Close
Faqja 11 prej 31 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 602
 1. #201
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Folme moj!

  Folme moj, nje fjale me thuaj
  Shekuj kam qe po te flas
  A se sheh sa shume po vuaj
  Ne gjoks zemra po me plas.

  Folme moj me flit serbes
  S'kerkoj shume vetem nje fjale
  Ne gjoks zemra flake u ndez
  Nga nje prush qe djeg dynjane.

  Folme moj , fol se me plase
  Nuk me del koha te luaj
  Nuk kerkoj pervec nje fjale
  Te dua, me shpirt me thuaj.

  Shekuj kam ,te flas plot ndjenja
  Me lodhen tekat e tua
  Me kaq zjarr murit ti flisja
  Sigurisht do thosh te dua.
  Injoranca nuk zhduket me top

 2. #202
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Me mungon

  Kurioze pyete, ne kam takuar dashurine
  Nderkohe s'me kujtohet se si tu pergjigja
  Me pyetefare mendon per lotet e vetmine
  Ah te rende jane lotet dhe vetmia.

  Me pyete per ndenjat dhe rrahjet e zemres
  Te thashe se ndjenjat ngjajne me nje femije
  Me pare kisha zemer, me mungonin ndjenjat
  Tani qe kam ndjenja sa keq,... me mungon ti.
  Injoranca nuk zhduket me top

 3. #203
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  INDRIT!!!!!!!!!!!

  JE FANTASTIK. NUK TE VJEN KEQ TA VJEDH IDENE (LOL). PRITE KUR TE DALE TEKST KANGE.
  urime or poet i mrekullueshem.
  Agim

 4. #204
  i/e regjistruar Maska e merix
  Anėtarėsuar
  01-04-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te lumte Indrit ,vertet poezi shuuuuuuuuume te bukura ,sukses ne te ardhmen.

 5. #205
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI
  Nxito!

  Kjo zemra ime si rere e thekur,
  si shkretetire…
  E zemra jote plot lule celur,
  si nje lendine.
  Ah zemra ime ngjan me nje diell
  te ndezur zjarr
  Dhe zemra jote ngjan me nje shi
  qe shpirtin lag..

  Eja me shpejt shiun te derdhesh
  mbi shkreteterie.
  Zjarrin te shuash, mbi te te mbjellesh
  lule , pranvere…
  Afrohu pra,fli permbi mua
  me gjelbero.
  Ma shuaj zemren, thuame te dua
  me shpejt,nxito…
  Indrit,je shume i frymezuar nga poetet lirik,nuk di cili eshte i preferuari yt(doja ta dija ne fakt),dhe me pelqen qe poezia jote po rritet,po behet e mrekullueshme,e lirshme dhe me shume ndjenje.
  Citova poezine me lart,jo sepse eshte me e bukur nga ato qe kam lexuar se fundi,por se ketu poezia rrjedh .

  Urime!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ard : 12-04-2006 mė 08:02

 6. #206
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi
  INDRIT!!!!!!!!!!!

  JE FANTASTIK. NUK TE VJEN KEQ TA VJEDH IDENE (LOL). PRITE KUR TE DALE TEKST KANGE.
  urime or poet i mrekullueshem.
  Agim
  Agim,mos ia vidh idene djalit ,por behuni bashkeautore me mire.
  Te pash ne Star Academi.Me pelqeve me "Spartak Ngjelen"...,ke shume humor.
  I thuaj znj.Zane qe te jete m'e lirshme dhe jo sikur ka kaperdire ndonje okllai.
  Do gjalleri dhe inteligjence nje show dhe jo nje prezantuese(me kujtohet Flutura) si ne Koncertet e Majit,dikur.

 7. #207
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  ...Miljona vargje qė kam lexuar
  Me mijėra net qė unė nuk fjeta
  Qytetit tim kur kam kaluar
  kam parė ballkone... por jo Zhulieta!

 8. #208
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Ard
  Ke te drejte Ard, por une kur gjej nje ide te shkelqyer si kjo e INDRITIT TE NDERUAR e bej tekst kenge - IDENE dhe jo vargjet!
  Vrejtjet e tua per OKLLAINE jane me shume vend, ndersa une kam vendosur te mos shkoj me se ata jane me nivel shume te larte, ndersa mbetem larg...shumne larg nivelit te tyre,
  Te perqafoj AGIMI

 9. #209
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Indrit mos ja ler te drejten e autorit Agimit se pastaj deklaron se nuk shkon ne festivalin Europian ne Turqi se nuk eshte bere synet.lol .Apo jo Agim?(Shaka e jotja kjo nese te kujtohet).

  Paske qene thengjill i mbuluar ->(I) .lol

 10. #210
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Fillimisht dua tju pershendes te gjitheve, dhe tju falenderoj per leximin.
  Edhe per vleresimin flm

  I nderuari Agim, nuk ka asnje problem nese vjedh idene, madje as vargjet...
  Ndoshta do e kisha zghjatur edhe pak, por isha ne pushim te leksjonit dhe kisha vetem 12 min kohe, te shkruaja ate dhe te hipja kater kat siper nga bibloteka ne salle.
  Nderkohe meqe qenka puna me festivalin e Tirqise po te jap nja dy ide fantastike qe sigurisht arsyetojne mos berjen synet ahahahaahahah
  do i postoj me poshte.

  Merixte falenderoj perzemersisht.

  Ard ne fakt me te preferuarit e mi jane Lazgushi me lirikat e tij dhe Migjeni qe eshte i paarritshem.Sigurisht qe kemi shume te tjere te mrekullueshem
  Flm


  Forum126
  te falenderoj edhe ty
  Indriti.
  Injoranca nuk zhduket me top

 11. #211
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Atehere dy ide per festivalin e turqise jane keto, nuk di ke te ve te paren por meqe duhet patjeter te paraprije njera po ve kete.
  Sigurisht qe Turqit do mbeten te kenaqur me secilen prej tyre.

  Dhurata e bajramit.  Cfare ke deshire te te dhuroj per bajram?
  Sepse per ty o shpirt asgje nuk me dhimbset
  Cdo gje qe zoteroj ne k’te bote per ty e kam
  Dhe dashuria ne zemer hedh rrenje dhe rritet.

  Mos valle ke nevoje te kesh pak nektar?
  Po ku ka nektar me te embel se buzet e tua!!
  Mos ke nevoje per nje kenge me kitare?
  A mos ke nevoje qe serish te te them te dua?

  A mos ke nevoje te te dhuroj nje trendafil?
  Apo do per ty, te blej nje tufe lulesh
  Thuame cfare kerkon prej meje engjelli im?
  Vetem hape gojen dhe ne cast do ta kesh.

  Mos valle ke nevoje per byrzylyqe te arta?
  Apo ke nevoje per varese te shkrire ne ar
  Mos valle per kordel qe te mbash floket e gjata
  Apo per nje onaze te shtrenjte margaritar?

  Ndoshta ske nevoje per byrzylyqe te arta
  madje as per varese ne ar te shkrire
  sepse pa dashuri byrzylyku ngjan me pranga
  ndersa varesja do te ngjaje me zinxhire.

  Po atehere e dashur cfare te te jap?
  Qe pergjithmone e lumtur te jesh
  Me te shtenjte se shpirtin asgje jo nuk kam
  Zemren time mike,ne dore do ta kesh.

  Ti per mua me e shtrenjta do te jesh
  dhe perjete me mua dua qe te rrish
  per mua e dashur je nje mbretereshe
  Nese se ke ditur, po ta them ta dish.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INDRITI : 12-04-2006 mė 12:56
  Injoranca nuk zhduket me top

 12. #212
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  ps. me mori ne tel nje shok e me duhet te vete per te pergatitur projektin e diplomes, nderkohe kjo e dyta me mbeti pergjysem.
  Po ve nje strofe se te tjerat i kupton vete Poet Gimi

  Ku ta gjej nje grusht te forte
  krah me muskuj si te Mujit...
  ta godas fort janullaqin
  t'ja plas qyrrat prapa murit.


  tjeteren plotesoje vete...
  Indriti
  Injoranca nuk zhduket me top

 13. #213
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Diku Faik Konica shkruan qe shqiptaret nuk jane njerez sensuale. Ne nje permbledhje folklorike te asaj kohe e shumta qe binin ne sy ishin keto rreshta ēapkene:
  Citim Postuar mė parė nga Faik Konica nga permbledhja "Bleta Shqiptare"
  Dale te te puth nje here
  pa merr nje gur e me bjere
  te te puth e te te dua
  te te shtrydh posi limua.


  Nuk do ta njihte Konica brezin e ri po te lexonte ne forum:

  Citim Postuar mė parė nga Ēapken i zbuluar, thengjill i mbuluar, poet i dashuruar(?)...
  Mos valle ke nevoje te kesh pak nektar?/Po ku ka nektar me te embel se buzet e tua!!
  Kujt i drejtohen gjithe keto poezite e koheve te fundit Indrito se me ke bere kureshtar? Lum ti per ate qe qenka nektar e lum ajo per ty qe ja ndjen shijen mire. Kujdes mos e than fare te shkreten, si te ka thare ajo mendjen.

  per mua e dashur je nje mbretereshe
  Ende princeshe me duket, se nuk i kam degjuar dollite e dasmes une, as kenges nuk ja kemi mare, apo u mjaftuat me nje nikah keshtu nen rrogoz? : p

  Ku ta gjej nje grusht te forte
  krah me muskuj si te Mujit...
  ta godas fort janullaqin
  t'ja plas qyrrat prapa murit.
  Mbaroje kete kur te kesh kohe, por nektari me q*rr*t sikur stonon ca, dhe princesha me janullaqin nuk rimojne.
  Te kam pyetur dhe here tjeter, ēne qe e ke kaq mire me poetin A. Doēi? Ty nuk te lejohet as korrupsioni por ne nje menyre e ke bere per vete qe te lavderon kaq shume. Apo ka me shume shije poetike se te tjeret Z. Doēi? Ah more djale do na ikesh pa u kuptuar nga rinia.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hyllien : 12-04-2006 mė 14:05
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 14. #214
  viva voce
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  [QUOTE=INDRITI]Nxito!

  Kjo zemra ime si rere e thekur,
  si shkretetire…
  E zemra jote plot lule celur,
  si nje lendine.
  Ah zemra ime ngjan me nje diell
  te ndezur zjarr
  Dhe zemra jote ngjan me nje shi
  qe shpirtin lag..

  Eja me shpejt shiun te derdhesh
  mbi shkreteterie.
  Zjarrin te shuash, mbi te te mbjellesh
  lule , pranvere…
  Afrohu pra,fli permbi mua
  me gjelbero.
  Ma shuaj zemren, thuame te dua
  me shpejt,nxito…


  Hej mik! Po ben hapa gjigande me ritmin dhe formen.
  Te lumte!
  Edhe njehere Struktura solide e ketij vargu duhet vleresuar...
  Respekt
  DP
  sereno

 15. #215
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Mė vjesh shumė mirė kur has poetin
  Dhe ndjehem embėl, mezi e pres.
  Se ėshtė hambar qė bereqetin
  E mban nė shpirt dhe jo nė thes...

  INDRIT!
  Shkruaj or mik se ty tė shijoj...nuk tė lexoj, O i uluri nė gjirin e Nėnės!

 16. #216
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Mė vjesh shumė mirė kur has poetin
  Dhe ndjehem embėl, mezi e pres.
  Se ėshtė hambar qė bereqetin
  E mban nė shpirt dhe jo nė thes...

  INDRIT!
  Shkruaj or mik se ty tė shijoj...nuk tė lexoj, O i uluri nė gjirin e Nėnės!

 17. #217
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Pershendetje!

  Suigeneris, problemi eshte se ti do te gjesh lidhjet midis, nektarit e qy... dhe Princeshes e janullaqit, dhe harron se keto jane poezi te vecanta

  Sa per ate se kujt i drejtohen as vete se di, ngjajne me plumbat "qorr" te 97 kur goditnim e nuk dimim ku binte.
  Megjithate Zoti e nxjerrte me hajer i thone kesaj pune

  DP flm qe me jep kurajo vazhdimisht, ndoshta tere keto vargje jane fryt i kurajos tuaj.
  Ju falenderoj.
  Injoranca nuk zhduket me top

 18. #218
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi
  Mė vjesh shumė mirė kur has poetin
  Dhe ndjehem embėl, mezi e pres.
  Se ėshtė hambar qė bereqetin
  E mban nė shpirt dhe jo nė thes...
  Sa shume gezohem kur vjen poeti
  kur derdh mbi teme vargjet si lume
  ne keto caste me ka smire mbreti
  Plas nga inati nuk ka as gjume.
  Injoranca nuk zhduket me top

 19. #219
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  S'kam guxim!

  Zhduken rete, hapet qielli
  Kur te flas aty ne rruge
  Ah c'te bej me pergjon dielli
  Ma pushton zemren nje turp.

  Kur dremitet diell i zjarrte
  Kur ka rene muzgu mbi toke
  Marr guxim te te flas prape
  Por te ruajne yje e hene.

  Te veshtira k'to dite prilli
  Je rrethuar me xhandare
  Me vjen turp nga hena, dielli…
  S'kam guxim dreqi ta marre.
  Injoranca nuk zhduket me top

 20. #220
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime
  Ku ta gjej o Zot guximin!

  Ku ta gjej o Zot guximin
  Ku ta marr, a nuk me thua?
  Ta ndaloj vashen ne rruge
  E lirisht ti them: te dua.

  Ku ta gjej o Zot guximin?
  Ta ndaloj vashen ne rruge
  T'ja drejtoj ne sy shikimin
  Ta puth lehte permbi buze.

  Nje grimce guxim ku ta gjej
  Nje xixe zjarri te shkrij gjuhen
  Zemren vajzes t'ja rrembej.
  Sic rremben skifteri pulen.

  ps. ne keto raste nuk rri dot pa nderhy suigeneris
  Injoranca nuk zhduket me top

Faqja 11 prej 31 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nuk i trėmbem natės
  Nga riza2008 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 664
  Postimi i Fundit: 28-08-2014, 16:59
 2. Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, dhe Kadri Zeka
  Nga erzeni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 29-01-2012, 22:37
 3. Miftar KRYEZIU, Udhėkryqet e njė maturanteje - roman
  Nga Agim Metbala nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-11-2008, 14:00
 4. Urtesia E Therjes Sipas Urdherava Hyjnore
  Nga fioreal nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2005, 00:41
 5. Mall, epsh dhe dashuri
  Nga Vala_79 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-01-2005, 09:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •