Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  45
  Postime
  731

  Femija fruti i dashurise gjeja me e shtrenjte e prinderve,gezimi e hidherimi i tyre?

  Femija ,vertete fruti i dashurise ,enderra e shume njerezve,gjeja me e shtenje per priderit.
  Femija hidherimi e gezimi i prinderve!
  Le te flasim ........
  Faliminderit per mirkuptimin!
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 2. #2
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Lindja e nje femije eshte eveniment ne familje! Rritja dhe edukimi i tij jane nje rruge e gjate dhe e veshtire. Femija eshte gezim i prinderve kur perfaqeson denjesisht familjen e tij. Kjo ndodh kur prinderit jane te edukuar dhe nuk kane probleme ndermjet tyre. Kur femija merr rruge te gabuar ne jete patjeter themi qe ky fenomen e ka zanafillen tek prinderit.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 3. #3
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  45
  Postime
  731
  FLM femija eshte i rendesishem te prindet apo jo
  take care bye!
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  Brisbane Australi
  Mosha
  50
  Postime
  32
  sigurisht qe femija eshte i rendesishem per prinderit. ne shumicen e rasteve prinderit sidomos mamate me sa kame kuptuar dhe nga nenat e tjera qe flas, mundohen te rrisin femijen dhe ta edukojne sic u rritem dhe ne vete. pastaj ka prinder qe martohen se u ka kaluar koha si psh vjerra ime, dhe nuk dinte te rriste femijet, ajo kishte probleme me burrin dhe inatin u a nxirrte femijeve. me sa kam kuptuar femijet e saj nuk kane marre rruge te gabuar por ndjejne vazhdimisht mungesen e dashurise tek prinderit. nuk e di nese te dhashe nje perjgjigje te sakte por rendesia e femijet ka te beje dhe me boten shpirterore te prinderit nese ato ishin gati te pranonin kete femije ne jete , dhe arsye te tjera qe jane te pa fundshme. kush eshte ne te vertete prinder dhe me baza ne familje, femija ka shume rendesi per keto lloj prinderish.
  AP

Tema tė Ngjashme

 1. Vlera e fėmijėve nė Islam
  Nga Drini_i_Zi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 19:56
 2. Bamirėsia ndaj prindėrve
  Nga llokumi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-12-2008, 16:07
 3. Tradita ilire tek shqiptarėt e Maqedonisė
  Nga alibaba nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
 4. Prindi dhe fėmija inatēi
  Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-02-2007, 10:19
 5. "Familiaris Consortio" Papa Gjon Pali II
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 16-05-2006, 01:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •