Close
Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 268
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime

  Kur do t kthehemi n Shqipri?!

  Lexova nje postim ne nje gazete shqipetare ketu ku jetoj edhe eshte nje postim interesant eshte shkruar nga Pandeli Simsia Nju Jork, SHBA

  Ne ikem atehere nga Shqiperia ne fillimin e viteve 90-te,duke shqyer dyert e ambasadave te huaja dhe duke kacavjere e gjakosur ne kangjellat e hekurta te mureve rrethues te tyre.Ne ikem atehere si te babezitur drejt shteteve te huaja,te uritur per te pare boten e jashteme,pa e ditur se kush na priste.
  Ne ikem atehere,duke kapercyer malet,duke ecur dite e nete te tera,e duke fjetur ne pyje mes egersirave.
  Ne ikem atehere duke care detin e qete e te trazuar me vapore e me anije,duke pare se si shoket qe kishim ne krahe binin ne det per t`u bere ushqim per peshqit dhe per te mos u gjedur me kurre.........
  Ne po ikim tani perseri nga malet,nga deti me gomone.... duke pare se si shoku qe kemi prane e perpin dallga e detit,se si foshja qe qan ne krahet e nenes pa grene e pa pire e remben e njejta dallge e mallkuar dhe nena e pafuqishme mes nates se erret dhe te ftohte nuk ka force t`a rriktheje e t`a marre perseri prane gjirit te saj.
  Ne po ikim perseri me nje vize turistike per te mos u kthyer me.
  Ne ikem e po ikim nga atdheu yne,nga toka jone,cdo vite,cdo jave,cdo ore.....
  Ne erdhem ne toke te huaj,se dhe ajo ka nevoje per ne.Jane metrote per t`u ndertuar,jane dhent e dhit per t`u kullotur,jane ullinjt per t`u shkundur e per t`u mbledhur,jane pleqte,jane njerezit e semure qe kane per sherbim shqipetar,jane pjatat dhe tenxheret e restoranteve per t`u lare e ferkuar nga duar shqipetare,jane.......
  Ne erdhem ne toke te huaj duke gjetur vendin qe na takon te jemi ne jete.Po studjojme,po shkollohemipo mbarojme shkollen ne universitet me me emer ne bote me rezultate te shelqyera.Ne erdhem ne toke te huaj per te mbajtur ne xhep diplomat e Masters Degree dhe ate te Profesor e Doktorit.
  Ne erdhem ne toke te huaj per te cuditur profesoret,mesimdhenesit tane,duke u treguar atyre racen e bukur e te zgjuar shqipetare,Shqiperine e panjohur.......
  Ne erdhem ne toke te huaj per t`i dhene lirise njerezimin bijte tane me te mire,ushtaret,marinsat,heronjt tane ne luften kunder terrorizmit.
  Ne erdhem ne toke te huaj,por edhe duam te kthehemi,po ku do shkojme,kush na pret?(Sa keq!Te mendosh kush na pret ne shtepine tone).
  Po hyjme ne vitin e 15-te qe jemi larguar nga Shqiperia,ndoshta dhe jemi rritur edhe plakur pak nga vuajtjet dhe streset e mergimit e atdheu yne ndoshta nuk do na njohe,por ne duam te kthehemi te punojme per nenen tone,se kaloresit e saj te keqinj qe e drejtojne , i kane hipur mashkes xanxare,duke e bere nje Nene te vuajtur,te mberdhire,pa drita,pa uje,te permbytyr mes shiut,llumit dhe baltes.
  Ne duam te kthehemi perseri,po ku do vemi?Nuk mund te blejme dot nje apartament banimi ne periferi te qytetit a kryeqytetit,me leket qe kemi kursyer gjate ketyre viteve ne toke te huaj.Ato leke nuk majfojne,se kaloresit xanxare te shtetit tone i kane "blere" apartamentet e tyre ne qender te kryeqytetit sa trefishi i siperfaqes i atij qe duam te blejme ne me nje trefish me pak lekesh se ato qe kerkojme ne.
  Ne duam te kthehemi po ku do kthehemi?
  Kaloresit kane filluar te "shtrojne" rruget per t`a bere udhetimin e tyre me makinat e shtrejta sa me te rehatshem per te shkuar drejt vilave te tyre te "blera"ne Shkembin e Pellumbave,ne Malin e Robit a ne Kalane e Lekuresit....
  Ne duam te kthehemi ,po ku do kthehemi ?
  Nese Shqiperia eshte i vetmi vend pa metro ,vijme ne e i ndertojme metrote ne shtetin tone.Nese ka ullinjper te shkudur e per t`i mbledhur Shqiperia,vijme ne e t`a bejme ate pune ne token tone.Nese ka piata dhe tenxhere ne restorantet shqipetare vijme ne i lajme.
  Nese shqiperia eshte vertet shtet ligjor demokratik,vijme ne e t`a drejtojme ate, por a do na pranojne valle kaloresit xanxare qe e kane privatizuar edhe drejtimin e Shqiperise e nuk zbresin kollaj mushka ku kane hipur?
  Ne duam te kthehemi nje dite ne shqiperi dhe do kthehemi,po kur?As vete nuk e dime.

 2. #2
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  mbase kur shqiperia te hyje ne BE dhe kur te jene kushtet per te jetuar ketu si jetojne shqiptaret jashte .

 3. #3
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  818
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Shume Teme Prekese Yasmin ,edhe Ai Qe Ka Shkruar Kete Artikull Duket Se Sa I Mundon Vendi Dhe Se Sa Vuan Duke Pare Kushtet Ne Te Cilat Jetojme Ne Ne Shqiperi Dhe Me Te Drejte Shkruan Nje Artikull Te Tille

  Me Respekt Niku
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 4. #4
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  39
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Lufta kunder korrupsionit po e ben boten me keq se me perpara.

  Fatekeqesisht, raportet nuk jane shume inkurajuese. Daniel Kaufman, eksperti kryesor i programeve anti-korrupsion te Bankes Boterore ne Washington, thote se "10 vitet e fundit te luftes anti-korrupsion kane qene jashtezakonisht zhgenjyese. Shume eshte thene, por shume pak eshte arritur. Kjo nuk punon". Ne fakt, lufta korrupsion mund te shkaktoj me shume deme sesa te beje mire. Sot, lufta kunder korrupsionit po shkaterron demokracine, duke ndihmuar lidere te keqinj politik te zgjidhen dhe duke shkeputur vemendjen e shoqerise nga problemet me urgjente.

  Korrupsioni eshte bere diagnoza universale e te gjitha semundjeve te shoqerise. Vetem po te eleminojme korrupsionin, thuhet, problemet e tjera do te mund te zgjidhen shume lehte. Megjithese eshte vertet mire te eleminohen rrushfetet dhe korrupsioni, eleminimi i korrupsionit nuk eshte e thene se do te zgjidhe problemet e tjera me serioze te nje shoqerie.

  Obsesioni me korrupsionin eleminon debatin per problemet e tjera kyce. Problemet e shkaterrimit te sistemit arsimor, sherbimi rudimentar mjekesor, problemet e zhvillimit ekonomik dalin ne plan te dyte perballe ceshtjeve te korrupsionit. Korrupsioni mund ta bej situaten ne keto fusha me te keqe, por problemet fondamentale te ketyre fushave kane shume pak te bejne me korrupsionin ne qeveri.

  Ndoshta, e keqja me e madhe e luftes anti-korrupsion eshte instabiliteti politik qe krijohet ne nje vend. Zgjedhesit kane shume arsye te jene te zhgenyer me politikanet, dhe retorika mbi korrupsionin vetem sa rrit priteshmerite jorealiste te zgjedhesve se cfare eshte e nevojshme te behet qe vendi te vihet ne rrugen e prosperitetit ekonomik. Nga ana tjeter, kjo perkeqeson besimin e zgjedhesve ne organet e shtetit sepse ata do te mendojne qe cdokush qe eshte ne krye eshte i korruptuar. Akoma me keq, do te krijojne nje besim te rreme tek popullsia se per te bere nje pune ne zyrat e shtetit duhet medoemos te japesh rryshfete.

  Sigurishte qe eshte shume me mire po qe se nje vend ka gjykata te pavarura, shtet ligjor, dhe sistem arsimor cilesore. Por keto jane rezultate te perpjekjeve afatgjata te te gjithe shoqerise, zakonisht te punes se disa gjeneratave. Keshillat per te luftuar korrupsionin zakonisht kane rezultate me te keqija sesa situata. Eshte inkurajues fakti qe kaq shume forca jane identifikuar kunder korrupsionit, por perpara se te futemi ne beteje kunder korrupsionit eshte mire te bejme nje betim Hipokratik dhe te premtojme te mos shkaktojme me shume deme.

  Permbledhje e artikullit "Bad Medicine" te Moises Naim, kryeredaktor i revistes "Foreign Policy".

 5. #5
  .:: Garda e VjeTeR ::. Maska e engjulli_peje^
  Antarsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Jetoj ne Hen Ne Boten E Dashuris ,Larg Fierit Tim Te Dashur Larg Miqeve TE Mi Edhe Shqiperis.
  Mosha
  39
  Postime
  430
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shpresoj dhe Uroj me gjith Zemer TE kthemi te gjith Ne atdheun tone te dashur , Mundesit i kemi ,por esht e veshtire te realizohet nje % e kthimit ne Shqiperi , Ne Se ne jem te gjith te nje mendimi per Kthim besoj se Shqiperia Do te lulezoj perseri,Perse mos te punojme per vendin tone ,pse te rrim larg familjes dhe te dashurve tane ,kur ne ikemi mundesit dhe atje per te jetuar ,Pra Mundesia egziston .

  Besoj nje Dite Do Jemi te gjith Pergjithmon Te Bashkuar Si asnjehere Ne Shtetin Tone Te Dashur SHQIPERI

  Me Respekt Emigrantet
  FieRaK

 6. #6
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  818
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po Cdo Gje Eshte E Mundur Ne Shqiperi Ka Aq Shume Fusha Ku Te Investosh Sa Nuk Ta Merr Mendja Me Te Rendesishmet Dua Te Citoj

  E Para Energjia Elektrike E Dyta Rruget Etj Etj ........

  Pse Te Mos Kthehemi Te Punojme ? Une Per Veten Time Sikur Te Me Thone Te Punoja Ne Shqiperi Menjeher Do Te Kthehem,por Per Shume Njerez Ky Mendim Eshte Teper Naiv E Kane Me Mire Me Pastru Halet Dhe Me Ndertu Shtepite E Rruget E Shteteve Te Tjera Dhe Jo Te Atdheut
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 7. #7
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  sdi cte them shum % e emigrateve shqiptar kan krijuar nje gje ktu ku jan
  vall femit ca do bejn ne shqiperi
  por me te [par me te ber
  Partizoni

 8. #8
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Po,,, Ne Duhet Te Kthemi Te Ndertojm Atdheun Tone
  Deshira Eshte E Madhe,por Cfare Na Pret Aty????????????????kjo Na Step,,,,
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga bebushja
  Po,,, Ne Duhet Te Kthemi Te Ndertojm Atdheun Tone
  Deshira Eshte E Madhe,por Cfare Na Pret Aty????????????????kjo Na Step,,,,
  sis mos u bej kaq pesimiste ..
  te mbajme shpresen gjalle te pakten ..te themi do kthehemi po se kur ???


  pershendetje

 10. #10
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga alnosa
  sis mos u bej kaq pesimiste ..
  te mbajme shpresen gjalle te pakten ..te themi do kthehemi po se kur ???


  pershendetje
  kur emigrova me familjen ne vitet 90 un kam qen i vogel po nese
  gjithmon thoshim do kthehemi nje dit
  por kur kalon ca vite jasht shtetit ke mendime te ndryshme
  sot familjes time si vete ne mend shqiperia arsya eshte se kur iken nga shqiperia un isha i vogel motra e vogel motra tashme me fmi ne shqiperi ka pa vajt 10 vjet ajo ishte hera e fundit
  dua te thua te tere e duam shqiperin sidomos ne qe jetojm jasht shtetit nje me dy per shqiperin flasim kur jemi me shoqerin jo po kete jo po ato
  por eshte dicka ku do kthesh ??? nje shtet ste siguron pun jetes qe ne jemi mesuar
  ose gjerat me elementare drita uj pun arsim gjera qe ne shqiperi jan shum mbrapa tani

  tani shum shqiptar skan toka shpi ne shqiperi te vin en shqiperi cfar do blejn apartament qe vlejn 120000 cash ku do i gjejn vall ???? ara me mir do thon ajde rim me mir ktu ku jemi se te pakten e kan dicka apo e kam gabim

  shqiperia asnje emigrant qe eshte jasht shtetit 90% e tyre nuk mendon per kthim tani per tani
  me von kur shqiperia te plotesoj kushtet e jeteses atehere flasim per nje tem te till
  Partizoni

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Mario Ke Shume Te Drejte .te Gjithe Mendojne Te Kthehen Dhe Asnje Nuk Kthehet .pse ?

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  vellai im thoshte qe do kthehej kur te vej 20 dhe do rregulloj vendin ku u rit babi...do bej autostrad te madhe dhe do ndertoj shtepira te reja.
  sot eshte 23 ka bler 2 shtepi ne amerik dhe as qe i vete mendja per tu kthyer ne shqiperi per gjithmon.

  Un do mbaroj studimet dhe ishalla gjej nje pune ne parlament mbas nja 10 vitesh.
  Shqipria ka nevoj per ne, brezin e ri. Sot per sot Shqiperia eshte kaos, besoj se eshte detyra jon te studjojm jasht shtetit dhe te kthehemi atie me von per te ber aq sa mundemi qe ta rregullojm pak situaten.

  Shpresoj se shumica e studentve jasht shtetit te kthehen ne shqipri mbas studimeve se ne e kemi ne dore te arthmen e vendit ton.

 13. #13
  Perjashtuar Maska e morrison
  Antarsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Shpresoj se shumica e studentve jasht shtetit te kthehen ne shqipri mbas studimeve se ne e kemi ne dore te arthmen e vendit ton.
  Une kam te njejtin mendim me fjeraken dhe ky eshte pothuajse mendimi i te gjithe studentave!

 14. #14
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga FierAkja143
  vellai im thoshte qe do kthehej kur te vej 20 dhe do rregulloj vendin ku u rit babi...do bej autostrad te madhe dhe do ndertoj shtepira te reja.
  sot eshte 23 ka bler 2 shtepi ne amerik dhe as qe i vete mendja per tu kthyer ne shqiperi per gjithmon.

  Un do mbaroj studimet dhe ishalla gjej nje pune ne parlament mbas nja 10 vitesh.
  Shqipria ka nevoj per ne, brezin e ri. Sot per sot Shqiperia eshte kaos, besoj se eshte detyra jon te studjojm jasht shtetit dhe te kthehemi atie me von per te ber aq sa mundemi qe ta rregullojm pak situaten.

  Shpresoj se shumica e studentve jasht shtetit te kthehen ne shqipri mbas studimeve se ne e kemi ne dore te arthmen e vendit ton.
  jam plotesisht dakort me ty qe thua qe shqiperia vetem nga ne qe jemi studente jasht shtetit mbase bejm ndonje gje por sic e the edhe vet per nja 10 vjet per naj 10 vjet kush e di ku jemi mbase sjemi ne amerik mbase sjemi ne europ po afrik kshu si po vete shqiperia
  puna eshte cfar do behet sot me shqiperin qe eshte posht e me posht po ti vini re statusit te shqiperis nga posht e me posht vete nuk ritet sikur 1% qe te thuash po ecen para
  edhe mos haro qe shum shqiptar ne shqiperi shkollen e blejn me lek 90% e tyre pagojn nga ata pret te regullohet ???

  keta emigrant si puna jote e imja qe kemi nej fare shkolle jasht tani per tani fjal i kemi te tere themi ajde se do kethemi po do kthesh se ?? atije tani per tani te heqin qafe po i dole kundra
  te jap nje shembull nje shoku im me nusen e ti per here te par vajti ne tiron duke ec ruges andej nga blloku i tirones nja ca te ashtu quajtur student gjoja me shkoll te lart e ofendojn se ky po kalonte me nusen edhe nusja ishte vesh pak si sexy edhe keta ofendi=onin kete ky ju kthe edhe perfundoj ne spital
  edhe ky vet me tha po me pe me shqiperi ke te drejt ja kush eshte shqiperia
  eshte se ne shqiptaret qe jetojm jasht pak a shum e kemi nje fare kultur ata andej leje mos e pyet jan ngrit nga fshati kan ardh ne qytet edhe i duket parajsa wtf

  mendimi i shoqeris time qe kam ktu ne chicago kur i kam pyet ka qen thjesht nje gje

  o mario ke ndonej muabet tjeter
  Partizoni

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  edhe mos haro qe shum shqiptar ne shqiperi shkollen e blejn me lek 90% e tyre pagojn nga ata pret te regullohet ???
  po prandaj thash qe nga ne varet me teper


  Sa per shokun tend dale ti marim pak me rradh gjerat..po nusja e ti ca donte e veshur sexy ne mes te Tiranes? Detyrimisht qe kur e tund bishtin qenushja do bej "gam gam" qenet yllo. Megjithate kjo nuk eshte problemi jon se nga momenti qe vet burri saj e le te vishet ashtu ai eshte problemi ti. Ti kur te martohesh do ta lesh nusen te tregoj shume trup dhe te vishet "sexy"?... Sidomos ne nje vend si shqipria kur meshkujt bejn si te papar? Un po te isha mashkull se lija per vete.


  mbas 10 vitesh ishalla te jemi te shendeteshem fillimisht, dhe pastaj i mendojm dhe gjerat e tjera. As nje nuk tha se do jet e leht per ne te kthehemi ne Shqipri, por po te kemi vullnetin e duhur dhe nqs ne te vertet duam te bejm dicka te mire per vendin ton (dhe kemi mar arsimin e duhur) do ngrihemi nga kanapeja me pambuk te but qe jemi dhe do vemi te hecim pak mbi gjemba.


  gjith te mirat

 16. #16
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga alnosa
  sis mos u bej kaq pesimiste ..
  te mbajme shpresen gjalle te pakten ..te themi do kthehemi po se kur ???


  pershendetje
  Ke shume te drejt,por kur e shkruajta isha ne nje moment te keq (po mendoja dicka jo pozitive)
  te pershendes dhe une sis
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  kato mendimet jo pozitive po na mbysin dit e nat jo vetem ty sis !!
  por mendohem ndonjeher mos ti kthej syte me mbrapa po te shoh perpara !!
  dhe kthimi nuk eshte i lehte po te shohim cfar eshte shkruar dhe per ne qe jemi jashte shtetit !!! koha do e tregoi

  gjith te mirat sis

 18. #18
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Une per vete kam ikur ne moshe te vogel nga Shqiperia ,se shpejti mbush 17 vjet ketu ne France,
  Kam mall edhe dashuri per vendin tim edhe cdo here qe shkoj atje ,,aq here me shtohet malli.
  Po jam dakort me mendimin e bebushes,,,cfare ne pret atje?
  Personalisht do isha e detyruar te filloja cdo gje nga e para dhe duke ju pershtatur nje jete tjeter per tjeter,,gje qe me duket e pamundur.  respekte
  "Carpe Diem"

 19. #19
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Nje teme shume prekese.Nuk e di c'te them pasi vete jam ne Shqiperi dhe nuk e kam provuar akoma emigrimin.Gjithesi uroj qe nje dite te gjithe te kthehen ne Memedhe dhe me nje Shqiperi te madhe e te bashkuar.

 20. #20
  Ismail Bej Qemali Maska e ismail_qemali
  Antarsuar
  27-02-2006
  Vendndodhja
  Tek sheshi i flamurit
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kush nga ata shqiptar qe stundjone apo punojne jashte shtetit shqiptar do kthehet ne shqiperi ?? Asnjeri sa per kete te jeni te sigurt se nuk mund te rrezikoj te ardhem e tij ne nje vend qe ska te ardhme kjo eshte e verteta sado qe ne e duam Shqiperin.Vemi ne vendin tone per pushime dhe na duket sikur eshte parajas shqiperia,, pyesni njher ata qe jetojn aty ,, Pa Drita Pa Uje Pa Pune ,,,
  • Te gjith per mua...Dhe un per asnjerin

Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 17-01-2013, 11:29
 2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 3. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 4. Debat mes anti liberalve dhe liberalve
  Nga liridashes n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2005, 18:26
 5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •