Close
Faqja 3 prej 53 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 1053
 1. #41
  Ne mbreterine e Tij.. Maska e inscrite
  Anėtarėsuar
  09-02-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Faleminderit per shpjegimet Pepi. Te them te drejten ufologjia nuk eshte objekti im i interesit. Dhe faktet me siper nuk i sjell sepse kam studiuar rreth ketij fenomeni. Thjesht m'u duken interesante (ndonje edhe per te qeshur..) ne lidhje me kendveshtrimin qe kundershton ekzistencen e UFO-ve.

  Persa u perket interpretimeve te pikturave/ikonave fetare te mesjetes ne temen tjeter te hapur mbi UFO-t, nuk besoj se do te kishte studiues te artit te asaj kohe qe do kapercente botekuptimin fetar te ketyre pikturave dhe t'i interpretonte ato si te perfshinin pamje UFO-sh.

  Dicka me bie ne sy, zelli yt ne lidhje me kete teme. Sikur te kishe po te njejtin zell per te kerkuar te Verteten e jetes ketu ne toke, sa mire do ishte. Do zbuloje pepi se kerkimet personale mbi ufo do ishin ne fakt nje asgje para kerkimit te qellimit te jetes ketu ne toke.

  The truth is in here, deep within our hearts...

  Pershendetje!

  inscrite
  Ndertojne shume poshte ata qe ndertojne nen yje...

 2. #42
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Inscrite po dalim shume nga tema me keto fjale. Thua:
  Citim Postuar mė parė nga inscrite
  Dicka me bie ne sy, zelli yt ne lidhje me kete teme. Sikur te kishe po te njejtin zell per te kerkuar te Verteten e jetes ketu ne toke, sa mire do ishte...
  . Se ke ate te drejte te me drejtohesh ne ate menyre. Ti mua sme njeh fare dhe as qe e ke idene se kush jam une dhe cfare zelli kam une apo cfare pasionesh kam une. Sejcili ka deshirat dhe hobiet e tij. Ky nenforum e ka shkenca dhe jeta dhe normalisht qe ketu per gjera te kesaj natyre do shkruhet dhe jo per gjera te tjera qe kemi ne jeten tone te perditshme.
  Thua qe ufologjia nuk eshte objekti i interesit tend. Dhe pikerisht sepse pashe ate tu drejtova me ato fjale me siper dhe te kerkova qe nese deshiron te japesh mendim atehere me mire informohu me shume. Ti flet per interpretime te ikonave, kur ne fakt nuk ka interpretim po thjesht konstatim. Ti flet per botkuptim fetar kur pamjen e ke para syve dhe harron qe flet per nje term qe ne ate kohe nuk dihej se ca ishte dhe paraqitej sic ishte pare si lidhje misticizmi dhe misteri, pse jo dhe diviniteti. Etj etj...
  Te perseris qe po dalim nga tema dhe sdua qe te kaloje ne personale. Ky nenforum eshte shkenca dhe jeta dhe si i tille pranon shume dhe fenomenin e ufove. Nese sju pelqen ta lexoni, mos e beni por mos gjykoni te tjeret per pasionet dhe deshirat e tyre.
  Me thua zelli jor ne lidhje me kete teme Po te them qe eshte me shume se zell. Kam pothuajse 10 vjet qe i studioj me shume vemendje dhe kam konkluzionet e mija qe nuk i ndaj as me ty dhe as me te tjeret. Po te kishe ate lloj interesimi qe thua se te mungon, do hasje shume gjera qe do ishin shume me teper se ajo e kerkimit te qellimit te jetes ketu ne toke. Ose do gjeje nje lidhje qe tani se imagjinon dot dhe mbase do beheshe shume me shume i dhene se une mbas ketij fenomeni.
  Megjithate une nuk detyroj njeri te besoj dhe as qe dua ti mbush mendjen njeriu. Ju jap materialet, ju paraqis burimet se nga kane dale, i ilustroj me foto. Kush ka deshire ti shohi dhe lexoje apo te kerkoje me shume aty jane. Sjane prona ime private.

 3. #43
  ALBSECURITY
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  35
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po besoji!
  Pepi siperorja e fjales KOLOSALE eshte Shume KOLOSALE...por ke bere nje pune jashtezakonisht kolosale me keto materjale.Persoalisht te falenderoj shume.E di qe je loshur shume por jam i bindur qe kane vlejtur ato materjale per shume vizitor dhe anetare te fotumit...


  10000 years ago we thought the yearth was flat, 5000 ago we thought the sun rotates toward the earth and 5 n\minutes ago you thought we were alone in this universe...imagine what we will know tomorrow...Bayern shprehje e bukur...

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Nganjehere hyj ne (nenforumet) Boten (pa)Shpirterore te disa "fetarve"
  Postime
  700
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po besoj se ka qenie jashtetokesore UFO apo si ti quajm , dhe se kto krijesa mund te jene teper te civilizuara Dhe ne qoftese nuk ka tash do te vij dita kur njerzit do te shkojn ne planete te tjera dhe do te krijojn pjata fluturuese apo ku ta di diēka tjeter me te rendesishme ndoshta mbas 5000 vjetesh do te ndodh kjo, dhe ndoshta civilizimet e para i kan krijuar keto UFO .Per njerezit vlen qe te gjurmojn me siguri se nuk jemi te vetem. Te pershendes Pepi ke shume shkrime interesante i lexoj me deshire .

 5. #45
  i/e pa regjistruar Maska e miri
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  My HeArT iS yOuRs...YoUr MinD iS mInE...!
  Postime
  300
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga only truth
  ...... apo si ti quajm ......
  Jo ti quajm kafshe planetore....

  Citim Postuar mė parė nga only truth
  ...... pjata fluturuese apo ku ta di diēka tjeter me te rendesishme ......
  Jo pjata gjelle me mish te pjekur.....


  Citim Postuar mė parė nga only truth
  ......
  ndoshta mbas 5000 vjetesh do te ndodh kjo......
  Jo pas ringjalljes se krishtit per te dyten here....

  Ku ke pa enderra pash zotin se me bere me qesh me te vertet me keto iluzionet e tua dhe te plepit. Mos e ushqe trurin nga e prapa se prralla dime te tregojme te gjithe....

  PS. Aman per sondazhin e keni qajtur me lot: Tre pro dhe nje kundra duke bere qorrat me advantazh qe te votojne per ufot. Hajde mjeshter hajde.

 6. #46
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Miri une e kam pepi emrin ketu po meqe ke qene duke qeshur ke ngaterruar germat dhe spo ta marr per ters. UNe iluzionet si le per forum se i druhem tipave si ty qe do hyjne dhe do e konstatojne
  Kam shkruar gjera qe jane thene nga shkenctare, studiues, njerez te fushave te ndryshme me nje barre eksperience dhe pervoje ne profesionet e tyre. Mbase perpara se ti botoja ketu duhet ti kisha sugjeruar te konsultoheshin me perpara me ty qe te jepje viston si adapt qe qenke dhe sidomos per tipin analitik qe paske. Sa per sondazhin e para e punes ka nje afat kohor dhe mbyllet automatikisht. E dyta mesa shoh e paske pare tamam se sa kane dale pro dhe kunder. Sic duhet te kesh pare edhe shkrimet ne kete forum apo informuar veten per nje fenomen te tille. Kur lexoj komente te natyre se kesaj qe ke shkruar e vetmja pyetje qe me vjen nder mend, sidomos per sondazhin eshte MOS VALLE DUHET TE KISHA VENE NE VEND TE DISKUT NDONJE TOP FUTBOLLI APO KOPAC GJASHTELEKSH, APO NDONJE TEKE KACURREL APO EKSPRES APO TE KISHA NXJERRE GAZETEN EROS APO DITARIN E MATA HARIT...
  Te pakten do te te kisha kursyer ty te shkruajturen dhe do te te kisha bere te lexoje pak me shume perpara se te formuloje (me nje gjuhe shqipe me korrekte) ate qe ke thene me siper.

 7. #47
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  UFO = Unidentified Flying Object = Object Fluturues i Pa-Idetifikueshem

  Fjala e sakte qe duhet perdorur ne kete rast = Alien = Jashtetokesor

  A besoj une qe egzistojne qenje perafersisht (ose shume me inteligjente) si ne ne planete (galaksi) te tjera?!

  PO! Sigurisht qe besoj. Cdo njeri me llogjike do besonte, sepse te con llogjika vet...

  E vetmja gje qe kam menduar gjithnje eshte:

  Alienet, supozohen te jene shume me inteligjente dhe te avancuar se ne - right ?!

  Duke qene te tille, si ka mundesi qe nuk na eshte kanosur asnje e keqe prej tyre deri tani?

  He?!

 8. #48
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Gmf nga ajo qe ke vene ne vendodhje mendoj se di anglisht. Nese eshte keshu atehere po te sugjeroj te lexosh dicka dhe do e gjesh vete pergjigjen per pyetjen qe ben. Vetem ki durim dhe lexoje me vemendje. DO marresh pergjigje jo vetem per ate pyetje por besoj edhe informacion per shume gjera te tjera qe mbase as qe i mendon se mund te jene pjese e jetes sone. Have fun

  The Dulce Book

  THREATS TO HUMAN FREEDOM

  The Omega File


  Mundohu ti lexosh sipas renditjes qe i kam vene une. Mos kerce nga e dyta tek e treta, ose nga e treta tek e para se sdo kuptosh gje. Merri me rradhe.

 9. #49
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Jam dakort me ate qe beso ne sende qe shikon me sy,te njejtin parim kam dhe une.Besoj ne Aliene per arsye se eshte e pamundur ne gjithe kete univers vetem njeriut ti jete dhene mundesia e egzistences.Arsyjet qe ne nuk i shikojme jan me mijera......! Teper larg dhe e pamundur teknologjia e ekspolrimit ne ato sisteme solare ku mund te kete jete.Nje tjeter mund te jete dhe ajo qe nje qenie qe ka arrritur tekologjine te udhetoje nga qindra mijra vite drite larg tokes te vije ketu....guess what? ...mund te kete pire kafe me ty kushedi sa here dhe ti nuk e din qe eshte Ailen !!!(body imitating)

  Joking of course Po mendoj se nuk ka asgje te pamundur !

  ZiM
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 10. #50
  Blanc et noir
  Anėtarėsuar
  28-03-2005
  Postime
  470
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une sdo doja kurrsesi te mendoja qe qenie te tilla mund te eksistonin LoL Por shume fakte vertetojne eksistencen e tyre ..

  Rastesisht gjeta kete link me poshte ... kush eshte i interesuar ta shohi
  (foto ka qe ka po edhe video,sma majti me i pa me thone te drejten LoL )

  http://www.alien-ufo-pictures.com
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Quand le doigt montre le ciel, l' imbécile regarde le doigt.

 11. #51
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Sigurisht qe ekzistojn se nga vin nuk diet por ket e dim qe jan kapur dhe mbaen sekrete sic nodhi ne Roswell dhe ne Rusi ne kohet e Unionit Sovietik.

 12. #52
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga pepi
  A besoni ne ekzistencen e UFO-ve dhe te qenieve jashtetoksore?
  Aspak

  Dito.

 13. #53
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Po I besoj .

  Ne gjthe kete univers a thua jemi te vetmit ?  Ndoshta do vi nje dite qe do takoj ndonjerin .. (lol )
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e bleripz
  Anėtarėsuar
  15-06-2005
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  tung

  Unė mendoj se alienet jemi ne vet njerzit, nė vet krijom iluzione
  pse nuk ka ende FAKTE KONKRETE edhe pas 50 viteve kur kanė filluar tė fliten pėr alienet nė atė kohe ka filluar edhe teknologjia tė zhvillohet me tė madhe
  duhet ta kuptoni se diku nėpėr botė zhvillohen teknologjit e ndryshme qe tė tjerėt nuk duhet ta dijnė dhe as nuk kan ide se ēfarė teknologjie dhe nė ēofse del diēka nė shesh mundohen ta avullojnė kurse tė tjerėr qė nuk din mendojnė qė kanė pa jashtoksorė kuptoni diqka sikur ndonjėri nga ju tė shkoni nė ndonjėrin e ishujve tė Australisė apo edhe nė disa fise tė Afrikės qė kur nuk kanė pa atė teknologji qė ke ti nė dorė do tė mendonin se ke ardhė prej ndonjė planeti tjetėr ėshtė njė logjik e thjeshtė pėr ta kuptuar sa miliona vite dritė e kemi galeksinė mė tė afert dhe do tė mundnin tė vinin ndonjėher, pėr mendimin tim gjitha kėto kanė tė bėjnė pėr ta turbullu trurin e njeriut dhe pėr tė pėrfituar ekonomikishtė me pallavrat e alieneve duke filluar prej librave dhe filmave tė holliwoodit qė kanė pėrfitime materiale me miliarda dollarė $vetem pse kanė lidhje me jashtoksorėt

 15. #55
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Antitrup
  UFO't fundi i muhabetit jane Prodhim Amerikan -- Teknologji e cila eshte vene ne perdorim per here te pare ne kufirin SHBA-MEKSIKE, dhe me pas teknologjia eshte importuar nga disa shtete te tjera ne Azi etj.

  Ne Europe kjo loje-lufte eshte kuptuar gate viteve 1990-1997.

  Une vete e besova para 2 vjetesh kur me tha nje meksikan qe kishte pare nje nga keto objekte kur ishte duke kaluar kufirin ne Teksas.

  Tung dhe mos i hani perrallat me filmat bashke.
  Ka shum mundesi qe jan dhe te bera nga Amerika duke mos harruar dhe Area51 ne Nevada baza me sekrete ne bote, por esht e veshtir te thuet qe mund te jen ber nga teknollogjia Amerikane pasi jan par ne te gjith boten dhe ne kohet e Grekve dhe Romakve pra me shum se 2,000 vjet me perpara.
  Mund te jet scienci fiction? Edhe po por duke par historine qe jan par shum vite para se te kishin ket teknollogji tregon se ekzistojn por si gjithnje kto mbeten ndermjet PO dhe SCIENCE FICTION ose MEN MADE...

 16. #56
  WebAdministrator Maska e Albelektronik
  Anėtarėsuar
  15-07-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Bashkohem me pepin KAQ

 17. #57
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Nese pyetja qe ka shtruar Pepi eshte thjeshte mbi egzistencen e tyre dhe jo "A e kan vizituar planetin tone" pergjigja ime do jete gjithmone nje PO e madhe shume.

  Per nje njeri qe e e koncepton madhesine e jashtzakonshme te Universit me lloj lloj misteresh qe njeriu mbase kurre nuk ka per ti kuptuar,nje pyetje e tille do kumbonte naive !Triliona e trilona yje qe sjane asgje me ndryshe se dielli jone e qe kane nje mori planetesh duke orbituar rreth tyre....me te vertete ua thote mendja se te gjitha jane shterpe?Ashtu siq jeta ka ardhur ne planetin tone...ne te njejten menyre mund te kete buruar ne tjeter planet ne distance te larget me token...mbase kohra me pare se njeriu te egzistonte
  Pse...ju thoni se ne jemi gangot e Universit...te vetmit e ska te tjere?Nejriu momentalisht e shikon Universin se nje njeri qe shikon boten nga fundi i nje pusi te thelle!Akoma nuk egziston bindja e plote se kemba e njeriut ka shkelur ne Hene qe sesht vetem nje satelit me distance te shkurte nga toka.

  Fakti qe ne nuk kemi teknologji per te udhetuar ne hapesire me shpejtesine e drites (se vetem ashtu do ishte e mundur arritja e destinacioneve te largeta ku mund te kete jete) nuk do te thote se nuk ka qenje te gjalla jashtetoksore nuk egzistojne.

  Do me pelqente sikur dikush qe e mohon egzistencen e tyre te sillte ca fakte ku e mbeshtet besimin mbi mosegzistencen e Alieneve.

  Per sa i perket objekteve fluturues te paidentifikuar dhe vizites se tyre ne toke,!te them te drejten asnjeri nga ne nuk mund ti jape pergjigje me bindje!Mund te jene trillime...por mund te jene dhe te verteta.

  Ky eshte mendimi im.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 22-08-2005 mė 04:35 Arsyeja: Ah keta gabimet drejtshkrimore...me terbuan fare!
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Helianthus
  Anėtarėsuar
  31-07-2005
  Postime
  49
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une nuk besoj ne inteligjencen jashtetokesore. Sikur te egzistojne qenie te tilla perse nuk kontaktojne me ne? Te gjitha me duken perralla moderne. Por une besoj ne boten okulte, te padukshme.

 19. #59
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  Nuk jemi te interesuar per jashtetoskoret me!

  28 vjet qe kur dhjetra deshmitare mbi qiellin e Vindemerit ne Kumbria shiquan objekete fluturuese ne shenje te dijamantit, gjuetaret britanik te UFO-ve kane nderprere hetimet rethe Ufo-ve.

  Pamja nga Vinderm eshte pamja me e njohur e rasteve te UFO-ve dhe ende sot ka njerez deshmitare qe thone se naten e 28 gushtit 1977 shiquan objekte qe i ngjanin formes se diamanteve dhe ate ne forme te anijeve kozmike.

  Gazeta "Indepedent" shkruan se ne Anglia ne menyra drastike ka rrene interesi per deshmite se ekzistojne UFO. Me 2003 ne Angli jane paraqitur 60 raste deshmie per ekzistimin e UFO-ve ndersa kete vit s'ka asnje rast.

  Ajo se situata me "ekzistencen e UFO-ve" eshte ne rrezik, deshmon edhe fakti se revista britanike "UFO Magazin" e ka mbyllur botimet e saja me 25 edicione qe kishte dhe me reth 35 000 lexues.

  Perkthim: Davius, 19 shtator 2005
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #60
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  40
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Fantazia njerezore ku nuk te shpie....
  Nese do kishte ekzistenca te tjera vec nesh,do ishin ne forma te tjera,psh krimba,insekte etj.
  Por jo aq te zhvilluar sac i fantazojme ne,se fundi i fundit,pse nuk na kontaktojne?!
  Pse asnjehere nuk ka shenja konkrete te ekzistences se tyre?!
  Pse nuk na afrojne?!
  Pse nuk na sulmojne?!
  Pse nuk tregojne me qarte qe jane?!
  Pse nuk nderhyjne ne teknologjine tone?!
  Etj.,etj.

Faqja 3 prej 53 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Makinė fluturuese? Jo mė imagjinatė por realitet
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-06-2010, 12:16
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 13:59
 3. Serbia i kthen Kosovės nė 2007 objektet e rrėmbyera
  Nga Lioness nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2007, 17:21
 4. Pse nuk kanė shqiptarėt objektet e tyre tė kultit nė Greqi?
  Nga DYDRINAS nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2006, 23:32
 5. Historianėt: Objektet e kultit qė u dogjėn ishin ilire
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2004, 02:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •