Close
Faqja 21 prej 31 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 401 deri 420 prej 602
 1. #401
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Lexoj poezite e tua dhe meditoj. Suksese ne vazhdimesi.

 2. #402
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Harrome!

  Nese nje dite dasme do bej
  Nje jave perpara do nis nje ftese
  Si nje dasmore do te te ftoj
  Ndaj lajmerome ne nderron adrese.

  Nuk mund ta di ne do te vish
  Si mund ta di me c’reagim
  Do ta lexosh ti ftesen time?
  Si do e presesh korrierin tim?

  Do nis per ty vetem nje ftese
  Nje ftese te thjeshte si c’do dasmor
  Pa sqime, pa smire do te te pres
  Dhe pa urrejtje ne kraharor.

  S’di ne do vish por do te t’pres
  Hedhur pas shpine gjithcka qe shkoi
  Ne ndodhte zemra zjarr per ty ndez
  Do ta shkul tutje nga kraharori.

  Ndjenj’ e zhuritur dhe dashuria
  Nuk do zgjohen per ty me kurre
  Por nese zemra do ndeze shkėndija
  Do te vendos mbi te nje gur.

  Dhe nese guri do te therrmohet
  Nese do digjet e behet shkrumb
  Nese nga shpirti do shkasin lotet
  Do mbush nje gote ta pi me fund.

  Nese dhe ty lotet te shkasin
  Mbushe perbuze enen e zemres
  Mos lejo lotet shpirtin ta vrasin
  Ngri nje dolli dhe merrja kenges.

  Nese dhe ty lotet te shkasin
  Lot i pendimit ne te pikon
  Duhet ta dish e humbe shansin
  Ndaj dhe harrome pergjithmone.
  Injoranca nuk zhduket me top

 3. #403
  paqe Maska e Isra
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Harrome!

  Nese nje dite dasme do bej
  Nje jave perpara do nis nje ftese
  Si nje dasmore do te te ftoj
  Ndaj lajmerome ne nderron adrese.

  Nuk mund ta di ne do te vish
  Si mund ta di me c’reagim
  Do ta lexosh ti ftesen time?
  Si do e presesh korrierin tim?

  Do nis per ty vetem nje ftese
  Nje ftese te thjeshte si c’do dasmor
  Pa sqime, pa smire do te te pres
  Dhe pa urrejtje ne kraharor.

  S’di ne do vish por do te t’pres
  Hedhur pas shpine gjithcka qe shkoi
  Ne ndodhte zemra zjarr per ty ndez
  Do ta shkul tutje nga kraharori.

  Ndjenj’ e zhuritur dhe dashuria
  Nuk do zgjohen per ty me kurre
  Por nese zemra do ndeze shkėndija
  Do te vendos mbi te nje gur.

  Dhe nese guri do te therrmohet
  Nese do digjet e behet shkrumb
  Nese nga shpirti do shkasin lotet
  Do mbush nje gote ta pi me fund.

  Nese dhe ty lotet te shkasin
  Mbushe perbuze enen e zemres
  Mos lejo lotet shpirtin ta vrasin
  Ngri nje dolli dhe merrja kenges.

  Nese dhe ty lotet te shkasin
  Lot i pendimit ne te pikon
  Duhet ta dish e humbe shansin
  Ndaj dhe harrome pergjithmone.
  E fundit kjo e,?! Plot ndjenje si perhere!
  Kujtimi i lumturisė nuk tė sjell mė lumturi, kujtimi i dhimbjes tė sjell pėrsėri dhimbje”

 4. #404
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Indriti
  Te Lumte Penda
  Pershendetje Agimi

 5. #405
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Pershendetje Isra dhe Agim.
  Doni tu them dicka?

  Me ka humbur frymezimi.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj ngado,gjithkund
  neper faqet e nje libri
  ne nje det te thelle pa fund.

  Frymezimi me ka humbur
  Se gjej dot ne asnje qoshe
  As ne ndjenjen e perjumur
  As ne enderrat bukuroshe.

  Se gjej ne kenge te bilbilit
  Ne malin qe m'ka flladitur...
  As ne ere te trendafilit
  As ne vendin ku jam rritur.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj gjithkund, gjithkund...
  Ne lotin qe rrjedh nga shpirti
  Ne nje shteg te erret burg.

  Frymezimi me ka humbur
  U lodha duke kerkuar...
  Kthehu, i them i pergjunjur
  C'te bera qe je merguar?
  Injoranca nuk zhduket me top

 6. #406
  ...... Maska e ooooo
  Anėtarėsuar
  15-09-2004
  Postime
  1,305
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Pershendetje e pergezime Endrit
  kisha kohe pa te lexuar

 7. #407
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Pershendetje Isra dhe Agim.
  Doni tu them dicka?

  Me ka humbur frymezimi.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj ngado,gjithkund
  neper faqet e nje libri
  ne nje det te thelle pa fund.

  Frymezimi me ka humbur
  Se gjej dot ne asnje qoshe
  As ne ndjenjen e perjumur
  As ne enderrat bukuroshe.

  Se gjej ne kenge te bilbilit
  Ne malin qe m'ka flladitur...
  As ne ere te trendafilit
  As ne vendin ku jam rritur.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj gjithkund, gjithkund...
  Ne lotin qe rrjedh nga shpirti
  Ne nje shteg te erret burg.

  Frymezimi me ka humbur
  U lodha duke kerkuar...
  Kthehu, i them i pergjunjur
  C'te bera qe je merguar?
  Shum domethenese , me pelqen si e shtin gojen te flet qka mendon shpirti , nuk asht e leht.

  Frymzimi mungon kjo i ndodh gjithkujt
  dashuria heshtė ndodh edhe kjo shumkujt
  Por vetem dashuria krijon poetź
  vargje te bukura lexova ne ket fletź

  Kur zemra e shpirti fletź
  ne qdo shpirt zgjohet nji interes...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 8. #408
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  pershendetje ooooo dhe dorontina,flm per leximin.
  Ju pershendes me dicka me poshte, meqenese kam kohe qe nuk shkruaj...
  Injoranca nuk zhduket me top

 9. #409
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Te ndiej.(E)

  Sa here cel dielli tej permbi dritare
  Sa here buzeqeshur del nje yll ne qiell
  Sa here del dielli tutje mbi male
  Te kam brenda shpirtit ashtu si perhere.

  Dhe nese trishtimi shpirtin ma mbeshtjell
  Kur loti i vale nga syte me pikon
  Dhe kur zemren time brenga e mundon
  Brenda shpirtit tim si gjithnje te ndiej.

  Te ndiej brenda zemres kur prane te kam
  Ne imazhin tend lumturine gjej.
  Por dhe kur je larg te kujtoj plot mall
  Prape te kam ne shpirt, ah te ndiej, te ndiej...
  Injoranca nuk zhduket me top

 10. #410
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime
  Pėrshėndetje Endrit, mė pėlqejnė vargjet Tua - futem kur dua ta pushoj shpirtin nga temat e rėnda qė ma lodhin shpirtin e trurin!

 11. #411
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105
  Faleminderit
  1
  36 falenderime nė 35 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Pershendetje Isra dhe Agim.
  Doni tu them dicka?

  Me ka humbur frymezimi.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj ngado,gjithkund
  neper faqet e nje libri
  ne nje det te thelle pa fund.

  Frymezimi me ka humbur
  Se gjej dot ne asnje qoshe
  As ne ndjenjen e perjumur
  As ne enderrat bukuroshe.

  Se gjej ne kenge te bilbilit
  Ne malin qe m'ka flladitur...
  As ne ere te trendafilit
  As ne vendin ku jam rritur.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj gjithkund, gjithkund...
  Ne lotin qe rrjedh nga shpirti
  Ne nje shteg te erret burg.

  Frymezimi me ka humbur
  U lodha duke kerkuar...
  Kthehu, i them i pergjunjur
  C'te bera qe je merguar?
  Bukur INDRIT!S'e di apo e kam gabim.Mos ke munguar qe mua s'ma ka zene syri emrin tend?.Tani qe e hapa faqen tende lexova disa poezi te tuat,por me thene te drejten me kan pelqyer shume.Te lumte ke talent te mire.Respekte Riza Ēato.

 12. #412
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  54
  39 falenderime nė 28 postime

  T'lumte Indrit!

  [QUOTE=INDRITI;2036240]Te ndiej.(E)

  Sa here cel dielli tej permbi dritare
  Sa here buzeqeshur del nje yll ne qiell
  Sa here del dielli tutje mbi male
  Te kam brenda shpirtit ashtu si perhere.

  Dhe nese trishtimi shpirtin ma mbeshtjell
  Kur loti i vale nga syte me pikon
  Dhe kur zemren time brenga e mundon
  Brenda shpirtit tim si gjithnje te ndiej.

  Te ndiej brenda zemres kur prane te kam
  Ne imazhin tend lumturine gjej.
  Por dhe kur je larg te kujtoj plot mall
  Prape te kam ne shpirt, ah te ndiej, te ndiej...[/
  QUOTE]

  Indrit i dashur ....
  Sa shume qe na mungone nje shkrim i Yti...nje ndjenje si kjo ...mire se u ktheve ne temen tende me plote vlera.
  Dhuro shumė...e prit pak!

 13. #413
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Agim Metbala Lexo Postimin
  Pėrshėndetje Endrit, mė pėlqejnė vargjet Tua - futem kur dua ta pushoj shpirtin nga temat e rėnda qė ma lodhin shpirtin e trurin!
  Agim flm per prezencen tuaj ne kete teme,flm gjithashtu edhe per kurajon qe me ben te besoj ende qe ja vlen te shkruash.


  Citim Postuar mė parė nga riza cato Lexo Postimin
  [Bukur INDRIT!S'e di apo e kam gabim.Mos ke munguar qe mua s'ma ka zene syri emrin tend?.Tani qe e hapa faqen tende lexova disa poezi te tuat,por me thene te drejten me kan pelqyer shume.Te lumte ke talent te mire.Respekte Riza Ēato.
  Riza i dashur!
  Pershendetje dhe mire se erdhet ne kete teme.
  Ne fakt une kam munguar ketej duke qene se tashme jam i angazhuar me dicka qe me mban paksa te distancuar nga poezite e aq me pak nga frekuentimi i forumeve.
  Sa per vleresimin ju falenderoj.

  Caushi i dashur!
  Faleminderit per gjithcka.
  Injoranca nuk zhduket me top

 14. #414
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Nderkohe deshiroj tu pershendes qe te treve me dicka modeste me poshte.

  Hije!

  S’di c’po ndodh,c’po ngjet me ne!
  Rend, largohem nga ty larg
  Por me ngjitesh porsi hije
  Me ngjan sikur eci mbrapsht.

  S’di c’po ndodh,vertete habitem
  Hija jote me ndjek pas
  Te rendoj me fjale padashur
  Per cudi, s’me mban inat!


  Nuk kuptoj as veten time
  Kur te ndjek aq larg, sa larg…
  Dhe ti befas porsi hije
  Me largohesh dalengadale.

  Dhe kur hapat i shpejtoj
  Pirpiqem te te arrij
  Kur ve krahe,fluturoj
  Ve krahe,fluturon dhe ti.


  S’di cpo ndodh, me ne c’po ngjet
  Dashuri te jete valle?
  Ndjenje e zjarrte qe te vret
  Dhe hije qe ndjek nga pas…
  Injoranca nuk zhduket me top

 15. #415
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105
  Faleminderit
  1
  36 falenderime nė 35 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Nderkohe deshiroj tu pershendes qe te treve me dicka modeste me poshte.

  Hije!

  S’di c’po ndodh,c’po ngjet me ne!
  Rend, largohem nga ty larg
  Por me ngjitesh porsi hije
  Me ngjan sikur eci mbrapsht.

  S’di c’po ndodh,vertete habitem
  Hija jote me ndjek pas
  Te rendoj me fjale padashur
  Per cudi, s’me mban inat!
  …

  Nuk kuptoj as veten time
  Kur te ndjek aq larg, sa larg…
  Dhe ti befas porsi hije
  Me largohesh dalengadale.

  Dhe kur hapat i shpejtoj
  Pirpiqem te te arrij
  Kur ve krahe,fluturoj
  Ve krahe,fluturon dhe ti.
  …

  S’di cpo ndodh, me ne c’po ngjet
  Dashuri te jete valle?
  Ndjenje e zjarrte qe te vret
  Dhe hije qe ndjek nga pas…
  Pershendetje INDRIT si gjithmone krijimtari te bukura dhe plot arome.Vazhdoj e ndjek krijimtarine tende me kenaqesi .Respekte nga Rizai

 16. #416
  i/e regjistruar Maska e Perfume
  Anėtarėsuar
  27-11-2008
  Vendndodhja
  Black Holes
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=INDRITI;1002223]
  Citim Postuar mė parė nga ari stotel

  Pershendetje!
  Ne kete pike ke te drejte, duhet ti heqim fjalet dialektore, tani me bie ndemend qe sjellja eshte dicka nga edukata, ndersa sillja te biesh dicka.
  Fundja, edhe kjo poezi eshte produkt i nje 5 minuteshi si shumica ne poezive te kesaj teme, megjithate e di qe keto smi mer ne konsideriate ti
  Atehere po te pershendes serish. ty edhe zanen me poshte.
  Pajtohem plotesisht me ari stotelin...se per te shkruar poezi te mirefillite, poezi qe te mban pezull per 5 minuta ( si lexues) , atehere definitivisht poezia nuk duhet te jete produkt i nje 5 minuteshi....fundja nuk eshte e rendesishme sasia e poezive, se mjafton 1 poezi ta shkruash gjithe jeten, por per ate poezi njerzit te te kene ne nje vrime te kujteses...
  We loved with a love that was more than love...

 17. #417
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Me shpirt do qaj...

  Mund te dukem se shkelqej
  Por ne zemer jam i djegur
  Mund te dukem se defrej
  Rrebelohem duke qeshur.

  Dhe ne qesh s’jam i gezuar
  Me ben te qesh dhe trishtimi
  Ne lotoj s’jam i munduar
  Shpesh me rrjedhin lot gezimi.

  Ndonjehere qesh ironia
  S’di ne ka tjeter si mua
  Qaj e qesh nga xhelozia
  Qaj e qesh dhe kur nuk dua.

  Tjetergje fsheh brenda vetes
  S’jam gjithmone ai qe ngjaj
  Mund te qesh ne jete te jetes
  Por perjete me shpirt do qaj.
  Bukur Indrit!
  Me pelqeu kjo poezi ndaj dhe e vecova.
  Urime dhe suksese!

 18. #418
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin
  Pershendetje Isra dhe Agim.
  Doni tu them dicka?

  Me ka humbur frymezimi.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj ngado,gjithkund
  neper faqet e nje libri
  ne nje det te thelle pa fund.

  Frymezimi me ka humbur
  Se gjej dot ne asnje qoshe
  As ne ndjenjen e perjumur
  As ne enderrat bukuroshe.

  Se gjej ne kenge te bilbilit
  Ne malin qe m'ka flladitur...
  As ne ere te trendafilit
  As ne vendin ku jam rritur.

  Me ka humbur frymezimi
  E kerkoj gjithkund, gjithkund...
  Ne lotin qe rrjedh nga shpirti
  Ne nje shteg te erret burg.

  Frymezimi me ka humbur
  U lodha duke kerkuar...
  Kthehu, i them i pergjunjur
  C'te bera qe je merguar?
  Pershendetje Indrit!
  Po lexoj poezite e tua dhe sinqerisht jane te bukura.
  Vecova kete se dua te te them qe ju vetem frymezimi nuk ju mungon.
  Ju uroj muze pa fund.

 19. #419
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  [QUOTE=Perfume;2094186]
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI Lexo Postimin

  Pajtohem plotesisht me ari stotelin...se per te shkruar poezi te mirefillite, poezi qe te mban pezull per 5 minuta ( si lexues) , atehere definitivisht poezia nuk duhet te jete produkt i nje 5 minuteshi....fundja nuk eshte e rendesishme sasia e poezive, se mjafton 1 poezi ta shkruash gjithe jeten, por per ate poezi njerzit te te kene ne nje vrime te kujteses...
  Jam shume dakord me kete thenie tuajen dhe te aristotelit, por ama e mund te thuash ti se ketu nuk ka qofte edhe nje poezi te goditur, te ndiere dhe te mirefillte?

  Nese ka qofte edhe nje atehere i bie qe ja kam arritur qellimit.
  Ju pershendes, megjithese pak vone.
  Injoranca nuk zhduket me top

 20. #420
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Riza, Besoja, dhe Kujtim, jam shume i lumtur qe keni ndjekur temen time dhe kur une mungoj shume kohe.
  Ju falenderoj dhe ju pershendes plot miqesi e ngrohtesi ne keto dite te ftohta dimri.
  Indriti.
  Injoranca nuk zhduket me top

Faqja 21 prej 31 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nuk i trėmbem natės
  Nga riza2008 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 664
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:59
 2. Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, dhe Kadri Zeka
  Nga erzeni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 29-01-2012, 22:37
 3. Miftar KRYEZIU, Udhėkryqet e njė maturanteje - roman
  Nga Agim Metbala nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-11-2008, 14:00
 4. Urtesia E Therjes Sipas Urdherava Hyjnore
  Nga fioreal nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2005, 00:41
 5. Mall, epsh dhe dashuri
  Nga Vala_79 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 09:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •