Close
Faqja 2 prej 31 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 602
 1. #21
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Dua te iki !

  Dua te iki larg
  larg botes, larg cmendurise
  ditet e mija ti bej varg
  larg stresit larg njerezise.

  Larg cdo gjeje do doja te shkoja
  te mos flitej me per mua
  male kodra te kaloja
  te arrij atje ku dua.

  Do te shkoja sa larg sa larg...
  andej ku shkojne dallendyshet
  andej ku banojne pellumbat e bardhe
  atje ku zemra kurre nuk vyshket.

  Doja te shkoja shume , shume larg
  dhe pas meje gjurmet ti fshinja
  dhe neper shketetiren e gjate
  asnje gjurme timen te mos lija.
  Injoranca nuk zhduket me top

 2. #22
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Rere

  Rere
  Do te behem si ty
  Shume shpejt
  Me pelqen heshtja jote
  Shkelqimi yt me pelqen

  Rere
  Do te perfundoj si ty
  Teresisht
  Me gjithe trup
  Me gjithe eshtra
  Me gjithe sy…
  Rere
  Vec kam friken tende
  Dhe mugesen e deshires qe ke ti
  Une kurre nuk dua qe te shkelem
  Ashtu sikur te shkelin ty
  Rere…
  Injoranca nuk zhduket me top

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Indrit,
  lexova poezite tuaja dhe me pelqyen pa mase. Mbase nuk di te jap ndonje mendim kritik, po e shprehe ndjenjen time qe me zgjuan poezit tuaja. Origjinaliteti i fjales qe buron nga zemra cdo her gjen vend tek lexuesi, ne kete rast fjalet qe ti perdore bashke me rimen ne poezin tende pershkruan aq kendshem ndjenjen e castit apo momentit kur ke shkruar. Te pergezoj duke te uruar te prifte e mbara! Te shtoj se librin tend do ta kisha mar pa hamendje nga raftet e librarise.

 4. #24
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Ariani te falenderoj qe me ke ndjekur ne kete teme.
  Normalisht qe une pak a shume i qendroj besnik tradites apo stilit klasik ne poezi ndoshta pse nuk ndjehem kaq i sigurte ne vargun e lire.
  Nuk them se shkruaj kushedi se cfare por kam shprese ne se vazhdim do te jem edhe me mire
  Te falenderoj.
  Injoranca nuk zhduket me top

 5. #25
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Hena.
  Nje mbrembje
  E zune henen
  E peshtyne
  Ne sy
  E rrahen
  Zvarriten
  Lane token
  Ne te zi.
  Ja thyen
  Ciflosen
  Te sajat pasqyra
  Me gur
  E verbuan
  Me shtize
  Te mos ndrije
  Me kurre.
  Nga e rrahura
  Me kamzhik
  Gjymtyret
  Ja ndrydhen.
  Me shtrengimet
  E vrazhdeta
  E djersiten
  E shtrydhen.
  Por jo
  as me kaq
  Mundimet e henes
  Su sosen
  Me pas
  Permbi te
  hodhen dhe
  e varrosen.
  Me ne fund
  Ogurzinjte
  Mbi gurin e varrit te saj
  Shkruan:
  Ketu do pushoje
  E mira perjete
  Ne fituam
  Fituam…
  Se diten
  Ogurzinjte
  Qe e verteta
  Nuk mbulohet perjetesisht
  Me balte.
  Sado thelle
  Ta varrosesh
  Nje dite patjeter
  Ajo do dale
  Do te dale.
  Injoranca nuk zhduket me top

 6. #26
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Nese kam faj me thuaj.

  Nese kam faj
  Ndjehmeni
  Te mos vdes me faj
  Ne shpine
  Nese kam faj
  Merrmeni
  Ma merrni dhe lirine
  Nese kam faj
  Me lini ne meshire
  Ndoshta per ju
  Keshtu eshte me mire
  Nese kam faj
  Denimin te vuaj
  Nese kam faj
  Te lutem ma thuaj
  Me thuaj…
  Injoranca nuk zhduket me top

 7. #27
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Shpirt i trazuar.

  Ne mes t’erresires me te bardhe shkrova:ndal!
  Papritur ne zemer me zuri nje mall.
  Nuk e di se c’ishte per perendi!
  Por mu duk se malli me erdhi nga ti.


  E terhoqa kemben zvarre dhe ngrita pluhur
  E coptova zemren e gjakosur dhe te shthurur.
  Me pas nuk e di se c’ndodhi me saktesi
  Qe zemra ndjeu kaq ftohte nga ti.


  E rrembeva shpirtin tim neper det
  Por ai thauaj me ty o i shkrete
  Kjo loje akoma zgjat, zgjat…
  Dhe me pas nate, pa fund…nate.


  Nate e gjate neper shtigje
  Shpirti endet neper brigje
  Zemra kerkon shpirtin binjak
  Qe ta ngrohe sado pak.
  Injoranca nuk zhduket me top

 8. #28
  ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Postime
  1,349
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ¤¤ Bukur Indrit poeti  PrInCiPiEl

 9. #29
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Principiel...

  Flm per leximin , edhe per vleresimin flm.


  Sy dhe pellgje.


  Rane pika shiu
  Mbi te voglin pellg…
  E turbulluan.

  Shkane pika lote
  Nen syte e brengte
  Syte u kthjelluan.
  Injoranca nuk zhduket me top

 10. #30
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Me pare njeri te jesh.

  Kjo bote sec u shthur e filli s'gjendet me
  fajtor do te jesh ne veten tende s'gjen
  akuze ti mos ngri askurre e per aske
  por dhe padine lufto shpifjen mos e pelqe.

  Me lengun tend rro e veten shfaq parreshtur
  si nje njeri jo humbes, manjak jo per kurore
  me lypes meshiro, me krale prano ndeshje
  tiran s'dua te te shoh, kuptohet skllav te gjore.

  Me gjuhen tende fol me hapin tend te ecesh
  trokit ne porten tende me mend trokit ne qiell
  te kundershtosh te keqen e urtesine te pyesesh
  te drejten merre drite genjeshtren shporre terr.

  Ne do te jesh njeri ta duash ti njerine
  ti engjejt mbaj ne shpirt, ne ferr ke hedhur djallin
  dhe nese bote e cmendur e prish te saj catine
  catine e shtepise tende ti ruaj mos te t'kallin.

  Beso si beson burri ne rrugen qe je nisur
  jeto aq ndershmerisht menyren qe te ben te jetosh
  te dashurosh me zjarrin qe zemra ka prushitur
  ti jetes vetem lindje ne jete ti kerkosh.

  Shtepine e gjukimit ndertoje permbi friken
  kurore te kesh keshillen ,thesar vellai im
  ti shortin mos e hidh me kurthin e te ligen
  mos e lakmo kuleten e shtegun ne gremine.

  Mundimin mos e thirr, mos humb ne rrokullime
  i trishte eshte gjithmone fati e dashuria skice
  asgje me lart se vuajtja ste ngre vellahu im
  orakuj e shortare mos pyet e magjistrice.

  Ti drejtesine kerko ne rrugen e diturise
  gjithmone te pastrosh veten nga cdo shpirteligesi
  kalores ji, jo rob ne fron e dashurise
  te falesh mekatarin vet mekatar mos ji.

  Mos loz me fatin tend mos loz as me te tjere
  ne smund dicka te mire,ti keq mos i bej tjetrit
  mundohu te jetosh jeten, jetohet vec nje here
  e nderin ruaj fort, nga njerezit e nga dreqerit.

  Ne rrugen e diturise do ngjitesh mjekerbardhe
  te ndjek ne udhet e fatit keshilla kam besim
  por mbaji mend mire e mos harro keto fjale
  me pare njeri i Zotit te jesh vellai im.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INDRITI : 15-06-2005 mė 08:42
  Injoranca nuk zhduket me top

 11. #31
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume te bukura INDRITI poezi te bukura!

 12. #32
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Vigany flm per leximin dhe vleresimin
  Injoranca nuk zhduket me top

 13. #33
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Kam mall

  Re dhe gure
  Rigon dhe shi
  Pluhur vape
  Dhe stuhi
  Ne shqip ti pershperit
  SHQIPERI
  Pershperit
  Per cdo dite
  Cdo agim
  me gjithe shipirt
  qajme fatin tone
  s'na u nda ky rit.
  Injoranca nuk zhduket me top

 14. #34
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Dashuria

  Cdokush ne kete bote mund te thote
  Se dashuria eshte e zjarrte
  Ne te vertete ajo ngjan me lote
  Qe mund te rrjedhin pak nga pak

  Dashuria eshte stuhi
  Qe te merr dhe te rrenon
  Ajo vjen tek cdo njeri
  Atehere kur se kupton.

  Dashuria te rremben
  Neper dallge e neper breg
  Ne fillim ajo shkelqen
  Dhe me pas te dhuron jete.

  Dashuria eshte lot i zjarrte
  Krejt pa fund edhe pa ane
  Ndoshta mendjen te ben dhalle
  Por ama jo kurre me dhjame.
  Injoranca nuk zhduket me top

 15. #35
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Me thuaj te dua.

  Me thuaj te dua, te me shtohet hijeshia
  Pa dashurine tende, nuk ndjehem i lumtur
  Me thuaj te dua te kthehen duart e mija
  Ne nje pene te arte, qe per ty shkruan bukur.

  Me thuaj te dua qe te transformohem
  Te behem i pashem, trendafil me vese
  Ma thuaj ne mengjes,sapo te zgjohem
  Sepse disa ndjenja nuk pranojne vonese.

  Me thuaj te dua te me shtohet fantazia
  Te ngrihet vargu im, ne ajer si drite
  Me vezellimin e tij, te shohe njerezia
  Sesi ne k’te bote nisin dashurite.


  Do te ndryshoj rendin ,nese do me duash
  Vrerin do nderroj me nurin e miresise
  Shkolla e urrejtjes do falimentoje
  Vendin do ja zere, shkolle e dashurise.

  Me thuaj te dua, thuaje me nxitim
  Me thuaj te dua te rrije shpirti qete
  Me thuaj te dua, ky eshte rasti im
  Te behem i lumtur ndoshta edhe “mbret”
  Injoranca nuk zhduket me top

 16. #36
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Anėtarėsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Indriti....

  Vargje te mrekullueshme shkruan!.. Te lumte!

  ZeM
  “Tė mos ishte feja Islame, populli shqiptar do tė ishte shumė mė tepėr nė numėr, por jo shqiptar-F.Konica

 17. #37
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Zana flm qe me ndjek
  tani per fat te keq skam ndonje poezi te momentit te te pershendes me te. e leme per me vone
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INDRITI : 06-10-2005 mė 14:06
  Injoranca nuk zhduket me top

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-04-2005
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Indrit,je i mrekullueshwm1 poezite i ke te gjitha te bukura. Urimet e mia!

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI
  Dashuria

  Cdokush ne kete bote mund te thote
  Se dashuria eshte e zjarrte
  Ne te vertete ajo ngjan me lote
  Qe mund te rrjedhin pak nga pak

  Dashuria eshte stuhi
  Qe te merr dhe te rrenon
  Ajo vjen tek cdo njeri
  Atehere kur se kupton.

  Dashuria te rremben
  Neper dallge e neper breg
  Ne fillim ajo shkelqen
  Dhe me pas te dhuron jete.

  Dashuria eshte lot i zjarrte
  Krejt pa fund edhe pa ane
  Ndoshta mendjen te ben dhalle
  Por ama jo kurre me dhjame
  .
  Ore mik kete ti e quan poezi dhe fjalen dhjame poetike. turp

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zana e malit
  Indriti....

  Vargje te mrekullueshme shkruan!.. Te lumte!

  ZeM
  zot na ruaj ku e gjen mrekulline ti mi goce.... zot mendjen

Faqja 2 prej 31 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nuk i trėmbem natės
  Nga riza2008 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 664
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:59
 2. Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, dhe Kadri Zeka
  Nga erzeni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 29-01-2012, 22:37
 3. Miftar KRYEZIU, Udhėkryqet e njė maturanteje - roman
  Nga Agim Metbala nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-11-2008, 14:00
 4. Urtesia E Therjes Sipas Urdherava Hyjnore
  Nga fioreal nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2005, 00:41
 5. Mall, epsh dhe dashuri
  Nga Vala_79 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 09:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •