Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756

  Thumbs down N listn e zez t BE-s shtohen 9 shqiptar

  N listn e zez t BE-s pr ndalim-hyrje jan shtuar emrat e nnt shqiptarve


  Bruksel, 1 shkurt - Ministrat e jashtm t shteteve antare t BE-s i kan shtuar masat ndaj disa shtetasve t Maqedonis, t cilt i konsiderojn t jen, si thuhet, ekstremist, t cilve u ndalohet hyrja n territorin e vendeve antare t BE-s.
  "Kto masa kan pr qllim t parandalojn pranimin n territorin e BE-s pr personat prkats t cilt aktivisht promovojn apo marrin pjes n veprime e dhunshme, duke sfiduar kshtu Marrveshjen Korniz t Ohrit, parimet baz t stabilitetit dhe integritetit territorial si dhe t karakterit shumetnik t Maqedonis", thuhet n vendimin e ministrave t jashtm t BE-s, ku edhe arsyetohen masat ndaj ktyre personave, t cilt sipas BE-s qllimisht i bjn obstruksione implementimit t Marrveshjes s Ohrit.

  N listn e zez t Bashkimit Evropian pr ndalim-hyrje n territorin e saj jan shtuar emrat e nnt shqiptarve ne mesin e t cilve jan:

  -Hydajet Beqiri,
  - Lirim Jakupi,
  -Agim Krasniqi,
  -Fatmir Limani,
  -Ruzhdi Matoshi,
  -Naser Misini,
  -Taip Mustafaj,
  - Emrush Sumaj dhe
  - Sami Ukshini.

  Ndrkaq t tjerve, t cilt edhe m par kan qen n list t zez t BE-s i sht zgjatur masa edhe pr 12 muajt e ardhshm.

 2. #2

  Lightbulb

  kjo eshte edhe fale shtremberimit te realitetit prej pales maqedonase, e cila ka bere gjithshka per te demonizuar shqiptaret.
  ne vend qe t'i shohin si pasuri kombetare, i konsiderojne si terroriste, duke rrezikuar keshtu vete egzistencen e shtetit maqedon.

  fundi i fundit, shqiptaret e tjere nuk qenkan ne listen e zeze?
  shkoni ne nje ambasade evropiane faredo ne tirane dhe kerkoni nje vize...
  mbase dhe e merrni...
  te pakten ketyre u paskan treguar shkaqet e ndalimit, ndersa te tjereve nuk u thone gje hi. mbase nuk kane kohe evropianet te shkruajne nje liste aq te gjate sa te permbaje gjithe emrat e shqiptareve, se perndryshe edhe emrat tane do ishin botuar me kohe!(edhe pse qeveria shqiptare eshte angazhuar per te bere sa me shpejt rregjistrimin e popullsise, - me kerkim te BE)
  do te behet me mire, nuk bie gjithmone shi, del edhe dielli nganjehere...

  ...Zoti flet edhe shqip...
  Ndryshuar pr her t fundit nga land : 01-02-2005 m 07:50

Tema t Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 84
  Postimi i Fundit: 18-04-2022, 09:21
 2. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 3. Kristo Frashri: Dilema pr Himarn
  Nga Qafir Arnaut n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
 4. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 1915
  Nga ORIONI n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •