Close
Faqja 11 prej 18 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 349
  1. #201
    i/e regjistruar Maska e sylmaxhera
    Anëtarësuar
    09-03-2008
    Postime
    4
    Tungjatjeta te ghitheve,
    Vetem desha te ju pershendes te ghitheve, e ndoshta nje dite te aferme do te mund te organizohemi e te bejme ndonje feste shqiptare ne Madrid
    Per te mira....

  2. #202
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2006
    Postime
    3

    Help plsssssssssssssssss

    Jam ne barcelone kam nja dy dite,por smarr vesh fare spanjisht a ka ndonje shqiptar qe mund te me ndihmoje se do jua shperblej ju lutem? nr im eshte 654174803.

  3. #203
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38

    pershendetje

    sylarush po vetem gjuhen e ke problem apo ndonje gje tjeter ,mbasi qe ka pak Shqiptar ne Barcelon,,,,nuk di qa te them mbasi vet se fol aq bukur gjuhen Spanjole

    te mora ne tel po ke mbyllur numrin...po deshe me kontakto ne email,ndoshta mund te ndihmoj naj sen

    Blearti007@live.de

  4. #204
    i/e regjistruar Maska e sylmaxhera
    Anëtarësuar
    09-03-2008
    Postime
    4
    Tungjatjeta sylarush,
    nese mund te te ndihmoje me shkruaj nje e-mail sylmaxhera@terra.es
    Sido qe te jet te deshiroj shume fat ne Barcelone

  5. #205
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38
    Ka ndonje Shqiptar ne Barcelon jan te gjall ndokund,,ka ndonje klub apo ndonje takim,per naj kaffe qe te jen pran njeri tjetrit do isha i interesum qe te jem sa me afer....

    Pershendet

  6. #206
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2008
    Postime
    2
    a ka femra shqiptare ne madrid ose diku ne spanj

  7. #207
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-05-2006
    Postime
    8

    Exclamation A ka Shqiptar te vertet Espanja

    Prshendetje te gjithve e ne veqanti "nadie" Sylmaxhera e Bleartit007
    Une kame me shume se dy vjet ne Spanje dhe deri me sod nuk kame takuar asnje shqiptar¡¡¡¡ kame kerkuar ne internet ndonje web faqe te shqiptarve ketu po pa sukses, nuk e di a ka pak shqiptar apo thjeshte jane te pa "dukshem" apo ndoshta nuk kane kurrfar ndikimi ne jeten politiko-shoqerore te keti vendi..
    Desha edhe une ta di se a ka ndonje organizim te shqiptarve ne Spanje (comunitet,klub apo asociacion), ku munden me u takue shqiptaret, a ka ndonje shqiptar qe po lobon ne te mire te njohjes se Kosoves nga qeveria ZP, a ka ndonje student shqiptar ketu ne Spanje????????????????????????????????????
    Para disa javesh ne nje ndeshje te Barcelonas (Nou Camp) serbet kishin qit nje pankart Kosova eshte serbi,,,,po disa jave ma vone disa persona e kishin qit nje flamur te madhe te Kosoves, po ashtu edhe ne ndeshjen "Miqet e Zidanit" dy flamura bile, me erdhi shume mire e u mbusha me shprese se edhe ketu paska shqiptar a persona qe e duan shqiptarin edhe lobojne ne te mire te saje

    Pershendetje e Urime Pavarsia te gjithve

    Buena Suerte a Todos

  8. #208
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink Mirditaaaa...aaa.... Shoqeriiiiiiiii...ii...

    Pershendetje me te perzemerta per ju e Dashura dhe e Nderuara shoqeriii...iii...

    Mirdita nga qendra e Madridit plot me diell... edhe mbasi eshte nji kohe e gjate qe nuk kam marre pjese ne ket faqe shoqerore, e vertete eshte qe nuk ju harroje sepse jeni shoqeri e qmuar per mua dhe me te vertet kam kaluar nji kohe shum te bukur me ju dhe ju qmoj shume... arsyeja eshte qe nuk kam shume kohe te lir, mbasi qe jam e ngarkuar me studime dhe me pune...por sidoqofte do tju pershendes ndo nji here...



    Emri:  besitos.jpg

Shikime: 711

Madhësia:  33.0 KB


    ps.

    J. London Pershendetje.... mbi ket qe pytet sado pak do te pergjigjem ne pika te shkurterta.
    ... ka disa vite qe ndollem ketu ne Madrid, dhe te them te drejten nuk e njof asnji Shqipe, bash asnjiiiiii...iii...
    Te Kosoves ne Spañe ka shuuume pak, ndersa te Shqiperis ka me shume besoj mbasi qe e kane Ambasaden e tyre ketu ne qender te Madridit po afer Av. Amerika... ne rrugen C/ Maria de Molina...

    ...para tri vitesh e njoftova nji Mjek nga Shqiperia... me beso as qe u kuptosha me te keshtu qe me duhet te flisja me te Spañollisht... dhe ai me tregoj qe i njef disa Shqipe por shume pak...

    Ne te shumten e rasteve per Shqiptar, ndiej vetem ne lajme kur ti nxajne Policija ne Vjedhje, falcifikime te hollave, etj..etj... fati i keq ketu Shqiptaret permenden vetem per zi, dhe e kemi fat te keq sepse ka te poshter kado ne bot qe na marrin ftyren me marrit e tyre te pa kufi...per shum gjera dhe me vjen turp qe te them qe jam Shqiptare, sepse shqiptar ketu ka pak siq shifet dhe te njofur jan per mbrpshtira si ne Itali...etj.
    Fati i mire qe ketu jam me nenshtetsi te nji shtetit Evropian, dhe qe askush se din qe jam Shqipe dhe per ket ne te shumten e rasteve me vjen mire... dhe askujt nuk i them qe jam shqipe sepse me vjen turp... mbasi qe ka ketu vetem asish qe bejn keq dhe na marrin ftyren si komb!...
    Te marrit, ta marrin ftyren kudo qe shkojne sepse siq po shifet disa skan lidhje per pun normale vetem per pun te djallosura.

    Ne Kosovaret, nuk kemi ketu konsullt as zyre...edhe mbasi qe España se pari nuk e njofin mire Historin e tyre dhe kinse qe po e njofin tonen, ...se pari mua ne Spañe nuk me pelqen asgje perveq gjuhes... dhe shifet kjart qe keta nuk na dojne fare, jan kundraj nesh, flasin keq per ne... dhe jan ne anen e Serbve...
    Jam e sigurt qe keta do te jen te fundit te na pranojne sepse dhe Ushtria e tyre ne Kosove luftojne vetem per te miren e Serbve, jan kundraj nesh ne te gjitha aspektet... dhe ne te shumten e rasteve japin ketu programe duke u paraqitur ne anen e Serbve ne te gjitha aspektet... mi ka ba Zoti hiri, ma hiri se i kam pas po te mbrapambetur jan... siq thash me pare mua ketu asgje nuk me pelqen vetem gjuha dhe qe nuk ben aq ftoft ketu ne Madrid mbasi qe nuk bjen bore, por ne vendet e tjera te banuara normal qe bjen po si ne vendet e tona dhe me shume...

    Spañollet jan me nji karakter, po si magjupet, gabelat keshtu qe asgje te mire nuk pres prej tyre... mbasi qe jan tipik te ketij karakteri dhe te ketij niveli...



    Kalofeshi nji dit sa me te mire, dhe suksese ne jet per te gjithe...Emri:  12_roses_bouquet.jpg

Shikime: 595

Madhësia:  14.4 KB

    Me nderime dhe respet xixe xixellonja ...
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  9. #209
    i/e regjistruar Maska e sylmaxhera
    Anëtarësuar
    09-03-2008
    Postime
    4
    E nderuara xixa,

    Me te vertet me befason shume argumenti yt lidhur me spanjollet.
    Me vjen shume keq qe nuk ke patur fatin te njoftosh spanjoll/e te ndershem e
    te mire. Nuk e di ne q´fare ambienti sillesh e me ke shoqerohesh, por te garantoj se popull te keq nuk ka e njerez te keqij pa dyshim...
    Sido qe te jet une jetoj ketu ne Madrid qe nga viti 1999 e ne tere keto vite asnjehere nuk kam pasur asnje problem me spanjellet perkundrazi keshtu qe lidhur me spanjollet si duket nuk i njef aspak mirpo e RESPEKTOJ mendimin tend.
    Sa i perket mjekut nga Shqiperia prap habitem se si nuk e kupton, e se ne vend qe te folesh ne shqip flet ne spanjisht... pa KOMENT ? O mbase edhe te vie turp nese nuk e flet ghuhen letrare ? Se te vie turp te tregosh se je shqiptare PA KOMENT...
    Nese me lejon do te te keshilloja qe ne vend se te turperohesh se je shqiptare e te idetifikohesh si e ndojne vendi tjeter EVROPIAN, tregoju rrethit tend se edhe ne shqiptaret dime te flasim, te ndegjojme e ti respektojme te tjeret etj...
    njoftohu me njerez qe te respektojne Si je, Kush je e Nga je...
    Shpresoj se nuk ndihesh e ofenduar e nese eshte ashtu te kerkoj FALJE
    ME nderime te sinqerta...
    P.S Sinqerisht nuk kam kurrfar qellimi te ofendoj

  10. #210
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-05-2006
    Postime
    8
    Xixe, te falenderoje per pergjigjjen tuaj, edhe pse nuk ma zgjidh dilemen qe kam rreth shqiptarve ketu ? shpresoje qe te kesh me shume fat me spanjoll se edhe une mendoje se njerz te mire e te keqinje ka gjithkund (mal pa derra ska) e spanjollet munden me fol keq per Kosove vetem se e kane tuten e Pais Vasco e Cataluña (Mizen nen kapuq), po neve shqiptarve nuk ka pse me na ardhe marre me u paraqit si shqiptar, se fundi i fundit secili per vete e ka si per te mire ashtu edhe per te keq, secili e tregone kujturen e vet. Ne duhet me e mbrojte kulturen tone po edhe me i rrespektu kulturat tjera, mua shume pak me bane pershtypje se preje ka eshte ai tjetri (prej cilit shtet dua te them), si me pelqen si persone mire nese jo ather ne .........

    Shpresoje te marre nje pergjigjje ma te plot nga Sylmanxhera pasi qe po jetojka ne Madrid nga 1999

    Tung

  11. #211
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink Mirditaaaa...aaa....

    Pershendetje me te perzemerta per ty i nderuari J. London ... e di qe mesazhi im nuk te zgjedhe dileme, dhe nuk te dhashe nji mendim apo gje qe do te zgjidhe dileme, por vetem e dhashe nji pjes te mendimit tim mbi Spañollet, por siq thua ti normal qe ka njerz te mire dhe me pak te mire si ne ter boten... por e tjetra gje eshte qe disa persona nuk kuptojne mire, nuk ja vlen te shkruash asgje as te hupesh kohen si psh. per ket shokun sylmagjera!

    ...sa i perket sylmagjera, mos kerko shume nga ai sepse shifet se kush eshte dhe siq qenka...




    ps.
    Mitjuk, FLM. FLM. FLMMMM... per pershendetje shokiiii...iii...
    Pranoj pershenetjet me te sinqerta dhe nga ana ime... Mireundigjofeshmi...



    Kaloni sa me mire, ciao...





    sylmagjera...te Flm. per mesazhin tende, ...por nuk me thot asgje, sepse nuk e prita nga ti as qe me intereson mendimi yt, sepse jam e sigurt i cili tip mundesh te jesh dhe qfar klase, apo me mire i qfar nivelit!

    ... por une ju drejtova shokut J.Londeres, ndersa me ty dhe kesi llojesh si tipin tend as qe kam deshire te kem pune, as qe te hupi kohe.

    ahahahahahahaaa...aaaa... me ben te qesh mesazhi i yt, dhe keshillat tua banale, hahahahahaaaa...aaaaa... o i marr qenke tiiiiii...ii...

    Shof qe e ke keqkuptuar mesazhin tim, dhe nuk e ke kuptuar se qe kam deshur te them, por nuk me besfason sepse nuk e ki koken te kuptosh me shume...
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  12. #212
    i/e regjistruar Maska e sylmaxhera
    Anëtarësuar
    09-03-2008
    Postime
    4

    Post

    I ndeuar J.London,

    Per sa i perket jetes kulturore shqiptare ketu ne Madrid per fat te keq nuk ka absolutikisht kurrfar organizimi.Une jam interesuar per numrin e kosovareve qe jetojne ketu ne Madrid e jam njoftuar se ka perafersisht +- 500 veta.
    Disa here kam njoftuar shqiptar ne vendin e punes qe kam (Aeropuerto de Barajas Madrid) mirpo zakonisht ishin udhtar te rastit e jo banues ne Madrid.
    Kam bashkpunuar me organizata joqeveritare (ACCEM , Comrade , Cruz Roja )
    e permes tyre kam bere shume perkthime te dokumenteve te ndryshme, (shiptarve nga Kosova e Maqedonia ) mirpo shumica e tyre vinin nga Barcelona, e te ghitha dokumentet mi dergonin me e-mail keshtu qe nuk i kam njohur personalisht.

    Me vjen shume keq qe nuk mund te te informoje diqka me konkrete



    E nderuara xixa,

    Ne mesazhin tim te meparshem ne asnje moment nuk desha te te ofendoj e nese nuk gaboj te kerkova FALJE ne rast se ndihesh e ofenduar
    Qellimi im ishte qe te ndihesh e vlefshme te mos ndihesh e diskriminuar se je kosovare.
    Jam i bindur se vlen me shume se sa kujton.
    Une mesazhin tend edhe pse eshte shume ofenziv e ofendues nuk do ta pranoj si te tille , keshtu qe ne rast se shkruan prap te lutem mos ofendo se nuk e vlen barra qirane...

    Dite te mire e te gjitha te mirat

  13. #213
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38

    Pershendetje........

    I nderuari J.London

    Kam koh qe 2 muaj qe nuk jam kyq ne forum, jo qe skam pas koh, po disi mu duk se ky forum eshte pak a shum i len pas dore,,,mbasi qe Shqiptaret, ne spanje nuk jan te interesum, qe te ken kontakte mes veti,,,kan me shum qef ose deshir te jen mister te pa zbuluar,,,siq e ka then me lart zonjusha e nderuar Xixillonja,,,,eshte edhe veshtir te te dish se me qfar personi ke te besh...mbasi qe jan dhen pas disa rrugeve te ndryshme te cillat ,kam mendim qe nuk kan rrug te mir,,,,

    @ J.London
    Sa per politik sdi qa te them per ndonje lobim ne spanje, ne lidhjen me qeshtje e Kosoves ,,,nuk di qe ka ndonje aktivitet skam len webfaqe te internetit duke kerkuar,,,ne fund skam gjet ndonje gje,,me sa kam kuptu ne Barcelon ka me shum Shqiptar,,me sa di se sa ne vendet tjera,,,por per fat njof shum shum pak,,,,e per student nuk ja kam iden me siguri mund te ket ....

    puna e flamurit ne lidhje me serbet nuk e kam par edhe pse percjell deri diku futbollin,,as per ket nxjerrjen e flamurit Kosovar ,,me kan ikur rastet sido kudo gjest shum i mir nga ata persona Shqiptar qe kan ber rrespekt

    po ti i nderuar J.London jeton ne Brcelon ?

    pershendetje per te gjith

  14. #214
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Blearti007, Pershendetje dhe per ty dge kalofesh sa me mire aty ku gjindesh, suksese sa me te shumta.







    [QUOTE=sylmaxhera

    E nderuara xixa,

    .........................
    ...........
    ......[/QUOTE]


    hahahahahha..aaa.... hahahahhaaaa...aaa....

    ps. Ti mos u perzij ne pun aty kush nuk te thrret dhe nevoje skam per keshillat e tua, ato mbaj per vete sepse po e shof qe te duhen mjaft!
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  15. #215
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Pershendetje per gjithe shqiptaret qe jetojne ne Spanje. Dhe ne vecanti kete Yllneshen time Xixellonjen qe e kam thum, thum xhan. Kithhhhhhhhhhhhhhhhhh

    Suksese ne shkolle, pune dhe befshi sa me shume qejf ne fundjave. Cdo te mire paci ne jete.

    #VamosArgentina

  16. #216
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink

    Citim Postuar më parë nga thekthi Lexo Postimin
    Pershendetje per gjithe shqiptaret qe jetojne ne Spanje. Dhe ne vecanti kete Yllneshen time Xixellonjen qe e kam thum, thum xhan. Kithhhhhhhhhhhhhhhhhh

    Suksese ne shkolle, pune dhe befshi sa me shume qejf ne fundjave. Cdo te mire paci ne jete.


    OOOOOoooo...oooo...ooo.. shife, shife ket shokun thekthiiii..ii... o xemla e qpilti ...

    FLM. FLM. FLMMMM...MMM... shume per pershendetje rrushi, bash je shume thekthi ...kith kithhhh...hhh... tyyyy...yyy...

    Po ashtu dhe per ty, te gjitha te mirat ne jet, Fat dhe Suksese te shumta ne çdo aspekt.


    Me nderime dhe respet, xixa.
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  17. #217
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38
    Flm e nderuara xixillonja ,,,gjithashtu pershendet ,si shof pejank na qenke, Kojshike me kilometra ,shpresoj qe ja kalon mir ne Madrid,dhe gjithashtu suksese ne studime..

    Pershendetje

  18. #218
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Citim Postuar më parë nga xixe xixellonja Lexo Postimin
    OOOOOoooo...oooo...ooo.. shife, shife ket shokun thekthiiii..ii... o xemla e qpilti ...

    FLM. FLM. FLMMMM...MMM... shume per pershendetje rrushi, bash je shume thekthi ; ) ...kith kithhhh...hhh... tyyyy...yyy...

    Po ashtu dhe per ty, te gjitha te mirat ne jet, Fat dhe Suksese te shumta ne çdo aspekt.


    Me nderime dhe respet, xixa.

    Tkam ga dhe une pak ty moj synush per qat jam thekthi qyyyyy kjo hhihihihi.

    Fenkju, fenkju per gjithe keto fjale te bukura/embela qe mi ke shkrujt. Dhe un te kam qpilt e xemel. Te kam synush e te kam rrush.

    Kithhhhhhhhh forte dhe kalofsh gjithmone per mrekulli atje ku ndodhesh loqka jeme Pejonk.
    #VamosArgentina

  19. #219
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38
    I nderuari sylmaxhera,nese je ne kerkim te Shqiptarve ne Madrid mbasi paske shum vite ne Madrid, kshtu qe bashkpuno me burgje, me siguri se ka me shum se 500 qe jan te lir ,,dhe jam i bindur se kan marr aktivitete kulturore,me par ?

    pershendetje, dhe mirkuptim,skam ndonje sulm porsonal,por kjo vlen per te gjith,qe jetojn,ne Spanje

  20. #220
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-05-2006
    Postime
    8
    Pershendetje te gjithve dhe flm. per pergjigjje Sylmanxheras edh Bleartit007

    Bleart: Jo nuk jetoje ne Barcelon, po jame tifoz i barca (jam ne veri te Spanjes)

    Coment:

    ERC presenta una iniciativa en el Congreso para que la Cámara y el Gobierno reconozcan la independencia de KOSOVO

    ERC ha presentado una iniciativa en el Congreso con el objetivo de que la Cámara Baja reconozca la independencia de Kosovo --declarada unilateralmente por el Parlamento de la ex provincia serbia el pasado 17 de febrero-- e inste al Gobierno a hacer lo propio.
    ERC, que comparte grupo parlamentario con IU-ICV, persigue también que el Congreso urja 'a todas las instancias internacionales oportunas' a 'actuar decididamente a favor de la consolidación de la República de Kosovo' mediante 'programas de ayuda y cooperación a favor de la funcionalidad de su nueva administración' y de su 'desarrollo económico'.
    Pide además al Ejecutivo que intensifique las relaciones con Serbia 'a fin y efecto de allanar los caminos para superar su posible aislamiento y trabajar a favor de una futura integración en la Unión Europea'.

    Tardà considera en la exposición de motivos de la iniciativa que la creación de la República de Kosovo 'debería haber supuesto un motivo de satisfacción para el conjunto de los demócratas' y critica que el Gobierno español, con su posición contraria a la independencia de la ex provincia serbia, se haya alineado con Rusia, Serbia, Chipre, Grecia o Rumania, 'estados que mantienen abusos de cariz nacional en su interior'.

    TUNG

Faqja 11 prej 18 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •