Close
Faqja 1 prej 18 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 349
 1. #1
  ARVANITI
  Antarsuar
  23-12-2004
  Vendndodhja
  ne Ballkan
  Mosha
  32
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shqiptart n Spanj

  A ka ne kete forum ndonje shqiptar ne Spanje ose te pakten qe di Spanjisht?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e blueyes
  Antarsuar
  06-10-2004
  Postime
  204
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 2 postime

  Shyqyrrrrrrrrrrrrr!!!!

  Citim Postuar m par nga Arber Sheu
  A ka ne kete forum ndonje shqiptar ne Spanje ose te pakten qe di Spanjisht?
  Po he mo Arber shyqyr qe doli njeri qe pyet per Spanjen..
  Nuk e kam idene nese ndodhesh atje apo diku tjeter.....
  Une jam Ami dhe ndodhem ne Spanje e thaj spanjishten lol....

  Pershendetje....

  Que tengas un buen dia...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2005
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  saludos

  Muy buenas a todo el mundo. Pues..,no se por donde empezar ya que es la primera vez que entro en este forum. Para empezar me alegro de contactar con vosotros ya que me hace ilusion de conversar en castellano con mis compatiotas.
  Es que a parte de conocer gente nueva tambien practicamos un idioma tan bonito y frecuente como es el espanol.
  Bueno,de momento nada mas. Os deseo a todos un buen dia. Un saludo y espero vuestras noticias.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-05-2005
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pershendetje po une jetoj ne spa saksisht ne silla (valencia)por ketu mete vertet esht problem me gjet shqiptar,jam nga drenica,tung shokut kalofshi mir

 5. #5
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Cool we are in Spain speak english

  Hi!
  Edhe une jam ne Spanj/ Madrit. Po nuk flas fare spanjisht....

 6. #6
  juvi
  Antarsuar
  21-11-2005
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A di ndonjoni sesi mund me marre nje vize per ne spanje prej shqiperie? Psh me apliku per residential permit?Faleminderit

 7. #7
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Unhappy

  Citim Postuar m par nga Ermano28
  A di ndonjoni sesi mund me marre nje vize per ne spanje prej shqiperie? Psh me apliku per residential permit?Faleminderit
  Nuk e di si i behet kesaj pune aktualisht. Por une qe te vija ketu duhej qe te kisha gjet pune edhe pronari ose firma te dergonte ca letra vertetimi te ambasada. Mbas kesaj me dhane vize edhe tani pres mese 2 muaj edhe akoma nuk kam marr work & residential permit.
  Eshte pak problem me emigracionin ketu se mesa kam degju vijn edhe shume te paligjshem nga Maroku
  Nje menyre tjeter eshte te aplikosh per ndo nje universitet edhe mbasi vien ketu kerkon per pune.
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hola espana
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 9. #9
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  .........HOLLA, buenas dias a todos....

  ...........me vjen mir QE KA SHQIPTAR NE SPANJE, ju pershendet nga Madridi...

  ..........HASTA PRONTO....................
  Ndryshuar pr her t fundit nga xixe xixellonja : 18-03-2006 m 06:48
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-02-2006
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje Antonjo banderas [ ne Shqipe ky emer eshte keshtu Anton Banderi [ i rrymes] po se harrova edhe ju atje ku i leshojn MEZETRIN NE RRUGE E LUFTOJN ME MEZETER.
  O njerze po pse mare keni shku atje po me ju mbyte mezetrit aaa.
  A po se harrova e keni nje te mir Majorka aaa po kisha shku njeher edhe venen e kan te mir, po ky politikani Solana edhe ska ma.
  Ju nguca pak ju pershendes une nuk e kam ditur se ka Shqipetar ne Spanje deri tash, besoj se dote kaloni mir ne kete shtet derisa ti njohin Shqiptaret apo si me than ndryshe, derisa Shqipetaret tja fillojn me vjedh e me ba telashe edhe ne kete shtet.

 11. #11
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  pershendetje

  varfnjaku[besoj se dote kaloni mir ne kete shtet derisa ti njohin Shqiptaret apo si me than ndryshe, derisa Shqipetaret tja fillojn me vjedh e me ba telashe edhe ne kete shtet.
  ---------------------------------------------------------------------------------------
  -------------------------------------------------
  .........................perfat te keq keto gjera ja kan nisur te ndollin.......................me vjen turp kur ti cekin ne ditar qe kan qen shqiptaret qe e kan ber nji gje te till,per fat te keq ne do shtet ndoll ndonje i marr te na merr ftyren..........
  Ndryshuar pr her t fundit nga xixe xixellonja : 19-03-2006 m 15:12
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 12. #12
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ketu nuk na e njofin syretin, YET....
  Une vetem nje here degjova, siviet, per nje band qe vidhte ca shpia edhe na u degju emri ne media.
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 13. #13
  ENEA Maska e troyanss
  Antarsuar
  14-04-2006
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pershendetje nga roma!

  nuk ja mbetet qefi besoj , prape ne europ jemi....
  ARKITEKT

 14. #14
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  .........Pershendetje .............

  ........Ku jeni ju Shqiptaret e Spanjes, e pa mundshme te mos ket ne ket forum, sepse me duket qe ne Spanje ka shum , mbasi qe eshte dhe Ambasada Shqiptare e Shqiperis ne qendren e Madridit.
  ... por Kosovar siq po shifet nuk ka, apo ka shum pak. Ne Kosovaret e gjor nuk kemi as konsullt, po te shkojm ne ambasaden e Serbis qe na takon deri me tani, me duket qe do te na ngrenin pa pjekur... ...qe thuani ju?...!...
  Kalofeshi mir dhe ju deshiroj do te mir.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 15. #15
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hey, nuk ka mundesi te kete shqiptar ne Spanje! Ne nje forum qe na e shuajten ishim nja 5-6 vete. Po nga ana tjeter, une jetoj ne qender te Madritit edhe nuk ka rastisur kurre te degjoj shqip.
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 16. #16
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Mataleo
  Hey, nuk ka mundesi te kete shqiptar ne Spanje! Ne nje forum qe na e shuajten ishim nja 5-6 vete. Po nga ana tjeter, une jetoj ne qender te Madritit edhe nuk ka rastisur kurre te degjoj shqip.
  ......................PERSHENDETJE, Po ti djal a e mesove Spaollishten...po ashtu dhe vet jetoj ne qender, afer ambasades se Shqiperis, ne Avenida Amerika...por nuk ndigjova gjer me tani shqip dhe as nuk pash Shqiptar vetem po te hy ne ambasad, dhe e keqeja eshte qe ambasadori nuk eshte nji mikprites, duket si nji i trullavt dhe nuk e kuptoj fare...kam qen dy her dhe se kam mendjen te shkoj me...po ju te Shqiperis jeni shum, mbasi e kini Ambasaden.
  ...e pyetja ambasadorun... dhe me tha qe fare nuk kan lidhje me Kosov dhe as me Kosovar.
  ...dikush me tha qe ju te shqiperis shumica gjindeni ne rrugen cartajena,me siguri je edhe ti aty diku afer...te deshiroj shum te mira dhe suksese....... ................
  Ndryshuar pr her t fundit nga xixe xixellonja : 21-04-2006 m 08:07
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-02-2006
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  gjithe te mirat, juve qe jetoni ne Spanje.

  xixa, shume te fala nga une

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2005
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Donde os gusta vivir

  Muy buenas a todo el mundo. Principalmente queria saludar y despues me gustaria saber sobre que opinais de lo que os voy a contar ahora. Me dirijo a todos los albaneses que viven en espaa y en particular a todas aquellas personas que estan en una situacion laboral legal en este pais. Es decir me dirijo a las personas que estan en una situacion legal y que ocupan un puesto de trabajo satisfactorio en espaa. Mi preguanta es; Cual creen ustedes que es la mejor opcion para esta clase de gente. 1- Si te gusta lo que estas haciendo vivir en espaa para el resto de la vida independientemente si albania mejore o no su situacion economica? o 2- Hacer algo de dinero y volver a nuestra querida patria. Es decir si estais a gusto con la vida que llevais en espaa existe la posibilidad de vivir para siempre en este pais o pensais que pase lo que pase siempre hay que volver a nuestra patria.
  Pregunto eso porque conozco gente que estan trabajando duramente en algo que no le gusta para ganar una porqueria de sueldo que a penas le llega para al final del mes y dicen que no piensan regresar a albania pero tampoco hacen el minimo esfuerzo para buscar algo mejor. Sus vidas se han convertido en una rutina y soledad. Estoy seguro que estan gente vivirian mucho mejor en albania.
  Tambien conozco gente que dicen que les gusta su forma de vida y lo que estan haciendo pero por otro lado no paran de pensar cuando regresarn para siempre en albania sabiendo que en albania no tienen futuro por el momento. Bueno , no me voy a liar mas esperando sus respuestas.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e arber x
  Antarsuar
  02-03-2005
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hej komuniteti "spanjoll", hidhini nje sy ketij sitet. Ndoshta ju duket interesant

  www.libertyeducation.webeden.co.uk
  Still waters run deep............www.studime-londer.co.uk

 20. #20
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink ...........buenas Dias A Todos........

  Citim Postuar m par nga nadie
  Muy buenas a todo el mundo. Principalmente queria saludar y despues me gustaria saber sobre que opinais de lo que os voy a contar ahora. Me dirijo a todos los albaneses que viven en espaa y en particular a todas aquellas personas que estan en una situacion laboral legal en este pais. Es decir me dirijo a las personas que estan en una situacion legal y que ocupan un puesto de trabajo satisfactorio en espaa. Mi preguanta es; Cual creen ustedes que es la mejor opcion para esta clase de gente. 1- Si te gusta lo que estas haciendo vivir en espaa para el resto de la vida independientemente si albania mejore o no su situacion economica? o 2- Hacer algo de dinero y volver a nuestra querida patria. Es decir si estais a gusto con la vida que llevais en espaa existe la posibilidad de vivir para siempre en este pais o pensais que pase lo que pase siempre hay que volver a nuestra patria.
  Pregunto eso porque conozco gente que estan trabajando duramente en algo que no le gusta para ganar una porqueria de sueldo que a penas le llega para al final del mes y dicen que no piensan regresar a albania pero tampoco hacen el minimo esfuerzo para buscar algo mejor. Sus vidas se han convertido en una rutina y soledad. Estoy seguro que estan gente vivirian mucho mejor en albania.
  Tambien conozco gente que dicen que les gusta su forma de vida y lo que estan haciendo pero por otro lado no paran de pensar cuando regresarn para siempre en albania sabiendo que en albania no tienen futuro por el momento. Bueno , no me voy a liar mas esperando sus respuestas.
  ...............po ti djal nese don qe Mataleo ta kthen pergjigjejen perkthe ket mesazh, sepse siq po shifet ende nuk e ka mesuar mir gjuhen qe ta kuptoj ket mesazh, nese deshiron qe te jep pergjigjeje...sepse vetem ai si shqiptar i shqiperis merr pjes, te tjeret u zhduken, siq po shifet nu kmerrin pjes ne ket forum, apo shkuan ne forumin spaoll... ........ .........PERSHENDETJE DHE KALOFESH MIR........... .........
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

Faqja 1 prej 18 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •