Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914

  Gjeniu i vogel

  Nga nje fshat i varfer dhe i humbur ne Indi nje djale 17 vjeē arrin te leje pas
  200000 pjesemarresit e konkursit te NASA. Djaloshi quhet Saurabh Singh dhe historia e tij eshte e pabesueshme.Jeton ne pjesen me te varfer te Indise ku gjithshka mungon.Lexoi ne gazete per konkursin e NASA dhe vendosi te mare pjese;rezultatet ishin te habitshme, arriti te mare maksimumin e pikeve.

  Rezultatet e tij ishin: Aeronautike A++, Kimi organike A++, Kimi fizike A++ (sa do doja te ishte ky ne vendin tim ne kete provim),Magnetike A++ dhe minimumi ishte per Elektroniken A+ per kete ai u merzit sepse s'arriti dot te thyente rekordin boteror.
  U nervozova sepse nuk llogarita kohen mire dhe ne fund bera nje gabim-thote ai.

  Nuk kane qene prinderit ata qe kane ndikuar ne formimin e ketij gjeniu.Meson rreth 16-18 ore ne dite me ndihmen e nje indianeje qe ka qellim te saj tu jape nje inkurajim femijeve me talent ne fshatrat e varfera te Indise.Shkolla qe ajo ka hapur eshte rreth 40 km larg.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #2
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  37
  Postime
  1,322
  uau...qenka vertet nje njeri per tu admiruar.
  jo vetem zgjuarsia, por edhe vullneti...ti fusesh te dyja ne pune, arrin te behesh dicka!

  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 3. #3
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  34
  Postime
  260
  " U nervozova sepse nuk llogarita kohen mire dhe ne fund bera nje gabim-thote ai". --- lol

  po me ter ate popullsi qe ka india do dali nje
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 4. #4
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  po me ter ate popullsi qe ka india do dali nje
  thua te jete kjo arsyeja?????

 5. #5
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  34
  Postime
  260
  arsyeja nuk eshte po, ka probabilitet me te madh se shtet e tjere (pervec kines) per te nxjerr individe te till.

  po un nuk dota quaja kte individ nje gjeni akoma, thjesht i jashtzakonshem. gjeniu eshte kur e perdor inteligjencen e tij ne menyre efikase. te pakten une keshtu e kuptoj gjeniun
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  interesant si rri 16 or mbi libra, rasti jashtzakonshem. some indian people are really smart.

 7. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Kam ndegjuar (ne fakt lexuar) per rastin e Benxhamin Vuds i cili ne moshen 6 vjecare dikund kishte IQ prej 140,keshtu qe,edhe pse te ralle keto raste,jane shume pak habites.
  Gjenijte kane ekzistuar dhe do ekzistojne gjithmone,sic do ekziston edhe eksploatimi i tyre.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #8
  Dynamic Maska e good devil
  Anėtarėsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  34
  Postime
  260
  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Gjenijte kane ekzistuar dhe do ekzistojne gjithmone,sic do ekziston edhe eksploatimi i tyre.
  besoj se eshte e kunderta. gjenit them se pak a shum influenceojn te tjert, por me shum delikates, qe ata qe po influencohen te mos e kuptojn.
  Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

Tema tė Ngjashme

 1. Nuk i trėmbem natės
  Nga riza2008 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 664
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:59
 2. Gjeniu dhe Deshtimi
  Nga Cupke_pe_Korce nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 25-09-2006, 09:04
 3. Henri Michaux
  Nga Cupke_pe_Korce nė forumin Shkrimtarė tė huaj
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 04-09-2006, 09:36
 4. Edukata
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 04:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •