Close
Faqja 53 prej 53 FillimFillim ... 343515253
Duke shfaqur rezultatin 1,041 deri 1,054 prej 1054
 1. #1041
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Heres tjeter. Tani te pakten e di se ku eshte dhe si ta gjesh.
  nuk ju len njeri te hyni aty brenda ,mos u lodhni kot

 2. #1042
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Hiqni dore nga mania e te shkruajturit kot me kot neper tema. Sidomos pa lexuar postimet e plota. Nuk po flet njeri per tu futur aty brenda se nuk e kane arritur te tjere me shume me teper mundesi dhe ekspertize. Nuk do lejoj me postime te tilla karagjoze ne kete nenforum.

 3. #1043
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime
  darius

  pashe nje dokumentar 3 ore per zonen 51 ,dhe jo vetem ata qe jane te huaj per bazen por edhe ata qe punojne brenda ne baze nuk kane force te bejne asgje ne lidhje me ate qe eshte-ndodh aty brenda

  nese shembet amerika ashtu si rusia ne 90 atehere do dalin shume gjera ne drite

  nese shkoni atje per te pare drita nga larg ateher kjo eshte tjeter gje

 4. #1044
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Atman pa dashur te te fyej po je komplet jashte kontekstit. Mund te shohesh dhe 30 ore dokumentare dhe serisht do jesh jashte. Nuk diskuton njeri te behet dicka ne lidhje me bazen por po flitet per ate mundesi qe e kane shume njerez, viziten ne kufijte e lejueshme afer bazes. Te lutem mos me detyro te perseris te njejtat gjera pasi jam lodhur me keto komente komplet pa vend. Me duket paksa mendjemadhesi nga ana jote te me permendesh mua mundesite ose mbi nje subjekt qe kam 20 vjet qe e njoh ne maje te gishtave dhe kam shkrua prej vitesh ne kete forum. Si antar i ri qe je, ben pjese ne ate grup antaresh qe mendojne se po shkruajne ndonje novacion ne tema ose forume por harroni qe keto subjekte jane trajtuar kaq shume dhe beni gabimin qe nuk lexoni se cfare eshte shkruar me pare. E mbylla ketu kete diskutim.

 5. #1045
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Atman pa dashur te te fyej po je komplet jashte kontekstit. Mund te shohesh dhe 30 ore dokumentare dhe serisht do jesh jashte. Nuk diskuton njeri te behet dicka ne lidhje me bazen por po flitet per ate mundesi qe e kane shume njerez, viziten ne kufijte e lejueshme afer bazes. Te lutem mos me detyro te perseris te njejtat gjera pasi jam lodhur me keto komente komplet pa vend. Me duket paksa mendjemadhesi nga ana jote te me permendesh mua mundesite ose mbi nje subjekt qe kam 20 vjet qe e njoh ne maje te gishtave dhe kam shkrua prej vitesh ne kete forum. Si antar i ri qe je, ben pjese ne ate grup antaresh qe mendojne se po shkruajne ndonje novacion ne tema ose forume por harroni qe keto subjekte jane trajtuar kaq shume dhe beni gabimin qe nuk lexoni se cfare eshte shkruar me pare. E mbylla ketu kete diskutim.
  po po ke te drejte e njef teorikisht ne maje te gishtave kete temen e ufove se ne praktike nuk e njef jo , ata qe e njofin ne praktike nuk rrine forumeve duke bere perkthime

  po e mbyll ketu

 6. #1046
  Kosov e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Antarsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  po po ke te drejte e njef teorikisht ne maje te gishtave kete temen e ufove se ne praktike nuk e njef jo , ata qe e njofin ne praktike nuk rrine forumeve duke bere perkthime

  po e mbyll ketu
  Bravo, e the at qe doja ta thoja kaher,
  Ke jep pergjigje s burat,
  Amon qfar njerzve ka ketu ne kdt forum ja japin vetes se jan dikushi
  Po nese je moderator nuk do te thot se e kap zotin per k...

 7. #1047
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  po po ke te drejte e njef teorikisht ne maje te gishtave kete temen e ufove se ne praktike nuk e njef jo , ata qe e njofin ne praktike nuk rrine forumeve duke bere perkthime

  po e mbyll ketu
  Perkthimet e syve qe te te dalin. Fajin e kam une qe ja u zgjas dhe ju pergjigjem kur ne fakt ju e doni komplet ndryshe. Lexo dhe meso, leri denglat mbi teorite dhe praktikat se sa di ne praktike dhe ne teori Darius mbi keto subjekte, ti ske qime floku ne koke. Ti dhe ky analfabeti qe na ben tifozllik. Tani qe ta bej njehere e mire te qarte, ne te gjitha temat e nenforumit paranormal nuk lejoj replika te ketij lloji. Per ty qe ben copy paste nga revista, gazeta e interneti, mund te jete dicka argetuese. Per mua qe kam derdhur djerse e shpenzuar ore te tera per t'i pergatitur (jo perkthyer) ky nenforum ka shume vlere dhe sdo lejoj te dhunohet.

 8. #1048
  i/e regjistruar Maska e bekim_MK
  Antarsuar
  21-02-2010
  Vendndodhja
  kercove
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Objektet fluturuese t paidentifikuara, UFO

  Jashttoksort q moti gjenden n Planetin ton!
  Publikuar: 25.05.2013 - 09:32

  Toronto, 25 maj Ish-ministri kanadezi Mbrojtjes, Paul Hellyer, duke folur n tribunn publike pr urologjin, vendosi t pranoj q ushtrit e fuqishme t bots bashkpunojn me jashttoksor, t cilat jan t disa llojeve dhe q jan t pranishm n planetin ton mjaft gjat.

  Hellyer mendon q sht e drejt e publikut t informohet pr realitetin dhe konsideron q njerzit jan plotsisht t gatshm pr kt realitet. Ndonse mendon q ekzistojn edhe disa detaje lidhur m jashttoksort q do t duhej t mbeteshin t besueshme (sekrete), ai beson se publiku tashm di pr rreth 90 pr qind t fakteve.

  N fjaln e tij, ai ka prmendur edhe nj kompleks ku jashttoksort jetojn dhe punojn bashk me njerzit, kryesisht n projekte ushtarake.

  Sipas fjalve t tij, N Tok momentalisht ekzistoj pes lloje t ndryshme t jashttoksorve, gj q prputhet me pohimet e ish-eprorve ushtarak dhe politikan, t cilt kan folur m hert pr kt tem.

  http://www.kohaditore.com/?page=1,7,146851

 9. #1049
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Objektet fluturuese t paidentifikuara, UFO

  Deklarata e Hellyer nuk eshte gje e re. I ka bere keto qe para 6-7 vjetesh. Lajmi eshte rifreskuar si rezultat i pjesmarrjes se Hellyer ne degjimin e fundit qe u be per kongresmenet dhe senatoret amerikane ne Citizen Hearing On Disclosure, Washington D.C.

  http://www.citizenhearing.org/

 10. #1050
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime

  Pr: Objektet fluturuese t paidentifikuara, UFO

  Presidenti Eisenhower dhe jashttoksort: I kam takuar tre her

  Presidenti i 34-t i Shteteve t Bashkuara, Dwight Eisenhower (IKE) u takua plot tre her me nj delegacion t prbr nga jashttoksor. Takimi u b n nj baz ushtarake amerikane n vitin 1954. Kjo sht nj histori q t apasionuarit pas Ufologjis e njohin mjaft mir.
  Ai q flet pr kt takim mes autoriteteve m t larta t Uashingtonit dhe grupit t alienve sht shkrimtari Timothy Good, ish-kshilltar i Pentagonit dhe Kongresit Amerikan: pra nj njeri mjaft i informuar me fakte. sht hera e par q nj personazhi i ktij kalibtri flet hapur pr kontaktet me qeniet e ardhura nga hapsira.
  I ftuar n programin e BBC 2, Opinionated, Timothy Good konfirmoi se t gjitha qeverit botrore jan n kontakt t rregullt me entitetet jo-humane prej dekadash. N veanti presidenti Eisenhower i cili bn takime secrete me eksponent t qytetrimeve t tjera galaktike n bazn ushtarake n Nju Meksiko. Dhe e gjith kjo nn prezencn e shum dshmitarve.
  Dwight Eisenhower gjat kohs q u nominua si presidenti i 34-t i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, n detyr nga 1953 deri n vitin 1961 njihej pr dshirn energjike q kishte pr mundsimin e jets s njeriut n kozmos. Gjat Lufts s Dyt Botrore ishte pikrisht ai q hodhi iden e par pr programin hapsinor amerikan.
  Takimet e tij me qnie t botve t tjera do t zhvilloheshin n shkurt t 1954, kur zyrtarisht Eisenhower gjendej me pushime n Palm Springs, Kaliforni. Por n fakt presidenti po bisedonte me delegacionet e alienve n fshehtsi absolute. Ata q merreshin me organizimin e ktyre tryezave t rrumbullakta, me siguri ishin agjentt e FBI-s, q kishin kontaktet e tyre me Jashttoksort.
  I pari i ktyre takimeve ball pr ball u b me prfaqsues t popullit nordik, pr aspektin humanoid tepr t ngjashm me at t Skandinavve. Timothy Good thot: Ne e dim se m shum se 90% e Ufove mund t shpjegohet n terma konvencional. Megjithat, mund t konfirmoj se ekzistojn miliona persona n t gjith planetin q i kan par gjrat ashtu si jan realisht.
  Por jo vetm kaq. Eisenhower krkonte ta diskutonte kt shtje me kryeministrin britanik t asaj kohe, Wiston Churchill. Edhe Britania e Madhe ishte e interesuar pr kto fenomene t pashpjegueshme, pas vzhgimit t nj objekti fluturues t paidentifikuar n qiell nga nj pilot q kthehej nga misioni i tij n fund t Lufts s Dyt Botrore.
  Ishte pikrisht kjo shenj e cila bri Qeverin e Londrs t studionte m n thellsi kt shtje duke iu atribuar Ministrit t Mbrojtjes pr t qen nn mbikqyrje t plot. Pas shum vitesh, n 2010, arkivat sekrete u bn publike dhe u zbulua nj numr i madh vzhgimesh t alienve prgjat dekadave.
  Eisenhower, Churchill, bile dhe Papa Xhovani i 13, thuhet se kan pasur nj takim me nj qenie nga nj bot tjetr q i kishte impresionuar jasht-mase. Sipas tregimit t sekretarit t tij personal tashm t zhdukur- Loris Francesco Capovilla, zbulimi i papritur u b pasditen e nxeht t vers s vitit 1961. Angelo Roncalli dhe miku i tij po kalonin n nj nga kopshtet e Kshtjells Gandolfo kur mbi kokn e tyre kaluan disa sfera t shndritshme me ngjyra brilante. Njra u nda nga grupi dhe u ul n tok. Nga ajo anije doli nj krijes e ngjashme me njeriun.
  Sekretari personal qndroi mnjan dhe nuk e dgjoi dialogun mes Paps dhe personazhit jasht-toksor. Por nga mimika e fytyrave pa nj harmoni mes dy bashkbiseduesve. Pas 20 minutash t gjata, alieni u zhduk n qiell ashtu si erdhi. Papa Xhovani u afrua, dhe prmes lotsh tha kto fjal: Bijt e Zotit jan gjithandej. Edhe pse ndonjher e kemi t vshtir t njohim edhe vllezrit tan.
  Ishte ky takimi i publikuar nga gazeta The Sun rreth 30 vjet m par dhe q m pas u rimor nga shum artikuj dhe shrbime t tjera televizive. Por lajmi nuk sht konfirmuar kurr. Ashtu si nga ana tjetr, kan ardhur prgnjeshtrime nga Qeveria Amerikane pr ekzistencn e jets jashttoksore. Timothy Good thot se fqinjt tan kozmik jo vetm q kan mbajtur raporte t afrta me pushtetart e toks, por kan pasur kontakte formale dhe jo-formale me mijra njerz n t gjith botn t t gjitha klasave shoqrore. T paktn jan demokratik

  6 pika t nxehta UFO-sh n mbar botn

  1. Warminster, Wiltshire, Angli
  Fusha e madhe e Salisbury Plain, n jug t Anglis sht nj siprfaqe toke e gjelbr. Pikrisht ktu shtrihen Gurt e Lasht gjigant t Stonhenxhit, nj vend q fsheh mister. Dhe po ktu, ose t paktn n qytezn e Warminster-it, t apasionuarit pas UFO-ve mblidhen s bashku n majn e kodrs Cradele me besimin se do t marrin sinjal nga anijet jashttoksore. N vitet 60 dhe 70, gazetari lokal Arthur Shuttlewood oi n qindra dhe ndoshta mijra pretendimet se Ufot mund t shihen vetm nga kjo qytez e vogl.

  2. Wycliffe Well, Australi
  Me siguri ju nuk doni t shkoni n territorin verior t Australis n Wycliffe Well dhe t shihni nj UFO. Uebsajti i Parkut t Wycliffe thot se shikimi i nj UFO-je sht gj e zakonshme n kt terren, dhe se nse qndron t gjith natn n krkim t nj UFO-je do t jeni shum pa fat nse nuk e shihni nj t till. Supozohet q n kt vend jan par UFO q nga koha e Lufts s Dyt Botrore.

  3. Bonnybridge, Skoci
  Bonnybridge ka dika t veant. Q nga vitit 1992, qyteza e vogl ka shrbyer si pik shikimi i nj numri t madh UFO-sh. N fakt, Bonnybridge shtrihet n at q besimtart e UFO-ve e quajn Trekndshi Flakirk, nj zon mes qyteteve Stirling, Fife dhe Edinburg ku njerzit vazhdimisht raportojn pr objekte t paidentifikuara q fluturojn n qiell. Qeveria skoceze thot se shihen rreth 300 UFO n vit. Pr her t par nj UFO u dallua n vitin 1992, kur nj burr i quajtur James Walker raportoi pr nj objekt n form ylli q fluturonte. M pas vzhgime t tjera pasojn ndr vite. Qeveria nuk arriti kurr n nj konkluzion, por alkooli konsiderohej si shkaku kryesor i ktyre vzhgimeve.

  4. Kili
  Gjat dy dekadave t fundit banort e rrethit qendror t Kilit kan raportuar aq shum shikime UFO-sh sa q n vitin 2008 n qytezn e San Clemente-s u hap Gjyqi i UFO-ve. 19 milje pas maleve Andes, ndodhen rrafshnaltat pr t cilat thuhet se sht vendi perfekt ku alient ulin anijet e tyre. Edhe pse thuhet se kjo sht nj nga destinacionet m t mundshme t ufove, kjo nuk sht se e ka rritur shum turizmin n kt vend. Parqet n San Clamente deklarojn se n asnj mnyr nuk u garantojm njerzve se ata do t shohin nj UFO nse vizitojn San Clemente-n.

  5. Meksik
  M 11 korrik t vitit 1991 nj eklips diellor filloi mbi Oqeanin Paqsor dhe Hauai, lvizi mbi Meksik dhe Amerikn Qendrore duke prfunduar rrugtimin mbi Brazil. N Meksiko Sito (kryeqyteti i Meksiks) njerzit raportuan se kishin par m shum se sa eklipsi diellor. Nj numr i madh meksikansh raportuan se kishin par disa anije t uditshme n qiell. Raportime t tjera pr shikimin e UFO-ve kan ardhur dhe nga qytete t tjera t Meksiks, por sht e vshtir ti besohet sepse mendohet se ata nuk kan vn syze t posame kur kan par eklipsin diellor.

  6. Stephenville, Teksas
  N janar t 2008-s dhjetra njerz raportuan pr dika qesharake q fluturonte n qielli gjat nats. Kjo ngjarje u prshkrua n disa mnyra disa thonin se ishte nj objekt i qet dhe i gjer sa 1 milje q fluturonte afr toks. Disa t tjer thonin se lvizte shum shpejt. Nj reporter i nj gazete lokale tha se kishte drita t fuqishme. Kjo shtje m pas u diskutua n emisionin e Larry King n CNN. N kt emision nj oficer i Forcave Ajrore Amerikane, i cili shpjegoi se ishin avion ushtarak ata t cilt kaluan mbi Teksas.

  Prgatiti: Endri Farka
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 05-04-2014 m 18:16

 11. #1051
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Objektet fluturuese t paidentifikuara, UFO

  Ajo e Stephenville vetem qesharake qe nuk ishte. Perkundazi.

 12. #1052
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime

  Pr: Objektet fluturuese t paidentifikuara, UFO

  Ditari i Mihal Gramenos, 1907

  I pari dokumentim pr vizitn e UFO-ve n Shqipri mbetet ditari i Mihal Gramenos. Ai ishte publicist i shquar, shkrimtar dhe veprimtar i lvizjes patriotike e demokratike, Hero i Popullit. Gjat viteve 1907-1908 luftoi prkrah me etn e eriz Topullit.

  N librin e tij Kryengritja shqiptare, kujtime luftarake rreth ets s eriz Topullit, Grameno sjell kujtimet e tij mbi udhtimet e gjata dhe t vshtira t bashklufttarve t erizit mal m mal. “Nj nat teksa lufttart e erizit kishin ngritur nj limer maj nj bjeshke t lart, na fluturoi prpara nj objekt shklqyes q qndroi disa minuta pezull n ajr dhe pastaj u zhduk.”shkruan Grameno. Aeroplant n at koh ishin n fazat e para, pra nuk ka mundsi t ket qen i till. Gjithashtu nuk mund t ket qen as meteor dhe as komet, pasi dihet se ato nuk qndrojn pezull n ajr por bien menjher. Kshtu q mbetet nj UFO (objekt fluturues i paidentifikuar).

 13. #1053

 14. #1054
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2020
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Objektet fluturuese t paidentifikuara, UFO

  Viti 2020 dhe perseri i lexoj me mall keto pergjigje.Nese keni ndonje informacion te ri mund ta publikoni Darius.

Faqja 53 prej 53 FillimFillim ... 343515253

Tema t Ngjashme

 1. Makin fluturuese? Jo m imagjinat por realitet
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-06-2010, 11:16
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Serbia i kthen Kosovs n 2007 objektet e rrmbyera
  Nga Lioness n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2007, 16:21
 4. Pse nuk kan shqiptart objektet e tyre t kultit n Greqi?
  Nga DYDRINAS n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2006, 22:32
 5. Historiant: Objektet e kultit q u dogjn ishin ilire
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2004, 01:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •