Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869

  Historia, gjimnazistes iu vetvra edhe nna me motrn!

  Vethelmimi me pasoj vdekjen e 17-vjeares Genta Feimi ka shkaktuar tragjedin e radhs n familjen e saj.

  Gjat tet viteve t fundit asaj i ishte vetvrar motra dhe nna, ndrsa mbrmjen e 3 shkurtit ajo sht vethelmuar, duke shnuar viktimn e tret. Psikoza e vetvrasjes tashm kishte lshuar rrnj n kt familje, duke i marr jetn tri femrave.
  Vdekja e gjimnazistes ka tronditur jo vetm bashkfshatart e saj, por t gjith Gramshin. Shkolla ku ajo ndiqte vitin e tret e ka shpallur t premten dit zie dhe shokt e msuesit kan marr pjes n prcjelljen e saj drejt baness s fundit.

  Vethelmimi i paralajmruar
  Kishte mse nj jav q gjimnazistja e vitit t tret t shkolls Shefqet Guzi t Gramshit, kishte shfaqur sjellje t pazakonta. Kt dukuri tek ajo e kishin konstatuar si shokt e saj, ashtu dhe msuesit. N fakt, askush nuk kishte menduar t merrte vesh se far e shqetsonte 17-vjearen Feimi. Ajo, s bashku me disa nxns t tjer i ndiqte msimet vajtje-ardhje, nga fshati Kushov n qytet, pr do dit. Shokt e saj tregojn se ajo asnjher nuk e linte msimin dhe prpiqej t kishte rezultate, por jo n do lnd ia arrinte ksaj. N semestrin e par t ktij viti, nuk ka qen shum e suksesshme, por nuk ishte e vetmja n klas me rezultate t dobta.

  Tri tragjedi n familje
  Vdekja e Gents ka rikthyer tragjedin n familjen Feimi. Tet vite m par, pikrisht pas trazirave t vitit 1997, motra e madhe e Gents merr vendimin pr tu vetvrar. Ajo qllon veten me arm zjarri, duke mbetur e vdekur n vend, n rrethana misterioze. Pas 3 vitesh nga kjo vdekje, e ma e gjimnazistes i jep fund jets nga hidhrimi dhe depresioni, duke u vethelmuar. Genta mbetet e vetme me t atin, pasi dhe tre vllezrit e saj jetojn prej disa vitesh n emigrim. T dy, baba e bij, mundohen t mbajn me kurajo njri-tjetrin, por natn e 3 shkurtit mbrrin tragjedia e radhs. Si do dit, edhe pasditen e s mrkurs, s bashku me nxnsit e tjer, Genta sht kthyer n shtpin e saj n Kushov. N mbrmje ajo msohet se ka qen shum e shqetsuar dhe ka qar para t atit, por pa i dhn shpjegime atij. Pasi kan darkuar, ata kan rn pr t fjetur. Rreth ors 20.30, Genta i drgon nj mesazh shoqes s saj t ngusht, duke i shkruar se nuk do t shiheshin m pr s gjalli. Shoqja, e tmerruar pr kt mesazh, ka lajmruar familjart e saj, t cilt kan vn n dijeni babain e vajzs. Por, Genta e kishte realizuar planin dhe sht gjetur e helmuar me nj sasi t konsiderueshme fostoksine. At e kan drguar me urgjenc n spitalin e qytetit, por pas nj ore ajo ka ndrruar jet, pasi helmi i fort kishte arritur t vepronte shum shpejt.  Mesazhi

  Mos u mrzit se un po pi helm. Nuk do t takohemi m pr s gjalli. Ky ishte mesazhi q Genta Feimi kishte shkruar n celular pr shoqen e saj t ngusht. Pas ktij mesazhi ajo e kishte fikur telefonin dhe kishte pir helmin vdekjeprurs.

 2. #2
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Epo dihej se si do perfundonte dhe ajo ... me gjithe ato vetvrasje ne familje e kane shokuar dhe ate .... gjynah e shkreta .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-02-2005
  Postime
  18
  Ngjarje me te veretete shume tronditse........

 4. #4
  Heartless Maska e White_Angel
  Antarsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Buje po ben edhe ky helmi Fotoksina , si me qen aspirine , si e marrin jeten keta njerez sikur do ngjallen prape .

  Nejse..... ngushellime pjesetarev te tjere te familjes ata qe akoma se kane provuar helmin e dashur. Mjere ai baba ce ka gjetur


  White_Angel
  O Zot per vete sdua gj jo...por pr prindrit nje dhndr t bukur!

 5. #5
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Antarsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  37
  Postime
  1,116
  Me vertet shume e dhembshme
  M&M

Tema t Ngjashme

 1. Mosekzistenca historike e "Jezusit" dhe e "Pavlit"
  Nga Qafir Arnaut n forumin Agnosticizm dhe ateizm
  Prgjigje: 153
  Postimi i Fundit: 06-03-2015, 11:37
 2. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
 3. Perse Duhet Studiuar Historia E Luftes Se Ftohte?
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-11-2005, 02:57
 4. Historia kombtare
  Nga llokumi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-02-2003, 20:51
 5. Menyrat e shkruarjes se historise (Historia Virtuale)
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2002, 15:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •