Close
Faqja 2 prej 18 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 349
 1. #21
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kam pas shume pune edhe pak kohe per tu pergjigj, por
  YOU ARE RIGHT!
  I have no clue what is written in spanish
  C-U
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 2. #22
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga Legjioni
  gjithe te mirat, juve qe jetoni ne Spanje.

  xixa, shume te fala nga une
  ...................................
  Legjion te falenderoj per Pershendetje,per ne te Spaes , po mir qe na kujtoi dikush te na Pershendet ...e more djal na harruan krejt, apo nuk e dijn qe ne ket Eurpo existon edhe Spaa qe ka sado pak gjak Shqiptari... ... .....
  ......kalofesh mir dhe do te mir...PO ASHTU I pershendes te gjith keta antar qe kan marr pjes ne ket tem, sepse kst hapsin e kasaj teme e paska marr gjumi... ........
  Hasta Pronto...
  Ndryshuar pr her t fundit nga xixe xixellonja : 28-04-2006 m 04:15
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 3. #23
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hola!
  Sot gjeta pak kohe te shkruaj ndo nje fiale ne forum.
  O Xixellonja ja na bej ndo nje perkthim ca na shkruan Nadie. Une nuk di spanjisht nga qe perdor anglisht ne pune, po edhe nuk e di sa kohe do jem ketu. Fillova nje kurs per 7 jave po duke mos patus shume kohe per te lexuar nuk mesova shume.

  E vura postimin e Nadie ne on-line translator por nuk e mora vesh ca thoshte? A me pelqen Spanja dhe a do kthehesha ne Shqiperi?
  Well, YES and MAY BE!

  Thanks for the info, te Avda de America shkoj shpesh. Po une jetoj ne Alonzo Martinez.

  Hey people, me ca merreni ju ne Spanje? Si eshte ceshtja e punes? Une nuk i di keto tema nga qe punoj me kontrakt si i huaj ketu, po ma merr mendia se do jet zorr si ne gjithe mesdheun, vitet e fundit.

  Ciao!
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 4. #24
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink .........Pershendetje.........

  Citim Postuar m par nga Mataleo
  Hola!

  E vura postimin e Nadie ne on-line translator por nuk e mora vesh ca thoshte? A me pelqen Spanja dhe a do kthehesha ne Shqiperi?
  Well, YES and MAY BE!
  ..........po ti djal si nuk pate koh ne keto kater dit qe i patem pushim ne Madrid... ...apo e kalove ne gjum... .......per sa i perket mesazhit te Nadie, ajo qe eshte me e rendesishmja, ja paske marr kuptimin qe deshti te thoj, ...e po ne hall me ju jam Ai po shkruan Spaollisht e Ti Anglisht, po si te kuptomi ne ket tem... ...
  ...qenkemi shum afer ore djal, ti kur te hecish ruges Pershendeti vajzat ne SHQIP, ndoshta ndonjeher me Pershendet edhe mua...ha hahaaa haaaaaa.... kalofesh mir, suksese ne pun dhe ne do aspekt te jetes...Hasata Pronto...
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 5. #25
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  [QUOTE=xixe xixellonja]..........po ti djal si nuk pate koh ne keto kater dit qe i patem pushim ne Madrid... ...apo e kalove ne gjum... ....[B]...

  Hola!!!!!!!!!!!! Me duket se me ka dal nami ne Madrid, ku e dije o Xixellonja qe flija 4 ditet e pushimit?
  D.m.th shkova edhe ne Sol per tapas edhe nje nate te Archi (club) por ne pergjithesi flija. Ne Madriti eshte too cool... por po nuk dite gjuhen eshte veshtire.

  Xixellonja ke te drejt kemi mbetur vetem fare te ky post. Nuk po shkruan asnjeri tjeter. Dont worry do shkruaj sa me shpesh. Nje mendim eshte te bejm nje post me teme "Cool things to do in Madrid!" e tu themi njerezve qe duan te vijn ca te shofin.
  p.sh duke qene qe me ka shku mendia per cokollat RIGHT NOW . Po erdhet ne Madrit me siguri da shkoni ne Sol. Aty midis Museo del Jamon edhe Club Palacio ka nje "Churreria" tradicionale, nuk me kujtohet emri po duhet te shkoni nje xhiro.

  Ciao!
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 6. #26
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink ...Holla Madrit, holla Mataleo, hlla amigos...Buenas Dias...

  Citim Postuar m par nga Mataleo
  ........................
  Hola!!!!!!!!!!!! Me duket se me ka dal nami ne Madrid, ku e dije o Xixellonja qe flija 4 ditet e pushimit?...................


  Ciao!


  ...Ooooooo...o... po ti mir se erdhe prap ne ket tem o Bukurosh Shqiptar, me beso se e pata vendosur dhe vet mos te shkruaj me ne ket tem, sepse u shuajten te gjith, siq po shifet jan te Martuar dhe nuk po i lajn femija......
  POR MIR QE PO I JAP TI SADO PAK GJALLERIE KESAJ TEME,...se kur shkruajshe ti se nuk ke koh ti kushtosh sado pak 10min kesaj teme, mendoja... ...o Zot po qka eshte duke punuar ky Djal, se e mbyten Spanjollet me pun , por mir per fat te mir po te lejshin edhe ty me marr sado pak frym ...po mendoj mir qenka puna mbasi ike pasur edhe ti keto 4 dit pushim.
  Po tash per pushim ne ket fund jave qe ben, prap ne gjum, ha ha haaaa....a..., Po ti ma gjumosh se une qenke, met vertet mua me pelqen shum te flej ne mengjes kur nuk punoj e para eshte te pushoj te me shkoj qefi ne gjum, te mengjesit deri rreth ores 11 me se miri, ndonjeher edhe me shum, ...Por sado pak mbas dite mos na harro, te besoj se puna te lodh,por ja vet te paren her ne jeten time hyra ne ket forum, vetem te jem sado pak ne kontakt me Rinin Shqiptare, sa mos ta harroj edhe te shprehurit ne shqip,...dua te them se per shoqeri duhet te gjindet sado pak koh...
  Mir per sot me kaq,dhe te falenderoj shuuummmmm per mesash,te deshiroj shum suksese ne Jet dhe ne Spanje, sidomois ta mesosh gjuhen sa me shpejt...kalofesh nji fund jave te bukur, SUKSESE.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 7. #27
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking

  ...qenkemi shum afer ore djal, ti kur te hecish ruges Pershendeti vajzat ne SHQIP, ndoshta ndonjeher me Pershendet edhe mua...

  O Xixellonja mire me, une do filloj ti ngacmoj shqip vajzat rruges po edhe ti na jep ndo nje informacion me te mirefillt. Te pakten ta dime per ca shofim, brune-bionte, age range 0-100?

  Nuk na the ndo nje hot-spot per Madrid, me qe paske me shume kohe se une ketu.

  Ciao!
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 8. #28
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  ...Pershendetje...

  Citim Postuar m par nga Mataleo
  [COLOR="Red"]........................
  ...Nuk na the ndo nje hot-spot per Madrid, me qe paske me shume kohe se une ketu.

  Ciao!
  ...Shife, shife sherrin,prap po na flet per koh ... ...besoj qe i ke 8ore pun,sikurse e ter bota,po nese do, do te gjejesh kohen, por problemi eshte , qe ti do ta mesojesh, Spaollishten se shpejti, dhe ma mir eshte qe sado pak te jesh ne kontakt me gjuhen Shqipe,por per mua eshte nji problem i anasjellet, arsyeja eshte qe gati e harrova, gjuhen Amtare, dhe per ket arsye hyra ne forum qe ta praktikoj sado pak, me shkrim dhe me te shprehurit, sepse na kohen e fundin edhe te mendoj me vjen ne Spaollisht, u bera gati Spanjolle pa dashtur . Beso se as vet nuk kam koh, por kur e kisha kohen e lir si hobi e kisha librin, tashti per nji koh te cactuar sado pak, lexoj me pak dhe hy ne Forum, keshtu sado pak jam e shoqeruar me Rinin Shqiptare. Edhe pak koh dhe do ta le ket,por siq po e shof te ketij forumi shumica e Rinis jan jasht Atdheut dhe ju mbetet vetem forumi, te jen sado pak te shoqeruar me rini Shqiptare...
  ...sa i perket Madridit, nuk di qe te them, per mua sikurse do qytet i tjeter, vetem qe eshte ma i madh, dhe i mbushur, me Amerikolatinet, keta Cuatorianos,Bolivianos,Peruanos...per gerdi,njerz ma te mbrapambetur s'gjan, ja prishen bukurin dhe Qytetit...Chinos, Marroki,Afrikanos, Rumanos, Ukranijanos...Ketu veshtir gjen vetem Shqiptar...ma mir nuk po e vazhdoj me se
  do te shkruaja nji liber mbi ket qeshtje...Beso per qef nuk dal ne shetitje neper Madrid, vetem kur kam nevoj te shkoj ne dyqane, per te bler qe me nevojitet...Mir per tash me duhet te shkoj te ngreni,se te lodha me ket mesazh,besoj qe do te kesh koh ta lexojsh,ha haaaa, haaa...a....te kam qitur ne pun...Mataleo, te deshiroj suksese te shuuuumta ne Madrit, dhe ne do aspekt te jetes sate...kalofesh mir.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 9. #29
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga nadie
  Muy buenas a todo el mundo. Principalmente queria saludar y despues me gustaria saber sobre que opinais de lo que os voy a contar ahora. Me dirijo a todos los albaneses que viven en espaa y en particular a todas aquellas personas que estan en una situacion laboral legal en este pais. Es decir me dirijo a las personas que estan en una situacion legal y que ocupan un puesto de trabajo satisfactorio en espaa. Mi preguanta es; Cual creen ustedes que es la mejor opcion para esta clase de gente. 1- Si te gusta lo que estas haciendo vivir en espaa para el resto de la vida independientemente si albania mejore o no su situacion economica? o 2- Hacer algo de dinero y volver a nuestra querida patria. Es decir si estais a gusto con la vida que llevais en espaa existe la posibilidad de vivir para siempre en este pais o pensais que pase lo que pase siempre hay que volver a nuestra patria.
  Pregunto eso porque conozco gente que estan trabajando duramente en algo que no le gusta para ganar una porqueria de sueldo que a penas le llega para al final del mes y dicen que no piensan regresar a albania pero tampoco hacen el minimo esfuerzo para buscar algo mejor. Sus vidas se han convertido en una rutina y soledad. Estoy seguro que estan gente vivirian mucho mejor en albania.
  Tambien conozco gente que dicen que les gusta su forma de vida y lo que estan haciendo pero por otro lado no paran de pensar cuando regresarn para siempre en albania sabiendo que en albania no tienen futuro por el momento. Bueno , no me voy a liar mas esperando sus respuestas.
  ...Porfavor dime algo sobre mi Ciudad... y deja esta pregunta...yo creo que nadie no se va a volver a Albania...suerte tienen ellos que an salido de ali.
  ...que tienen que hacer alli sin empleo?
  ...por lo menos fuera de su Pais tienen un sueldo digno...alli es mejor ir en Vacaciones, o ir vivir solo como Pensionista...y tu que piensas guapo,te vas a volver? ...espera jo me voy a responder en tu sitio... ...creo que no...
  He conocido aqui un Medico de tu pais, vive con su familja
  y dice; que no ay que hacer alli,la vida es mejor aqui, y no piensa volver mas, solo en visitas...
  Bien por hoy, no te voy a molestar mas, espero tu respuesta, un beso amistoso no te confundes he diqo amistoso ...qao, te deseo mucha suerte...
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2005
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Komunikimi eshte forca e ekzistences se shoqerise

  Me te vertete pak njerez po marrin pjese koheve te fundit ne kete forum. Nuk e di , mirepo une mendoj qe ka arsye te ndryshme qe bashkeatdhetaret tane te jene sado pak me aktiv ne kete forum. Jo cdo dite takohemi me shqiptare keshtu qe komunikimi yne me ane te internetit eshte hapi i pare i domosdoshem dhe i vetem ne formimin e disa mardhenieve ndermjet njeri-tjetrit, mardhenieve ndermjet shqiptareve kudo qe jane. Shkembimi e eksperiences ndermjet nesh eshte nje hap pozitiv y domosdoshem dhe y vyeshem per te gjithe ne shqiptaret qe jetojme ne spanje. Pershendetje te perzemerta per te gjithe.

 11. #31
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Une do vi 1 jave ne Spanje nga fundi gushtit Kush me pret?
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 12. #32
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink ...Holla, Madrid...

  ...PERSHENDETJEEEEEEEEEEeeeeeeeeee................ e........ ............Madridit ...Mataleos dhe Nadie...ket tem ma mir ta quajm Shqiptaret ne Madrid, sepse siq po shifet vetem ne te tre nga Madridi po marrmi pjes, se te tjeret ,ose dualen nga Spaa ose e harruan kontrasenjen per te hyer ne Forum... ...

  ...Ju deshiroj shuuuuuuum te mira dhe suksese ne jet, Qao...o...
  Ndryshuar pr her t fundit nga xixe xixellonja : 11-05-2006 m 14:05
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2005
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju qe jetoni ne Spanje i keni marre vesh lajmet e fundit te falimentimit te firmave financiare "Forum Filatelico" dhe "Afinsa". Te dyja keto firma merreshin me shitjen dhe blerjen e pullave filatelike. Gati 350.000 njerez kane humbur parate e tyre ne keto firma financiare qe sic u zbulua para disa ditesh ishin firma financiare piramidale. Shume njerez futen te gjitha parate e tyre ne keto firma meqenese jepnin nje interes vjetor prej 6% deri me 12%. Te gjithe besonin ne keto firma financiare meqenese kishin 27 njet qe punon pa asnje problem.
  Te gjitha keto po jua tregoj meqenese ka patur edhe shqipetare qe kane humbur shume para ne koto firma financiare keshtu qe nese dikujt i nevojitet informacion se cfare duhet te beje ne keto momente,ku duhet te drejtohet etj. atehere te vihet ne kontakt me ane te email me mua. Suerte.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Hola a todos

  Me sa poshof une paska firma "Sudja " dhe "Vefa" edhe ne Spanje!

  Hej zot i modh, si s'na u ndan ne shqiptarve kto pislliqe?

  Po e lejme me njane ket fatkeqsi e te kapim nenji muhabet me te lezeem!

  Sapo prenotova pushimet per ket vere.
  Ku do te thoni ju?.....natyrisht en Espana, Baleares me sakte 1 jave ne Ibiza e 1 jave ne Minorca.

  Kush ka nenji sugjeriment me m'dhene, perve atyre qe shkruhen neper Guida, miresetvij.
  E kam fjalen p.sh. per plazhe te bukura, lokale te veanta e, pse jo, edhe ristorante te kendshem.
  Po deshet me ekzaxheru fare me tregoni njonji gjo interesante mbi historine e atij ishullit apo atij tjetrit.  Po si ai Zapatero lejoi homoseksualet me u martu? Kot ja ka fut ksaj radhe me ju then te drejten.....edhe qe kisha stime per ate!

  Po ta merrte vesh gjyshja ime nje lajm te till do ja bote: Allah, allah lajthiti dynjalliku! (paste rafmet gjyshja)

  O Mataleo po si merresh vesh ti me spanjollet? kam nigju qe s'ja thekin hi per gjuh te huaja, eshte e vertet?

  Po ti xixe perve xixave de que te ocupas?
  te gusta la movida espanjola? ate jamonin de bellota e kan as fare.....por shum te shtrejte.

  Pres sugjerimente nga te gjithe.

  Shnet e, si tonte dikush, HASTA LA VICTORIA
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Antarsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Une nuk jetoj me ne Spanje por kam jetuar per dy vjet e gjysem ne Canarie dhe kam nje nostalgji te jashtazakonshme per ate vend.
  Me pelqejne shume njerzit dhe menyra e ndertimit te mardhenieve te tyre.
  Me pelqen shume TV spanjoll e sidmos programi Cronicas Marcianas dhe me vjen keq qe eshte mbyllur

  Me gusta mucho este pas.

  Saludos a todos
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 16. #36
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O LoZar po pse, me ne tallesh ti? Ca ti boj punes qe eshte ne anglisht edhe nuk kam kohe per te lexuar Spanjisht. Po nejse po mesoj nga pak.

  Per punen e spanjolleve (se per spanjollet se caj), lere mos e pyet! Tani qe erdhi vera jam mendu shume here me e hedh veten nga kati i 7. Shume yje si paraqitje po prap me gocat tona nuk krahasohen.

  Ciao!
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Mataleo
  O LoZar po pse, me ne tallesh ti? Ca ti boj punes qe eshte ne anglisht edhe nuk kam kohe per te lexuar Spanjisht. Po nejse po mesoj nga pak.

  Per punen e spanjolleve (se per spanjollet se caj), lere mos e pyet! Tani qe erdhi vera jam mendu shume here me e hedh veten nga kati i 7. Shume yje si paraqitje po prap me gocat tona nuk krahasohen.

  Ciao!

  Eh mer Mataleo tani qe erdhi vera nga te qe to shkosh te gjith unat kan po te njejtin problem.
  Persa i perket asaj " nuk krahasohen me gocat tona" ......ndoshta nga ana e bukuris edhe mund ta pranoj per goca deri ne 30 vje, me mrapa vari trajsen teze ...gocave tona fillojn e i shperthejn xhepat e pantallonave (ke pare ti ne shqiperi nenji 35 vjeare me pantallona? ..nuk ka, te gjitha veshin fund o fustone (ne nuat nuk jemi me mire....na behet barku si thes).
  Persa i perket karakterit, dhe ketu po lidhem me ate qe tha Era1, jan komplet ndryshe.
  Mjafton me kaq e nuk po i hyj hollesishem muhabetit se zgjatem shum....besoj se konkordon me mua.

  Hasta pronto a todos!
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 18. #38
  Madrid
  Antarsuar
  06-11-2005
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Aaaaaaaaaaaaa LoZar aty me dil! Kur na kishte xhaxhi (Enver e kam fialen, se brezi i ri kur degjon "xhaxhi" i kujtohet xhaja i vet, po nejse) me diet edhe ishim elegant nuk na pelqente. Tani me kapitalizmin prap nuk na pelqen.

  Shif, une duke qene qe shkoj rralle ne Shqiperi nuk i di keto punet e xhepave po te besoj meqe qekemi nga i njejti rreth. Megjithate nga vera qe isha andej nuk mu duk edhe keq me thone te drejten.

  Tani per punen e karakterit, no comments: [jan komplet ndryshe]
  It could be better, it could be worst, it could be f@cking no way! Right?????

  Ciao!
  "Never argue with an idiot.They'll lower you to their level and beat you with experience ! "

 19. #39
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Wink Pershendetje per te gjith

  Citim Postuar m par nga LoZar
  [

  Po ti xixe perve xixave de que te ocupas?
  te gusta la movida espanjola? ate jamonin de bellota e kan as fare.....por shum te shtrejte.

  Pres sugjerimente nga te gjithe.

  Shnet e, si tonte dikush, HASTA LA VICTORIA[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  ************************************************** **********
  **********************************************
  ...E po ti djal me inteligjenc qenke ... ... mir qe na i kerkove sugjerimet, se po mos ti kerkoshe mbete pa asnje pergjigjeje... ...
  Mir, ja edhe mua me erdhi reni ta kthej pergjigjejen.
  ... Met vertet xixat- xixellonjat, me pelqejn shuuuum ti shof ne fluturim naten, duke ber drit...por per fat te keq po te jetoj ketu ne Madrid 50 vite siq po shifet nuk do te kam fat te shof asnje.
  Kur isha si nji vogelushe ne Kosov kam posur fat ti shof disa her dhe me kan pelqyer shuuuum. Por ti mbasi po vjen ne`pushim ne Spanje, qite nje ne shishe dhe bjema si dhurat. ...
  Durim se gati ta ktheva pergjigjejen, se pari me pelqejn xixellonat, sepse jam shum e dashuruar ne Bukurit Natyrore. Me pelqen Natyra, Ajri i pastert, Gjelbrimi, etj...se ketu ne Madrid gati mu zua fryma, as frymarrje nuk mund te merresh si duhet...mbasi jetoj edhe vet posi Mataleo ne katin e 7, po ata te tjeret qe jetojn ne te 12 nuk e di se si ja bejn...
  Prej Spanjes me pelqen vetem nji gje-Gjuha-keshtu qe jam e punsuar dhe duke studijuar Teknicas de Tradukccion, i kam studimet e kryera jasht Spanjes, por edhe ta di mir Spanjollishten nuk do te me bie keq...

  Ju deshiroj nji dit te mir per te gjith, kalofeshi mir, SUKSESE....
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 20. #40
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Pyes_Lotin
  Une do vi 1 jave ne Spanje nga fundi gushtit.... Kush me pret?
  ..........E MORE DJAL, PO KOHEN E MIR E PASKE GJETUR TE VIJESH NE SPANJE, Spanjollet ne Gusht shumica dalin nga Spanja, apo shkojn ne deti, dhe ta flliqin Ujin more djal , te lutem laju do her mbasi te hysh ne detin e tyre se ta qesin Zhugen,... ki kujdes, se keta jan te njoftur qe lahen vetem nji her ne jav, dhe shumices ju vie era, ... Te deshiroj nji pushim sado te kendshem, se vet do te shkoj ne Kosoven time.

  ...ADIOS A TODOS...
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

Faqja 2 prej 18 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •