Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
 1. #1
  Cimi1971 Maska e Arsim Imeri
  Antarsuar
  16-08-2003
  Vendndodhja
  Diamondback
  Postime
  9

  VB, libr elektronik pr Visual Basic n shqip

  Mir dita t gjithve.

  Jam i interesuar se a ka n Tiran ndonji libr t prkthyer t Visual Basic-ut n gjuh shqipe. Nse po sa kushton dhe nse bn adresn e libraris apo shitsit.
  Falemenderit pr mir kuptim.
  Cimi1971

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e alditirona
  Antarsuar
  30-11-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  209
  para ca kohesh kam kerkuar ne te gjithe librarite e Tiranes dhe kam gjetur thjesht dy libra per Visual Basic dhe jo libra te perkthyer por te bere nga amatore, qe me thene te drejten jane thjeshte per fillestare.
  bashkimi sjell fitore.

 3. #3

  VB - Leksione pr visual basic n shqip?

  Jam duke kerkuar leksione ne shqip per te mesuar visual basic por per fillestare per ta nisur qe nga A-ja.kush mund te me ndimoje?do ja di per faleminderit.

 4. #4
  i/e larguar Maska e ahmed_tr
  Antarsuar
  23-11-2003
  Vendndodhja
  TIR
  Mosha
  41
  Postime
  98
  Te kisholloj qe te mesosh njeher anglishten por neqoftese e di atehere nje avantazh per ty se edhe sikur te gjesh liber ne shqip ose leksione per visual besic ose per IT ne pergjithesi nuk do ja arrish qe te mesosh gje por
  vetemse nepermjet librave te huaj domethene ne anglisht.

 5. #5
  Personalisht mendoj se rruga me e mire per te mesuar eshte te shohesh programe qe i kane bere me pare te tjeret. Mund te mesosh shume shpejt duke pare kode VB nga planetsourcecode.com. Perfshin qe nga Forms bazike per fillestaret deri ne programe te plota dhe komplekse per database dhe rrjet.

 6. #6

  Ndoshta kjo ju ndihmon ...


 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2007
  Vendndodhja
  Shtime
  Postime
  3
  Arsim ke nje liber te nje autori kosovar edhe per Visual Basic edhe per Access
  me shembuj praktik ne CD.Ke ne Prishtin ne shitje

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,318
  Per mendimin tim, nese do vertet te mesosh nga profesionistet, te cilet shkruajne ne pergjithesi ne gjuhen angleze, te keshilloj Deitel & Deitel, Nieto, Visual Basic 6: How to Program. Une e kam nisur me kete liber qe ne 1999, dhe mesova shume nga teknikat e programimit. Mos e humb kohen duke kerkuar per libra ne shqip; nuk ka ende te perkthyer ose te shkruar nga profesioniste.
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 9. #9

  Liber VB ne shqip

  po ju dergoj 1 link te librit Visual basic ne shqip.
  mbase ju hyn ne pune.
  esht e-book, dhe mjafton ta hapni me microsoft word.

  http://rapidshare.com/files/38002602...basic.doc.html

 10. #10
  Citim Postuar m par nga alditirona
  para ca kohesh kam kerkuar ne te gjithe librarite e Tiranes dhe kam gjetur thjesht dy libra per Visual Basic dhe jo libra te perkthyer por te bere nga amatore, qe me thene te drejten jane thjeshte per fillestare.
  Ku mund te gjej libra te tille ne internet? Dmth per fillestare ne programim.
  Kete librin e softmasterit e shkarkova dhe ja vlen ta lexosh.
  Po nje liber per assembler ku mund te gjej?
  Ndryshuar pr her t fundit nga P@R4nOi@C_LorD : 19-06-2007 m 05:46
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 11. #11
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Antarsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  http://webster.cs.ucr.edu/

  Pyetjet jane:

  1- Je i sigurte qe po kerkon ate qe duhet?
  2- Je i sigurte qe ke njohurite per te kuptuar assembler?!
  3- Je i sigurte qe do ta perdoresh ndonjehere?!
  4- Je i sigurte qe ke kohen per ta mesuar?!


  sinqerisht ja keshilloj assembler vetem:
  1- nese ai do te merret me cracking/hacking
  2- do te merret me programim sistemesh operative(por edhe ketu te duhet sintaksa a AT&T per tecilen mund te gjesh info ne manualin e gcc, compilatori eshte gas).

  Gjithsesi NASM eshte kompilator falas dhe ekziston mundesia e perdorimit ne te gjithe OS e njohur.

 12. #12
  O cuna , un i hodha nje sy librit , por me duhet edhe programi per ta praktikuar , keni ndonje link?
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 13. #13

  Visual Studio 2005

  Faqja zyrtare per visual studio eshte kjo:

  http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/

  Normalisht, versioni qe mund te shkarkoni ketu esht trial pasi origjinalin duhet ta bleni. Personalisht une perdori versionin origjinal te cilin e kam falas nga shkolla.

  Gjithe te mirat...
  Ndryshuar pr her t fundit nga soft-master : 21-06-2007 m 06:09

 14. #14
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  38
  Postime
  2,573
  Visual Studio Express sht tamam falas, jo program prov (trial). Versioni express sht krijuar nga Microsoft pr fillestart e programimit, nxnsit e informartiks, dhe njerz t tjer q e praktikojn programimin pr qejf. Versionet me pages quhen Visual Studio Standard dhe Visual Studio Professional. Kta versione ofrojn disa funksione m shum, por pr fillestart, Visual Studio Express sht mse i mjaftueshm.
  Edi

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  203
  Liber ne shqip per VB eshte ai i autorit Avni Rexhepi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga edspace : 08-11-2007 m 19:36

 16. #16
  Qe te dy ikam pas ligjerues;or vellezer merni libra ne gj angleze e leni shqipen..se me te vertet nuk ka diqka profesionale

 17. #17
  haver ja ku e ke nje link besoj qe do te kryen pun
  http://rapidshare.com/files/14854084...Shqip.pdf.html

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  280
  Nuk po punon linku

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Antarsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pej-Republika e Kosovs
  Postime
  2,366
  Citim Postuar m par nga Leonso Lexo Postimin
  Nuk po punon linku
  une e shkarkova qetash 3.059 mb

 20. #20
  Forza INTER!!! Maska e NBAlbania
  Antarsuar
  10-04-2005
  Vendndodhja
  Ne Toke
  Mosha
  28
  Postime
  384
  mund ta beje njeri upload ne ndonje faqe tjeter psh megaupload
  ██████████████████████
  F . C . I n t e r n a z i o n a l e M i l a n o
  ██████████████████████

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Programim n Visual Basic 6.0 & VB 2008
  Nga ViRuSi_ZeRo n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 11:40
 2. Fjalor Elektronik Shpjegues dhe Libra Elektronik n gjuhn shqipe
  Nga edspace n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-12-2005, 10:45
 3. Zhargon Biznesi Elektronik (E-Business)
  Nga bebushe n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-10-2004, 19:24
 4. truri njeriut
  Nga good devil n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-08-2004, 18:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •