Close
Faqja 53 prej 53 FillimFillim ... 343515253
Duke shfaqur rezultatin 1,041 deri 1,054 prej 1054
 1. #1041
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Heres tjeter. Tani te pakten e di se ku eshte dhe si ta gjesh.
  nuk ju len njeri te hyni aty brenda ,mos u lodhni kot

 2. #1042
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Hiqni dore nga mania e te shkruajturit kot me kot neper tema. Sidomos pa lexuar postimet e plota. Nuk po flet njeri per tu futur aty brenda se nuk e kane arritur te tjere me shume me teper mundesi dhe ekspertize. Nuk do lejoj me postime te tilla karagjoze ne kete nenforum.

 3. #1043
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  darius

  pashe nje dokumentar 3 ore per zonen 51 ,dhe jo vetem ata qe jane te huaj per bazen por edhe ata qe punojne brenda ne baze nuk kane force te bejne asgje ne lidhje me ate qe eshte-ndodh aty brenda

  nese shembet amerika ashtu si rusia ne 90 atehere do dalin shume gjera ne drite

  nese shkoni atje per te pare drita nga larg ateher kjo eshte tjeter gje

 4. #1044
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Atman pa dashur te te fyej po je komplet jashte kontekstit. Mund te shohesh dhe 30 ore dokumentare dhe serisht do jesh jashte. Nuk diskuton njeri te behet dicka ne lidhje me bazen por po flitet per ate mundesi qe e kane shume njerez, viziten ne kufijte e lejueshme afer bazes. Te lutem mos me detyro te perseris te njejtat gjera pasi jam lodhur me keto komente komplet pa vend. Me duket paksa mendjemadhesi nga ana jote te me permendesh mua mundesite ose mbi nje subjekt qe kam 20 vjet qe e njoh ne maje te gishtave dhe kam shkrua prej vitesh ne kete forum. Si antar i ri qe je, ben pjese ne ate grup antaresh qe mendojne se po shkruajne ndonje novacion ne tema ose forume por harroni qe keto subjekte jane trajtuar kaq shume dhe beni gabimin qe nuk lexoni se cfare eshte shkruar me pare. E mbylla ketu kete diskutim.

 5. #1045
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Atman pa dashur te te fyej po je komplet jashte kontekstit. Mund te shohesh dhe 30 ore dokumentare dhe serisht do jesh jashte. Nuk diskuton njeri te behet dicka ne lidhje me bazen por po flitet per ate mundesi qe e kane shume njerez, viziten ne kufijte e lejueshme afer bazes. Te lutem mos me detyro te perseris te njejtat gjera pasi jam lodhur me keto komente komplet pa vend. Me duket paksa mendjemadhesi nga ana jote te me permendesh mua mundesite ose mbi nje subjekt qe kam 20 vjet qe e njoh ne maje te gishtave dhe kam shkrua prej vitesh ne kete forum. Si antar i ri qe je, ben pjese ne ate grup antaresh qe mendojne se po shkruajne ndonje novacion ne tema ose forume por harroni qe keto subjekte jane trajtuar kaq shume dhe beni gabimin qe nuk lexoni se cfare eshte shkruar me pare. E mbylla ketu kete diskutim.
  po po ke te drejte e njef teorikisht ne maje te gishtave kete temen e ufove se ne praktike nuk e njef jo , ata qe e njofin ne praktike nuk rrine forumeve duke bere perkthime

  po e mbyll ketu

 6. #1046
  Kosovė e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
  po po ke te drejte e njef teorikisht ne maje te gishtave kete temen e ufove se ne praktike nuk e njef jo , ata qe e njofin ne praktike nuk rrine forumeve duke bere perkthime

  po e mbyll ketu
  Bravo, e the at qe doja ta thoja kaher,
  Ke jep pergjigje s burat,
  Amon qfar njerzve ka ketu ne kdt forum ja japin vetes se jan dikushi
  Po nese je moderator nuk do te thot se e kap zotin per k...

 7. #1047
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
  po po ke te drejte e njef teorikisht ne maje te gishtave kete temen e ufove se ne praktike nuk e njef jo , ata qe e njofin ne praktike nuk rrine forumeve duke bere perkthime

  po e mbyll ketu
  Perkthimet e syve qe te te dalin. Fajin e kam une qe ja u zgjas dhe ju pergjigjem kur ne fakt ju e doni komplet ndryshe. Lexo dhe meso, leri denglat mbi teorite dhe praktikat se sa di ne praktike dhe ne teori Darius mbi keto subjekte, ti ske qime floku ne koke. Ti dhe ky analfabeti qe na ben tifozllik. Tani qe ta bej njehere e mire te qarte, ne te gjitha temat e nenforumit paranormal nuk lejoj replika te ketij lloji. Per ty qe ben copy paste nga revista, gazeta e interneti, mund te jete dicka argetuese. Per mua qe kam derdhur djerse e shpenzuar ore te tera per t'i pergatitur (jo perkthyer) ky nenforum ka shume vlere dhe sdo lejoj te dhunohet.

 8. #1048
  i/e regjistruar Maska e bekim_MK
  Anėtarėsuar
  21-02-2010
  Vendndodhja
  kercove
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO

  Jashtėtokėsorėt qė moti gjenden nė Planetin tonė!
  Publikuar: 25.05.2013 - 09:32

  Toronto, 25 maj – Ish-ministri kanadezi Mbrojtjes, Paul Hellyer, duke folur nė tribunėn publike pėr urologjinė, vendosi tė pranojė qė ushtritė e fuqishme tė botės bashkėpunojnė me jashtėtokėsorė, tė cilat janė tė disa llojeve dhe qė janė tė pranishėm nė planetin tonė mjaft gjatė.

  Hellyer mendon qė ėshtė e drejtė e publikut tė informohet pėr realitetin dhe konsideron qė njerėzit janė plotėsisht tė gatshėm pėr kėtė realitet. Ndonėse mendon qė ekzistojnė edhe disa detaje lidhur mė jashtėtokėsorėt qė do tė duhej tė mbeteshin tė besueshme (sekrete), ai beson se publiku tashmė di pėr rreth 90 pėr qind tė fakteve.

  Nė fjalėn e tij, ai ka pėrmendur edhe njė kompleks ku jashtėtokėsorėt jetojnė dhe punojnė bashkė me njerėzit, kryesisht nė projekte ushtarake.

  Sipas fjalėve tė tij, Nė Tokė momentalisht ekzistojė pesė lloje tė ndryshme tė jashtėtokėsorėve, gjė qė pėrputhet me pohimet e ish-eprorėve ushtarakė dhe politikanė, tė cilėt kanė folur mė herėt pėr kėtė temė.

  http://www.kohaditore.com/?page=1,7,146851

 9. #1049
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO

  Deklarata e Hellyer nuk eshte gje e re. I ka bere keto qe para 6-7 vjetesh. Lajmi eshte rifreskuar si rezultat i pjesmarrjes se Hellyer ne degjimin e fundit qe u be per kongresmenet dhe senatoret amerikane ne Citizen Hearing On Disclosure, Washington D.C.

  http://www.citizenhearing.org/

 10. #1050
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO

  Presidenti Eisenhower dhe jashtėtokėsorėt: “I kam takuar tre herė”

  Presidenti i 34-t i Shteteve tė Bashkuara, Dwight Eisenhower (IKE) u takua plot tre herė me njė delegacion tė pėrbėrė nga jashtėtokėsorė. Takimi u bė nė njė bazė ushtarake amerikane nė vitin 1954. Kjo ėshtė njė histori qė tė apasionuarit pas Ufologjisė e njohin mjaft mirė.
  Ai qė flet pėr kėtė takim mes autoriteteve mė tė larta tė Uashingtonit dhe grupit tė alienėve ėshtė shkrimtari Timothy Good, ish-kėshilltar i Pentagonit dhe Kongresit Amerikan: pra njė njeri mjaft i informuar me fakte. Ėshtė hera e parė qė njė personazhi i kėtij kalibtri flet hapur pėr kontaktet me qeniet e ardhura nga hapėsira.
  I ftuar nė programin e BBC 2, “Opinionated”, Timothy Good konfirmoi se tė gjitha qeveritė botėrore janė nė kontakt tė rregullt me entitetet jo-humane prej dekadash. Nė veēanti presidenti Eisenhower i cili bėn takime secrete me eksponentė tė qytetėrimeve tė tjera galaktike nė bazėn ushtarake nė Nju Meksiko. Dhe e gjithė kjo nėn prezencėn e shumė dėshmitarėve.
  Dwight Eisenhower – gjatė kohės qė u nominua si presidenti i 34-t i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, nė detyrė nga 1953 deri nė vitin 1961 – njihej pėr dėshirėn energjike qė kishte pėr mundėsimin e jetės sė njeriut nė kozmos. Gjatė Luftės sė Dytė Botėrore ishte pikėrisht ai qė hodhi idenė e parė pėr programin hapėsinor amerikan.
  Takimet e tij me qėnie tė botėve tė tjera do tė zhvilloheshin nė shkurt tė 1954, kur zyrtarisht Eisenhower gjendej me pushime nė Palm Springs, Kaliforni. Por nė fakt presidenti po bisedonte me delegacionet e alienėve nė fshehtėsi absolute. Ata qė merreshin me organizimin e kėtyre tryezave tė rrumbullakėta, me siguri ishin agjentėt e FBI-sė, qė kishin kontaktet e tyre me Jashtėtokėsorėt.
  I pari i kėtyre takimeve ballė pėr ballė u bė me pėrfaqėsues tė popullit nordik, pėr aspektin humanoid tepėr tė ngjashėm me atė tė Skandinavėve. Timothy Good thotė: “Ne e dimė se mė shumė se 90% e Ufove mund tė shpjegohet nė terma konvencionalė. Megjithatė, mund tė konfirmoj se ekzistojnė miliona persona nė tė gjithė planetin qė i kanė parė gjėrat ashtu siē janė realisht”.
  Por jo vetėm kaq. Eisenhower kėrkonte ta diskutonte kėtė ēėshtje me kryeministrin britanik tė asaj kohe, Wiston Churchill. Edhe Britania e Madhe ishte e interesuar pėr kėto fenomene tė pashpjegueshme, pas vėzhgimit tė njė objekti fluturues tė paidentifikuar nė qiell nga njė pilot qė kthehej nga misioni i tij nė fund tė Luftės sė Dytė Botėrore.
  Ishte pikėrisht kjo shenjė e cila bėri Qeverinė e Londrės tė studionte mė nė thellėsi kėtė ēėshtje duke iu atribuar Ministrit tė Mbrojtjes pėr tė qenė nėn mbikėqyrje tė plotė. Pas shumė vitesh, nė 2010, arkivat sekrete u bėnė publike dhe u zbulua njė numėr i madh vėzhgimesh tė alienėve pėrgjatė dekadave.
  Eisenhower, Churchill, bile dhe Papa Xhovani i 13, thuhet se kanė pasur njė takim me njė qenie nga njė botė tjetėr qė i kishte impresionuar jasht-mase. Sipas tregimit tė sekretarit tė tij personal – tashmė tė zhdukur- Loris Francesco Capovilla, zbulimi i papritur u bė pasditen e nxehtė tė verės sė vitit 1961. Angelo Roncalli dhe miku i tij po kalonin nė njė nga kopshtet e Kėshtjellės Gandolfo kur mbi kokėn e tyre kaluan disa sfera tė shndritshme me ngjyra brilante. Njėra u nda nga grupi dhe u ul nė tokė. Nga ajo anije doli njė krijesė e ngjashme me njeriun.
  Sekretari personal qėndroi mėnjanė dhe nuk e dėgjoi dialogun mes Papės dhe personazhit jashtė-tokėsor. Por nga mimika e fytyrave pa njė harmoni mes dy bashkėbiseduesve. Pas 20 minutash tė gjata, alieni u zhduk nė qiell ashtu siē erdhi. Papa Xhovani u afrua, dhe pėrmes lotėsh tha kėto fjalė: “Bijtė e Zotit janė gjithandej. Edhe pse ndonjėherė e kemi tė vėshtirė tė njohim edhe vėllezėrit tanė”.
  Ishte ky takimi i publikuar nga gazeta The Sun rreth 30 vjet mė parė dhe qė mė pas u rimor nga shumė artikuj dhe shėrbime tė tjera televizive. Por lajmi nuk ėshtė konfirmuar kurrė. Ashtu si nga ana tjetėr, kanė ardhur pėrgėnjeshtrime nga Qeveria Amerikane pėr ekzistencėn e jetės jashtėtokėsore. Timothy Good thotė se “fqinjėt tanė kozmikė jo vetėm qė kanė mbajtur raporte tė afėrta me pushtetarėt e tokės, por kanė pasur kontakte formale dhe jo-formale me mijėra njerėz nė tė gjithė botėn tė tė gjitha klasave shoqėrore. Tė paktėn janė demokratikė”

  6 pika tė nxehta UFO-sh nė mbarė botėn

  1. Warminster, Wiltshire, Angli
  Fusha e madhe e Salisbury Plain, nė jug tė Anglisė ėshtė njė sipėrfaqe toke e gjelbėr. Pikėrisht kėtu shtrihen Gurėt e Lashtė gjigantė tė Stonhenxhit, njė vend qė fsheh mister. Dhe po kėtu, ose tė paktėn nė qytezėn e Warminster-it, tė apasionuarit pas UFO-ve mblidhen sė bashku nė majėn e kodrės Cradele me besimin se do tė marrin sinjal nga anijet jashtėtokėsore. Nė vitet 60 dhe 70, gazetari lokal Arthur Shuttlewood ēoi nė qindra dhe ndoshta mijėra pretendimet se Ufot mund tė shihen vetėm nga kjo qytezė e vogėl.

  2. Wycliffe Well, Australi
  Me siguri ju nuk doni tė shkoni nė territorin verior tė Australisė nė Wycliffe Well dhe tė shihni njė UFO. Uebsajti i Parkut tė Wycliffe thotė se “shikimi i njė UFO-je ėshtė gjė e zakonshme nė kėtė terren, dhe se nėse qėndron tė gjithė natėn nė kėrkim tė njė UFO-je do tė jeni shumė pa fat nėse nuk e shihni njė tė tillė”. Supozohet qė nė kėtė vend janė parė UFO qė nga koha e Luftės sė Dytė Botėrore.

  3. Bonnybridge, Skoci
  Bonnybridge ka diēka tė veēantė. Qė nga vitit 1992, qyteza e vogėl ka shėrbyer si pikė shikimi i njė numri tė madh UFO-sh. Nė fakt, Bonnybridge shtrihet nė atė qė besimtarėt e UFO-ve e quajnė “Trekėndėshi Flakirk”, njė zonė mes qyteteve Stirling, Fife dhe Edinburg ku njerėzit vazhdimisht raportojnė pėr objekte tė paidentifikuara qė fluturojnė nė qiell. Qeveria skoceze thotė se shihen rreth 300 UFO nė vit. Pėr herė tė parė njė UFO u dallua nė vitin 1992, kur njė burrė i quajtur James Walker raportoi pėr njė objekt nė formė ylli qė fluturonte. Mė pas vėzhgime tė tjera pasojnė ndėr vite. Qeveria nuk arriti kurrė nė njė konkluzion, por alkooli konsiderohej si shkaku kryesor i kėtyre vėzhgimeve.

  4. Kili
  Gjatė dy dekadave tė fundit banorėt e rrethit qendror tė Kilit kanė raportuar aq shumė shikime UFO-sh sa qė nė vitin 2008 nė qytezėn e San Clemente-s u hap “Gjyqi i UFO-ve”. 19 milje pas maleve Andes, ndodhen rrafshnaltat pėr tė cilat thuhet se ėshtė vendi perfekt ku alienėt ulin anijet e tyre. Edhe pse thuhet se kjo ėshtė njė nga destinacionet mė tė mundshme tė ufove, kjo nuk ėshtė se e ka rritur shumė turizmin nė kėtė vend. Parqet nė San Clamente deklarojnė se “nė asnjė mėnyrė nuk u garantojmė njerėzve se ata do tė shohin njė UFO nėse vizitojnė San Clemente-n”.

  5. Meksikė
  Mė 11 korrik tė vitit 1991 njė eklips diellor filloi mbi Oqeanin Paqėsor dhe Hauai, lėvizi mbi Meksikė dhe Amerikėn Qendrore duke pėrfunduar rrugėtimin mbi Brazil. Nė Meksiko Sito (kryeqyteti i Meksikės) njerėzit raportuan se kishin parė mė shumė se sa eklipsi diellor. Njė numėr i madh meksikanėsh raportuan se kishin parė disa anije tė ēuditshme nė qiell. Raportime tė tjera pėr shikimin e UFO-ve kanė ardhur dhe nga qytete tė tjera tė Meksikės, por ėshtė e vėshtirė t’i besohet sepse mendohet se ata nuk kanė vėnė syze tė posaēme kur kanė parė eklipsin diellor.

  6. Stephenville, Teksas
  Nė janar tė 2008-s dhjetra njerėz raportuan pėr diēka qesharake qė fluturonte nė qielli gjatė natės. Kjo ngjarje u pėrshkrua nė disa mėnyra – disa thonin se ishte njė objekt i qetė dhe i gjerė sa 1 milje qė fluturonte afėr tokės. Disa tė tjerė thonin se lėvizte shumė shpejt. Njė reporter i njė gazete lokale tha se kishte drita tė fuqishme. Kjo ēėshtje mė pas u diskutua nė emisionin e Larry King nė CNN. Nė kėtė emision njė oficer i Forcave Ajrore Amerikane, i cili shpjegoi se ishin avionė ushtarakė ata tė cilėt kaluan mbi Teksas.

  Pėrgatiti: Endri Farka
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 05-04-2014 mė 18:16

 11. #1051
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO

  Ajo e Stephenville vetem qesharake qe nuk ishte. Perkundazi.

 12. #1052
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO

  Ditari i Mihal Gramenos, 1907

  I pari dokumentim pėr vizitėn e UFO-ve nė Shqipėri mbetet ditari i Mihal Gramenos. Ai ishte publicist i shquar, shkrimtar dhe veprimtar i lėvizjes patriotike e demokratike, Hero i Popullit. Gjatė viteve 1907-1908 luftoi pėrkrah me ēetėn e Ēerēiz Topullit.

  Nė librin e tij Kryengritja shqiptare, kujtime luftarake rreth ēetės sė Ēerēiz Topullit, Grameno sjell kujtimet e tij mbi udhėtimet e gjata dhe tė vėshtira tė bashkėluftėtarėve tė Ēerēizit mal mė mal. “Njė natė teksa luftėtarėt e Ēerēizit kishin ngritur njė limer majė njė bjeshke tė lartė, na fluturoi pėrpara njė objekt shkėlqyes qė qėndroi disa minuta pezull nė ajėr dhe pastaj u zhduk.”shkruan Grameno. Aeroplanėt nė atė kohė ishin nė fazat e para, pra nuk ka mundėsi tė ketė qenė i tillė. Gjithashtu nuk mund tė ketė qenė as meteor dhe as kometė, pasi dihet se ato nuk qėndrojnė pezull nė ajėr por bien menjėherė. Kėshtu qė mbetet njė UFO (objekt fluturues i paidentifikuar).

 13. #1053
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO

  Interesante.

 14. #1054
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2020
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO

  Viti 2020 dhe perseri i lexoj me mall keto pergjigje.Nese keni ndonje informacion te ri mund ta publikoni Darius.

Faqja 53 prej 53 FillimFillim ... 343515253

Tema tė Ngjashme

 1. Makinė fluturuese? Jo mė imagjinatė por realitet
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-06-2010, 11:16
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Serbia i kthen Kosovės nė 2007 objektet e rrėmbyera
  Nga Lioness nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2007, 16:21
 4. Pse nuk kanė shqiptarėt objektet e tyre tė kultit nė Greqi?
  Nga DYDRINAS nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2006, 22:32
 5. Historianėt: Objektet e kultit qė u dogjėn ishin ilire
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2004, 01:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •