Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Irfan
  Antarsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  Aty ku Allahu me krijoji
  Postime
  464

  Rreziku i Ballkanit nuk sht Kosova e madhe por Serbia eksperimentale'

  Deklarat e Ministrit t Mbrojtjes Pandeli Majko dhn pr televizionin 'ALSAT'

  14 shkurt 2005 - Ministri i Mbrojtjes Pandeli Majko e ka quajtur t pa vend krkesn e Ministris s Jashtme t Maqedonis pr prcaktimin e kufijve t Unionit Serbi & Mali i Zi dhe Kosov. N Konferencn e Politikave t Siguris q u zhvillua n Mynih, ministri Majko ka debatuar me ministren e Jashtme t Maqedonis Elenka Mitreva pr kt shtje. 'Mund t pohoj, - ka deklaruar sot ministri i Mbrojtjes Pandeli Majko pr televizionin 'ALSAT',- se n nj moment me ministren e Jashtme t Maqedonis kam patur nj debat ku prball kongresmenve amerikan, n sy t tyre, ajo deklaroi se kufiri me Kosovn sht kufiri i Serbi & Mali i Zi. Un i thash se kufiri i Kosovs duhet diskutuar n Prishtin dhe jo n ndonj kryeqytet tjetr. Un e di q nga pala serbe ka disa insistime, por mendoj se nga t gjith po kuptohet se rreziku i stabilitetit n Ballkan nuk sht Kosova e madhe, si deklaroi presidenti Tadi, por sht Serbia eksperimentale. E kam fjaln nj Serbi q dikush mendon se duhet t ket edhe Kosovn brenda. Kosova nn Serbin sht nj histori e mbaruar, e mbyllur n vitin 1999. Ka politikan serb q akoma nuk dshirojn t prballen me publikun e tyre pr t thn at q n fakt nuk e kan humbur ata, por e ka humbur zoti Miloshevi n vitin 1999. Kosova sht nj shtje e humbur pr Serbin. Tani fati i Kosovs vendoset n Prishtin'.
  Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

 2. #2
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  39
  Postime
  2,176
  Me ne fund doli nje politikan qe ta thote nje fjale te zgjuar dhe me kurajo!

Tema t Ngjashme

 1. Statusi i ardhshem i Kosovs!
  Nga tani_26 n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 589
  Postimi i Fundit: 05-03-2008, 21:42
 2. Lobi srb kundr pavarsis s Kosovs
  Nga Jarina n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 05-06-2006, 11:12
 3. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-08-2005, 06:20
 4. Ceshtja shqiptare ne Kosove!
  Nga Dita n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 13-08-2002, 03:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •