Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906

    Lojra GBA,PS2 etj ne PC

    A e keni pyetur ndonje here veten se si mund te bejme qe te luajme GTA San Andreas qe eshte per PS2 ne PC tone ? Ose edhe cdo lloj loje qe eshte krijuar ta luani ne PC tuaj duke filluar qe nga lojrat e para ne NES deri ne lojrat me te avancuara ne Game Boy Advance, Play Station 2, XBOX etj.

    Epo eshte e munder. Tani ekzistojne disa programe te quajtur emulator qe jane ne gjendje qe te hapin lojrat e plataformave te ndryshme qe kam then me siper.

    Keto lojra qe ju do te luani do ta kene grafikun dhe shpejtesine ne baze te PC tuaj. Ne qofte se ju do te doni te luani nje loje ne Game boy advance ju duhet vetem qe te hapni programin dhe t'i jepni Load lojes qe doni qe duhet te jete ne format ROM(lojrat mund t'i merrni shume tjesht nga interneti ashtu sic kam bere dhe une dhe tani kam nje koleksion mjaft te mire lojrash) dhe me pas te luani dhe te argetoheni.

    Per lojrat ne PSX, PS2, Xbox,GC:
    Per to do te merret shume lehte emulatori dhe pastaj per te luajtar ka 2 mundesi :
    1.O te fusni diskun e lojes n.q.s e keni
    2.O ta shkarkoni lojen qe doni ne format ISO

    Kjo eshte nje zgjidhje per ata qe kane shume deshire qe te luajne nje loje ne nje platform por qe nuk kane mundesine ta blejne ate ! Une per vete e kame provuar dhe jame shume i kenaqur

    GerDi

  2. #2
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Per PSX dakort sepse kam provuar ePSXe dhe punon mjaft shpejt por per PS2, XBox etj. s'ma ha mendja te punojne me shpejtesi normale. Cilet emulatore perdor ti per keto te fundit?
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  3. #3
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    Per PS2 kam pcsx2 kurse per xbox skam marre se skam cd. Pastaj po te kesh pc te mire te bejne si ato te xbox edhe ato te ps2. Emulator i mire per psx eshte edhe psxeven

  4. #4
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Me sa pashe une tek website e PCSX2 shumica e lojerave shkojne jo me shume se 10 fps keshtu qe e pakta mbas nja 1 viti do jete per te qene ai emulator. gerdi1 a ke Kawaks ose Mame? Bejme ndonje Marvel vs. Capcom
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  5. #5
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    te pc e re qe kam marre se kam Mame po kam nder mend ta marr shpejt kur te kem kohe.Kur ta marr do te njoftoj dhe e bejme me gjithe qejf lale

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-02-2005
    Postime
    12
    Kur futa GTA san andreas(per ps2) pc dhe hapa pcsx2 nuk e hapa dot lojen. Kompjuteri im ka shpejtesi 3.2 Ghz dhe memorje 512 ram. Po deshe te me thuash si mund ta perdor kete program. Do te isha shume mirenjohes.

  7. #7
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    ai do shume konfigurime !as une skam arritur ta fus ne pune edhe pasi kam gjetur te gjitha plugins, bios etj, ! Do te duhet ca deri sa te behet nje emulator PS2 ! per te qene ! PC shume te mire e ke por eshte pune qe te konfigurosh mire emulatorin !

    Me Respekt GerDi

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •