Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 23 prej 23
  1. #21
    In God I Trust! Maska e MisCongeniality
    Anėtarėsuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    QHC
    Postime
    417
    Po lexoja diku qe sot per sot, psikiatret kane nr. me te madh te vetevrasjeve. Hmmm, cudi sepse deri dje kane qene dentistet. Si e shpjegoni?
    What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

  2. #22
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anėtarėsuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Citim Postuar mė parė nga land Lexo Postimin
    Hahahahahahaaa
    Sa kollaj e kane psikologet per te vertetuar "teorite" e tyre,,, he?Mjafton qe nje gje te mos jene ne gjendje ta vertetojne, dhe menjehere deklarojne se kjo shenje, veprim, apo gjest behet ne menyre te pavetedijshme!!!
    Si nuk arriti njeri te me "lexoje" drejt mua deri tani? .Sa te pakte jane personat qe kane arritur te "lexojne" ndonje gjest te rralle timin!!!! U ben 27 vjet keto te shkreta, dhe jam quajtur genjeshtar kur nuk kam qene, jam quajtur i vertete, kur kam dashur te genjej, e keshtu me rradhe...
    Eshte e vertete qe shenjat e trupit dhe gjestet jane te rendesishme, nganjehere ato duan te thone diēka, dhe edhe mund te perkthehen, por kurrsesi nuk mund te shkruhen manuale per keto gjera.
    ...
    Sa kollaj e kane psikologet per te vertetuar "teorite" e tyre,,, he?

    Landi, psikologet nuk vertetojne keto lloj teorie . Ata vetem i nuhasin , pikasin , sugjerojne dhe i emertojne keto teori .Psikologjia vetem argumenton keto teory . . Nga ana tjeter psik-analitika mund te quhet shkence egzakte , per te vetmin fakt qe mund t'i vertetoje keto veprime ose gjeste . Mqs nga shkaku del pasoja dhe nqs arrin ne menyre matematikale te kalosh nga pasoja te gjesh shkakun , atehere kjo quhet shkence egzakte . Nuk mbetet me sugjerim , por faktet jane vete vertetimi i plote i kesaj teorie .

    Si nuk arriti njeri te me "lexoje" drejt mua deri tani?

    Une jam fakti me absolut per te te hedhur poshte kete teorine tende .Behet fjale qe une te kam "lexuar" ty perfectly qe kur flisnim ne MSN (se tani as qe behet fjale te me shpetoje gje ...ahahaha )
    The human being eshte viktime e veprimeve te pakontrolluara . Cdo gje mund te ndodhi si psh mundohesh te fshehesh ndjenjat , kamuflosh , stimulosh ....por , por asnjehere nuk je ne gjendje t'i eliminosh . Jane aty ! Egzistojne ! Never you can erase them !
    Ndjenjat dhe emocionet jane jo vetem visuale ( edhe pse mundohesh t'i kamuflosh , diku , diku do besh ndonje gabim te vogel qe te te tradhetoje .Ato permbajne ate qe une e quaj "The morse code" . Impulset qe une nuk marr nga ty psh ne nje moment qetesie , flet me shume se nje veprim i hapur ose nje pohim . Qe te arrish te kuptosh kodin morse te veprimeve te nje njeriu nga nje kontinent ne nje tjeter dhe nga ekrani i nje computeri ( jo nga kamera )duhet te kesh ate qe quhet intiute . Me intiute nuk ke nevoje ta kesh njeriun perpara ta shikosh dhe ta gjykosh ;mjafton nje mosthenie e nje fjale ose nje mos reagim - then that is the moment of triumph . Nje "foto" e ketij veprimi vlen sa per 1000 fjale . Foto eshte still , e pa levizshme , por flet shume . "Qerpiku nuk i tundet kesaj fotoje ", por prape flet me shume se nje gje qe eshte ne motion .


    U ben 27 vjet keto te shkreta, dhe jam quajtur genjeshtar kur nuk kam qene, jam quajtur i vertete, kur kam dashur te genjej, e keshtu me rradhe...

    Varet se me cfare "inteligjente "people ke qene verdalle ...ahahaha

    Eshte e vertete qe shenjat e trupit dhe gjestet jane te rendesishme, nganjehere ato duan te thone diēka, dhe edhe mund te perkthehen, por kurrsesi nuk mund te shkruhen manuale per keto gjera.

    Se fundi ; eshte e vertete qe shenjat dhe gjestet e trupit shprehin dicka , aq sa eshte absolute e vertete qe keto gjeste dhe veprime kane nje MANUAL dhe INSTRUCTIONS book .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Viola.V : 27-05-2011 mė 13:28
    $ € $ ... ♥♫ - ♥♫

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anėtarėsuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    shum interesante,flm per keto shpjegime.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •