Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 122
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Citim Postuar më parë nga unTOLD STORY
    life sucks. Than we die
    unTOLD STORY,

    Më vie mirë që postimi yt i parë është tek sofra ime, por nuk më pëlqen që e ke filluar me shumë pesimizëm se!
    Megjithate të gjithë këtu jemi të lirë të shkruajm çfarë duam dhe si duam, por kjo ishte vëtem një vërejtje shoqërore!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  2. #42
    Citim Postuar më parë nga green
    Ata qe vulosin kripesine, hidhesine apo embelsine e jetes jane njerezit qe takojme.
    pershendetje

    E kisha fjalen qe pjesemarrja e te tjereve duam s'duam ndikon. Por kurrsesi nuk e kam trajtuar apo menduar veten ndonjehere si kukull apo aktore...dhe te tjeret jane regjizoret e pjeseve ku une po interpretoj?!
    Une besoj tek vullneti i lire dhe forca e brendshme. Por sado te forta te jene keto tek cdokush (jo vetem tek une) ne jemi qenie sociale dhe si te tille duam s'duam do te ndikohemi nga atmosfera qe krijojne te tjeret. Dhe ashtu, dashur padashur dicka tjeter shkruhet ne librin e jetes. Thjesht sepse vullnetet e gjithsecilit ne ate sesi do te marrin pjese ne jeten tende dhe te tyren jane te ndryshme. Shpresoj qe kam qene e qarte.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Green,

    Patjetër se mendimi juaj është sa i çmuar aq me vend, por sido që të jetë, ne të gjithë kemi të drejtën e të shprehurit të mendimit të lirë (së pakut këtë nuk mund të na ndalojën, apo jo?)
    Do të kisha dashur vetëm që ato që të tjerët shkruajn në ditarin tonë të jetës, të mos jenë hidhërime, por së paku të paqyrojnë shpirtin tonë, pa kozmetik, ashtu si është!?
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Po mundohem kotë të zë hapin me jetën e cila po më ikën nëpër duar…po mundohem që jeta ime të marrë formën e duhur, atë formën që jeta në përgjithësi e ka…por , kjo por po më vie si ehoooooo gjithënjë dhe po më humb rrugën e jetës.
    Jeta, si një labirinth po më çmend duke më futur nëpër të panjohurat duke me sfiduar në çdo sekond..
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  5. #45
    e kithtë Maska e Rebele
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpër
    Postime
    1,088
    Jeta eshte prostitute. Varet si e trajton tutori.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    .......jeta eshte dinake... eshte dhe dinamide*!
    eshte si hije qe shkon e vie,sa duket e reflektuar,aq e mashteruar
    por megjithate njeriu duhet ti beje rezistence, duke gjetur forcen e mbeshtetjes( mbrend vetevetes) ta tej-kalojm ata qka na rrethon, kurr nuk duhet te na gjej te lig, por te gatqem per ti perballuar te mires dhe te keqes)!...jeta sa eshte e shkurter, eshte dhe e gjat nga provojat e jetes.............
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Citim Postuar më parë nga hajla
    .......jeta eshte dinake... eshte dhe dinamide*!
    eshte si hije qe shkon e vie,sa duket e reflektuar,aq e mashteruar
    por megjithate njeriu duhet ti beje rezistence, duke gjetur forcen e mbeshtetjes( mbrend vetevetes) ta tej-kalojm ata qka na rrethon, kurr nuk duhet te na gjej te lig, por te gatqem per ti perballuar te mires dhe te keqes)!...jeta sa eshte e shkurter, eshte dhe e gjat nga provojat e jetes.............

    Do të duhej mikja që ne të jemi më dinak se vet jeta, në mënyrë që të mund ti bëjmë ballë dinakëris së sajë!!
    Por diçka në këtë mes nuk mund ta aceptoj: Përse veç dinakërisë, jeta është edhe kanibale që na hanë çdo ditë e ngapak, përse jeta është edhe vampire, që çdo ditë e nga pak na e pin gjakun nga trupi…Përse në përgjithësi jeta është aq e poshtër…
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar më parë nga Poeti
    Me këtë temë, miqët e mijë, do të doja të ju ofroj mundësinë që të shprehni mendimin tuaj rreth asaj se çfarë mendoni për jetën.
    Ndonjë definicion i juaji i shkurtër, apo ndoshta edhe ndonjë përvojë e juaja,e ëmbël apo e hidhur nga jeta (hapni zemrat tuaja dhe shkruani)

    Paraprakisht ju falënderoj për pjesëmarrje.
    Definicion deshe poeti...jeta eshte ajo pjese kohe midis lindjes dhe vdekjes.....lol..

    Te flasesh per jeten eshte shume e veshtire... Eshte e veshtire sepse jeta eshte gjithçka çka na rrethon, gjithçka qe jetojme; eshte nje pafundesi detajesh dhe rethanash te nderthuara ne menyre shume komplekse...

    Po nese do thoje se si te duket jeta ne nje moment te caktuar, athere edhe mund te marresh nje pergjigje. Po ja, kur te hipen jeta mbi supe, kur te leshon gjithe peshen dhe sidomos nese ne ato momente kembet nuk i ke shume te forta, e ndjen veten shume keq dhe jeta te duket krejt e paberballueshme, te vie qe ta leshosh pertoke e te ikesh, te zhdukesh, te behesh hiç.. Por kur ja hipen ti jetes, e sidomos kur ajo eshte ne forme, athere e ndjen veten shume mire. Gjithçka te duket e bukur dhe duke i pare nga lart te duket vetja shume i madh dhe njeri me rendesi... Kuptohet deri sa te vije koha qe te ta hipe perseri...eh kshu shkon kjo pune hip e zdryp, derisa te vije koha qe albitri i famshem i kesaj ndeshjeje, vdekja, t'ju ndaje njehere e pergjithmone...

    kshu jeta... sa e rende qe qenka bere sot...!

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Që jeta juaj të jetë më e durueshme: Ndërtoni ura të miqësisë, në vend se ti rrënoni ato!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Urat e miqësisë…
    Eh këto ura që shpesh nuk e arrijnë dot bregun tjetër të lumit dhe valët bëhen gjithënjë e më të larta kurse era gjithënjë e më e fortë, e unë nuk ndërtova urën dhe as kam fuqinë lumin ta kaloj dhe bregun tjetër të lumit ta kaptoj…
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Urat e ndërtuara të jetës shpesh ndodhë t’i rrënojnë furtunat, valët kurse në të shumtën e rasteve ato rrënohen nga pesha e halleve që jeta i sjell.
    Dhe mua të gjitha urat më janë rrënuar dhe asgjë më nuk më lidh me brigjet e lumturisë njerëzore…asgjë përveç kujtimeve të ëmbla të jetës së kaluar!?
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  12. #52
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anëtarësuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Jeten duhet jetuar te tille ashtu qe neser te mos themi se kishte gjera qe duheshin bere dhe nuk i bera, dhe kishte gjera qe i bera e nuk duheshin bere!

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Eh moj foleja_,
    Ku të mund dhe të dijmë të dallojmë se çka është dashur bërë e nuk është bërë dhe të kundërtën!?
    Po të dinim ti bënim këto dallime, atëherë nuk do të bëheshin kurrë gabime në jetë…por ja që ne jemi qenje që edhe mund të gabojmë, por konsideroj se është me rëndësi të mos bëjmë gabime të qëllimshme...
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e SeXy^-^ElBa
    Anëtarësuar
    01-10-2004
    Postime
    117
    hi all im back
    desha te jepja dhe un mendimin tim about this teme
    jam me nje mendim me eduartin edhe pse desha te thoja jeta eshte ebukur per nje njeri qe di ta jetoj kaaq kisha kisssssssssssss all love peace and respekt
    te them te dua eshte pak te fal zemren e ke hak me mire te them te verteten, i yti do jem per jete, dashuria ime do te perfundoj kur deti te shteroj kur dielli te me ndricoj, kur mua ne varr te me mbulojn atehere jam e detyruar te harroj
    Ne syte e tu,heshtje kozmike,ne fytyren tende heshtje romantike,ne fjalet e tua as po as jo,me thua te lutem:"me do apo jo


    LoVe^-^BeBy

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Well comeback

    Citim Postuar më parë nga SeXy^-^ElBa
    hi all im back
    desha te jepja dhe un mendimin tim about this teme
    jam me nje mendim me eduartin edhe pse desha te thoja jeta eshte ebukur per nje njeri qe di ta jetoj kaaq kisha kisssssssssssss all love peace and respekt
    SeXy^-^ElBa, wellcomeback
    Më vie mirë që u ktheve në temën time dhe që edhe ti dhe kontributin tënd në definimin e asaj që ne i themi jetë, e që jetë nuk është…
    Të faleminderit shumë
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-04-2005
    Postime
    48
    Mjafton një moment i mrekullueshëm që gjithë jetës t'i japë kuptim. Prandaj jeta është e bukur, pa marrë parasysh vështirësitë. Kështu që - më shumë optimizëm, shokë dhe shoqe, sepse plasëm nga deklaratat suicidale!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Alkimisti : 04-06-2005 më 07:22
    ...there's just too much that time cannot erase...

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Citim Postuar më parë nga Alkimisti
    Mjafton një moment i mrekullueshëm që gjithë jetës t'i japë kuptim. Prandaj jeta është e bukur, pa marrë parasysh vështirësitë. Kështu që - më shumë optimizëm, shokë dhe shoqe, sepse plasëm nga deklaratat suicidale!
    Alkimisti,

    E ku ta gjejmë atë moment të bukur se, a nuk ma thua të lutem?

    Apo duhet të jemi të kënaqur me ato gjërat e vogla që e bëjnë jetën dhe të mos kërkojmë më shumë se sa ajo na ofron??

    Megjithate të faleminderit për sygjerimin...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Poeti : 06-06-2005 më 17:30
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Dinakëria e jetës, si duket po del të jetë më dinake se unë dhe se vet jeta…
    Sa zhgënjime, sa dështime, sa thyrje zemrash, sa lotë, sa ndjenja të zbrazëtisë, sa shkatrrime nervash, sa JO-a që vrasin…Kjo është jeta që nuk e duam, por që na takon dhe nuk e ndërrojmë dot, kjo është jeta he mos qoftë ishalla…aminnnnnnnnnnnnnnnnnnn
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  19. #59
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anëtarësuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Poeti i nderuar!
    Jeta do te vazhdoj me JO-te apo me PO-te (e maskuara ne shume raste).Nese mallkojme jeten , mallkojme ardhmerine tone dhe rastin qe mund te e kete njeriu te kujtoj (te bukuren) ,te sheroj (plaget e se kaluares),te harroj ( ato qe duhet harruar) te pranoj apo fal gabime, apo thene me mire te rrefehemi para vetes sone duke u munduar te gjejme gabimet tona,qe nuk i themi dot dhe nuk i pranojme lehte ! Jeta eshte e tille qe shpesh me vonese kuptojme qfar duam,apo tjetri me vonese e kupton qfar humbi...
    Ndoshta edhe e kam gabim miku im,por nuk duhet fajesur jeten ! Jeta eshte e bukur ja vlen te jetohet edhe me Jo-te ...te gjitha portat e jetes nuk i mbyll nje mohim . Ndoshta mbyll nje porte,por hap dy sy ![COLOR=Navy]

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216

    Nuk pajtohem...

    Citim Postuar më parë nga Foleja_
    Poeti i nderuar!
    Jeta do te vazhdoj me JO-te apo me PO-te (e maskuara ne shume raste).Nese mallkojme jeten , mallkojme ardhmerine tone dhe rastin qe mund te e kete njeriu te kujtoj (te bukuren) ,te sheroj (plaget e se kaluares),te harroj ( ato qe duhet harruar) te pranoj apo fal gabime, apo thene me mire te rrefehemi para vetes sone duke u munduar te gjejme gabimet tona,qe nuk i themi dot dhe nuk i pranojme lehte ! Jeta eshte e tille qe shpesh me vonese kuptojme qfar duam,apo tjetri me vonese e kupton qfar humbi...
    Ndoshta edhe e kam gabim miku im,por nuk duhet fajesur jeten ! Jeta eshte e bukur ja vlen te jetohet edhe me Jo-te ...te gjitha portat e jetes nuk i mbyll nje mohim . Ndoshta mbyll nje porte,por hap dy sy ![COLOR=Navy]
    Do të doja vërtetë të pajtohem me ty, por ja që unë nuk i dua maskat (shiko postimin tim të parë tek Treni i Fundit), pastaj nuk pajtohem se jeta me MOHIME mund të jetë e bukur (sa e urrej këtë ndajfole, sa…), por e di edhe se jeta duhet, them duhet (si obligim) të vazhdoj bashk me dhembjet dhe vuajtjet që ajo i sjell, por kjo nuk don të thotë se duhet të pajtohemi me ato…
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
    Nga wittstar në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 105
    Postimi i Fundit: 06-02-2011, 20:15
  2. A mendoni të ktheheni në Shqipëri ?
    Nga Arbushi në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 189
    Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
  3. Cfare mendoni për lakuriqësinë e femrave shqiptare?
    Nga vesaaa në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 454
    Postimi i Fundit: 05-12-2010, 16:02
  4. Pyetesor: Si mendoni...?
    Nga gea_07 në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-03-2007, 18:47
  5. Si mendoni...?
    Nga PRI-LTN në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 28-02-2007, 16:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •