Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
 1. #1
  Go Pistons Maska e ledio
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  diku ne bote
  Postime
  625

  Unhappy Rasti i tret, vetvaret 13-vjearja

  Marre nga ''Shekulli''

  POGRADEC- Vetflijohet n rrethana misterioze nj tjetr e mitur. N t njjtn mnyr si dy bashkmoshataret e saj, Eriola Elezi, nga fshati Velan i Pogradecit, i ka dhn fund jets n mbrmjen e djeshme duke u vetvarur n kasollen e bagtive. Eriola, nxnse n klasn e shtat, sht viktima m e fundit e vetflijimit, ndrkoh q ky fenomen i prhapur gjat viteve t tranzicionit, kryesisht tek moshat e rritura, tashm sht kthyer n nj shqetsim edhe m t madh, pasi vetm brenda 10 ditve t fundit jan vetsakrifikuar tre vajza t mitura. Rasti i par shnohet n qytetin e Fierit, kur 11- vjearja Alda Cena u vetvar n banjon e shtpis. Pak dit m par, n t njjtn mnyr u vetflijua dhe nj bashkmoshatare e saj, Joana Rajdho, nga Tirana.

  Ngjarja
  Eriola Tahir Elezi, banuese n fshatin Velan t Mokrs s Poshtme, i ka dhn fund jets n ort e vona t mbrmjes s djeshme. Lajmin e ka br t ditur pr gazetn, prmes linjs telefonike, kryetari i komuns, Ramazan Rape. Ndrkoh q msohet se n fshatin e thell, menjher pas marrjes s informacionit, kan shkuar dhe uniformat blu t komisariatit t Pogradecit. Sipas informacionit t dhn nga kryekomunari Rape, vajza e mitur sht gjetur e vetvarur n kasollen e bagtive, q ndodhet shum pran baness s par. Ende nuk dihen rrethanat lidhur me kt ngjarje tronditse, por kryetari i komuns Rape thot pr gazetn se para se t vetflijohej vajza 13-vjeare ishte grindur me vllan e saj t mitur, Alketin, 12 vje. Gjithsesi kjo nuk mund t konsiderohet nj arsye e fort q t justifikoj veprimin fatal ndaj jets s adoleshentes. Prindrit e saj, sipas kryekomunarit, kan mbetur t shtangur kur kan gjetur vajzn e tyre t vetvarur. Ata nuk kan mundur t thon ndonj motiv lidhur me kt tragjedi t ndodhur n familjen e tyre, prvese kan treguar grindjen e Eriols me vllan e saj m t vogl. Msohet se viktima ishte grindur me t vllan dy or prpara se t vetvarej n kasollen e bagtive.

  Familja
  Vetflijimi i Eriols ka tronditur banort e fshatit t thell dhe t t gjith zons, t cilt sapo kan marr lajmin tragjik kan shkuar pr t ngushlluar familjen e Tahir Elezit, baba i katr fmijve, dy vajzave dhe dy djemve. Nga kryekomunari i Velanit, Ramazan Rape, msojm se Eriola ishte fmija i par i bashkshortve Elezi. Prmes linjs telefonike, Rape, thot se Eriola, nxnse n klasn e shtat t shkolls s fshatit, njihej si nj vajz e urt dhe e mbyllur n vetvete. Si vajza e madhe e shtpis ajo i ndihmonte shum prindrit pr kryerjen e punve t ndryshme Po nga kryekomunari msojm se babai i adoleshentes punon si roje n shkolln e fshatit dhe se familja nuk jetonte n kushte t kqija ekonomike. Gjithsesi shkaku i vrtet i vetvarjes s Eriols n kasollen e bagtive, dy or pasi sht grindur me t vllan 12-vjear mbetet mister. Pr t afrmit e Eriols grindja e saj me t vllan nuk ishte n at shkall sa ajo t humbiste jetn n mnyrn kaq tragjike.


  C'po behet keshtu ne shqiperi?
  *Friendship is the only cement that will ever hold the world together.
  *There is no such thing as no chance.
  *There's a better way to do it.......... find it
  *If you can dream it, you can do it
  *You haven't failed until you quit trying
  *Success doesn't came to you..........you go to it.

 2. #2
  Dynamic Maska e good devil
  Antarsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  36
  Postime
  260
  Citim Postuar m par nga ledio

  C'po behet keshtu ne shqiperi?
  femijet po imitojne njeri tjetrin, dhe nuk po shijojne femijerine ashtu sic duhet.

  ne kete mes a ka edhe pak fajin media
  Forumi sht tepr i ngarkuar n kt moment. Ju lutemi na vizitoni m von.

 3. #3
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Dhe keto gazetaret sa here duhet ta permendin grindjen qe pati me vellane??? Injorantet e dreqit. Pak do vuaj ky femije i gjore me vdekjen e motres por jooo gazetaret duhet ta shprehin 100 here qe u grind me vellane duke e bere ate fajtor.
  Sa keq me vjen per djalin. Zoti i ruajt zemren e vogel dhe ishalla prinderit ta mbajne afer dhe ti thojne here pas here qe e duan dhe nuk ka qene ai shkak per vdekjen e motres.

  Te jete mesim vdekja e te tre engjellushave qe moren jeten per c'do prinder ne Shqiperi. Te ulen me femijet e tyre dhe ti flasin per ngjarjet qe kane pare ne televizor, te degjojne shqetesimet qe mund te kene femijet, ti sigurojne femijve qe per c'do shqetesim te vogel babi dhe mami gjithmone do te jene te gatshem per ti ndihmuar dhe qe ata duhet te vijne menjehere ti thone prinderve.

  Depresioni tani po ndihet dhe nga femijet! Eshte per ti rene murit me koke.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Mund t`jet kjo tragjedi e tera nje lloj koencidence?!

 5. #5
  Dynamic Maska e good devil
  Antarsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  36
  Postime
  260
  Citim Postuar m par nga RTP
  Mund t`jet kjo tragjedi e tera nje lloj koencidence?!
  mund te jet, po nuk besoj. shiko faktet me kujdes tashi.

  tre vetvrasje ne nje afat te shkurter kohe. si mund te jet nje koincidence.

  koincidencat ndodhim me shans, kto tre raste tregojne se nuk jane thjesht rast
  Forumi sht tepr i ngarkuar n kt moment. Ju lutemi na vizitoni m von.

 6. #6
  Go Pistons Maska e ledio
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  diku ne bote
  Postime
  625
  Per mendimin tim nuk eshte koincidence fare.
  Sic e tha edhe good devil fajin e kane medjat.
  *Friendship is the only cement that will ever hold the world together.
  *There is no such thing as no chance.
  *There's a better way to do it.......... find it
  *If you can dream it, you can do it
  *You haven't failed until you quit trying
  *Success doesn't came to you..........you go to it.

 7. #7
  Po boll o te llahtarisur me hapje temash per cdo vetvrasje se na hapet barkun. Sikur hani gazeta qe ne mengjes. Ej pike e zeze.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 8. #8
  Go Pistons Maska e ledio
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  diku ne bote
  Postime
  625
  Bayern hap tema sa te dua un e ty nuk ka c'te duhet hic.
  Ai qe ha gazeta, na hap barkun e qe eshte i llahtarisur je ti e jo un.
  Ske pune hic se car hap un. More vesh
  *Friendship is the only cement that will ever hold the world together.
  *There is no such thing as no chance.
  *There's a better way to do it.......... find it
  *If you can dream it, you can do it
  *You haven't failed until you quit trying
  *Success doesn't came to you..........you go to it.

 9. #9
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Antarsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  45
  Postime
  1,946
  Eshte vertet per te ardhur keq spo marim vesh se cpo nodh femijt po arijn ne vet vrasje o zot pse kshu
  dhe rasti i trete te nje moshe qe jan lulja rinia e jetes
  vertet per te ardhe keq
  Takohemi n Ditn e Gjykimit

 10. #10
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Ajo e syrgjynosur ishte ne fshat apo jo? Shpetoi nga hallet ja beri bam.

 11. #11
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Citim Postuar m par nga Prof Dr SamSung
  Ajo e syrgjynosur ishte ne fshat apo jo? Shpetoi nga hallet ja beri bam.
  Ne fshat ishte, pa leket e piramidave pa gje. Kshu eshte vidhe popullin, ndaj familje, leri ne hall dhe vrasin veten femijet. Parate si perfundim ku ndodhen , ose me sakte tek cili fqinj? Nga anet tuaja apo nga jugu ?

  Zoti qofte me ju Zaloshnje-ic.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 12. #12

  Angry

  ky eshte kulmi,!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zoti qofte me keta femije !!!!!!!!
  po 'fare po ndodh keshtu?
  po vritet e ardhmja e shqiperise!!!!!!!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-02-2005
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  54
  Ne radhe te pare pershendetje te gjitheve.Eshte hera e pare qe po shkruaj dhe dua tu jap ngushellimet e mija te treja familjeve por ne vecanti familjes CENE nga Fieri.Eshte nje teme shume serioze dhe do tju lutesha shume(pa ofendur ndonjerin)me kujdes kur te shpreheni.ALDA CENE ishte mbesa ime 11 vjec.A eshte rastesi qe ndodhen 3 vetevrasje brenda nje periudhe te shkurter? kete nuk edi,por per mendimin tim media Shqiptare duhet te ndryshoje.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  39
  Postime
  645
  Si marr vesh c'fare po ndodh keshtu ne shqiperi....Ato prinder tani duhet ti flasin femijeve te tyre per vetevrasjen, (meqe qeka bere teme per tu folur...). Me vjen keq per familjet e tyre.

 15. #15
  si ka mundsi qe te gjitha kto vetvrasje jan femra?

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Citim Postuar m par nga bayern
  Po boll o te llahtarisur me hapje temash per cdo vetvrasje se na hapet barkun. Sikur hani gazeta qe ne mengjes. Ej pike e zeze.  Me falni,po edhe ne vdekje shume tragjike si kjo,dikush te bene te qeshesh!
  Bayernin sikur e grrithim pse lexojme gazeten,e jo cfar po ndodhe

  (e di,e di...)

 17. #17
  Dynamic Maska e good devil
  Antarsuar
  23-12-2002
  Vendndodhja
  jgyuery
  Mosha
  36
  Postime
  260
  Citim Postuar m par nga someone22-99
  Ne radhe te pare pershendetje te gjitheve.Eshte hera e pare qe po shkruaj dhe dua tu jap ngushellimet e mija te treja familjeve por ne vecanti familjes CENE nga Fieri.Eshte nje teme shume serioze dhe do tju lutesha shume(pa ofendur ndonjerin)me kujdes kur te shpreheni.ALDA CENE ishte mbesa ime 11 vjec.A eshte rastesi qe ndodhen 3 vetevrasje brenda nje periudhe te shkurter? kete nuk edi,por per mendimin tim media Shqiptare duhet te ndryshoje.
  ke ngushellimet e mia dhe besoj dhe te tjereve nga forumi
  Forumi sht tepr i ngarkuar n kt moment. Ju lutemi na vizitoni m von.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Citim Postuar m par nga someone22-99
  ....ALDA CENE ishte mbesa ime 11 vjec.

  A eshte rastesi qe ndodhen 3 vetevrasje brenda nje periudhe te shkurter? kete nuk edi,por per mendimin tim media Shqiptare duhet te ndryshoje.
  Ngushllimet e mia!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Din kush te na deftoj statistiken e vetvarjeve te moshes rinore ne Shqiperi
  ne vitin e kaluar,dhe para vitit te kaluar ???

 20. #20
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Mire media luan nje rol negativ ne shqiperi ne ditet e sotshme .. me shume eshte per qellim perfitimi dhe mashtrimi ... po prinderit ku jane ne kete mes ??

  nuk i lexojne lajmet , gazetat ... duke e pare cbehet .. cfare shtypet neper kto gazeta ... sikur 10 min nga koha e tyre te shpenzonin me femijet e tyre dhe ti shpjegonin se cdo gje qe lexohet dhe jepet neper tv ...NUK eshte e drejte .. do kishte me pak vetevrasje nga kto femije pa tru dhe me probleme psiqike dhe depresive .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Vetvaret 16 vjeari, frekuentonte "Jehovain"
  Nga Cimo n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 31-01-2009, 22:55
 2. Vetvaret i mituri, Dshmitar i Jehovait
  Nga F_LASKU n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 25-04-2006, 15:49
 3. Braktiset nga e shoqja, vetvaret 45-vjeari
  Nga Davius n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-12-2005, 00:13
 4. Vetevaret 15 vjecarja
  Nga Henri n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-09-2005, 06:02
 5. Biz, vetvaret n kish italiania
  Nga ~Geri~ n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 16:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •