Close
Faqja 4 prej 14 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 268
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e BARAT
    Anëtarësuar
    20-07-2006
    Vendndodhja
    Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
    Postime
    2,565
    Do te kthehem kur shteti te garantoje tre sherbimet baze.

    Arsimin
    Drejtesine
    Mjekesine

    Te tjerat i zgjidh vete.
    mund ti zgjidhesh vete qe te treja, pasi ka opsion jo-qeveritar per keto shqetesime

    arsim-PRIVAT
    mjekesi-PRIVATE
    drejtesi-PRIVATE (mund edhe ti vrasesh parlamentaret....kush ta ndalon???)

  2. #62
    rrushja Maska e Bejbi
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Këndej rrotull
    Postime
    382
    Citim Postuar më parë nga ELDORADO
    Po Cdo Gje Eshte E Mundur Ne Shqiperi Ka Aq Shume Fusha Ku Te Investosh Sa Nuk Ta Merr Mendja Me Te Rendesishmet Dua Te Citoj

    E Para Energjia Elektrike E Dyta Rruget Etj Etj ........

    Pse Te Mos Kthehemi Te Punojme ? Une Per Veten Time Sikur Te Me Thone Te Punoja Ne Shqiperi Menjeher Do Te Kthehem,por Per Shume Njerez Ky Mendim Eshte Teper Naiv E Kane Me Mire Me Pastru Halet Dhe Me Ndertu Shtepite E Rruget E Shteteve Te Tjera Dhe Jo Te Atdheut
    ELDORADO ME VJEN KEQ QE PO TA THEM PO NUK JAM DAKORT ME MENDIMIN TEND dua te them se kam qene ne greqi 10 vjet dhe pra nje viti u kthyem ne shqiperi per te hapur pune po dolem shume te zhgenjyer pasi atje gjithcka eshte me njohtesi PESHKU I MADH E HA TE VOGLIN dhe u detyruam te marrim nje rruge me te larget se per ne greqi qe vetem nje zot e di se si kemi mberritur ketu ku jam dhe mos kujto se e beme me qefe kete gje dhe mos kujto se eshte me mire te pastrosh HALET qe thua ti se sa te kthehem ne shqiperi UNE PER VETEN TIME DO TA KISHA ME TE LEHTE DHE DO TE ISHA ME E LUMTUR TE KISHA NJE PUNE ME PAK LEKE NE SHQIPERI SE SA KETU KU JAM KU LEKET JANE ME TE SHUMTA .PO KU TA GJESH ATE PUNE LIND PYETJA?PER MENDIMIN TIM NE KETE KOHE VETEM ZHGENJIM GJEN NE SHQIPERI. Mbase ti nuk e di se cfare eshte emigracioni dhe eshte me mire te jau lesh atyre qe jane atje ti pergjigjen kesaj teme .Une per veten time do doja te isha prane familjes time GURI I RENDE PESHON NE VEND TE VET

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    ...per aq kohe sa te egzistojne gjiriza si Sandokan Belishta e Fatkir Nantoçi moskthimi eshte i detyrushem!

  4. #64

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e YLLI MUCA
    Anëtarësuar
    13-08-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    126
    UNE DO KTHEHEM NE SHQIPRI VETEM KUR TE NA VIJNE DRITAT, SE LAM KOKRREN E NOMIT

    CFAR ME BO NE SHQIPRI ATJE SKA ASGJO! ME KUPTIMIN SKA TE ARDHME
    FC Bayern Munchen

  6. #66
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Citim Postuar më parë nga KOKASHTA
    Kot fare ja ke fut tani!

    Pse moj cfare eshte shqiperia ferr? Qe na e thua me aq frike dhe aq ndrojtje...
    Te rrofshin fjalet "e dua shqiperi", se po ta doje megjithmend sdo i thoje keto llafe...

    Te kthehesh ne Shqiperi eshte shume e veshtire,por ama sado qe e veshtire te jete besoj se do i beni balle. Kur i bet balle amerikes ku vajtet dhe e niset nga 0, sdo i beni balle shqiperise?

    PS: ne ja futa kot ............t/lutem mbylli syte & mos lexo hiq.


    Po eshte shume e veshtire te kthehesh ne Shqiperi...te pakten ne kete moment qe ska as drita & as uje...
    Vertet qe e dua Shqiperine 'por nuk mund te jetoje dote atje...ndoshta ti je mesu & nuk e ke problem..une jooooooooooooooooooooooooo.



    Kurre n'jeT
    ...............hoops...........me jetu atjE

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Kur te keni ide se si te kontribuoni ne ngritjen e nivelit ekonomik, kulturor, dhe ne sjelljen e mentalitetit perendimor, dhe pasi te kete ardhur nje sasi e konsiderueshme uji ne cezmat shqiptare, dhe pasi te jete ulur dy ore mungesa e energjise elektrike, atehere une do t'ju pres me lule ne aeorport.
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  8. #68
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Kur te garantohen kushtet minimale te jeteses(drita,uje etj)dhe administrata te behet pak serioze(duke mos te kerkuar ore e çast rushfet)
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  9. #69
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Mbase mbarimit te studimeve+1vite master+1vite eksperienc ne profesionin tim,e me pase aty me kini
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  10. #70
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga bebushja
    Mbase mbarimit te studimeve+1vite master+1vite eksperienc ne profesionin tim,e me pase aty me kini
    Never mind
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  11. #71
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Citim Postuar më parë nga bebushja
    Mbase mbarimit te studimeve+1vite master+1vite eksperienc ne profesionin tim,e me pase aty me kini
    lol uaj du aj fajnd it hard tu beliv ju?
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  12. #72
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    kur isha i vogel ja beja sa te mbaroj shkollen edhe aty me keni
    ja mbarova shkollen mora master etc por prap e shikoj veten ketu pse thoni ju ??

    sepse ne shqiperi sja vlen te jetosh pasi shdo gje eshte me te njohur po nuk njojte njeri edhe po nuk dhe sa money te mori lumi
    shqiperia tani per tani drejtohet nga disa injoranta si sali berisha edhe fatos nano edhe nga mbas edi rama
    '
    edhe do desha ne kete tem mos te shkruajn ata qe nuk e din ca eshte emigracioni se nuk e din per ca flasin se kan ide cbehet ketej edhe e luajn veten si patriota
    pak me lart kokkashta tha ferrr eshte shqiperia
    te them te drejten ai eshte vendi qe dua me shum eshte vendi ku kam lind edhe kam jetuar nje pjes te vogel te moshes time por kur vete atije me duket sikur shkel ne ndonje vend te djegur ne ndonje vend ku nuk gjen te drejten me pak fjal ferr
    pastaj cpret nga nje vend kur drita uj ske
    edhe me e forta te tere ven ne shkoll atije por 99% ne fund te vitit pagojn qe marin klasat
    nga keta te presim ne per nje shqiperi me te mir ? keta do jen me keq se keta qe jan sot
    ishalla kthehen disa student qe jan jasht shqiperis me shkoll qe shumica nuk e besoj se do kthehet

    edhe nje gje tjeter perpara se te votoni mendohuni kujt ja jepni voten se ngelet nje popull injorant [ketu ze edhe veten time]
    ngelet sala nano nano sala
    nejse se fola shum
    i uroj te gjithve emigranteve fat e mbaresi kudo qe jan sidomos atyre qe jan ne greqi italy se atije ka shum racizem
    ciao edhe respekte
    Partizoni

  13. #73
    I come back
    Anëtarësuar
    01-10-2005
    Postime
    345
    Ti ke mabruar masterin! Pije lengun tani, rri aty ku je laj pjata per italianet.
    Dritat dhe uji vijne duke punuar per Shqiperine ne Shqiperi, nuk vijne duke punuar tokat greke. I duhet dhene leke qeverrise te investoje per interesin e pergjithshem. Ti qe ke mbaruar masterin duhet te mbeshtesesh Berishen per te vazhduar reformat jo te shkruash si nje karrocier.

  14. #74
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga qafezezi
    I duhet dhene leke qeverrise te investoje per interesin e pergjithshem.
    Megjithmen e ke ti,na dashka ene lek ky
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  15. #75
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    shif ier ça gallate ky qafzezi,ne t'lajm pjata per taljont,pastaj tja japim leket qeverise hahahahahahahahahaha
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  16. #76
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    O po leket i pa berisha me dylbi ,se boll po vjedh aty
    po berisha te na japi shancin te vijm aty e te punojm
    se aty studentet shqiptar me diplloma te huaja mezi njifen
    dalin ca qafthyer aty dhe kerkojn provime te tjera per vertetimin e dipllomave europjane
    Ndryshuar për herë të fundit nga bebushja : 30-08-2007 më 12:59
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  17. #77
    I come back
    Anëtarësuar
    01-10-2005
    Postime
    345
    Leket nuk i jepen qeverrise qe ajo ti fute ne xhep, leket jepen per tu bere investime ne infrasrukture. Te gjithe ata qe e ndjejne veten shqiptare kane detyrime karshi vendit te tyre. Perndryshe kush do ta beje kete vend?

  18. #78
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga qafezezi
    Ti ke mabruar masterin! Pije lengun tani, rri aty ku je laj pjata per italianet.
    Dritat dhe uji vijne duke punuar per Shqiperine ne Shqiperi, nuk vijne duke punuar tokat greke. I duhet dhene leke qeverrise te investoje per interesin e pergjithshem. Ti qe ke mbaruar masterin duhet te mbeshtesesh Berishen per te vazhduar reformat jo te shkruash si nje karrocier.
    ne radh te par shiko se nga flas pastaj thoj greqia
    dmth jetoj ne usa
    tjetra se ca pun bej un puna ime ajo nese e ke iden ca eshte heating ac servic install atehere flasim
    tjetra sme ka len mendja ti jap lek injoranteve jo per gje po jan shum

    sa per karrocier o qafir ik e mbaja sales me dor se keshtu jeni mesuar se jo per gje po ketu ne usa nuk shikon karroca rruges
    dmth o qafir nese sje emigrant ike hap nje tem tjeter qe te perket dmth some lozers
    Partizoni

  19. #79
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga qafezezi
    Leket nuk i jepen qeverrise qe ajo ti fute ne xhep, leket jepen per tu bere investime ne infrasrukture. Te gjithe ata qe e ndjejne veten shqiptare kane detyrime karshi vendit te tyre. Perndryshe kush do ta beje kete vend?
    Ne çdo vend te botes qeveria i gjen leket duke taksu biznesin,por ne e dime mire se çfar ka ndodhur dhe ndodh ne Shqiperi
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  20. #80
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga qafezezi
    Leket nuk i jepen qeverrise qe ajo ti fute ne xhep, leket jepen per tu bere investime ne infrasrukture. Te gjithe ata qe e ndjejne veten shqiptare kane detyrime karshi vendit te tyre. Perndryshe kush do ta beje kete vend?
    do e bejn rruga qe kan zgjellur mos e ca koken
    pastaj mos fol per patriotizem
    edhe tjetra nga je me origjin me fal qe po te pyes thjesht ta di nga je /??
    Partizoni

Faqja 4 prej 14 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 17-01-2013, 12:29
  2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  3. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  4. Debat mes anti liberalëve dhe liberalëve
    Nga liridashes në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •