Close
Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 349
  1. #41
    ho mre ça boni anej ..????

    sju mungo fare tirona??

  2. #42
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362

    Pershendetje

    Spanja,,,,,,,,,,,,,,,


    Spanja esht vendi i dyt qe me pelqen mes shumti, dot thot pas vendit tim,

    Un jetoj ne Gjermani, ama nuk me pelqen assss paaakkkkkk, se esht shum vend i keq, e shum kam deshir me dal ne Spanje atje me jetu, ju pershedes te gjith forumistave qe jan ne Spanje

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    /me Mos vdeksha pa mos shku ne Spanj ne Katalunja ta shoh Barcelonan time endren time
    #VamosArgentina

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e LoZar
    Anëtarësuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin me romantik te botes
    Postime
    109
    Hola te ghithve!!!

    Mataleo nga e more vesh qe qekemi nga i njejti rreth?
    Akoma se mora vesh se me ça merresh atje ne Madrid qe je i detyrum me fol Anglisht?
    Para ca vitesh mu dha mundesia me shku me punu (dhe jetu) ne Madrid por nuk ptanova....mire apo keq de te thuash ti? E di qe shum njerez kan deshire te madhe me shku me jetu ne Spanje por prap nuk jam bo pishman. Me mire ktu ku jam.....per momentin.



    Xixa ti punoke me "Teknicakas de tradukccion" por me te thene te drejten une gjysmen e mesazhit tat e mora vesh, ............ndersa gjysmen tjeter me mire te ma perkthesh.
    Perdor disa shprehje sikur e ke msu shqipen duke lexu Saimin dhe Namiun.....dy nga themeluesit e gjuhes shqipe.
    Sa per xixellonjat po deshe ti çoj me TNT traco por vetem se duhet te kesh durim deri nga mesi i veres.
    Po ç'ne nga 50 vjet ne Madrid ti?..ça, qeke pensioniste?

    ASKA_PEJA atje ne gjermani me duket se edhe ne vere dilni ne xhiro me çader .....eshte e vertet?


    Hasta pronto a todos!!!
    "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

  5. #45
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404
    LoZar, te falenderoj per mesazh...por vetem deshta te them se sa per gjuh mos ma mbaj dertin fort, sepse as vet nuk brengosem fare...
    Njof shuuuum Shqiptar qe nuk dijn fare te bisedojn ne shqip por, jan shuuuuum te edukushem dhe te sjellshem. Keshtu qe dija e gjuhes shqipe perfekte, nuk ti jep ato ma te duhurat,me vjen mir qe sado pak e din ti mir, por simbas mendimit tim as ty nuk po te shkojka shum mir...
    Po si ta kisha ditur prej cilit rreth te Shqiperis je nuk ta kisha kthyer pergjigjejen fare, sepse me ju, ne te Kosoves veshtir kuptohemi

    ...e sa per
    -Tecnikas de Traduccion- jam duke studijuar Spanjollisht dhe ne gjuhen tjeter e jo Shqiptare, sepse ne Shqip nuk eshte e mundur... gjuha jon ka vler vetem ne vendin ton, ne shtetet e tjera nuk ka kurfar vlere, keshtu qe ketu jam me nji nenshtetsi te tjeter. Dhe sa i perket dhurates se xixellonjave, harro ket...


    Pershendetje per te gjith, sidomos per No-Name, asca-peja dhe per bispensiero .
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  6. #46
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    [COLOR="Black"]Nuk desha te hy ne temen e spanjolleve se jam alergjik nga spanjollkat,por desha dhe une te japi mendimin tim por si gjuha e memes nuk ka kerkundi sepse ajo gjuhe na beni krenar per gjthçka edhe pse degjova se ne spanje apo ne fund te botes nuk flitet gjuha shqipe nuk ka rrendesi sa flitet por nuk duhet haruar gjuha edhe nese duam te behemi"alla amerikano" si thuajne italianet sepse kjo gjuhe e dashur me ka mesuar edhe shume gjuhe te huaj, nese nuk e din gjuhen e memes nuk din edhe ta perkthejsh une jam dibran nga dibra e madhe edhe ne kemi dijalektin tone qe nuk mund te na kuptoje jo nga kosova por edhe nga shqiperia por kur bien fjala, ose ne media ose ne letra duhet shkruar shqip dhe duhet komunikuar ne shqipen letrare sa do pak duhet lodhur truri.LOZAR nuk e di nese e ke bere si provokim per SAMIUN dhe NAIMIN nese ke menduar ndoshta do ti korigjon sinjorita xixa,SAMIMIN NAMIUN por ndoshta ajo eshte studente dhe i ka rruajtur per pastaj ti tregon se kush jane me ka menduar per ndonji kengetare po nejse se ju çava karadaken./COLOR]

  7. #47
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink Pershendetje dibranit2006

    ...po ku te kam ty,... me ty nuk ka kurfar problemi te kuptohemi, te kam shok me edukim me nji nivel te lart , perqafime per ty, dhe te deshiroj shummmmm te mira ne jet
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-05-2006
    Postime
    8
    Pershendetje te gjithe pjesmarrsve ne forume e veqanerisht shqiptarvene spanje.
    Une kame pak kohe qe kame ardhur ne spanje e deri tani nuk kame takuar asnje shqiptar, kerkova ndonje web faqe te shqiptarve ne spanje po pa sukses, ne kete forum mendova se do te takoje me shume shqiptar, po ketu nuk po dalloje 3a4 vetenga madridi.... a eshte e mundshme kur une gjdo jave ndigjoje ne lajme se eshte kapur nje grup i hajnav shqipar...ndoshta ketu ne spanje paska shume pak te hajrit.
    Per fund, qellimi im ishte vetem qe te takoje e te bisedoje me ndonje bashkpatriot te hajrit e asgje me shume.
    tungi nga CANTABRIA

  9. #49
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Pershendetje Te GJithve.Ca thot Spanja mire ?
    Feel the pump √

  10. #50
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404
    Citim Postuar më parë nga J. London
    Pershendetje te gjithe pjesmarrsve ne forume e veqanerisht shqiptarvene spanje.
    Une kame pak kohe qe kame ardhur ne spanje e deri tani nuk kame takuar asnje shqiptar, kerkova ndonje web faqe te shqiptarve ne spanje po pa sukses, ne kete forum mendova se do te takoje me shume shqiptar, po ketu nuk po dalloje 3a4 vetenga madridi.... a eshte e mundshme kur une gjdo jave ndigjoje ne lajme se eshte kapur nje grup i hajnav shqipar...ndoshta ketu ne spanje paska shume pak te hajrit.
    Per fund, qellimi im ishte vetem qe te takoje e te bisedoje me ndonje bashkpatriot te hajrit e asgje me shume.
    tungi nga CANTABRIA
    ....eshte e vertet per hajna...per fat te keq i kan nxanur 16 Shqiptar, qe kan vjedhur neper shpija ne Spanjen e ter...nuk e besoni se sa turp me ka ardhur kur e kam ndegjuar ket ne lajme, por per fat te mir ketu ne Spanje jam me nenshtetsi jo Shqiptare dhe shumica nuk e dijn qe kan qen Bashkadhetaret e mi...o Zot po disa siq po shifet po na e marrin fetyren ne ter bot ...e ke te drejt ne Spanje ka pak por pak te hajrit, por ashtu e ke ne qdo vend, gjithmon del ndonje i marr te na merr ftyren

    ...Pershendetje dhe kalofesh mir...sidomos pershendetje bukuroshit Dj_Gabriel.
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e LoZar
    Anëtarësuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin me romantik te botes
    Postime
    109
    Xixa

    po te me falesh moj burrnesh neqese t'kam ofendu....nuk ishte kyna qellimi im.
    Me behet qefi qe qeke me pashaporte te ndryshme dhe qe folke akoma gjumen mome.
    Eshte e vertet shum shprehje nga te tuat i marr vesh duke u bazuar tek konteksti e jo se mar vesh fjalen.
    Sa per ato shqiptaret qe nuk din te bizedojn shqip me ça gjuhe bizedojn?
    Sa per dijeni per menimin tim edukata eshte nje term shum i gjere qe perfshin edhe respektin per gjuhen nene.
    Ajo edukata e atij qe thote mire mrema e mirmengjes komshiut apo shices se mishit dhe nuk i fol ship femijes se vet apo harron te kalumen e tij ose te babes vet eshte si puna e akullores...nje çik te dali dielli e shkrihet per njehere.




    Dibra pse thu ti qe ate dialektin ( une do te thoja me mire gjuhen) tat nuk e merr vesh njeri?

    Shto praish ti re sfinskinsin ?
    Znaish dibrançe?

    E shef ti qe ka verdalle edhe nga ato qe nuk konformohen vetem me anglishten, spanjishten apo frengjishten?

    Hasta pronto te gjithve!
    "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-02-2006
    Postime
    98
    Xixe ,
    shendet, dhe gjith te mirat,
    hasta la vista

  13. #53
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink ...Legjion te falenderoj per pershendetje...

    Citim Postuar më parë nga LoZar
    ...............................................
    .........................................

    Hasta pronto te gjithve!
    ...mua me thuaj Adios por Siempre, apo une vet po te them ty, se met vertet ket mesazhin tend nuk e kuptova fare
    ...siq po shifet ti po i kritikon te tjert per te folurit e gjuhes dhe ti vet as qe nuk e flet mir , me vjen keq qe te them por vet nuk do ta qaj me koken, me mesazhet e tua, por do te shkruaj dhe do tjav kthej pergjigjet atyre qe me kuptojn dhe i kuptoj, me nji fjal atyre qe jan te edukuar dhe nuk jan mendjemdhej fare dhe e dijn gjuhen shummm mir, e jo ata qe nuk e dijn as vet, dhe behen mendjemdhej ti permirsojn te tjerte...se sa per dibranin, te lutem mos ma nguc se e kam shok te mir dhe e din gjuhen shuuuum me mir se ti dhe nuk e kam asnji problem te kuptohem me te.


    Per ty ADIOS POR SIEMPRE, ndersa per Legjionin nji pershendetje te veqant, dhe çdo te mir ne jet .
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e LoZar
    Anëtarësuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin me romantik te botes
    Postime
    109
    Per ty ADIOS POR SIEMPRE, ndersa per Legjionin nji pershendetje te veqant, dhe çdo te mir ne jet .[/QUOTE]



    .....thuhet ADIOS PARA SIEMPRE !


    Hajt tung malsia.
    "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anëtarësuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900
    Pershendetje Spanja Ju Uroj Tja Kaloni Sa Ma Mire Ju Qe Jetoni Atje
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

  16. #56
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404
    Citim Postuar më parë nga LoZar



    .....thuhet ADIOS PARA SIEMPRE !


    Hajt tung malsia
    ... ...tash do te ma permirsoj gjuhen Spanjolle, ky spanjolli i dishem. Nese nuk e ke ditur, shprehet me dy menyra per dy qellime...Por duhet ta dish kur perdoret POR dhe kur PARA...ARSYEJA ESHTE QE TI NUK E DIN ASNJEREN.

    Mitnjuk te falenderoj per pershendetje, gjithashtu dhe ty te deshiroj çdo te mir, perqafime.
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  17. #57
    revolucionar Maska e bOndi_oo7
    Anëtarësuar
    18-10-2005
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    704
    Pershendetje Spanja, si kaloni, a kenaqeni ju andej? (edhe pse larg vendlindejs nuk e di sa mund mu knaq), po sidoqofte mendoj se Spanja eshte nje vend i mrekullueshen, tash shpejt isha ne Spanje per te paren here dhe me pelqeu shume. Me habiten cmimet shume me te lira se ne vendet tjera te Evropes, (kjo ishte nje arsye me teper pse me pelqeu Spanja,hahahaa)

    Kaloni bukur!
    Punë, djersë, dashuri mes njerëzve dhe ndaj atëdheut.

  18. #58
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink Mirdita per te gjith

    Citim Postuar më parë nga bOndi_oo7
    Pershendetje Spanja, si kaloni, a kenaqeni ju andej? (edhe pse larg vendlindejs nuk e di sa mund mu knaq), po sidoqofte mendoj se Spanja eshte nje vend i mrekullueshen, tash shpejt isha ne Spanje per te paren here dhe me pelqeu shume. Me habiten cmimet shume me te lira se ne vendet tjera te Evropes, (kjo ishte nje arsye me teper pse me pelqeu Spanja,hahahaa)

    Kaloni bukur!
    Pershendetje , po si te kam ,... del prej asaj grope, apo ende nuk erdh askush te ndimoj te dalesh, lej duart e quara ndoshta vjen dokush e te kap per duarsh... po kur ke qen ne Spanje, more djal....mos me pave mua duke shetitur neper Madrid ...met vertet me befasoi qe the qe te duken diosa sende ma te lira se sa ne vendet e tjera, eja ne Madrit, se te shkon krejt rroga, ne banes dhe per ushqim, ha haaa...eshte e vertet qe jan disa sende ma te lira se ne disa vende, po ashtu dhe ne Kosov, sigurisht dhe ne Shkup.
    TE FALENDEROJ PER PERSHENDETJE SPANJES, ne vend te ketyre te pershendes dhe te deshiroj shuuum te mira ne jet, perqafime nga une Kosovarja.
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  19. #59
    revolucionar Maska e bOndi_oo7
    Anëtarësuar
    18-10-2005
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    704
    Citim Postuar më parë nga xixe xixellonja
    Pershendetje , po si te kam ,... del prej asaj grope, apo ende nuk erdh askush te ndimoj te dalesh, lej duart e quara ndoshta vjen dokush e te kap per duarsh
    Nuk dal dot nga gropa moj kosovare,deri sa tja arrijme qellimit.



    Citim Postuar më parë nga xixe xixellonja
    po kur ke qen ne Spanje, more djal....mos me pave mua duke shetitur neper Madrid ...met vertet me befasoi qe the qe te duken diosa sende ma te lira se sa ne vendet e tjera, eja ne Madrit, se te shkon krejt rroga, ne banes dhe per ushqim, ha haaa...eshte e vertet qe jan disa sende ma te lira se ne disa vende, po ashtu dhe ne Kosov, sigurisht dhe ne Shkup.
    TE FALENDEROJ PER PERSHENDETJE SPANJES, ne vend te ketyre te pershendes dhe te deshiroj shuuum te mira ne jet, perqafime nga une Kosovarja.
    Isha ne Barcelone, Costa Brava ne Loret de Mar po ne Madrid nuk munda te vij, ta kisha dite se me jep nje kafe me gjith qejf do kisha ardhe , po shendeosh her tjeter.

    Kurse krahasimin e cmimeve e bera me shtetet tjera te UE, e jo me te Ballkanit,lool as qe mund te besh nje krahasim me ballkanin, ketu tek ne kalon muajin me 100 dollare, hehehee

    Pershendetje te perzemrta edhe perqafime nga une.
    Rrofsh
    Ndryshuar për herë të fundit nga bOndi_oo7 : 21-06-2006 më 10:31
    Punë, djersë, dashuri mes njerëzve dhe ndaj atëdheut.

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anëtarësuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900
    Pershendetje Spanja Ju Uroj Tja Kaloni Sa Ma Mire Ju Qe Jetoni Atje

    Pershendetje XIXE XIXELLONJE
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •