Close
Faqja 15 prej 15 FillimFillim ... 5131415
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 287 prej 287
 1. #281
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga bAsKiA Lexo Postimin
  Po more, nvarret ku ke deshire te jeton. Cfare ndihme po te nevoitet? Po kerkon lagje per te jetuar, apo vende ku ka shqiptar. Vetem Trego dhe do te mundohem te pergjigjem.

  i nderuar
  tani do te provoj te marr viz turistike po a kam shanca te rri atje apo te gjej ndonje vend pune pres pergjigjje

 2. #282
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  o popull qe jetoni atje une edhe pak kam me ardh a ka gjasa ta gjej nje vend pune atj e te rri.
  faleminderit

 3. #283
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  shqiptaret ne chicago

  tung shqiptar edhe pak vi ne chicagoo e desha ta di a mund te rri atje dhe a mund te gjej pune, ju faleminderit shume

 4. #284
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Festa e shqiptarve pr fitoren e senatorit Kirk

  Festa e shqiptarve pr fitoren e senatorit Kirk 07/11/2010 07:53:00  Komuniteti shqiptaro-amerikan n ikago ishte prkrahs i fuqishm dhe q ndihmoi fitoren e senatorit Mark Kirk, njrit nga lobuesit m t mdhenj t shtjes shqiptare.  Komuniteti shqiptaro-amerikan ishte pjesmarrs n ndjekjen e rezultateve dhe t fitores s senatorit Kirk, i cili fitoi n shtetin e Ilionisit kundr rivalit demokrat, i cili kishte hyr n gar duke shfrytzuar ish-pozicionin e presidentit amerikan Barack Obama, i cili n kt zon vazhdimisht kishte fituar si kandidat pr senator amerikan.


  Shqiptar0 - Amerikanet per senatorin Kirk
  Atmosfera impresionuese pr prshtypjet e prfaqsuesve shqiptar u ndoqn edhe nga shum media, n mesin e t cilve edhe gazetari Halil Mula i RTV 21, i cili prshkroi tr momentet e fitores dhe takimet pas fitores t senatorit Kirk me prfaqsuesit e komunitetit shqiptaro-Amerikan n Illionis, q udhhiqej nga Ilaz Kadriu si dhe Harry Bajraktari, i cili ishte mysafir special i mbrmjes nga Nju Jorku.  Kush sht Mark Kirk


  Ai u b i njohur dhe hero pr shqiptart si njri nga pilott e famshm amerikan q bombardoi Serbin n luftn e Kosovs n vitin 1999.


  Kirk pr 78 dit kishte prshkruar territoret ku prqendrohej makineria serbe n Kosov, Serbi dhe Mal t Zi.  Pas prfundimit t lufts n Kosov, e cila rezultoi me largimin njher e prgjithmon t Serbis nga Kosova, ai u pensionua dhe i hyri politiks. Kirk menjher u zgjodh kongresist republikan, duke marr dhe votn e padiskutueshme t shqiptarve n at distrikt (Distriktin e 10-t).


  Kirk i hyri gars pr senatin amerikan dhe prball tij ishte, Alexi Giannoulias, pasardhsi i Barack Obams, senatori q sot sht president i SHBA-ve.


  Giannoulias, i cili konsiderohet me origjin greke u sfidua me shumic votash nga Kirk, i cili siguroi mbshtetjen e pashmangshme t shqiptarve.


  Senatori Mark Kirk do t jet zri i fuqishm pr mbrojtjen e shtjes shqiptare n rajonin e Ballkanit, dhe se ai kt prkrahje dhe mision e ka paralajmruar gjat tr kohs s fushats s tij dhe n takimet me komunitetin shqiptaro-amerikan. (Iliria News Agency)

  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 5. #285
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga lina.2003 Lexo Postimin
  tung shqiptar edhe pak vi ne chicagoo e desha ta di a mund te rri atje dhe a mund te gjej pune, ju faleminderit shume
  cfare pune kerkon ?????? dmth me pak fjal cfare di te besh edhe cfar profesioni ke
  flet anglisht basic?
  Nje nga punet qe mund te ofroj un eshte ne dyqanin tim cashiere
  nese ste pelqen mund te gjesh pun tjeter pun ka plot vetem deshire te kesh te punosh
  jep me shum te dhena ciao
  Partizoni

 6. #286
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2007
  Vendndodhja
  Windy City Chicago.USA
  Postime
  840
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kam nje shok ,i cili eshte per momentin ne Wisconsin , ka veshtir te gjej pun atje ka vendos te vij ne chicago nese dikush mund ti ndihmoj me ndonje pune

  flet anglisht mjaftueshem
  por ky shoku kuptohet nuk posedon dok legale


  nese dikush nga Chicago mund ti ndihmoj 1 773 7997915
  Faleminderit

 7. #287
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-08-2013
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart q jetojn n Chicago

  Pershendetje shqipetare!
  Jetoje ne Texas, ndersa prej 22 maj deri 27 maj te keti viti do te jeme ne pushime ne Chicago.
  Nese deshironi me u ul e me ba muhabet shqiptarski lajmerohuni!

  Te gjitha te mirat!

Faqja 15 prej 15 FillimFillim ... 5131415

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 14:46
 2. Ortodoksia Shqiptare sot
  Nga Orientalist n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-09-2010, 11:11
 3. All-llahu ka thn
  Nga Sabriu n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-01-2007, 07:25
 4. Rexhep Qosja: T vrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 21:51
 5. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 20:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •