Close
Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 349
 1. #41
  i/e larguar
  Antarsuar
  22-05-2006
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ho mre a boni anej ..????

  sju mungo fare tirona??

 2. #42
  Kosov e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Antarsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 8 postime

  Pershendetje

  Spanja,,,,,,,,,,,,,,,


  Spanja esht vendi i dyt qe me pelqen mes shumti, dot thot pas vendit tim,

  Un jetoj ne Gjermani, ama nuk me pelqen assss paaakkkkkk, se esht shum vend i keq, e shum kam deshir me dal ne Spanje atje me jetu, ju pershedes te gjith forumistave qe jan ne Spanje

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  /me Mos vdeksha pa mos shku ne Spanj ne Katalunja ta shoh Barcelonan time endren time
  #VamosArgentina

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hola te ghithve!!!

  Mataleo nga e more vesh qe qekemi nga i njejti rreth?
  Akoma se mora vesh se me a merresh atje ne Madrid qe je i detyrum me fol Anglisht?
  Para ca vitesh mu dha mundesia me shku me punu (dhe jetu) ne Madrid por nuk ptanova....mire apo keq de te thuash ti? E di qe shum njerez kan deshire te madhe me shku me jetu ne Spanje por prap nuk jam bo pishman. Me mire ktu ku jam.....per momentin.  Xixa ti punoke me "Teknicakas de tradukccion" por me te thene te drejten une gjysmen e mesazhit tat e mora vesh, ............ndersa gjysmen tjeter me mire te ma perkthesh.
  Perdor disa shprehje sikur e ke msu shqipen duke lexu Saimin dhe Namiun.....dy nga themeluesit e gjuhes shqipe.
  Sa per xixellonjat po deshe ti oj me TNT traco por vetem se duhet te kesh durim deri nga mesi i veres.
  Po 'ne nga 50 vjet ne Madrid ti?..a, qeke pensioniste?

  ASKA_PEJA atje ne gjermani me duket se edhe ne vere dilni ne xhiro me ader .....eshte e vertet?


  Hasta pronto a todos!!!
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 5. #45
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  LoZar, te falenderoj per mesazh...por vetem deshta te them se sa per gjuh mos ma mbaj dertin fort, sepse as vet nuk brengosem fare...
  Njof shuuuum Shqiptar qe nuk dijn fare te bisedojn ne shqip por, jan shuuuuum te edukushem dhe te sjellshem. Keshtu qe dija e gjuhes shqipe perfekte, nuk ti jep ato ma te duhurat,me vjen mir qe sado pak e din ti mir, por simbas mendimit tim as ty nuk po te shkojka shum mir...
  Po si ta kisha ditur prej cilit rreth te Shqiperis je nuk ta kisha kthyer pergjigjejen fare, sepse me ju, ne te Kosoves veshtir kuptohemi

  ...e sa per
  -Tecnikas de Traduccion- jam duke studijuar Spanjollisht dhe ne gjuhen tjeter e jo Shqiptare, sepse ne Shqip nuk eshte e mundur... gjuha jon ka vler vetem ne vendin ton, ne shtetet e tjera nuk ka kurfar vlere, keshtu qe ketu jam me nji nenshtetsi te tjeter. Dhe sa i perket dhurates se xixellonjave, harro ket...


  Pershendetje per te gjith, sidomos per No-Name, asca-peja dhe per bispensiero .
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 6. #46
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  [COLOR="Black"]Nuk desha te hy ne temen e spanjolleve se jam alergjik nga spanjollkat,por desha dhe une te japi mendimin tim por si gjuha e memes nuk ka kerkundi sepse ajo gjuhe na beni krenar per gjthka edhe pse degjova se ne spanje apo ne fund te botes nuk flitet gjuha shqipe nuk ka rrendesi sa flitet por nuk duhet haruar gjuha edhe nese duam te behemi"alla amerikano" si thuajne italianet sepse kjo gjuhe e dashur me ka mesuar edhe shume gjuhe te huaj, nese nuk e din gjuhen e memes nuk din edhe ta perkthejsh une jam dibran nga dibra e madhe edhe ne kemi dijalektin tone qe nuk mund te na kuptoje jo nga kosova por edhe nga shqiperia por kur bien fjala, ose ne media ose ne letra duhet shkruar shqip dhe duhet komunikuar ne shqipen letrare sa do pak duhet lodhur truri.LOZAR nuk e di nese e ke bere si provokim per SAMIUN dhe NAIMIN nese ke menduar ndoshta do ti korigjon sinjorita xixa,SAMIMIN NAMIUN por ndoshta ajo eshte studente dhe i ka rruajtur per pastaj ti tregon se kush jane me ka menduar per ndonji kengetare po nejse se ju ava karadaken./COLOR]

 7. #47
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink Pershendetje dibranit2006

  ...po ku te kam ty,... me ty nuk ka kurfar problemi te kuptohemi, te kam shok me edukim me nji nivel te lart , perqafime per ty, dhe te deshiroj shummmmm te mira ne jet
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 8. #48
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-05-2006
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje te gjithe pjesmarrsve ne forume e veqanerisht shqiptarvene spanje.
  Une kame pak kohe qe kame ardhur ne spanje e deri tani nuk kame takuar asnje shqiptar, kerkova ndonje web faqe te shqiptarve ne spanje po pa sukses, ne kete forum mendova se do te takoje me shume shqiptar, po ketu nuk po dalloje 3a4 vetenga madridi.... a eshte e mundshme kur une gjdo jave ndigjoje ne lajme se eshte kapur nje grup i hajnav shqipar...ndoshta ketu ne spanje paska shume pak te hajrit.
  Per fund, qellimi im ishte vetem qe te takoje e te bisedoje me ndonje bashkpatriot te hajrit e asgje me shume.
  tungi nga CANTABRIA

 9. #49
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Pershendetje Te GJithve.Ca thot Spanja mire ?
  Feel the pump √

 10. #50
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga J. London
  Pershendetje te gjithe pjesmarrsve ne forume e veqanerisht shqiptarvene spanje.
  Une kame pak kohe qe kame ardhur ne spanje e deri tani nuk kame takuar asnje shqiptar, kerkova ndonje web faqe te shqiptarve ne spanje po pa sukses, ne kete forum mendova se do te takoje me shume shqiptar, po ketu nuk po dalloje 3a4 vetenga madridi.... a eshte e mundshme kur une gjdo jave ndigjoje ne lajme se eshte kapur nje grup i hajnav shqipar...ndoshta ketu ne spanje paska shume pak te hajrit.
  Per fund, qellimi im ishte vetem qe te takoje e te bisedoje me ndonje bashkpatriot te hajrit e asgje me shume.
  tungi nga CANTABRIA
  ....eshte e vertet per hajna...per fat te keq i kan nxanur 16 Shqiptar, qe kan vjedhur neper shpija ne Spanjen e ter...nuk e besoni se sa turp me ka ardhur kur e kam ndegjuar ket ne lajme, por per fat te mir ketu ne Spanje jam me nenshtetsi jo Shqiptare dhe shumica nuk e dijn qe kan qen Bashkadhetaret e mi...o Zot po disa siq po shifet po na e marrin fetyren ne ter bot ...e ke te drejt ne Spanje ka pak por pak te hajrit, por ashtu e ke ne qdo vend, gjithmon del ndonje i marr te na merr ftyren

  ...Pershendetje dhe kalofesh mir...sidomos pershendetje bukuroshit Dj_Gabriel.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Xixa

  po te me falesh moj burrnesh neqese t'kam ofendu....nuk ishte kyna qellimi im.
  Me behet qefi qe qeke me pashaporte te ndryshme dhe qe folke akoma gjumen mome.
  Eshte e vertet shum shprehje nga te tuat i marr vesh duke u bazuar tek konteksti e jo se mar vesh fjalen.
  Sa per ato shqiptaret qe nuk din te bizedojn shqip me a gjuhe bizedojn?
  Sa per dijeni per menimin tim edukata eshte nje term shum i gjere qe perfshin edhe respektin per gjuhen nene.
  Ajo edukata e atij qe thote mire mrema e mirmengjes komshiut apo shices se mishit dhe nuk i fol ship femijes se vet apo harron te kalumen e tij ose te babes vet eshte si puna e akullores...nje ik te dali dielli e shkrihet per njehere.
  Dibra pse thu ti qe ate dialektin ( une do te thoja me mire gjuhen) tat nuk e merr vesh njeri?

  Shto praish ti re sfinskinsin ?
  Znaish dibrane?

  E shef ti qe ka verdalle edhe nga ato qe nuk konformohen vetem me anglishten, spanjishten apo frengjishten?

  Hasta pronto te gjithve!
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-02-2006
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Xixe ,
  shendet, dhe gjith te mirat,
  hasta la vista

 13. #53
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink ...Legjion te falenderoj per pershendetje...

  Citim Postuar m par nga LoZar
  ...............................................
  .........................................

  Hasta pronto te gjithve!
  ...mua me thuaj Adios por Siempre, apo une vet po te them ty, se met vertet ket mesazhin tend nuk e kuptova fare
  ...siq po shifet ti po i kritikon te tjert per te folurit e gjuhes dhe ti vet as qe nuk e flet mir , me vjen keq qe te them por vet nuk do ta qaj me koken, me mesazhet e tua, por do te shkruaj dhe do tjav kthej pergjigjet atyre qe me kuptojn dhe i kuptoj, me nji fjal atyre qe jan te edukuar dhe nuk jan mendjemdhej fare dhe e dijn gjuhen shummm mir, e jo ata qe nuk e dijn as vet, dhe behen mendjemdhej ti permirsojn te tjerte...se sa per dibranin, te lutem mos ma nguc se e kam shok te mir dhe e din gjuhen shuuuum me mir se ti dhe nuk e kam asnji problem te kuptohem me te.


  Per ty ADIOS POR SIEMPRE, ndersa per Legjionin nji pershendetje te veqant, dhe do te mir ne jet .
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per ty ADIOS POR SIEMPRE, ndersa per Legjionin nji pershendetje te veqant, dhe do te mir ne jet .[/QUOTE]  .....thuhet ADIOS PARA SIEMPRE !


  Hajt tung malsia.
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 15. #55
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Antarsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 25 postime
  Pershendetje Spanja Ju Uroj Tja Kaloni Sa Ma Mire Ju Qe Jetoni Atje

 16. #56
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga LoZar  .....thuhet ADIOS PARA SIEMPRE !


  Hajt tung malsia
  ... ...tash do te ma permirsoj gjuhen Spanjolle, ky spanjolli i dishem. Nese nuk e ke ditur, shprehet me dy menyra per dy qellime...Por duhet ta dish kur perdoret POR dhe kur PARA...ARSYEJA ESHTE QE TI NUK E DIN ASNJEREN.

  Mitnjuk te falenderoj per pershendetje, gjithashtu dhe ty te deshiroj do te mir, perqafime.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 17. #57
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  37
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Pershendetje Spanja, si kaloni, a kenaqeni ju andej? (edhe pse larg vendlindejs nuk e di sa mund mu knaq), po sidoqofte mendoj se Spanja eshte nje vend i mrekullueshen, tash shpejt isha ne Spanje per te paren here dhe me pelqeu shume. Me habiten cmimet shume me te lira se ne vendet tjera te Evropes, (kjo ishte nje arsye me teper pse me pelqeu Spanja,hahahaa)

  Kaloni bukur!
  Pun, djers, dashuri mes njerzve dhe ndaj atdheut.

 18. #58
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink Mirdita per te gjith

  Citim Postuar m par nga bOndi_oo7
  Pershendetje Spanja, si kaloni, a kenaqeni ju andej? (edhe pse larg vendlindejs nuk e di sa mund mu knaq), po sidoqofte mendoj se Spanja eshte nje vend i mrekullueshen, tash shpejt isha ne Spanje per te paren here dhe me pelqeu shume. Me habiten cmimet shume me te lira se ne vendet tjera te Evropes, (kjo ishte nje arsye me teper pse me pelqeu Spanja,hahahaa)

  Kaloni bukur!
  Pershendetje , po si te kam ,... del prej asaj grope, apo ende nuk erdh askush te ndimoj te dalesh, lej duart e quara ndoshta vjen dokush e te kap per duarsh... po kur ke qen ne Spanje, more djal....mos me pave mua duke shetitur neper Madrid ...met vertet me befasoi qe the qe te duken diosa sende ma te lira se sa ne vendet e tjera, eja ne Madrit, se te shkon krejt rroga, ne banes dhe per ushqim, ha haaa...eshte e vertet qe jan disa sende ma te lira se ne disa vende, po ashtu dhe ne Kosov, sigurisht dhe ne Shkup.
  TE FALENDEROJ PER PERSHENDETJE SPANJES, ne vend te ketyre te pershendes dhe te deshiroj shuuum te mira ne jet, perqafime nga une Kosovarja.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 19. #59
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  37
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga xixe xixellonja
  Pershendetje , po si te kam ,... del prej asaj grope, apo ende nuk erdh askush te ndimoj te dalesh, lej duart e quara ndoshta vjen dokush e te kap per duarsh
  Nuk dal dot nga gropa moj kosovare,deri sa tja arrijme qellimit.  Citim Postuar m par nga xixe xixellonja
  po kur ke qen ne Spanje, more djal....mos me pave mua duke shetitur neper Madrid ...met vertet me befasoi qe the qe te duken diosa sende ma te lira se sa ne vendet e tjera, eja ne Madrit, se te shkon krejt rroga, ne banes dhe per ushqim, ha haaa...eshte e vertet qe jan disa sende ma te lira se ne disa vende, po ashtu dhe ne Kosov, sigurisht dhe ne Shkup.
  TE FALENDEROJ PER PERSHENDETJE SPANJES, ne vend te ketyre te pershendes dhe te deshiroj shuuum te mira ne jet, perqafime nga une Kosovarja.
  Isha ne Barcelone, Costa Brava ne Loret de Mar po ne Madrid nuk munda te vij, ta kisha dite se me jep nje kafe me gjith qejf do kisha ardhe , po shendeosh her tjeter.

  Kurse krahasimin e cmimeve e bera me shtetet tjera te UE, e jo me te Ballkanit,lool as qe mund te besh nje krahasim me ballkanin, ketu tek ne kalon muajin me 100 dollare, hehehee

  Pershendetje te perzemrta edhe perqafime nga une.
  Rrofsh
  Ndryshuar pr her t fundit nga bOndi_oo7 : 21-06-2006 m 10:31
  Pun, djers, dashuri mes njerzve dhe ndaj atdheut.

 20. #60
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Antarsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 25 postime
  Pershendetje Spanja Ju Uroj Tja Kaloni Sa Ma Mire Ju Qe Jetoni Atje

  Pershendetje XIXE XIXELLONJE

Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •