe te vendosni sa per kohen sa vajza ose sa cuna do jemi ajo eshte pun tjeter secili do ri me ate qei haet muabeti po nuk mendoj se ka vajza edhe djem akoma me kohen e enverit hhehehh ok gjith te mirat edhe flasim vendosni ku do takohemi ???
  Partizoni

 13. #13
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Antarsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  35
  Postime
  932
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Qekeni gjithe keto veta ne chicago dhe nuk beni nji organizim tamam .Un personalisht do kisha qef te jetoja andej pasi te mbaroj inxhinjerine knej nga italia andej them te jetoj.
  Nuk keni ndonje park,ndonje lokal shqiptar ku te mblidheni??
  Divide Et Impera
  " Yo soy cubano, latinoamericano
  y pa todos mis hermanos yo les quiero cantar"

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-02-2005
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mire vella. Po te vish ketej do t'a kuptosh se si ecen jeta ketu e do te te marre malli te hash nje here dreke si njeri (Europian). Le pastaj te ulesh me ore te tera ne kafe si ne Shqiperi (Europe), etj, etj. Besoj se kush ka jetuar mbi dy vjet (me dokumenta) ne nje shtet europian, nuk do t'i pelqeje Amerika. Ne qe rrime ketu jemi "c'europianizuar" deri diku dhe them se ne disa raste e ndjej mungesen e atyre momenteve "zero" qe kalohen ne Europe neper kafe, restorante, etj. Ketej te gjithe jane sy jeshil ($$) dhe mendoj se nje dite edhe Europa do te "infektohet" nga ky "virus". Deri atehere vella, te sugjeroj te vish ketej si turist. Per te tjerat...pac fat.

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-02-2005
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  .....................
  Ndryshuar pr her t fundit nga Dick Johnson : 06-03-2005 m 05:07

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  36
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pse kaq pesimist ti dusty?? lolz.....edhe pse duan shumica e shqiptareve ne italy dhe greqi te vijn ketu. Sherri....hajde ti lal...por ate degree qe do marresh atje ne italy shiko n.q.s transferohet ketu se pastaj do ngelesh kamarier ose construction...ciao.

 17. #17
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  kush ka qene ne europ do behet pishmend muaj e par po me von jo se edhe europa seshte aq mir sa thon edhe ajo qe syt ketu jan jeshile atije jan blu euro $$$$$ you know shdo vend qe te vesh njesoi eshte byeehey ene takimin per kur e late per 26 apo e shtyt
  ??
  Partizoni

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-02-2005
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po, po, jepi...sido qe te jete, Europa s'ka SouthSide...got it?

  P.S: Pesimist une? Me ate firme?

 19. #19
  ALAMET^CUNI Maska e Tironsi-009.5
  Antarsuar
  16-04-2004
  Vendndodhja
  chicago
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ej lal, sa per ngjyren e syve, ca ngjyre i bie te kemi ne alb?? Dhe dusty...correct me if i'm wrong but its got a south-east side lali....Ballkani, and while u think of what nonsense to write today, rock out wit your vibrator out big guy. I do agree with something that u said though, we have become green eyed ($).
  Note: ACTUAL EYE COLOR MAY BE DIFFERENT

 20. #20
  The_InTiMiDaToR
  Antarsuar
  28-11-2004
  Vendndodhja
  Chicago, IL
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E me edhe ju, ka nej gje te keqe te behemi me sy jeshile ne kshu? lol.
  Megjithate, ma do mendja, qe ktu po qe i zoti, cdo gje mund te behesh (as long as you are white
  LIFE IS LIKE A BOX OF CHOCOLATES.

Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 14:46
 2. Ortodoksia Shqiptare sot
  Nga Orientalist n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-09-2010, 11:11
 3. All-llahu ka thn
  Nga Sabriu n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-01-2007, 07:25
 4. Rexhep Qosja: T vrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 21:51
 5. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 20:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •