Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 143 prej 143
 1. #141
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-07-2010
  Postime
  342
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ahmedi i nexhatit e kishte tamam HOLOKAUSTI , eshte nje mit i cifuteve qe te perfitojne ,dhe ja kane arite qellimit, po fole dicka kunder hollos e han me kastravec, po fole per dicka tjeter nuk paraqet problem :hollokaust te vertete bene amerikanet qe nga hiroshima deri tek palestinezet dhe askujt asgje.

  Nje gje eshte e vertete HITLERI kishte te drejte me cifutet ,popull me pis nuk ka,pastaj vijne greket dhe sllavet.

 2. #142
  Kerrar
  Anėtarėsuar
  15-02-2009
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Holokosti eshte nje manipulim total i bere nga Cifutet. Pse...

  Vet Hitleri ka gjeneze Hebreje, dhe iniciativa per krijimin e nje shteti Hebre(Izraeli) eshte ndermarur pikerisht nga familja me famshem Hebreje, familja "Rotschilds"... Ata per te arritur qellimin e tyre per te krijuar shtetin e Izraelit, ofruan Hebrenjeve ne Europe pasuri te larta, per te braktisur Evropen, dhe vendosjen e tyre ne Palestine. Por shumica e Hebrenjeve ishin te lumtur ne Evrope, me kapitalin dhe biznesin e krijuar. Per kete arsye erdhi ne konsiderate nje fushate anti hebreje nga vete Rotschildet, dhe u perdor nacionalizmi Gjerman per kete.

  Shume mire dihet se nuk kane vdekur 6 milion Hebre ne kete lufte. Qellimi i ketij ishte qe Hebrenjet te frikesohen ne Evrope, dhe (kinse) per siguri te shkojne ne nje shtet hebre. Dhe arriten qellimin. 3 vjet pas luftes se dyte boterore u krijua shteti djallezor i Izraelit ne menyre te padrejte.

  Kurre nuk do te kete paqe ne kete bote, e sidomos ne Lindjen e Mesme, derisa egziston faktori "Sionist" i Izraelit.

  Ahmadinejad'i me fjalen " Duhet te shfarrosim Izraelin", don te thote qe shteti Islamik i Iranit kurre nuk do te kete marredhenie me Regjimin Sionist. Dhe per shembjen e ketij regjimi jane gati..

  Duhet te ndajme termin Anti-Sionist dhe Antisemitist. Une nuk e kuptoj Antisemitiket, nuk kane te drejte per te urryer ta. Por per Sionistet nuk vlen kjo. Pasi qe sionistet punojne vetem per destabilizimin e rajonit, kapitullimin e Islamit, dhe krijimin e Shtetin Hyjnor Izraelit qe kufizohet prej Nilit deri ne Eufrat.

 3. #143
  Kerrar
  Anėtarėsuar
  15-02-2009
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cka eshte edhe me e keqja, vellezerit te fese krishtere e adhurojne Izraelin, ndersa nuk e dine qe Izraelitet mburren me mbytjen(supozim) e Jezuzit A.S. Bile bile figuren e shenjte te nenes se Jezusit e quajne "Prostitute". Ne TV kanalet e Izraelit shpesh here ofendohet Krishterizmi me masa te larta dhe me marrezi voluminoze.

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Tema tė Ngjashme

 1. Riretushimi i historisė
  Nga erzeni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-11-2011, 17:34
 2. Shtrembrimi i Historise
  Nga Darius nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 30-06-2009, 16:10
 3. Akademia e Shkencave dhe heshtja ndaj sfidave te kohes
  Nga &Mitrovicalia& nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 18-06-2009, 19:10
 4. Librat e historisė sė Kosovės heqin mitet kombėtare
  Nga iliria e para nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 14:57
 5. Ndodhitė nė Maqedoni
  Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 1075
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 12:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •