Close
Faqja 29 prej 31 FillimFillim ... 192728293031 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 561 deri 580 prej 602
 1. #561
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Foleja_ Lexo Postimin
  Shume i nderuar INDRITI , keto dite me ra ne dore libri yt poetik per te cilin u gezova shume . Eshte nje dhurate e vecante kur ke nje pasuri te tille ne shtepi e mbi te gjitha me autograf te shkrimtarit te dedikuar personalisht Te falenderoj nga zemra TY dhe te uroj qe kurr te mos shterren burimet e frymezimit .

  Miqesisht : Foleja_
  Faleminderit e nderuar!

  Ju kerkoj ndjese per vonese ne kete reagim ashtu si dhe uroj qe te te kete pelqyer libri im.
  Miqsisht.
  Injoranca nuk zhduket me top

 2. #562
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Ēudi me ty.

  Ēudi me ty kur flet njė fjalė
  Ēudi dhe kur asgjė nuk flet
  Kur mėrzitesh si det me dallgė...
  Ēudi kur qan edhe kur qesh...

  Je plot mister dhe kur vrapon
  Aq shpejt sa s'mundem tė tė kap
  Dhe kur e ngrirė nė vėnd qėndron
  Aq pranė tė kam e tė ndjej larg.

  Je oqean i thellė , i gjėrė...
  Dhe unė njė lum pak i rrėmbyer
  Derdhem nė ty, i plotė, i tėrė...
  Me shpirtin tim - kristal tė thyer.
  Injoranca nuk zhduket me top

 3. #563
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime  Ē'tu them sonte…  Ē'tu them sonte miqtė e mi?
  S’kam asgjė pėr tu treguar
  Opozitė e qeveri,
  si dy qenėr tė tėrbuar...

  S'kam asgjė, asgjė tė bukur
  veē Fashizėm, tirani...
  Fluturon shpresa si flutur
  Digjen ėndrrat, bėhen hi.
  Injoranca nuk zhduket me top

 4. #564
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Sa netė tė prita

  Sa tė kėrkova
  Sa shumė, sa gjatė...
  Sa netė tė prita
  me sytė pafjetur...
  Tė vish nė ėndrra, nuk tė lashė
  ndaj u mėrzite,
  mė le tė vetėm.
  Injoranca nuk zhduket me top

 5. #565
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  Pak Kosovė...

  Mora rrugėn nga Kosova, tė shuaj njė mall tė vjetėr
  Dhe i rashė truallit tė saj me kėmbė,kryq e tėrthor…
  Mbeta aq i mrekulluar sa se shkruaj dot nė letėr
  Aq sa humba dhe vetveten brėnda truallit stėrgjyshor.

  Mirėseardhjen na uroi, Prizreni, ky plak i moēėm
  Bashkė me tė dhe Mitrovica e pėrlotur, ndarė nė ur”
  Mirė se erdhe, mė tha Peja bashkė me grykėn e Rugovės
  Mirė se erdhe, mė uruan edhe pishat pėrmbi gur.

  Dhe flokėt e mi tė bardhė, mi shprishi puhizė e Drinit
  Andej rrotull tek shėtisja rrugės nė Anadrini
  Mirė se erdhe mik i dashur thoshte kėnga e bilbilit
  Merr njė copėz prej Kosove e na lėr pak Shqipėri.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INDRITI : 08-06-2011 mė 14:48
  Injoranca nuk zhduket me top

 6. #566
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Humbur ndėr valė

  Mu ngushtua bota, mė s'mė lumturon
  Asnjė fytyr' zane, as nimfat ndėr ėndrra
  njė imazh i humbur, yjesh, mė rrėnon
  Shpirtin tim tė brishtė e lėkund nga rrėnja.

  E pėrplas si gjethe tej nė rrokullimė
  dhe eshtrat ja bluan pak nga pak, ngadalė...
  Zoti im, tė lutem, Ty tė kerkoj ndihmė
  Kthema timen zemėr tė humbur ndėr valė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INDRITI : 26-06-2011 mė 14:33
  Injoranca nuk zhduket me top

 7. #567
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  54
  39 falenderime nė 28 postime

  Pėllumb Gorrica: Puls jete nė peshėn e kohės

  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Te te them te dua...!

  Ngrihu, behu tingull, kenge dashurie
  Ngrihu e kendo, ne dysh ndaje qiellin
  Ngrihu shporre tutje kete brenge merzie
  Me puthjet e tua ndizma zemren,shpirtin.

  Ne doren e imte penen shtrengo fort
  Nje flete te bardhe merr ne doren tjeter
  Me kushto te pakten vec dy vargje sot
  Te te perkushtoj nje det vargjesh neser.

  Ngrihu e kendo nje kenge vec per mua
  Me zerin e embel si kenge e bilbilit
  Me thuaj ne vargje: te dua, te dua...
  Te te them te dua me zjarrin e shpirtit.
  Puls jete nė peshėn e kohės

  Pėllumb Gorrica

  Libri “Nesėr ju them gjysmėn e mbetur” i poetit tė ri Artan Almeta nga Librazhdi

  Ky udhėtim nis nga stacioni qendror “Jam shqiptar”, duke qenė i mbrujtur si individ dhe pjesė e shoqėrisė me kėtė krenari

  Vėllimi me poezi “Nesėr ju them gjysmėn e mbetur” i poetit tė ri Artan Almeta nga Librazhdi (Shqipėri), ėshtė njė udhėtim i konceptuar me tė gjitha ndjesitė, duke u ndalur nė katėr stacione qė tė ngacmojnė e tė bėjnė ta duash jetėn ashtu siē ėshtė, me tė mirat dhe problematikat e saj.

  Ky udhėtim nis nga stacioni qendror “Jam shqiptar”, duke qenė i mbrujtur si individ dhe pjesė e shoqėrisė me kėtė krenari, vazhdon drejt stacionit tė dytė, duke shprehur gjithė respektin e mallin njerėzor pėr njeriun mė fisnik nė botė, siē ėshtė nėna dhe pasi nuk e shpreh kurrė me fjalė mallin e birit pėr nėnėn, duke mos u ēmallur asnjėherė me tė, mediton shpirtėrisht :”Mė prit nėnė”.

  Artani tregon se nuk lodhet kurrė sė ngopuri me jetė. Komplekset jetėsore tek ai nxisin vrullin pėr zhvillim dhe ndonėse i duket vetja i ri, nuk harron kurrė “se vjen njė ditė”, qė tek ai do tė ndryshojė vetėm fuqia fizike dhe jo ambicia pėr tė bukurėn, por pa na thėnė se ėshtė lodhur, poeti vetėm nė fund sikur dorėzohet, e “nuk ka ē’t’i bėjė zemrės qė do”.

  Nė fund tė fundit, njeriu ėshtė gjithė mendje e arsye, por edhe zemėr e ndjenjė. Ky ėshtė udhėtimi poetik i Artan Almetajt. Rend nėpėr viset e etura pėr liri tė Kosovės, nė labirintet e njė dashurie qė nuk mbaron kurrė pėr nėnėn, kėrkon fėmijėrinė e lėnė pas dhe shpejt vihet nė kėrkim tė njė shoqėrie te sinqertė, dhe pastaj kur nuk i gjen tė gjitha ato qė do njė zemėr qė pulson dashuri e ardhmėri njerėzore, sikur ndjen njė farė ndrojtje e bėn njė farė autokritike, qė nuk ua plotėson tė gjithėve atyre qė e rrethojnė, dashurinė e respektin njerėzor, qė nuk ėshtė krejtėsisht i kompletuar pėr tė zėnė vend nė gjithė universin qė e rrethon, ai pasi sheh hapėsira tė reja, por duke parė edhe pamundėsinė e rrokjes sė tyre, kėrkon tė largohet diku nė njė vend tė papėrcaktuar, e tė tjerėt tė mos e kėrkojnė mė.

  Jo se poeti ėshtė fajtor pėr ēdo mangėsi e boshllėk, por si njė intelektual qė ecėn me peshėn e kohės mbi shpinė, ai ndjehet borxhli ndaj njeriut dhe jetės, qė nuk ia plotėsoi deri nė detaje misionin e e marrė pėrsipėr.

  Edhe pse e di, qė e kėrkojnė, i ndėrgjegjshėm se ka pėr tė thėnė dhe shumė tė vėrteta, ai pėrsėri ndjehet i obliguar ndaj jetės dhe sikur e plotėson borxhin e detyrimin e tij ndaj saj duke qenė larg: ”Mos mė kėrkoni, mos mė kėrkoni,/ Si vesė mėngjesi jam tretur unė/ Mė s’kthehem pas, nuk mundem dot,/ Kam ikur larg, pa nam pa gjurmė”. Lajtmotivi i pjesės sė parė: “Jam shqiptar” ėshtė dėshira dhe thelbi i shqiptarit pėr tė qenė i lirė, pėr tė punuar, krijuar dhe ėndėrruar nėn kėtė qiell qė na fali natyra dhe perėndia.

  Pėr kėtė u shkrinė tė parėt tanė, pėr kėtė sakrifikoi gjithēka Kosova, pėr kėtė flasin lapidaret dhe historia, dhe se pėr shqiptarin liria ka qenė dhe do tė mbetet pėrjetėsisht sinonim i jetės. Ja si shton poeti: “Liria ėshtė tė marrit frymė,/ dhe e dimė pa frymė nuk mund tė rrosh”.

  Kėshtu duke ruajtur traditėn e poezisė popullore apo tė poetėve tanė tė Rilindjes, herė me vargun 8 e herė me vargun 10 rroksh, ai mbledh nektar si bleta kudo, nė njė lėndinė kosovare, nėn hijen e njė lisi plak, nė njė mall e merakosje nėne, nė njė xixė zjarri, nė njė zemėr vashe, nė njė dėshirė tė pathėnė, nė njė dasmė tė shokut, nė njė muhabet tė rinjsh, dhe tė gjitha kėto i mbrun me duart e tij me kallo, i kalit me ndjenjėn e njė njeriu qė ėshtė i etur pėr jetė,i ngjesh nė magjen e vrullit rinor, dhe pastaj deklarohet i thjeshtė i sinqertė se ka edhe shumė e shumė pėr tė thėnė e pėr tė bėrė pėr shokėt e miqtė.

  Me vargjet e tij poeti i ri Artan Almeta deklamon se theksimi i sinqertė e me kėmbėngulje “ Jam shqiptar” nuk do tė kuptohej kurrė pa njė mall tė pashuar nėne apo pa tė ardhmen qė do tė vijė ndryshe, nėpėrmjet shtigjeve tė njohura dhe tė panjohura, e tė gjitha kėto poeti mundohet t’i mbajė nė njė linjė konceptuale se gjithēka lind nga njė nėnė, nga njė burim, e ka njė pikėnisje, e pastaj rritet, ecėn me kohėn dhe konkludon natyrshėm se asgjė nuk pėrfundon nė rrethin vicioz e nė pėrfundime tė pranueshmePavarėsisht se poeti Artan Almeta kur thotė se “Nesėr ju them gjysmėn e mbetur” e le fjalėn e lėnė pėr gjysmė nga ndrojtja pėr vajzėn qė do: “Tė kėrkoj ndjesė sonte moj vajzė, /qė gjuhė e zemėr mė janė mekur,/ gjysmėn e fjalėve sonte ta thashė, / nesėr tė them gjysmėn e mbetur”.

  Nėnkuptimi ėshtė i qartė pėr lexuesin: poeti ka dhe shumė tė vėrteta pėr tė thėnė. Se edhe dashurinė pėr vajzėn, qė ka kaq ndrojtje, nuk e shikon si harbim, ndjenjė tė ēastit, apo dashuri rrethanash, por si diēka qė nuk fitohet lehtė, e koncepton si pėrtėritje jete e premisė tė fillimit tė diēkaje tė mirė, tė pėrsosur e plot ardhmėri. Njė dashuri e konceptuar kėshtu, ėshtė pjesė jete dhe inkurajim shprese, ndaj dhe meriton t’i kushtosh diēka, jo vetėm ndjenjat e sinqerta, fjalėt e menēura, bukurinė trupore, por edhe tėrė pėrkushtimin dhe sakrificat qė mban njeriu nė vetvete.

  http://www.botasot.info/def.php?gjuh...y=15&id=128885
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Dhuro shumė...e prit pak!

 8. #568
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Afrim, faleminderit,ju edhe mikut tim Z.Pellumb Gorica qe gjeni kohe te ndiqni shkrimet e mija.
  Ju pershendes me dicka modeste me poshte.
  Injoranca nuk zhduket me top

 9. #569
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Mall...

  Herė dy shpirtėra nė njė trup
  Herė dy trupa dhe njė shpirt
  Flakė e ndezur ti dhe unė
  Tė prushitur si thėngjinjtė

  Her' dy zjarre nė njė pyll
  Herė dy pyje ndezur zjarr
  Ditėn diell , natėn yll
  Dit' e natė mall, vec mall...
  Injoranca nuk zhduket me top

 10. #570
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Mall...

  Herė dy shpirtėra nė njė trup
  Herė dy trupa dhe njė shpirt
  Flakė e ndezur ti dhe unė
  Tė prushitur si thėngjinjtė

  Her' dy zjarre nė njė pyll
  Herė dy pyje ndezur zjarr
  Ditėn diell , natėn yll
  Dit' e natė mall, vec mall...
  Shume bukur Indrit, si gjithmone!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 11. #571
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Lum si ne

  Jemi vėnd i parė nė botė
  S'kemi halle, s'kemi kriza
  Kemi xhepat mbushur plot
  Kėshtu thotė qeveria.

  Kėshtu na thonė ca horra
  Qė shohin xhepat e tyre
  Ne nuk jemi si gjithė bota
  kemi krizė qė njėqind vite.

  C'do na bėje kriza vallė?
  Nė krizė ishim, nė krizė jemi
  Eh, tė keqen do na marrė
  Lum si ne ē'qeveri kemi.
  Injoranca nuk zhduket me top

 12. #572
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Shume bukur Indrit, si gjithmone!
  Faleminderit, si gjithmone shume e vemendshme.
  Injoranca nuk zhduket me top

 13. #573
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Nuk mund te hesht

  Po regjistrojme popullsine
  Na tha nje dite te bukur "Pollua"
  Lesh e li do bejme kombesine
  Se keshtu duan ca horra.

  Se keshtu kerkon Greqia
  Te na shtoje minoritare
  Shqiptar Baba, Greke bija
  Per pension treqind dollare.

  U bene greke gjithe arixhinjte
  Te gjithe ,jevgj e Arumune
  Gjithe mashtrues-batakcinjte
  Qe shqipare s'kan' qene kurre.

  Ju me thoni po flet kot
  mund tu dukem dhe i krisur
  por nuk mundem te hesht dot
  Kur na tall nje shtet "bythegrisur"
  Injoranca nuk zhduket me top

 14. #574
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Pfffffffffffffffff

  Ne qafe te mbaj plot tridhjete dite
  Nje dite te zbres se s'kam fuqi
  Pse jam i dobet, i keq u bera?
  i lig, i poshter e batakēi?

  Te mbaj ne qafe e lart te ngre
  Qenkam i mire sa me s'ka
  Ama ne ndodhte te me shkase kemba
  Do jem per ty thjeshte maskara.
  Injoranca nuk zhduket me top

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar INDRITI pėr postimin:

  Gentian_gr (05-10-2013)

 16. #575
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Mengjes...

  Kur sytė tė hapėsh nė mėngjes
  Bashkė me rrezet e agimit
  Mu nė kopėsht do mė gjesh
  Ison do i mbaj bilbilit

  Mirėmėngjes lulėza ime
  do tė them me cicėrima
  Shkulja gjoksit zemrėn time
  Shpjere tutje ndėr lėndina.
  Injoranca nuk zhduket me top

 17. #576
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Dimėr!

  Nė k'to ditė dimri plot acar
  Ku ngrijnė nė gojė tė ngrohtat fjalė
  Do ja them vargut pėr ty me mall
  Do zhduk nga zemra c'do akullnajė.

  Do heq nga shpirti gjithcka tė ftohtė
  Me zjarr tė vargut, me mall tė valė
  Duart e tua kur ndiej ndėr flokė
  Kthehem nė prush tė nxehtė , llavė...
  Injoranca nuk zhduket me top

 18. #577
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  14. Korrik.

  Njė "tresh" mė doli pėrpara sot
  Mė preu hovin djaloshar
  Qė jam plakush, nuk e them dot
  Ama, mė s'jam njėzet vjeēar.

  Vetėm dhjetė vjeē, mė duket vetja
  Ja dymbėdhjetė pėr qejfin tuaj
  Bo bo, sa shpejt qė iken jeta
  Nga ky trishtim , o Zot mė ruaj.
  Injoranca nuk zhduket me top

 19. #578
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Kontrast.

  Njė ditė i lyen flokėt e zeza
  Ditėn e dytė bėhesh bjondinė
  Njė ditė bėn flokėt dredha - dredha
  Dhe ditėn tjetėr i lė tė shtirė.

  Dhe veshjen tėnde ndyshon pėrditė
  Dy ditė njė veshje nuk bėhet, kurrė
  Aq sa mendojnė dhe komshinjtė
  Qė ka tre gra, i mjeri burrė.
  Injoranca nuk zhduket me top

 20. #579
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Kontrast.

  Njė ditė i lyen flokėt e zeza
  Ditėn e dytė bėhesh bjondinė
  Njė ditė bėn flokėt dredha - dredha
  Dhe ditėn tjetėr i lė tė shtirė.

  Dhe veshjen tėnde ndyshon pėrditė
  Dy ditė njė veshje nuk bėhet, kurrė
  Aq sa mendojnė dhe komshinjtė
  Qė ka tre gra, i mjeri burrė.
  E bukur kjo,komplimente.
  I pafajshmi qe pa Djallin,u mahnit.Fajtori qe pa Zotin,u zhgenjye.

 21. #580
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Vip

  Nuk kam qene "vip", as te jem s'dua
  Por dashuroj modesten jete
  Ska "paparac" te me ndjeke mua
  Dhe as allatet s'nxjerr ne gazete.

  Nuk me gjurmojne neper pishina
  Nuk heq qerpiket as perdor puder
  Me ben te lumtur vec djersa ime
  Dhe vetem puna me ben te bukur.
  Injoranca nuk zhduket me top

Tema tė Ngjashme

 1. Nuk i trėmbem natės
  Nga riza2008 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 664
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:59
 2. Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, dhe Kadri Zeka
  Nga erzeni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 29-01-2012, 22:37
 3. Miftar KRYEZIU, Udhėkryqet e njė maturanteje - roman
  Nga Agim Metbala nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-11-2008, 14:00
 4. Urtesia E Therjes Sipas Urdherava Hyjnore
  Nga fioreal nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2005, 00:41
 5. Mall, epsh dhe dashuri
  Nga Vala_79 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 09:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •